تحلیل ارز های دیجیتال ۱ بهمن

تحلیل ارز های دیجیتال ۱ بهمن

با مجموعه تحلیل ارز های دیجیتال ۱ بهمن در خدمت شما هستیم و همانند گذشته به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.آخرین تحلیل های ارائه شده تحلیل ارز های دیجیتال ۲۷ دی می باشد که  در پست های قبلی توضیح داده شد.به دنبال ادامه کاهش قیمت بیت کوین سایر آلت کوین ها به محدوده سطح های حمایتی خود رسیده اند.معمولا زمانی که یک سهم در موقعیت خرید بیش از حد قرار میگیرد ، کوچکترین اخبار منفی میتواند باعث آسیب به این روند قیمتی شده و کاهش قیمتی شدیدی را به همراه داشته باشد.

تحلیل ارز های دیجیتال 1 بهمن
تحلیل ارز های دیجیتال ۱ بهمن

طبق داده های Glassnode ، سرمایه گذاران بیت کوین اقدام به افزودن سهام خود کرده اند.گزارش ها حاکی از آن است که تعداد کیف پول هایی که بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند ، به بالاترین سطح جدید خود رسیده است.از ابتدای سال ۲۰۲۱ ، ۱۶۴ کیف پول جدید با بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین ایجاد شده است ، که نشان می دهد نهنگ ها با وجود اصلاح قیمت فعلی بیت کوین، همچنان امیدوار به صعود هستند.

در ادامه پست به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال در نمودار های روزانه خواهیم پرداخت.

BTC/USD

بیت کوین مثلث قیمتی خود را رو به پایین شکست اما خریداران در تلاش هستند که از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۳۴۶۲۶ دلار ) دفاع کنند.در اینگونه روند های صعودی ، تریدر ها اقدام به خرید در کف کانال یعنی همان EMA20 می کنند چرا که ریسک ورود آنها به پوزیشن را کمتر کرده و معمولا برگشت قیمت از این سطوح امکان پذیر است.

تحلیل بیت کوین نمودار روزانه 1 بهمن 99
تحلیل بیت کوین نمودار روزانه ۱ بهمن ۹۹

میانگین متحرک حالت صاف و شاخص RSI از محدوده خرید بیش از حد به نقطه میانی رسیده است که بیانگر ایجاد یک بالانس بین عرضه و تقاضا برای این ارز دیجیتال است.در صورتی که قیمت جفت ارز BTC/USD در پایین EMA20 باقی بماند ، ریزش قیمت تا سطح ۲۹۶۸۸ دلار دور از تصور نخواهد بود.خریداران حتما از این سطح ذکر شده به شدت دفاع خواهند کرد که اگر موفق شوند ، این سطح به عنوان حمایت و سطح ۴۰۰۰۰ دلار به عنوان مقاومت شناخته میشود.اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به پایین میانگین ساده ۵۰ روزه ( ۲۷۵۹۶ دلار ) برسانند ، امکان ریزش قیمت تا سطح ۲۲۱۰۶ دلار وجود خواهد داشت.

ETH/USD

در تاریخ ۱۹ ژانویه ،اتریوم به بالاترین سطح قیمتی خود رسید که نشان دهنده قدرت مند بودن خریداران است.شیب مثبت میانگین متحرک و شاخص RSI در محدوده خرید بیش از حد ، بیانگر این است که مقاومتی بر سر این روند صعودی وجود ندارد.معمولا پس از شکستن سطح مقاومتی ، قیمت جهت اصلاح به آن محدوده برگشت میخورد.این امر در مورد جفت ارز ETH/USD نیز اتفاق افتاد که نشان می دهد خریداران در تلاش هستند که سطح ۱۳۰۰ دلار را به حمایت جدید خود تبدیل کنند.

تحلیل اتریوم نمودار روزانه 1 بهمن 99
تحلیل اتریوم نمودار روزانه ۱ بهمن ۹۹

دم بلند در کندل استیک روزانه امروز ، نشان می دهد که گاو ها در قیمت ۱۳۰۰ دلار ، ورود کرده و خرید مجدد انجام داده اند.اگر که قیمت بالای سطح ۱۳۰۰ دلار باقی بماند ، روند صعودی از سر گرفته خواهد شد.در صورتی که گاو ها به بالای ۱۴۳۸ دلار بکشانند ، امکان افزایش قیمت تا سطح ۱۶۷۵ دلار وجود دارد.

بر خلاف فرضیه فوق ، اگر این جفت ارز به زیر قیمت ۱۳۰۰ دلار برسد ، امکان ریزش قیمت تا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۱۱۲۹ دلار ) وجود دارد.درصورتی که قیمت از این سطح برگشت بخورد ، نشانگر این است که بازار همچنان صعودی است.

DOT/USD

پس از افزایش قیمت شارپی پالکادات در چند روز گذشته ، این جفت ارز وارد یک اصلاح قیمت شد.امروز این جفت ارز به سطح قیمتی ۱۴.۷۲ دلار رسید که محدوده حمایتی قوی برای این ارز می باشد.دم بلند در کندل استیک امروز نشان داد که خریداران تمایل به اصلاح بیشتر قیمت ندارند. در صورتی که گاو ها بتوانند قیمت را به بالای ۱۹.۴۰ دلار برسانند ، روند صعودی از سر گرفته خواهد شد و اهداف بعدی این ارز ، ۲۴ دلار و سپس ۳۰ دلار خواهد بود.

تحلیل پالکادات نمودار روزانه 1 بهمن 99
تحلیل پالکادات نمودار روزانه ۱ بهمن ۹۹

برخلاف فرضیه فوق ، در صورتی که خرس ها قیمت را به پایین ۱۴.۷۲ دلار برسانند ، احتمال شدت گرفتن فروش برای این ارز وجود خواهد داشت و میتواند قیمت را تا سطح ۱۳.۲۸ دلار و سپس ۱۲.۳۲ دلار برساند.اگر که قیمت از سطح EMA20 در ۱۲.۳۲ دلار برگشت بخورد ، نشان میدهد که روند صعودی همچنان ادامه دار است.اما اگر سطح حمایتی شکسته شود ، ریزش قیمت تا سطح ۱۱.۸۳ دلار نیز ممکن است.

XRP/USD

در تاریخ ۱۹ ژانویه ، قیمت ریپل به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۰.۲۹۷ دلار ) رسید اما خریداران نتوانستند که این افزایش قیمت را نگه دارند که نشان می دهد تریدر ها به سرعت اقدام به بستن پوزیشن های خود کرده اند.نوسانات قیمت در چند روز گذشته باعث شکل گیری یک مثلث نزولی شده است. درصورتی که خرس ها بتوانند قیمت را به پایین سطح حمایتی ۰.۲۵ دلار برسانند ، قیمت جفت ارز XRP/USD  تا سطح حمایتی مهم ۰.۱۶۹ دلار ریزش خواهد کرد.شکسته شدن این سطح حمایتی باعث میشود که روند نزولی شکل گرفته که هدف بعدی آن ۰.۱۰ دلار خواهد بود.

تحلیل ریپل نمودار روزانه 1 بهمن 99
تحلیل ریپل نمودار روزانه ۱ بهمن ۹۹

درصورتی که خریداران بتوانند از سطح حمایتی ۰.۲۵ دلار دفاع کنند و قیمت را به بالای خط نزولی بکشانند ، شاهد افزایش قیمت به سطح ۰.۳۸۵ دلار برای چند روز آینده خواهیم بود.روند صعودی در صورتی که سطح ۰.۳۸۵ دلار شکسته شود ، شکل خواهد گرفت.

ADA/USD

کاردانو از سطح مقاومتی ۰.۴۰ دلار برگشت خورده است.این اصلاح قیمت و دم بلند در کندل روزانه نشان می دهد که خریداران در تلاش هستند سطح مقاومت قبلی ۰.۳۴ دلار را به سطح حمایتی تبدیل کنند.درصورتی که موفق به دفاع شوند ، گاو ها مجددا تلاش خواهند کرد که روند صعودی را از سر گرفته و قیمت جفت ارز ADA/USD را به بالای سطح مقاومتی ۰.۴۰ دلار برسانند.سطح مقاومتی بعدی در صورت شکست ، ۰.۵۰ دلار خواهد بود.

تحلیل کاردانو نمودار روزانه 1 بهمن 99
تحلیل کاردانو نمودار روزانه ۱ بهمن ۹۹

شیب میانگین متحرک مثبت نشان می دهد که بازار همچنان به نفع گاو ها است.اما واگرایی منفی در شاخص RSI نشان دهنده ضعیف شدن روند صعودی است.در صورتی که قیمت در پایین سطح ۰.۳۴ دلار باقی بماند ، ریزش قیمت تا EMA20 در سطح ۰.۳۰ دلار امکان پذیر است.برگشت قدرتمند از این سطح حمایتی نشان می دهد که بازار همچنان صعودی است.

LTC/USD

در تاریخ ۱۹ ژانویه ، خریداران توانستند قیمت را به بالای سطح ۱۵۷.۶۹ دلار برسانند اما نتوانستند که این افزایش قیمت را حفظ کنند.اگر فروشندگان بتوانند قیمت را در پایین EMA20 در ۱۴۵ دلار نگه دارند ، ریزش قیمت جفت ارز LTC/USD تا سطح ۱۳۰ دلار و سپس ۱۲۰ دلار ادامه خواهد یافت.این سطح حمایتی بسیار مهم است زیرا که در صورت شکسته شدن خبر از قدرتمند شدن خرس های مارکت را می دهد.

تحلیل لایت کوین نمودار روزانه 1 بهمن 99
تحلیل لایت کوین نمودار روزانه ۱ بهمن ۹۹

شاخص میانگین ها صاف بوده و شاخص RSI در نقطه میانی است که بیانگر ایجاد بالانس بین عرضه و تقاضا می باشد.در صورت شکسته شدن سطح ۱۶۰ دلار ، روند صعودی مجددا شروع خواهد شد.

BCH/USD

در تاریخ ۱۹ ژانویه ، بیت کوین کش توانست سطح مقاومتی ۵۳۹ دلار را بشکند اما فتیله بلند در کندل روزانه نشان داد که فروشندگان اقدام به فروش شدید ارز های خود کرده اند که باعث شد خریداران به دام آنها افتاده و تعداد زیادی پوزیشن را لیکویید کنند.

تحلیل بیت کوین کش نمودار روزانه 1 بهمن 99
تحلیل بیت کوین کش نمودار روزانه ۱ بهمن ۹۹

جفت ارز BCH/USD به خط صعودی ریجکت شد اما دم بلند در کندل روزانه امروز نشان می دهد که خریداران از این سطح حمایتی به شدت دفاع میکنند.اگر گاو ها بتوانند قیمت را به بالای ۵۳۹ دلار برسانند ، افزایش قیمت تا سطح ۶۳۰ دلار امکان پذیر است.در صورتی که قیمت از سطح خط صعودی بگذرد ، شاهد ریزش قیمت تا سطح حمایتی ۳۷۰ دلار خواهیم بود.

LINK/USD

چین لینک در حال اصلاح روند صعودی شدید چند روز گذشته است که تا پایین سطح ۲۰.۱۱ دلار اصلاح خورد اما دم بلند در کندل روزانه نشان می دهد که در سطوح پایین تر خرید سنگین انجام شده است.شیب مثبت میانگین های متحرک و شاخص RSI در منقطه مثبت ، نشان دهنده قدرتمند بودن خریداران است.

تحلیل چین لینک نمودار روزانه 1 بهمن 99
تحلیل چین لینک نمودار روزانه ۱ بهمن ۹۹

اگر جفت ارز LINK/USD از سطح کنونی برگشت بخورد خریداران تلاش خواهند کرد که قیمت را به بالای ۲۳.۷۶ دلار برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند که تارگت بعدی ۲۷ دلار و سپس ۳۰ دلار خواهد بود.اگر خرس های مارکت قیمت را پایین تر از سطح ۲۰.۱۱ دلار نگه دارند ، ریزش قیمت تا سطح ۱۷.۷۷ دلار دور از تصور نخواهد بود.

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *