تحلیل ارز های دیجیتال ۱۱ اسفند

تحلیل ارز های دیجیتال ۱۱ اسفند

با مجموعه تحلیل ارز های دیجیتال ۱۱ اسفند در خدمت شما هستیم و همانند گذشته به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.آخرین تحلیل های ارائه شده تحلیل ارز های دیجیتال ۸ اسفند می باشد که  در پست های قبلی توضیح داده شد.بعد از بسته شدن آخرین کندل هفتگی فوریه به صورت اصلاحی ، بیت کوین و بیشتر آلت کوین های بزرگ در اولین روز مارچ شاهد خریدهای گسترده در سطوح پایین تر هستند که نشانگر آغاز یک رالی صعودی جدید را خواهد بود.

تحلیل ارز های دیجیتال 11 اسفند
تحلیل ارز های دیجیتال ۱۱ اسفند

هفته گذشته بازار سهام آمریکا نیز شاهد یک اصلاح قیمتی بود.شاخص S&P 500 شاهد رشد ارزشی در این هفته بود.این حرکت صعودی مارکت بر بازار کریپتوکارنسی ها که در راس آن بیت کوین است ، تاثیر مثبت داشت و باعث رشد قیمتی این مارکت نیز شد.پس از سرمایه گذاری تسلا و مسترکارد بر روی بیت کوین ، تحلیلگران سیتی گروپ معتقدند که بیت کوین در یک نقطه اوج قرار دارد ، که می تواند آن را به به عنوان یک معیار اصلی برای معامله در بازار جهانی تبدیل کند و یا برخلاف آن حبابی باشد که منجر به سقوط مارکت و متضرر شدن بسیاری از سرمایه گذاران شود.

در حالی که چندین سرمایه گذار نگران اصلاح عمیق تر در بیت کوین بوده اند ، مایکل سایلور ، مدیرعامل MicroStrategy ، دیدگاه دیگری دارد. Saylor اعلام کرد که MicroStrategy حدود ۱۵ میلیون دلاری دیگر به کیف پول خود اضافه کرد و مجموع دارایی خود را به ۹۰۸۵۹ عدد رسانده است.

با این حال ، همه معامله گران در پوزیشن لانگ بیت کوین نیستند. مایکل باری ، سرمایه گذار بزرگ معتقد است که بیت کوین در سطح فعلی در یک حباب قرار دارد و ممکن است شاهد سقوط شدیدی باشد که چشمگیر و دردناک خواهد بود.

در ادامه پست به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال در نمودار های روزانه خواهیم پرداخت.

BTC/USD

در تاریخ ۲۸ فوریه ، بیت کوین تا سطح ۴۳۰۰۰ دلار افت قیمت را ثبت کرد.در کندل استیک روزانه دم بلندی را مشاهده می کنیم که نشان می دهد خریداران در کف اقدام به خرید این ارز دیجیتال کرده اند.در حال حاضر خریداران در تلاش هستند که قیمت را در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۴۷۷۱۱ دلار ) حفظ کنند. در صورتی که موفق شوند ، جفت ارز BTC/USD تا هدف ۵۲۰۰۰ دلار پیش روی خواهد کرد که خرس های مارکت در آن سطح دفاع خواهند کرد.

تحلیل بیت کوین نمودار روزانه 11 اسفند 99
تحلیل بیت کوین نمودار روزانه ۱۱ اسفند ۹۹

اگر قیمت از سطح مقاومت ذکر شده برگشت بخورد ، برای چند روز آینده شاهد رنج قیمتی در محدوده ۴۳۰۰۰ دلار تا ۵۲۰۰۰ دلار خواهیم بود.میانگین متحرک صاف بوده و شاخص RSI بالای ۵۵ فرار دارد که بیانگر آن است که در کوتاه مدت شاهد رنج قیمتی برای بیت کوین خواهیم بود.

با این حال ، در صورتی که روند صعودی قدرت گرفته و خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۵۲۰۰۰ دلار برسانند ، تست مجدد بالاترین سطح قیمتی در ۵۸۳۴۱ دلار امکان پذر خواهد بود.اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه ( ۴۱۳۱۳ دلار ) برسد ، این دیدگاه بولیش بازار نقض خواهد شد که میتواند نشان دهد اصلاح قیمت تا سطح ۲۸۸۵۰ دلار نیز ممکن است.

ETH/USD

افت قیمت اتریوم به پایین میانگین متحرک نشان می دهد که اتریوم در فاز اصلاح قیمتی است.اما دم بلند در کندل روزانه ۲۸ فوریه ، نشان داد که خریداران در تلاش هستند که از سطح ۱۴۱۳ دلاری دفاع کنند.در حال حاضر خریداران در تلاش هستند که قیمت را به بالای میانگین ساده ۵۰ روزه ( ۱۵۰۹ دلار ) رسانده و حفظ کنند.درصورتی که موفق شوند، سطح قیمت بعدی ۱۶۲۰ دلار در محدوده EMA20 خواهد بود.

تحلیل اتریوم نمودار روزانه 11 اسفند 99
تحلیل اتریوم نمودار روزانه ۱۱ اسفند ۹۹

در اصلاح قیمت خرس های مارکت سعی میکنند که قیمت را به زیر EMA20 برسانند که اگر موفق شوند ، قیمت میتواند تا ۱۲۹۰ دلار و سپس ۱۰۰۰ دلار ریزش کند.برخلاف این فرضیه اگر خریداران بتوانند قیمت را در بالای EMA20 حفظ کنند ، جفت ارز ETH/USD بار دیگر بالاترین سطح قیمتی خود در محدوده ۲۰۵۰ دلار را تست خواهد کرد.

ADA/USD

فتیله بلند در کندل ۲۷ فوریه کاردانو نشان داد که معامله گران در سطح مقاومتی ۱.۵۰ دلار با سود از سیگنال لانگ خود خارج شده اند.با این حال در تاریخ ۲۸ فوریه ، دم بلندی در کندل استیک روزانه شکل گرفت که نشان داد خریداران در سطوح پایین اقدام به خرید کرده اند.

تحلیل کاردانو نمودار روزانه 11 اسفند 99
تحلیل کاردانو نمودار روزانه ۱۱ اسفند ۹۹

اگرچه میانگین متحرک ها با شیب مثبت نشان از بولیش بودن مارکت کاردانو را می دهد ، اما واگرایی منفی در شاخص RSI نشان می دهد که این روند صعودی به یک اصلاح قیمتی نیاز دارد.اگر فروشندگان بتوانند قیمت را در زیر مقاومت ۱.۵۵ حفظ کنند ، جفت ارز ADA/USD میتواند تا سطح EMA20 در ۱.۰۲ دلار افت کند. این سطح حمایتی دارای اهمیت بالای است چرا که برگشت قیمت از آن نشان می دهد که تریدر ها در این سطح اقدام به خرید کرده اند.

شکستن سطح مقاومتی ۱.۵۰ دلاری می تواند روند صعودی جدیدی را شکل دهد که اهداف بعدی آن ۱.۸۳ دلار و سپس ۲ دلار خواهد بود.در صورتی که قیمت سطح ۰.۹۸ دلار را به پایین بشکند ، این دیدگاه بولیش نقض خواهد شد.

BNB/USD

در تاریخ ۲۸ فوریه ، بایننس کوین از سطح EMA20 در ۲۰۰ دلار برگشت رو به بالا خورد و خریداران توانستند قیمت را به بالای خط نزولی برسانند ، در صورتی که خریداران بتوانند این سطح قیمتی را حفظ کنند ، نشان می دهد که روند صعودی شروع شده است.

تحلیل بایننس کوین نمودار روزانه 11 اسفند 99
تحلیل بایننس کوین نمودار روزانه ۱۱ اسفند ۹۹

میانگین متحرک ها با شیب مثبت و شاخص RSI بالای ۶۱ نشان می دهد که قدرت در دست گاو های مارکت است.اولین هدف در طی مسیر صعودی ۲۸۰ دلار خواهد بود که اگر شکسته شود ، جفت ارز BNB/USD میتواند تا سطح ۳۱۰ دلار و سپس ۳۵۰ دلار پیش روی کند.برخلاف این فرضیه ، اگر قیمت در بالای خط نزولی حفظ نشود ، یک اصلاح قیمت دیگر تا زیر سطح ۲۰۰ دلارانجام خواهد شد.

DOT/USD

در روند صعودی پالکادات ، تریدر ها در سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۳۱ دلار ) اقدام به خرید کرده اند که باعث شد قیمت پالکادات از سطح EMA20  برگشت بخورد که نشان می دهد روند صعودی همچنان پابرجا است.

تحلیل پالکادات نمودار روزانه 11 اسفند 99
تحلیل پالکادات نمودار روزانه ۱۱ اسفند ۹۹

میانگین متحرک ها با شیب مثبت و شاخص RSI بالای ۶۴ نشان می دهد که مقاومت کمی بر سر راه گاو های مارکت قرار دارد.در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۳۵.۶۶ دلار برسانند ، جفت ارز DOT/USD میتواند تا سطح ۴۲.۲۸ دلار پیش روی کند.اگر قیمت از سطح مقاومتی خود برگشت خورده و به زیر EMA20 برسد ، این دیدگاه صعودی نقض خواهد شد.

XRP/USD

خریداران ریپل در تلاش هستند که از سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه ( ۰.۴۰ دلار ) دفاع کنند. در صورتی که این برگشت قیمتی حفظ شود ، خریداران تلاش می کنند که قیمت ریپل را به بالای ۰.۵۰ دلار برسانند که اگر موفق شوند ، این آلت کوین میتواند تا سطح ۰.۶۵ دلار افزایش قیمت را برای خود ثبت کند.

تحلیل ریپل نمودار روزانه 11 اسفند 99
تحلیل ریپل نمودار روزانه ۱۱ اسفند ۹۹

با این حال انجام این کار برای گاو ها کار آسانی نخواهد بود به این دلیل که میانگین متحرک ۲۰ روزه دارای شیب منفی بوده و شاخص RSI زیر ۵۰ است که نشان می دهد قدرت همچنان در دست خرس ها است.درصورتی که قیمت از سطح کنونی یا سطح مقاومتی پیش رو در محدوده EMA20 برگشت بخورد ، خرس ها تلاش خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین ساده ۵۰ روزه برسانند که اگر موفق شوند قیمت جفت ارز XRP/USD تا سطح ۰.۳۵۹ دلار افت خواهد کرد.

LTC/USD

در تاریخ ۲۸ فوریه لایت کوین سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه ( ۱۶۶ دلار ) را رو به پایین شکست و تا سطح خط صعودی ریزش کرد.اما دم بلند در کندل روزانه نشان می دهد که در سطوح پایین خرید سنگینی صورت گرفته است.در حال حاضر گاو های مارکت سعی می کنند که قیمت را به بالای سطح مقاومتی ۱۸۵ دلار برسانند که اگر این مقاومت شکسته شود هدف بعدی ۲۰۵ دلار و سپس ۲۴۰ دلار خواهد بود.

تحلیل لایت کوین نمودار روزانه 11 اسفند 99
تحلیل لایت کوین نمودار روزانه ۱۱ اسفند ۹۹

با این حال خریداران با سطح مقاومتی سنگینی در EMA20 در ۱۸۵ دلار روبرو خواهند بود.اگر قیمت از این سطح مقاومتی برگشت بخورد ، فروشندگان مجددا تلاش کرده که قیمت جفت ارز LTC/USD را به زیر خط صعودی برسانند.

LINK/USD

خریداران سعی میکنند که اصلاح قیمتی چین لینک را در سطح میانگین ساده ۵۰ روزه ( ۲۵.۲۶ دلار ) متوقف کنند.اگر چه در تاریخ ۲۸ فوریه قیمت لینک به زیر میانگین ساده ۵۰ روزه رسیده بود ، دم بلند در کندل استیک امروز نشان می دهد که در سطوح پایین خرید صورت گرفته است.

تحلیل چین لینک نمودار روزانه 11 اسفند 99
تحلیل چین لینک نمودار روزانه ۱۱ اسفند ۹۹

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای سطوح مقاومتی ۲۸ دلار و ۲۹.۳ دلار برسانند ، نشان می دهد که اصلاح قیمت لینک پایان یافته است که در این صورت جفت ارز LINK/USD تا سطح ۳۴ دلار و سپس بالاترین سطح قیمتی ثبت شده در ۳۶.۹۳ دلار پیش روی خواهد کرد.

بر خلاف آن اگر قیمت از سطوح مقاومتی ذکر شده برگشت بخورد ، فروشندگان تلاش کرده که قیمت را به زیر MA50 رسانده که باعث افت قیمت تا سطح ۲۰.۱۱ دلار می شود.

XLM/USD

نشانه مثبت در نمودار استلار این است که گاوها در ۲۸ فوریه با موفقیت از SMA 50  (۰.۳۶۹ دلار) دفاع کرده اند. اگر جفت XLM/USD  بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش یابد ، گاوها یک تلاش دیگر برای هدایت قیمت تا بالای کانال خواهند کرد که در این صورت هدف بعدی قیمت ۰.۵۰ دلار خواهد بود.

تحلیل استلار نمودار روزانه 11 اسفند 99
تحلیل استلار نمودار روزانه ۱۱ اسفند ۹۹

از طرف دیگر ، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد ، این جفت ارز ممکن است دوباره به SMA 50  سقوط کند.

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

سیگنال ارز دیجیتال

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *