تحلیل ارز های دیجیتال ۱ آذر

تحلیل ارز های دیجیتال ۱ آذر

با مجموعه تحلیل ارز های دیجیتال ۱ آذر در خدمت شما هستیم و همانند گذشته به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.آخرین تحلیل های ارائه شده تحلیل ارز های دیجیتال ۲۹ آبان می باشد که  در پست های قبلی توضیح داده شد.قیمت بیت کوین در مسیر رسیدن به یک بالاترین سطح جدید قرار دارد و به نظر می رسد که آلت کوین ها نیز  قصد دارد این روند را دنبال کند.داده های حاصل از Bitcointreasaries نشان می دهد که شرکت های سرمایه گذاری حدود ۴.۵۴ درصد از مقدار موجود بیت کوین را در اختیار دارند.به همین دلیل سرمایه گذاران جدید است که رالی بیت کوین همچنان ادامه دارد.

تحلیل ارز های دیجیتال 1 آذر
تحلیل ارز های دیجیتال ۱ آذر

تعداد کثیری از افراد نامی دنیا و سرمایه گذاران قدر بازار های مالی ، یا بیت کوین خریده اند و یا تصمیم به سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال کرده اند. هجوم پیشنهادی پول از سرمایه گذاران بزرگ می تواند تقاضا را افزایش دهد و قیمت بیت کوین و دیگر ارز های مجازی را همچنان بالا ببرد.هنگامی که بازارها صعودی هستند ، به راحتی می توان به دلیل حرص و طمع خرید ، به بازار ارز ها ورود کرد و به رالی صعودی پیوست.اما نکته مهم این است که بعد از هر صعود حتما یک اصلاح قیمت وجود خواهد داشت وتریدر ها باید این روز ها مراقب معاملات خود باشند.در این پست به بررسی ارز های بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، لینک ، لایت کوین ، بیت کوین کش و کاردانو خواهیم پرداخت.

BTC/USD

اصلاحاتی که در تاریخ ۱۸ و ۱۹ نوامبر از سطح ۱۸۴۶۶ دلار صورت گرفت کاملا کوتاه مدت بود.چرا که سطح حمایتی قوی ۱۷۲۰۰ دلار به خوبی عملکرد و گاو ها توانستند دوباره قیمت را به کانال ۱۸۰۰۰ دلار بالا بکشند.در حال حاظر قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود از ۵۲ هفته گذشته تا به حال رسید است که نشانگر قدرت گاو ها در مارکت می باشد.مقاومت بعدی که در سر راه بیت کوین قرار دارد ، همان نقطه بالاترین قیمت ثبت شده یعنی ۱۹۵۳۱ دلار است و پس از آن سطح مقاومتی ۲۰۰۰۰ دلار میباشد که از این سطح به عنوان یک مقاومت روانی گفته می شود.

تحلیل بیت کوین در نمودار روزانه 1 آذر
تحلیل بیت کوین در نمودار روزانه ۱ آذر

اگر گاو ها بتوانند قیمت بیت کوین را به سطح ۲۰۰۰۰ دلار و یا بالاتر برساند ، یک قله جدید قیمتی در طول تاریخ بیت کوین ثبت خواهد شد.در حال حاظر حدود هفت هفته هست که بیت کوین روند صعودی خود را ادامه میدهد که تجربه ثابت کرده است بعد از هر روند صعودی شارپی ، یک ریزش شارپی و بلند نیز وجود خواهد داشت.اولین حمایت در این روند صعودی را می توان میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶،۰۱۹ دلار) دانست.اگر این حمایت برای بیت کوین از دست برود ، سطح ۱۴۰۰۰ دلار حمایت مهم بعدی خواهد بود.

شاخص RSI  در تایم فریم روزانه و هفتگی در محدوده ۸۴ درصد قرار گرفته است که نشان دهنده یک اصلاح احتمالی را می دهد.این اصلاح قیمت در هر زمانی ممکن است رخ دهد اما بنظر میرسد کندل هفتگی بعدی کاملا نزولی باشد.تا قبل از یکشنبه شب ، احتمالا شاهد یک صعود تا محدوده ۲۰۰۰۰ دلار خواهیم بود و پس از آن افت قیمت را در بازار شاهد خواهیم بود.سرمایه گذارانی که در پوزیشن های سیگنال لانگ بیت کوین قرار گرفته اند حتما باید از استاپ لاس و همان حد ضرر های مناسب استفاده کنند.

ETH/USD

همانطور که بیت کوین به بالاترین سطح چند ساله خود رسیده است ، اتریوم نیز مقاومت ۴۸۸ دلاری را شکست و برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ ، سطح روانی ۵۰۰ دلار را نیز به بالا شکسته است.میانگین متحرک پرتحرک و شاخص RSI نزدیک به منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها کنترل بازار را به دست گرفته اند.اگر گاوها بتوانند سطح ۴۸۸ دلار را به عنوان سطح حمایتی بازار معرفی کنند ، احتمال یک رالی صعودی تا ۵۵۰ دلار و سپس ۶۲۵ دلار دور از تصور نخواهد بود که در صورت رخ دادن این اتفاق ، سیگنال اتریوم ارائه خواهد شد.

تحلیل اتریوم در نمودار روزانه 1 آذر
تحلیل اتریوم در نمودار روزانه ۱ آذر

برخلاف این  تحلیل ، اگر خرس ها در اصلاح بعدی بتوانند قیمت خود را به زیر ۴۸۸ دلار برسانند ، این نشان دهنده یک  ثبت سود در سطوح بالاتر و افت قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۵۱ دلار) خواهد بود که این روند صعودی کوتاه مدت اتریوم را اتمام خواهد کرد.

XRP/USD

دم های طولانی در کندل های روزانه ۱۸ و ۱۹ نوامبر ، نشان می دهند که گاو های بازار در همه قیمت های پایین نیز خریدار هستند.تا کنون ، آنها موفق شده اند که ریپل را به بالاتر از مقاومت ۰.۳۰۳۷۴۶ دلار برسانند و در مرحله بعدی ، آنها سعی می کنند قیمت را از مقاومت بالایی ۰.۳۲۶۱۱۳ دلار بالا ببرند که در صورت موفقیت ، جفت ارز XRP/USD میتواند به سطح ۰.۴۰ دلار نیز برسد.میانگین متحرک  مثبت و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که مسیر صعود این ارز دیجیتال دارای کمترین مقاومت به سمت بالا را دارد.

تحلیل ریپل در نمودار روزانه 1 آذر
تحلیل ریپل در نمودار روزانه ۱ آذر

بر خلاف این تحلیل ، اگر خرس ها از مقاومت بالایی دفاع کنند ، ممکن است جفت ارز بین ۰.۳۰۳۷۴۶ تا ۰.۳۲۶۱۱۳ دلار برای چند روز نوسان داشته باشد.شکست در زیر سطح پشتیبانی ۰.۳۰۳۷۴۶ دلار می توان قیمت را در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۷۲ دلار) فرو ببرد.در روز جمعه ۳۰ آبان ، از سری سیگنال ارز دیجیتال ، یک سیگنال لانگ ریپل نیز منتشر شد که با سود ۱۶۰ درصدی همراه بود.

LINK/USD

ارز لینک در ۱۸ نوامبر سطح مقاومتی ۱۳.۲۸ دلار را شکست و بالاتر از آن بسته شد.با این حرکت ، الگو سر و شانه صعودی نیز تکمیل شده است.هدف بعدی لینک عدد ۱۹.۲۷ خواهد بود.با این وجود ، خرس ها سعی خواهند کرد حرکت صعودی را نزدیک به ۱۶ دلار متوقف کنند و قیمت را به زیر سطح مقاومتی شکسته شده ۱۳.۲۸ دلار برسانند.اگر آنها بتوانند قیمت را زیر ۱۱.۸۰ دلار فرو ببرند ، این نشان می دهد که روند صعودی کنونی یک تله گاوی بوده است.

در یک روند صعودی ، همیشه تمایل گاو ها به خرید در قیمت های پایین زیاد است. میانگین های متحرک در حال افزایش و RSI بالای ۶۶ نشان می دهد که هنوز هم قدرت مارکت دست گاو ها است.به همین دلیل آنها سعی میکنند که ارز لینک را در محدوده ۱۳.۲۸ دوباره خریداری کنند و از افت قیمت به زیر این سطح جلوگیری کرده تا بتوانند به روند صعودی امیدوار باشند.

LTC/USD

لایت کوین امروز به بالاترین سطح قیمت خود طی ۵۲ هفته گذشته رسید و توانست از سطح مقاومتی ۸۴.۳۳ دلار نیز بگذرد.افت قیمت روز ۱۸ نوامبر تا سطح ۶۸.۹ دلار نشان داد که گاو های این بازار در قیمت های پایین این ارز خریدار بوده و مسیر صعودی لایت کوین را زنده نگه داشته اند.هر دو میانگین متحرک شیب دارند و RSI به منطقه خرید بیش از حد رسیده است ، که نشان می دهد گاوها کنترل مارکت را به دست دارند.اگر قیمت لایت کوین در کندل رورانه امروز بالای ۸۵ دلار بسته شود ، احتمال رسیدن به ۱۰۰ دلار بسیار زیاد خواهد بود.این سطح ۱۰۰ دلار میتواند به عنوان مانع عمل کند اما اگر شکسته شد ، مقاومت بعدی ۱۴۰ دلار خواهد بود.

اما باز هم متذکر میشویم که شاخص RSI بالای ۸۰ درصد است و همین مسئله میتواند باعث اصلاح های جزئی این ارز مجازی شود.تریدر هایی که در بایننس فعالیت کرده و در پوزیشن سیگنال بایننس هستند،حتما حد ضرر خود را رعایت کنند چرا که در این صرافی احتمال استاپ هانت بسیار زیاد است.

BCH/USD

بیت کوین کش در طی دو روز گذشته سطح حمایتی ۲۴۲ دلار را نگه داشته است که نشان میدهد گاو ها تمایلی به از دست دادن قدرت خود ندارند. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۲۶۰ دلار برسانند ، این آلت کوین  ممکن است مسیر خود را به منطقه مقاومت ۲۷۲ و ۲۸۰ دلار آغاز کند.محدوده مقاومتی ۲۸۰ دلار ، یک سطح قوی و محکم خواهد بود اما اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از آن بالا ببرند، این جفت ارز میتواند تا ۳۲۶.۳۰ دلار ، سپس تا ۳۳۷.۹۰ دلار نیز برسد.

تحلیل بیت کوین کش نمودار روزانه 1 آذر
تحلیل بیت کوین کش نمودار روزانه ۱ آذر

میانگین متحرک نمایی میانگین ۲۰ روزه (۲۵۴ دلار) حالت صاف داشته و RSI نزدیک نقطه میانی قرار دارد که نشان می دهد که همچنان نوسانات بین  ۲۴۲ تا ۲۷۲ دلار تا چند روز دیگر هم میتواند ادامه داشته باشد.اگر جفت ارز از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر حمایت ۲۳۱ دلار برسد ، این مزیت به نفع خرس ها تغییر خواهد کرد.

ADA/USD

گاو های مارکت کاردانو ، همانند دیگر آلت کوین ها ،طی دو روز گذشته  اجازه نداند که قیمت کاردانو به زیر میانگین متحرک و خط روند نزولی برود.کاردانو مسیر صعودی خود را به بالای ۰.۱۱۴۲۴۱ دلار شروع کرده است.اگر گاوها بتوانند قیمت را از ۰.۱۱۴۲۲۴۱ دلار بالاتر ببرند ، جفت ارز ADA/USD می تواند روند صعودی جدیدی را شروع کند که می تواند تا ۰.۱۲۸۰ دلار و سپس به ۰.۱۴۴۵ دلار برسد.

میانگین متحرک مثبت بوده و RSI نیز در منطقه مثبت قرار دارد.تریدر های این ارز مجازی باید شاخص RSI را زیر نظر بگیرد چرا که اگر این شاخص از ۶۰ درصد بالاتر رود ، یک رالی صعودی برای کاردانو رخ خواهد داد.اگر این جفت ارز نتواند از سطح مقاومت بالاتر رود ، نوسان های قیمتی زیر مقاومت تا چند روز دیگر ادامه خواهد داشت.

تحلیل کاردانو نمودار روزانه 1 آذر
تحلیل کاردانو نمودار روزانه ۱ آذر

تمامی تحلیل و بررسی های فوق  به گزارش سایت کوین تلگراف تهیه شده است.

, , , , , , , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *