تحلیل ارز های دیجیتال ۱۲ آذر

تحلیل ارز های دیجیتال ۱۲ آذر

با مجموعه تحلیل ارز های دیجیتال ۱۲ آذر در خدمت شما هستیم و همانند گذشته به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.آخرین تحلیل های ارائه شده تحلیل ارز های دیجیتال ۹ آذر می باشد که  در پست های قبلی توضیح داده شد.بیت کوین توانست که سطح ۱۹۰۰۰ دلار را پس بگیرد اما به احتمال زیاد برای چند روز بیت کوین و آلت کوین ها در همین محدوده خود اقدام به نوسان کرده تا بتوانند ادغام قیمتی شوند.بیت کوین در ۱ دسامبر ، به بالاترین حد قیمتی خود یعنی ۱۹۸۹۲ دلار رسید.این ثبت رکورد در صرافی ها یکسان نبود و بعضی از صرافی ها قیمت بالای ۲۰ هزار دلار نیز به ثبت رساندند.این ثبت رکورد یک رویداد مهم تلقی میشود ، چرا که در سال ۲۰۱۷ ما شاهد حباب قیمتی برای بیت کوین بودیم اما امسال مشخص شد که افزایش قیمت بیت کوین ، حباب نبوده و بلعکس به صورت کاملا فنی و سالم پیش روی کرده است.

تحلیل ارز های دیجیتال 12 آذر
تحلیل ارز های دیجیتال ۱۲ آذر

حال که مشخص شده بیت کوین حباب نیست ، سوالی ایجاد میشود که هدف بعدی بیت کوین چه سطحی خواهد بود ؟  خبر ها صحبت از جذب روز به روز سرمایه گذاران و شرکت های مالی به مارکت کریپتوکارنسی ها و به خصوص بیت کوین را میدهد که این نشان مثبت در جهت رشد هرچه بیشتر بیت کوین کمک خواهد کرد.اما تحلیلگران کاملا درک کرده اند که هر رشد قیمتی سنگین ، یک اصلاح اعصاب خورد کن خواهد داشت.بنابراین در این شرایط کنونی در کنار اخبار مثبت پیرامون بیت کوین ، بایستی خطر اصلاح بیشتر را جدی گرفت.در این پست ، به تحیل و بررسی چند ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

BTC/USD

بیت کوین در تاریخ ۱ دسامبر ، به بالاترین سطح تاریخی خود رسید و بلافاصله از آن سطح ریجکت شد.این نشان میدهد که سطح ۲۰۰۰۰ دلار به عنوان یک سطح مقاومتی روانی برای بیت کوین شناخته شده است.با این وجود در کندل ۱ دسامبر ، یک دم طولانی ثبت شد که نشان میدهد گاو های مارکت تمایل به حفظ روند صعودی را داشته اند.شاخص میانگین متحرک ها شیب دار و مثبت بوده و شاخص RSI نیز در سطح مثبت قرار گرفته است.این بیانگر آن است که خریداران میخواهند سطح ۲۰۰۰۰ دلار را شکسته و از آن عبور کنند.در صورت موفقیت ، حرکت می تواند افزایش یابد و جفت ارز BTC/USD ممکن است به ۲۲۷۲۷ دلار و سپس به ۲۵۰۰۰ دلار برسد.

تحلیل بیت کوین نمودار روزانه 12 آذر
تحلیل بیت کوین نمودار روزانه ۱۲ آذر

با این وجود ، قیمت بیت کوین در محدوده ۱۸۰۰۰ تا ۱۹۵۰۰ دلار مانده است که نشان میدهد خرس ها به شدت در حال فروش هستند و در تلاش هستند بیت کوین را در زیر ۱۹۵۰۰ دلار نگه دارند.به همین دلیل است که میگوییم بیت کوین برای چند روز در همین محدوده نوسان کرده تا قدرت کافی برای عبور از مقاومت ها را بدست آورد.در نمودار روزانه ، اولین نشانه شکست در حرکت صعودی ، لغزش به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷۷۲۳ دلار) خواهد بود. اگر جفت ارز به زیر ۱۶۱۹۱ دلار سقوط کند ، تحلیل صعودی بیت کوین نقص خواهد شد.

ETH/USD

اتریوم در ۱ دسامبر تا سطح ۶۳۵ دلار پیش رفت اما نتوانست از صعود خود مواظبت کند. با فشار فروش بالای فروشندگان ، قیمت اتریوم از سطح ۶۲۵ دلار هم کاهش و به زیر ۶۰۰ دلار هدایت شد.نمودار روزانه اتریوم به گونه ای است که کنترل مارکت هنوز هم در اختیار خریداران است.اما یک کندل دوجی ثبت شده در امروز ، عدم تصمیم گیری گاو ها و خرس های بازار را برای صعود و یا نزول را نشان می دهد.اتریوم اگر بتواند از سطح ۶۰۰ دلار و ۶۲۵ دلار بالاتر رود و جایگاه خود را تثبیت کند ، هدف بعدی آن در سطح ۸۰۰ دلار خواهد بود.اما اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۳۵ دلار) را فرو ببرند ، افت به ۴۸۸ دلار امکان پذیر است.

تحلیل اتریوم نمودار روزانه 12 آذر
تحلیل اتریوم نمودار روزانه ۱۲ آذر

XRP/USD

ریپل نیز همانند اتریوم ، یک ریزش را در ۱ دسامبر با ثبت دم طولانی در کندل خود تجربه کرد.امروز نیز یک کندل دوجی تشکیل داده که برای این آلت کوین نیز عدم تصمیم گیری برای صعود یا نزول را متصور هستیم.اگر قیمت ریپل به زیر ۰.۵۶۵ دلار برسند ، افت بیشتر  به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۰ دلار) امکان پذیر است.با این حال ، اگر گاوها قیمت را به بالای ۰.۶۸ دلار برسانند ، جفت ارز ممکن است به ۰.۷۸ دلار برسد.

تحلیل ریپل نمودار روزانه 12 آذر
تحلیل ریپل نمودار روزانه ۱۲ آذر

LTC/USD

یک نشانه مثبتی که در نمودار لایت کوین مشخص است ، این است که گاو ها هر افت قیمت به زیر ۸۴.۳ دلار را خریدار هستند.میانگین متحرک ها حالت شیب دار مثبت و RSI نیز در بالای ۶۱ برتری خریداران را بیان میکند. اگر قیمت بالاتر از ۸۴.۳ دلار باقی بماند ، به زودی حرکت به سمت مقاومت ۹۴ دلار شروع خواهد شد.در صورت موفقیت ، مرحله بعدی افزایش به ۱۰۰ دلار ممکن است آغاز شود. بر خلاف این تحلیل ، اگر لایت کوین نتواند سطح مقاومتی ۹۴ دلار را بشکند ، دوباره یک برگشت قیمتی تا حمایت ۸۴ دلار و نوسان چند روزه لایت کوین برای قدرت گرفتن را شاهد خواهیم بود.

تحلیل لایت کوین نمودار روزانه 12 آذر
تحلیل لایت کوین نمودار روزانه ۱۲ آذر

BCH/USD

وضعیت بیت کوین کش کمی بد بنظر میرسد. خریداران نتوانستند قیمت را به بالای سطح مقاومتی ۳۲۵ دلار برسانند ، به همین دلیل بیت کوین کش تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود در نمودار روزانه برگشت خورد.اگر جفت ارز BCH/USD نتواند خود را به بالا بکشد ، احتمال وقفه به زیر ۲۸۰ دلار بسیار بالا خواهد بود.

تحلیل بیت کوین کش نمودار روزانه 12 آذر
تحلیل بیت کوین کش نمودار روزانه ۱۲ آذر

اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه فرو ببرند ، جفت ارز می تواند تا ۲۴۶ دلار و سپس به ۲۳۱ دلار سقوط کند.برعکس این نظریه ، اگر بیت کوین کش به بالای ۳۲۵ دلار هدایت شود ، شاهد یک رشد قیمت تا سطح ۳۴۵ دلار  و سپس ۳۷۰ دلار خواهیم بود.

LINK/USD

بعد از ریزش ارز دیجیتال لینک ، سطح حمایتی ۱۳.۲۸ تا کنون به خوبی عمل کرده و از ریزش بیشتر لینک جلوگیری کرده است.برای این ارز هم بنظر میرسد چند روزی ادغام قیمتی را داشته باشیم.اگر گاوها قیمت را به بالاتر از ۱۴.۸ دلار برسانند ، جفت ارز LINK/USD می تواند تا ۱۶.۳۹ دلار افزایش یابد.بنابراین سطح مقاومت ۱۴.۸ دلار بسیار حائز اهمیت است.بر خلاف آن اگر خرس ها قیمت را به زیر ۱۳.۲۸ دلار برسند ، آزمایش مجدد MA50 در محدوده ۱۲.۳۴ دلار امکان پذیر خواهد بود.

تحلیل لینک نمودار روزانه 12 آذر
تحلیل لینک نمودار روزانه ۱۲ آذر

ADA/USD

کاردانو از سطح مقاومتی ۰.۱۷۵ دلار ریزش و تا EMA20 در ۰.۱۴ دلار افت قیمت داشته است. در حال حاظر گاو ها تلاش میکنند تا قیمت را بالای سطح ۰.۱۵۵ دلار نگهداری کنند.اگر این تثبیت بالای این سطح صورت بگیرد ، جفت ارز ADA/USD میتواند بار دیگر به سمت مقاومت ۰.۱۷۵ دلار حرکت کند.برعکس ، اگر جفت ارز از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد ، اصلاح می تواند تا MA50 در ۰.۱۱۵ دلار ادامه داشته باشد.

تحلیل کاردانو نمودار روزانه 12 آذر
تحلیل کاردانو نمودار روزانه ۱۲ آذر

BNB/USD

در اول دسامبر از مقاومت ۳۲ دلار کاهش یافت و تا میانگین متحرک اصلاح شد.این نشان می دهد که خرس ها از این مقاومت دفاع می کنند ، زیرا آنها می خواهند محدوده  نوسان بایننس کوین را بین ۲۵.۶ تا ۳۲ دلار حفظ کنند.اگر خرس ها قیمت خود را زیر میانگین متحرک فرو ببرند ، جفت ارز BNB/USD ممکن است به ۲۵.۶ دلار کاهش یابد.میانگین متحرک مسطح و RSI بالای ۵۱ نشان دهنده یک مزیت عمده برای گاوها یا خرس ها نیست.به همین دلیل احتمال ادغام چند روزه وجود دارد.

تحلیل بایننس کوین نمودار روزانه 12 آذر
تحلیل بایننس کوین نمودار روزانه ۱۲ آذر

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

, , , , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *