بایننس فیوچرز و معرفی آن

بایننس فیوچرز و معرفی آن

بایننس فیوچرز یکی از روش های معاملاتی محبوب در صرافی بایننس است . در این پست به بررسی بایننس فیوچرز و معرفی آن و مزایای آن نسبت به معاملات اسپات میپردازیم.همچنین نحوه استفاده از سیگنال بایننس فیوچرز را با ذکر مثال در پایان این مقاله توضیح خواهیم داد.

بایننس فیوچرز و معرفی آن
بایننس فیوچرز و معرفی آن

در بایننس فیوچرز ، معامله گران روند حرکتی یک ارز دیجیتال را پیش بینی میکنند.در واقع با ایجاد پوزیشن های صعودی و یا نزولی ، کسب سود انجام میشود.اگر حرکت ارز دیجیتال مورد نظر مطابق با پوزیشن ایجاد شده باشد ، سوددهی ممکن خواهد بود.در غیر اینصورت پوزیشن وارد یک ضرر میشود.

معاملات آتی چگونه کار میکنند؟

در نگاه اول بستر های معاملات آتی همانند بایننس فیوچرز  یا بای بیت بسیار ساده هستند.در ظاهر تفاوتی با پلت فرم های مورد استفاده در بازار سهام یا کالا ندارند و کاربران از ابزارهای مشابهی برای مطالعه روند بازار و مدیریت سرمایه خود استفاده میکنند.

با این حال معاملات آتی با معاملات اسپات بسیار متفاوت است.معامله گران در واقع ارز دیجیتال را نمیخرند بلکه با پیش بینی قیمت آن در تاریخ مشخصی قراردادی را امضا میکنند.این نوع قرارداد بین تریدر و صرافی معمولا با استفاده از بستر های معاملاتی موجود در این صرافی ها صورت میگیرد.

معاملات آتی امکان مدیریت و چرخش سرمایه سریعی را بدون مالکیت واقعی آن ارز دیجیتال برای تریدران فراهم میکند.اما تفاوتی با معاملات اسپات دارد.در معاملات اسپات شما ارزی را خریداری میکنید ومالک آن هستید.سود دهی شما تنها زمانی خواهد بود که آن ارز رشد قیمت داشته باشد.

در معاملات اسپات تریدر ها زمانی که یک ارز دیجیتال کاهش قیمت دارد خریدار بوده و زمانی که ارز رشد قیمت دارد فروشنده می باشند. حال احتمال دارد پس از فروش این ارز دیگر به قیمت قبلی برنگردد و روند صعودی خود را ادامه دهد.در این صورت ممکن است تریدر ها نتوانند به میزان قبل خرید کنند و در نتیجه سود کمتری هم میکنند.

پلتفرم های فیوچرز ( آتی ) همانند بایننس فیوچرز، با ارایه مزایایی از قبیل سیستم وام دهی و تاکتیک های معاملاتی به کاربران امکان معامله و کسب سود بیشتر را میدهند. در ادامه این مقاله به توضیح کامل این مزایا میپردازیم.

قرارداد فیوچرز چیست
قرارداد فیوچرز چیست

قرارداد فیوچرز چیست؟

قراردادهای فیوچرز بخشی از ابزارهای معاملاتی بوده که به عنوان مشتقات شناخته می شوند. از دیگر مشتقات تجارت آنلاین میتوان به باینری آپشن و فارکس اشاره کرد.

درابتدا قرارداد های آتی در معاملات نفت و فلزات استفاده میشد. با رشد سریع ارز های دیجیتال ، قراردادهای فیوچرز دراین بازار نیز مورد استفاده قرار گرفتند و توانستند بسیاری از سرمایه گذارن را به خود جذب کنند.

به طور خلاصه، قراردادهای آتی تعهدی بین دو طرف برای خرید یا فروش دارایی در یک تاریخ از پیش تعیین شده ، با قیمت از پیش تعیین شده است. در قرارداد فیوچرز شما اساسا روند ارز دیجیتال یا سهامی را با استفاده از شاخص ها و اخبار مرتبط با آن سهم یا ارز پیش بینی میکنید. فیوچرز به شما اجازه می دهد با پیش بینی صحیح قیمت در تاریخی از پیش تعیین شده کسب درآمد کنید.

مثال قرارداد فیوچرز

پوزیشن خرید LONG

قیمت کنونی اتریوم ۲۰۰۰ دلار است.شما با بررسی و تحلیل هایی که از اتریوم انجام داده اید پیش بینی می کنید که قیمت تا ۲۲۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.موجودی شما کلا ۲۰۰۰ دلار است.وارد بخش بایننس فیوچرز شده و یک لوریج ۲X انتخاب می کنید.

این لوریج ۲X یعنی سرمایه شما که ۲۰۰۰ دلار بوده دو برابر شود.بایننس فیوچرز به شما ۲۰۰۰ دلار وام می دهد.یک پوزیشن خرید ( LONG ) به ارزش ۲ اتریوم را باز کرده و قرارداد فیوچرز را ثبت می کنید.اکنون شما با ۲ اتریوم به ارزش ۴۰۰۰ دلار وارد پوزیشن شده اید.حال اگر پیش بینی درست باشد و قیمت اتریوم  به ۲۲۰۰ دلار برسد شما ۴۴۰۰ دلار دارید.

هنگامی که بر روی قیمت ۲۲۰۰ دلاری پوزیشن لانگ اتریوم را ببندید ، شما ۴۰۰ دلار سود کرده اید.۲۰۰۰ دلار وام بایننس نیز به صندوق بایننس فیوچرز برگشته می شود.پس بجای اینکه ۲۰۰ دلار سود کنید ، با دریافت این وام سود شما ۴۰۰ دلار شده است.

پوزیشن فروش SHORT

حال فرض بگیرید شما معتقد هستید که قیمت اتریوم تا پایان ماه به ۱۸۰۰ دلار میرسد.با همان لوریج یک  پوزیشن شرت اتریوم را با دو عدد اتریوم به ارزش ۴۰۰۰ دلار باز می کنید. در صورتی که پیش بینی شما صحیح باشد شما ۴۰۰ دلار سود کرده اید.چگونه؟

۲۰۰ دلار از اتریوم کاسته شده است و شما با ۲ اتریوم پوزیشن شورت گرفته اید.وقتی قیمت اتریوم ۱۸۰۰ دلار شده ، شما ۴۰۰ دلار در سود هستید.با بسته شدن پوزیشن ، وام بایننس فیوچرز برگشت داده می شود.

قرارداد دائم بایننس فیوچرز

از آنجایی که پیش بینی قیمت در مدت زمان معینی چالش بزرگی بود و بسیاری از کاربران نمیتوانستند میزان نوسان قیمت در تاریخ مشخصی را پیش بینی کنند زیر گروه جدیدی از مارکت فیوچرز برای ارزهای دیجیتال با نام قرارداد دائمی صورت گرفت.تنها تفاوت آن با روش استاندارد نداشتن تاریخ انقضا قرارداد است.

این نوع معاملات آتی به کاربر اجازه می دهد هر زمانی که میخواهد از پوزیشن خود خارج شود. امروزه بیشتر افرادی که در معاملات فیوچرز فعالیت میکنند از این نوع معامله استفاده میکنند.

قیمتی که در بسترهای معاملاتی فیوچرز وجود دارند به قیمت واقعی بازار بسیار نزدیک هستند. در معاملات فیوچرز بدون تاریخ انقضا مکانیسمی تحت عنوان تامین بودجه وجود دارد.بر اساس آن تریدر های لانگ یا شرت با توجه به روند بازار درصدی را به یکدیگر پرداخت میکنند. مکانیسم تامین بودجه را در ادامه کامل توضیح خواهیم داد.

انواع معاملات فیوچرز

انواع مختلفی از معاملات فیوچرز در دسترس کاربران است.تریدر با توجه به نیاز خود یکی از بستر های معاملاتی را انتخاب می کند.

قراردادهای استاندارد

این نوع قرارداد ها در واقع تاریخ انقضا دارند و در تاریخ مقرر تسویه حساب می شوند. این نوع از معاملات فیوچرز اولین بار در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ توسط بورس کالای شیکاگو ( CME ) برای معاملات آتی بر روی بیت کوین در دسترس قرار گرفت که باعث افزایش قیمت بیت کوین شد.

در حال حاضر CME معاملات فیوچرز بیت کوین را با تاریخ انقضا های مشخص در دسترس قرار داده است. این معاملات با دلار آمریکا ارزش گذاری منعقد میشوند.

صرافی هایی همچون بایننس و بای بیت نیز این نوع قرارداد را با مدت زمان ۱ماهه تا ۳ ماهه ارائه می دهند.این قرارداد بیشتر توسط تریدر های نوسان گیر استفاده میشود.

قراردادهای همیشگی

قرارداد های دائمی نوع دیگری از انواع معاملات فیوچرز هستند.تفاوت آنها با نوع استاندارد تنها نداشتن تاریخ انقضا است. در کشور ما و بسیاری از نقاط جهان زمانی که در مورد بایننس فیوچرز صحبت میشود معمولا منظور این نوع از معاملات است که به کاربران اجازه می دهد بتوانند بهتر سرمایه خود را مدیریت کنند.

مکانیسم تامین بودجه

مکانیسم تامین بودجه باعث می شود قیمت در معاملات فیوچرز به قیمت اصلی ارزدیجیتال نزدیک باشد. نحوه ساز و کار این مکانیسم به این صورت است که در ساعات مشخصی یکی از دو گروه پوزیشن های لانگ یا شرت با توجه به اکثریت مارکت به دیگری درصدی را با تتر پرداخت میکنند.

مکانیسم تامین بودجه بایننس فیوچرز
مکانیسم تامین بودجه بایننس فیوچرز

دربایننس فیوچرز و بای بیت پرداخت نرخ بودجه هر هشت ساعت انجام میشود. برای مثال اگر اکثریت در پوزیشن لانگ باشند نرخ بودجه مثبت میشود. پوزیشن های لانگ هر هشت ساعت باید درصدی را به پوزیشن های شرت پرداخت کنند.زمانی که قیمت بیت کوین به ۶۱۸۰۰ رسید نرخ بودجه در صرافی بایننس از ۰.۰۱% به ۰.۵% رسید.

چنین افزایش نرخ بودجه باعث شد بسیاری از تریدرها از پوزیشن های لانگ خود با سود خارج شوند.بسیاری نیز وارد پوزیشن شرت شدند که نتیجه آن اصلاح قیمت بیت کوین تا سطح ۵۷۰۰۰ دلار بود.

فواید معاملات فیوچرز

معاملات فیوچرز به دلایل متفاوتی مورد توجه قرار گرفته و از محبوبیت بالایی برخوردار است. در اینجا به برخی از آن ها اشاره میکنیم:

راحتی معاملات

معاملات فیوچرز حتی برای مبتدیان در عرصه تجارت آنلاین بسیار آسان است. بسیاری از بسترهای معاملاتی همانند بایننس فیوچرز نحوه کارکرد، سیستم وام دهی و تعیین حد ضرر را در سایت خود آموزش می دهند.

از سوی دیگر در معاملات اسپات تریدر برای اینکه سود قابل توجه ای کند باید بتواند تعداد زیادی از یک ارزدیجیتال را خریداری کند.این در حالی است که در معاملات فیوچرز کاربر با وام گرفتن از صرافی میتواند سود بسیار خوبی کند. این نکته باعث شده که حجم معاملات فیوچرز بسیار بالاتر از اسپات باشد.

کسب سود بالاتر

همانطور که اشاره شد بایننس فیوچرز سودآوری بیشتری دارد.برای مثال صرافی بایننس به کاربر اجازه وام گرفتن تا ۱۲۵ برابر سرمایه خود را می دهد. این میزان وام دهی در صرافی بای بیت ۱۰۰ برابر است.

اگر تریدر ۱۰ دلار داشته باشد ، می تواند در بایننس فیوچرز تا ۱۲۵ برابر وام بگیرد.یعنی با ۱۲۵۰ دلار وارد پوزیشن شود.این نوع وام گیری با سود بالا همراه است اما ریسک بسیار بالایی دارد.چرا که بحث لیکوییدی پوزیشن مطرح می شود.

استراتژی های تجارت انعطاف پذیر

استراتژی هایی که در بسترهای معاملاتی فیوچرز در اختیار کاربران قرار میگیرد به آنان اجازه میدهد که نسبت به روند بازار انعطاف پذیر باشند و بتوانند سود بیستری را در معاملات کسب کنند. از این قبیل استراتژی ها میتوان به خرید های پله ای اشاره کرد.

با خرید پله ای کاربر سرمایه خود را مدیریت میکند و حساب شده در نقاطی به پوزیشن ورود میکند.با این کار نقطه لیکوییدی تغییر می کند.بدین وسیله از ضرر کاسته و سود پوزیشن افزایش می یابد. استراتژی های مورد استفاده در معاملات فیوچرز را در پست نحوه استفاده از سیگنال بایننس به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

ریسک معاملات فیوچرز

همانطور که در پست معرفی صرافی بایننس اشاره کردیم این پلت فرم معاملاتی بسیار ایمن است. تا به حال گزارش های کمی از هک حساب کاربر داده شده است.

با این حال ریسک بزرگی که کاربران را تهدید میکند نداشتن علم کافی در تعیین استراتژی و محل ورود به پوزیشن است. بسیاری از کاربران علیرغم توصیه مشاوران و سیگنال های فیوچرز موجود به صورت کاملا احساسی عمل کرده و نه تنها با تمام سرمایه به یک پوزیشن ورود میکنند ،  بلکه از لوریج بسیار بالایی استفاده کرده و حد ضرر را تعیین نمی کنند.

این امر در نهایت منجر به لیکویید شدن تمام سرمایه آن ها میشود.

آنچه باید در معاملات فیوچرز مد نظر قرار دهید

اگرچه در نگاه اول معاملات آتی بسیار به سایر معاملات شبیه هستند اما نکاتی در صرافی های ارائه دهنده این معاملات همچون بایننس فیوچرز وجود دارند که در ادامه به توضیح آن ها میپردازیم.

معامله با استفاده از لوریج

لوریج یا همان وام گیری مهمترین ویژگی معاملات فیوچرز است. لوریج در واقع اهرمی است که معامله گران با استفاده از آن سرمایه خود را چندین برابر می کنند. امروزه اکثر بستر های معاملاتی فیوچرز این ویژگی را دارا هستند.کاربر اجازه استفاده از لوریج های ۱ تا ۱۲۵ را دارد.این میزان لوریج در صرافی بای بیت و بیت فنیکس ۱۰۰ و در بایننس فیوچرز ۱۲۵ است.

لوریج 125 برابر بایننس فیوچرز
لوریج ۱۲۵ برابر بایننس فیوچرز

برای مثال، زمانی که کاربری با ۱۰۰ دلار سرمایه در بایننس فیوچرز به پوزیشن لانگ با لوریج ۲۰ ورود میکند ، در واقع سرمایه خود را ۲۰ برابر کرده و با ۲۰۰۰ دلار وارد پوزیشن شده است.

اگرچه استفاده از لوریج بالا سود تریدر را افزایش میدهد اما به همان میزان ریسک معامله وی را نیز افزایش می دهد. پیشنهاد می شود که تریدر مبتدی از لوریج معقول استفاده کند.این لوریج ها توسط افراد ماهر ارائه می شود.این کار به دلیل پایین آوردن ریسک معامله انجام می شود.

لیکویید یا تسویه حساب

حتما بارها با اخباری حاکی از لیکویید شدن هزاران کاربر و میلیاردها دلار مواجه شده اید. لیکویید شدن به معنای تسویه حساب اجباری و اتوماتیک پوزیشن های فیوچرزی هستند.این پوزیشن ها از لوریج بالا برای افزایش میزان سرمایه خود استفاده کرده اند.

لیکویید شدن زمانی اتفاق می افتد که سرمایه گذار یا تریدر با استفاده از لوریج به پوزیشنی ورود میکند. اما روند رمز ارز را اشتباه پیش بینی میکند.

به عنوان مثال، کاربری با ۵۰ دلار سرمایه در حساب کاربری بایننس خود با استفاده از لوریج ۱۰ به پوزیشن لانگ ورود میکند. در این صورت این معامله گر با ۵۰۰ دلار وارد پوزیشن شده است که ۵۰ دلار آن متعلق به خود او بوده و ۴۵۰ دلار را بایننس به عنوان قرض در اختیار او قرار میدهد. حال روند این ارز عکس پیش بینی کاربر پیش میرود. اگر پوزیشن ۱۰% از ارزش خود را از دست دهد لیکویید شده است.

در واقع با این افت ۱۰ درصدی، این کاربر ۵۰ دلار متضرر شده است و تنها ۴۵۰ دلاری که وام گرفته است در پوزیشن موجود است.حال بایننس تعهدی ندارد که در ضرر شما شریک باشد و پولی را که به کاربر وام داده است را به صورت اتوماتیک تسویه میکند.بدین صورت کاربر لیکویید شده و تمام ۵۰ دلار خود را از دست میدهد.

معامله گران زمانی که به پوزیشنی ورود میکنند باید به قیمت لیکوییدی خود دقت کنند. بایننس فیوچرز قبل از ورود به پوزیشن قیمتی که در آن کاربر لیکویید میشود را به وی نشان می دهند.

تعیین حد ضرر

با توجه به ریسک لیکویید شدن تعیین حد ضرر از اهمیت بالایی برخوردار است. تعیین حد ضرر بدان معناست که شما قیمتی را به عنوان خروج از پوزیشن انتخاب میکنید. معمولا این قیمت بر اساس قوانین مدیریت سرمایه انتخاب میشود.

باید توجه داشت که داشتن حد ضرر میتواند از لیکویید شدن کاربر در صورت پیش بینی غلط روند ارز دیجیتال و نوسانات ناگهانی پیش گیری کند. معمولا کاربرانی لیکویید میشوند که احساسی وارد پوزیشن شده و حد ضرری را تعیین نمیکنند.

حفظ سرمایه

بسیاری از سرمایه گذارانی که در معاملات اسپات اقدام به سرمایه گذاری میکنند، همزمان با انجام معاملات اسپات در معاملات فیوچرز ورود میکنند. این نوع حفاظت سرمایه از طریق معاملات فیوچرز بیشتر برای معاملات کوتاه مدت مورد استفاده قرار میگیرد.

برای مثال کاربری بیت کوین را در قیمت ۵۰۰۰۰ دلار به صورت اسپات خریداری میکند و معتقد است تا پایان ماه آینده قیمت بیت کوین به ۵۲۰۰۰ میرسد. همزمان با آن به پوزیشن شرت بیت کوین ورود کرده و پیش بینی میکند که تا پایان ماه آینده قیمت بیت کوین به ۴۹۰۰۰ دلار میرسد.

در صورتی که تا پایان ماه آینده قیمت بیت کوین به ۵۲۰۰۰ دلار برسد این کاربر ۲۰۰۰ دلار سود خواهد کرد و ۱۰۰۰ دلار در پوزیشن شرت خود ضرر خواهد کرد.در این صورت مجموعا ۱۰۰۰ دلار سود کرده است.

حال اگر تا پایان ماه قیمت بیت کوین به ۴۸۰۰۰ دلار برسد،در این صورت کاربر ۱۰۰۰ دلار از پوزیشن شرت خود سود کسب میکند و ۲۰۰۰ دلار در معامله اسپات خود ضرر میکند که مجموعا ۱۰۰۰ دلار ضرر کرده است. استفاده از این استراتژی معاملاتی گرچه سود کاربر را کاهش میدهد اما از سرمایه وی در برابر افت شدید قیمت جلوگیری میکند.

امکان انجام چند معامله همزمان

بسترهای معاملاتی همچون بایننس فیوچرز و بای بیت به معامله گران امکان باز کردن چندین پوزیشن همزمان را میدهند. این بدان معناست که کاربر میتواندهمزمان به پوزیشن بیت کوین، اتریوم و ریپل ورود کند.

از این طریق میزان ریسک کاهش یافته است. در فارسی نیز ضرب المثلی با مضنون تمام تخم مرغ هایت را در یک سبد نگذار وجود دارد.

نوسانات بازار

نوسانات بازار رمز ارزها برای کسانی که در معاملات فیوچرز فعالیت دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. این نوسانات گاها شدید هستند که در صورت صعود به آن پمپ شدن و در صورت نزول دامپ شدن نامیده میشود.

این نوسانات میتوانند بسیار سودآور باشند یا بسیاری از کاربران را لیکویید کنند. فعالیت نهنگ ها و بسیاری ازعوامل دیگر باعث نوسانات شدید بازار کریپتوکارنسی ها میشود.

تاریخ انقضا

در معاملات استاندارد فیوچرز تریدر قیمت یک رمز ارز را در تاریخ مشخصی پیش بینی میکند. از این رو توجه به تاریخ انقضا و محاسبه دقیق میزان رشد یا افت قیمت در این مدت زمان برای کاربران بسیار مهم است.

چگونه معاملات آتی کریپتوکارنسی را انجام دهیم؟

معاملات فیوچرز در ظاهر بسیار به سایر معاملات شبیه هستند با تفاوت هایی که در بالا ذکر شد. در اینجا بیشتر نحوه مدیریت سرمایه را توضیح خواهیم داد. نکاتی که برای یک ترید موفق باید رعایت کنید:

اختصاص بودجه

برای یک ترید موفق باید در نظر داشته باشید که بودجه ای را به این کار اختصاص دهید که به آن نیاز ندارید.همچنین پیشنهاد میشود به هیچ عنوان برای ترید پولی را قرض نکنید.همچنین پیشنهاد می شود سرمایه خود را برای ترید نفروشید.رعایت کردن این موارد باعث میشود احساسات شما کمتر درگیر ترید شده و بر مبنای منطق ترید انجام شود.

اختصاص زمان

در نظر داشته باشید که برای سرگرمی ترید نکنید و معاملات فیوچرز را به صورت بیزینسی جدی دنبال کنید.همچنین پیشنهاد میشود که به مطالعه و یادگیری موارد لازم برای یک ترید خوب بپردازید.

دنبال کردن اخبار کریپتوکارنسی ها نیز در تصمیم گیری و پیش بینی روند رمز ارزها کمک کننده است.

انتخاب پلت فرم معاملاتی آتی

برای انتخاب بستر معاملاتی مناسب باید به موارد مختلفی توجه کرد. از این قبیل میتوان درصد کارمزد معاملات، ارزهای ارایه شده توسط این صرافی، لوریج و سرعت انجام معاملات را نام برد.

برای مثال صرافی بایننس میتواند در لحظه بیش از ۱۰۰۰۰۰ معامله را ثبت کند.این در مقایسه با سایر صرافی ها بسیار پر سرعت است. بایننس تا لوریج ۱۲۵ را در اختیار کاربران قرار میدهد.این در حالی است که بیت فنیکس و بای بیت استفاده تا لوریج ۱۰۰ را برای کاربران ممکن میسازند.

مشاور مناسب

اگرچه توصیه میشود که هر کاربر خود بتواند چارت کریپتوکارنسی ها را تحلیل کند و پیگیر اخبار مرتبط با ارزهای رمز نگاری باشد.اما استفاده از مشاور در قالب سیگنال خرید و فروش ارز دیجیتال و همچنین ارایه تحلیل های تکنیکال به شما دید بهتری از بازار را ارایه میکند.

این مشاوران با علم چارت خوانی با استفاده از شاخص های متفاوت و همچنین آگاهی از اخبار و نکات مهم روز به شما کمک میکنند که سرمایه خود را حفظ کنید و ضمن کاهش ریسک معاملات، میزان سود دهی بالایی داشته باشید.

ترید در اکانت دمو

اکانت دمو در واقع یک حساب آزمایشی است که در آن پولی غیر واقعی در اختیار کاربر قرار میگیرد و تریدر میتواند در آن تمرین کند تا زمانی که به این نتیجه برسد که آماده ترید واقعی است. بای بیت و بایننس فیوچرز از جمله صرافی های ارائه  اکانت آزمایشی هستند

اکانت دمو ترید در بایننس فیوچرز

اکانت دمو ترید در بای بیت

معاملات فیوچرز با قمار متفاوت است

زمانی که صحبت از معاملات فیوچرز میشود بسیاری از افراد آن را با قمار اشتباه میگیرند. اگرچه در هر دو گروه امری را در آینده پیش بینی میکنند.اما بسیار از هم متفاوت هستند. ما در زندگی روزمره خود نیز از ابزار پیش بینی برای ثروتمند شدن، کاستن ریسک و پیشگیری از خطرات استفاده میکنیم.

در معاملات فیوچرز پیش بینی شما بر اساس داده ها، اخبار و تحلیل تکنیکال است.این در حالی است که در قمار فرد تنها با تکیه بر شانس اتفاقی را پیش بینی میکند.

در نتیجه زمانی که صحبت از معاملات فیوچرز به وسط می آید منظور تجارتی آنلاین و پیشرفته است که در آن کاربر نه تنها با رشد قیمت سهام بلکه حتی با افت قیمت و ارزش آن سهام یا ارز دیجیتال میتواند سود کند.

اگر تاکنون با بایننس آشنا نشده اید ، حتما پست آموزش صرافی بایننس را مطالعه کنید.

جمع بندی مقاله

قرارداد های آتی یک نوع از معاملات ارز دیجیتال می باشد.به طور خلاصه، قراردادهای آتی تعهدی بین دو طرف برای خرید یا فروش دارایی در یک تاریخ از پیش تعیین شده ، با قیمت از پیش تعیین شده است.

در قرارداد فیوچرز شما اساسا روند ارز دیجیتال یا سهامی را با استفاده از شاخص ها و اخبار مرتبط با آن سهم یا ارز پیش بینی میکنید. فیوچرز به شما اجازه می دهد با پیش بینی صحیح قیمت در تاریخی از پیش تعیین شده کسب درآمد کنید.

صرافی بایننس یک بخش تحت عنوان بایننس فیوچرز را راه اندازی کرده است که در این بخش تریدر به معاملات آتی می پردازد.بایننس فیوچرز مزایا و معایبی دارد که قبل از ترید باید در نظر گرفته شود.مهم ترین مبحث قبل از ورود به بایننس فیوچرز ، پذیرفتن ریسک معاملات است.

چرا که ریسک معاملات در این بخش بسیار بالا می باشد و تفاوت های بسیاری با بخش اسپات بایننس را دارد.ناگفته نماند که با رعایت نکایت ذکر شده در این مقاله ، می توان از سود شیرین این نوع معاملات نیز بهره برد.

مجموعه بالین سیگنال در حوزه کاری خود اقدام به ارائه سیگنال بایننس می کند.سیگنال های بایننس و سیگنال بایننس فیوچرز از دسته مواردیست که برای یک کاربر مبتدی مناسب است.در صورت تمایل به دریافت اینگونه سیگنال ها با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.

,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *