۳ دلیل کاهش ۶ درصدی قیمت بیت کوین

۳ دلیل کاهش ۶ درصدی قیمت بیت کوین

با کاهش ناگهانی ۶ درصدی قیمت بیت کوین در اواخر روز دوشنبه ۹ نوامبر،همزمان تقویت دلار و افزایش غیر منتظره در بازار سهام اتفاق افتاد.این افت قیمت باعص شد که بیت کوین ار ۱۵۸۰۰ دلار تا ۱۴۸۰۰ دلار ریزش کند.چند دلیل این سقوط را در پست گذشته با عنوان سقوط قیمت بیت کوین در ۱۹ آبان توضیح داده بودیم و در این پست به ادامه این بحث میپردازیم.

۵ ساعت پس از آنکه بیت کوین به بالاترین قیمت خود یعنی ۱۵۸۴۰ دلار رسید،ناگهان ۶ درصد افت قیمت رخ داد و به ۱۴۸۰۰ دلار رسید.این حجم از نوسان میتواند به ۳ علت ممکن باشد.

3 دلیل کاهش 6 درصدی قیمت بیت کوین
۳ دلیل کاهش ۶ درصدی قیمت بیت کوین

فلزات گران بها و بیت کوین همزمان سقوط کردند

شرکت آمریکایی فایزر و شرکت آلمانی BioNTech اعلام کردند مرحله سوم آزمایشات گسترده ای که روی واکسن جدید انجام شده حاکی از آن است که این محصول تا ۹۰ درصد در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر بوده است. طبق نتایج اولیه آزمایشات، ۲۸ روز پس از تزریق دُز اول و ۷ روز پس از تزریق دُز دوم این واکسن به بیماران، آثار مصونیت در بیماران ظاهر شد.

تا به امروز شرکت فایزر این واکسن را بر روی ۴۴۰۰۰ نفر آزمایش کرده است و در صورتموثر بودن این آزمایشات،گام بعدی این است که سازمان غذا و داروی ایالات متحده آزمایشات خود را قبل از تایید واکسن برای تولید و توزیع گستره انجام دهد.پس از اعلام خبر واکسن ، شاخص سهام  داو جونز ۱۰۰۰ واحد افزایش یافت و منجر به افزایش قدرت بازار سهام ایالات متحده شد. با فزایش قیمت سهام و تقویت دلار آمریکا،بیت کوین و طلا همزمان کاهش یافتند.

مایکل ون دو پوپه ، تاجر تمام وقت در بورس اوراق بهادار آمستردام ،بهبود شاخص ارز دلار آمریکا را اینگونه تعریف کرد که باید به گونه ای باشد که تمام سهام بازار از جمله بیت کوین و طلا،با دلار ارزش گذاری شده و به فروش برسد.با این کار ، زمانی که قیمت دلار بهبود یافته است و ارز خود را بالا ببرد،شاهد افت قیمت در بازار فلزات گران بها و بیت کوین خواهیم بود.او همچنان گفته است که،با افزایش DXY دلار،شاهد افت قیمت طلا و نقره و بیت کوین به طور قابل توجه خواهیم بود.ویک اصلاح بلند مدت برای بیت کوین را پیش بینی کرده که در قیمت های پایین این ارز،هر خریدی میتواند یک سرمایه گذاری خوب باشد.

نمودار 4 ساعته طلا و ریزش آن
نمودار ۴ ساعته طلا و ریزش آن

نهنگ ها شروع به فروش بیت کوین کرده اند

زمانی که قیمت ریزش پیدا کرد،CryptoQuant ، یک شرکت تحلیل گر بازار، متوجه شد که نهنگ ها در حال فروش بیت کوین هستند.تریدر ها،مانند سرمایه گذاری با نام مستعار ژنرال بیزانس،نیز به همین موضوع فروش بیت توسط نهنگ ها پی برده بودند.همانطور که قیمت بیت کوین با فروش بیت کوین توسط نهنگ های بازار ریزش میکرد،سرمایه گذاران خورده فروش به فکر خرید بیت کوین و ورود در موقعیت های سیگنال لانگ بیت کوین بوده اند.به همین دلیل تعداد بسیاری از پوزیشن های لانگ،لیکویید شده اند.

نهنگ ها دلایل محمکی برای فروش در سطح ۱۵۸۰۰ دلار را داشتند.اولین دلیل آنها،این بود که سطح ۱۶۰۰۰ دلار یک سطح مقاومتی عمده و قوی بوده است.اگر این سطح شکسته شود،بنا به گفته تحلیل گران فنی،قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود خواهد رسید.زمانی که نهنگ ها شروع به فروش میکنند بازار واکنش شدیدی نشان میدهد.علت های دیگر فروش نهنگ ها این است که یا آن ها در زمان فروش،در موقعیت سیگنال شورت بیت کوین قرار میگیرند و از این ریزش سود میبرند و یا اینکه آنها میخواهند قیمت را پایین آورده و در همان قیمت های پایین شروع به خرید بیت کوین کرده و دوباره قیمت را افزایش دهند.

در حال حاظر قیمت بیت کوین در محدوده ۱۵۴۰۰ دلار می باشد که این نشان از برگشت قیمت در کانال صعودی خود و امکان تست دوباره مقاومت ۱۶۰۰۰ دلار می باشد.

سرمایه گذاران بلند مدت در حال حفظ قدرت خود هستند

علارقم افزایش سطح نوسانات در بازار ارز های مجازی،یک تریدر کریپتوکارنسی به نام Cantering Clark ،تاکید کرد که بعید به نظر میرسد که سرمایه گذاران بلند مدت مورد بهره برداری و سود گیری قرار گیرند.او گفته است که با توجه به اخبار مثبت واکسن کرونا،BTC بالاتر از طلا قرار گرفته است که این فقط بازی تریدر ها در نوسانات بازار های مالی بوده است.به همین دلیل سرمایه گذارانی که به صورت بلند مدت خرید و فروش کرده،با این نوسانات کوتاه موقعیت های خود را حفظ میکنند و از بازار خارج نمیشوند.

همچنین دیگر تحلیل گران گفته اند که این ریزش ۶ درصدی بیت کوین یک اصلاح قیمتی بوده است و مطابق با تحلیل های قبلی بیت کوین،هنوز هم  قدرت مارکت به دست گاو های بازار است.بنابراین سرمایه گذاران بلند مدت هنوز هم به رسیدن قیمت بیکوین به بالای ۱۶۰۰۰ دلار فکر میکنند.

, , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *