تحلیل ارز های دیجیتال ۱۴ بهمن

تحلیل ارز های دیجیتال ۱۴ بهمن

با مجموعه تحلیل ارز های دیجیتال ۱۴ بهمن در خدمت شما هستیم و همانند گذشته به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.آخرین تحلیل های ارائه شده تحلیل ارز های دیجیتال ۱ بهمن می باشد که  در پست های قبلی توضیح داده شد.رنج زنی دیروز و امروز بیت کوین ، باعث انتقال قدرت به آلت ها شده است که باعث افزایش قیمت چندین آلت کوین شد.

تحلیل ارز های دیجیتال 14 بهمن
تحلیل ارز های دیجیتال ۱۴ بهمن

در مصاحبه اخیر مدیر عامل تسلا  آقای ایلان ماسک با کلاب هاوس ، اظهار شد که از بیت کوین حمایت میکند.آقای ماسک گفت که دوستانش در سال ۲۰۱۳ سعی کرده بودند که اورا متقاعد کنند تا بر روی ارز دیجیتال بیت کوین سرمایه گذاری کند که به گفته خودش ، این کار را دیر انجام داده است.البته سخنان ایلان ماسک به عنوان موسس SpaceX زمانی تاثیر مثبت خود را بر مارکت کریپتوکارنسی گذاشت که وی در صفحه توییتر خود با اعلام حمایت از بیت کوین ، این ارز دیجیتال را به عنوان پشتوانه ای برای شرکت های خود خریداری کرد.

سرمایه گذاران بزرگ کریپتو کارنسی خریدهای خود را بدون انتظار برای اصلاح عمیق تر ادامه داده اند. دنی اسکات ، مدیر عامل CoinCorner خاطرنشان کرد که اخیراً مقداری بیت کوین به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار را جهت نگهداری بلند مدت از صرافی ها خارج کرده است.اگر چه که خریداران بیت کوین قصد نگهداری بلند مدت ارز های خود را دارند ، اما این امر در مورد آلت کوین ها صدق نمیکنند. در چند روز گذشه آلت کوین هایی همانند دوج کوین و ریپل یک شارپ قیمتی شدیدی را برای خود ثبت کردند اما در ادامه با ریزش شدید ، موجب متضرر شدن بسیاری از تریدر های تازه کار شد.

این اصلاحات شدید قیمتی بایستی درسی برای تریدر ها باشد و به آنها یاد آوری کند که به جای اینکه تحت تاثیر احساسات و حرص قرار بگیرند ، از یک استراتژِی معاملاتی برنامه ریزی شده پیروی کنند.

در ادامه پست به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال در نمودار های روزانه خواهیم پرداخت.

BTC/USD

بیت کوین طی سه روز گذشته ،روند نزولی داشته است و در محدوده خط نزولی بوده است.خریداران بیت کوین تا کنون نتوانسته اند که قیمت را بالای خط نزولی نگه دارند.این نشان می دهد که خرس ها از سطوح بالاتر به شدت دفاع میکنند و تمایل به ریزش بیشتر بیت کوین را دارند.

تحلیل بیت کوین نمودار روزانه 14 بهمن 99
تحلیل بیت کوین نمودار روزانه ۱۴ بهمن ۹۹

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۳۳۴۱۲ دلار ) صاف بوده و شاخص RSI در منطقه میانی خود قرار گرفته است که نشان می دهد یک بالانس بین عرضه و تقاضا در مارکت بیت کوین وجود دارد.اگر خرس ها بتوانند قیمت را به پایین سطح حمایتی ۳۱۹۰۰ دلار برسانند ، جفت ارز BTC/USD تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه ( ۳۰۹۲۰ دلار ) و سپس تا سطح حمایت حیاتی ۲۸۸۵۰ دلار ریزش خواهد کرد.شکسته شدن این سطح قیمتی باعث شکل گیری یک مثلث نزولی میشود که اصلاحات قیمتی بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

برعکس فرضیه فوق ، اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۳۵۰۰۰ دلار برسانند و حفظ کنند ، این جفت ارز میتواند تا ۳۸۵۲۰ دلار و سپس تا ۴۰۰۰۰ دلار صعود کند.روند صعودی بعدی پس از رد شدن از بالاترین سطح قیمتی بیت کوین یعنی ۴۱۹۵۹ دلار ، شروع خواهد شد.

ETH/USD

اکنون فروشندگان مارکت اتریوم از سطح مقاومتی ۱۴۰۰ دلار دفاع میکنند این در حالی است که خریداران اقدام به خرید در سطح EMA20 در ۱۲۵۸ دلار کرده اند.این نشان می دهد که اتریوم در حال رنج زنی قیمتی است که در چند روز آینده روند این ارز مشخص خواهد شد.

تحلیل اتریوم نمودار روزانه 14 بهمن 99
تحلیل اتریوم نمودار روزانه ۱۴ بهمن ۹۹

اگر خرس ها بتوانند قیمت را به پایین خط صعودی برسانند ، فروش شدت گرفته و روند قبلی ادامه پیدا خواهد کرد.این اتفاق میتواند باعث ریزش قیمت تا سطح ۱۰۰۵ دلار و سپس تا سطح حمایت حیاتی ۸۴۰ دلار شود.برخلاف این فرضیه ، اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای  محدوده مقاومتی ۱۴۰۰ دلار تا ۱۴۷۳ دلار برسانند ، روند صعودی از سر گرفته خواهد شد که هدف آن ۱۶۷۵ دلار خواهد بود.

با اینکه شیب مثبت میانگین متحرک ها بیانگر قدرتمند بودن خریداران است ، اما واگرایی منفی در شاخص RSI به نفع فروشندگان بازار است.باتوجه به اینکه شاخص های موجود اطلاعات نامفهومی را میرسانند ، بهتر است که منتظر مشخص شدن روند بازار اتریوم باشیم.

XRP/USD

ریپل امروز توانست که یک افزایش قیمت چشمگیر را تا سطح ۰.۷۵ دلار برای خود ثبت کند.اما فتیله بلند روی کندل روزانه ، نشان میدهد که خریداران ریپل اقدام به بستن پوزیشن های خود در این سطح اعلام شده کرده اند که این فروش باعث ریزش قیمت ریپل تا سطح حمایتی ۰.۳۸۸ دلار شد.

تحلیل ریپل نمودار روزانه 14 بهمن 99
تحلیل ریپل نمودار روزانه ۱۴ بهمن ۹۹

اگر خرس ها بتوانند قیمت را به پایین تر از این سطح برسانند ، فروش بیشتر شدت خواهد گرفت که قیمت این جفت ارز ممکن است تا سطح میانگین های متحرک و سپس تا سطح ۰.۲۴ دلار ریزش کند.شکسته شدن قیمت در پایین سطح ۰.۲۴ دلار ، میتواند باعث ریزش قیمت تا سطح ۰.۱۷ دلار شود.از سوی دیگر اگر خریداران بتوانند از سطح حمایتی ۰.۳۸۸ دلار به خوبی دفاع کنند ، ریپل بار دیگر میتواند تلاش خود را برای رسیدن به سطح ۰.۶۰ دلار انجام دهد.

DOT/USD

بعد از ریزش های پی در پی پالکدات ، این ارز در تاریخ ۲۸ ژانویه یک برگشت قیمت رو به بالا را ثبت کرد و در تاریخ ۲۹ ژانویه به سطح ۱۷.۷۵ دلار رسید.خریداران نتوانستند از این مقاومت عبور کنند که باعث شد تا به امروز کندل های قرمز ریزشی ثبت شوند.پالکادات بین رنج قیمتی ۱۴.۷۲ تا ۱۹.۴۰ در حال نوسان است که نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش یافته و فروش همچنان فعال است.

تحلیل پالکادات نمودار روزانه 14 بهمن 99
تحلیل پالکادات نمودار روزانه ۱۴ بهمن ۹۹

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۱۵.۴۱ دلار ) در حال صاف شدن بوده و شاخص RSI به سمت مرکز افت کرده است که نشان می دهد یک بالانس بین عرضه و تقاضا برای این ارز دیجیتال شکل گرفته است.در صورتی که قیمت از سطح ۱۴.۷۲ دلار رو به بالا برگشت بخورد ، شاهد رنج قیمتی برای چند روز آینده خواهیم بود.برخلاف این فرضیه ، شکست قیمت در پایین سطح حمایتی ۱۴.۷۲ دلار ، نشان از ضعیف شدن این ارز می دهد که احتمال ریزش این جفت ارز تا سطح ۱۱.۸۳ دلار وجود دارد.در صورتی که گاو ها قیمت را به بالای ۱۹.۴۰ دلار برسانند ، این دیدگاه نزولی نقض خواهد شد.چنین حرکتی بیانگر از سر گیری روند صعودی خواهد بود.

ADA/USD

کاردانو در ۳۰ ژانویه توانست که خط روند نزولی خود را به سمت بالا شکسته اما خریداران نتوانستند قیمت را به بالای سطح مقاومتی ۰.۳۸ دلار برسانند.در کندل امروز ، خریداران تا کنون توانسته اند که قیمت را تا سطح ۰.۳۷۷ دلار برسانند.یک حمایت مناسب از سطح EMA20 در محدوده ۰.۳۳ دلار شکل گرفته است.

تحلیل کاردانو نمودار روزانه 14 بهمن 99
تحلیل کاردانو نمودار روزانه ۱۴ بهمن ۹۹

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از سطح ۰.۳۸ دلار رسانده و حفظ کنند ، جفت ADA/USD می تواند روند صعودی را برای هدف ۰.۴۸ دلار از سر بگیرد.

LINK/USD

در چند روز گذشته چین لینک نتوانسته است که قیمت را در بالای مقاومت ۲۴ دلار حفظ کند که نشان می دهد تریدر ها از پوزیشن های لانگ خود در سطوح بالاتر جهت کسب سود خارج می شوند.شاخص RSI یک مثلث نزولی را شکل داده است که در صورت شکسته شدن پایین تر از ۵۳ کامل خواهد شد.

تحلیل چین لینک نمودار روزانه 14 بهمن 99
تحلیل چین لینک نمودار روزانه ۱۴ بهمن ۹۹

درصورتی که خرس ها بتوانند قیمت را به پایین سطح EMA20 در ۲۱.۱۸ دلار برسانند ، فروش بیشتر شدت خواهد گرفت که میتواند سطح حمایتی ۲۰.۱۱ دلار را بشکند.اگر این اتفاق رخ دهد ، جفت ارز LINK/USD تا سطح ۱۷.۷۷ دلار و سپس ۱۶.۶ دلار افت خواهد کرد.

در صورتی که این جفت ارز از سطح EMA20 یا سطح حمایت ۲۰.۱۱ دلار برگشت بخورد  و بتواند در بالای خط روند نزولی خود قرار گیرد ، این دیدگاه منفی نقض خواهد شد.چنین حرکتی بیانگر شروع مجدد روند صعودی خواهد بود.

LTC/USD

طی چند روز گذشته لایت کوین در خط روند نزولی با مقاومت سختی روبرو شده است. فتیله بلند روی کندل امروز نشان می دهد که در سطوح بالا تر فشار فروش زیاد است.در صورتی که خریداران نتوانند طی چند روز آینده قیمت را به بالای خط نزولی برسانند ، احتمال شکسته شدن سطح حمایتی ۱۲۰ دلار افزایش خواهد یافت که اگر این اتفاق رخ دهد ، جفت ارز LTC/USD میتواند به حمایت ۱۰۰ دلار افت کند.

تحلیل لایت کوین نمودار روزانه 14 بهمن 99
تحلیل لایت کوین نمودار روزانه ۱۴ بهمن ۹۹

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از خط روند نزولی رسانده و حفظ کنند ، این دیدگاه منفی نقض می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که ممکن است فشار فروش پایان یافته باشد. در صورت شکسته شدن سطح ۱۵۰ دلار ، کامبک خریداران تکمیل خواهد شد.

BCH/USD

بیت کوین کش با مقاومت در سطح EMA20 یعنی ۴۲۹ دلار روبرو شده است که در کندل امروز یک شادو تا سطح ۴۴۵ دلار صورت گرفت و همچنان به زیر این حمایت برگشت خورد.اگر قیمت به پایین سطح ۳۷۰ دلار تا ۳۵۳ دلار برسد ، این آلت کوین تا سطح ۲۷۵ دلار ریزش خواهد کرد.

تحلیل بیت کوین کش نمودار روزانه 14 بهمن 99
تحلیل بیت کوین کش نمودار روزانه ۱۴ بهمن ۹۹

میانگین متحرک ها با شیب منفی و شاخص RSI در منطقه میانی نشان میدهد که خرس ها قدرت بیشتری در مارکت دارند.برخلاف فرضیه فوق ، اگر گاو ها بتوانند قیمت را به بالای خط نزولی برسانند ، جفت ارز BCH/USD تا سطح ۴۶۵ دلار و سپس ۵۳۹ دلار صعود خواهد کرد.

BNB/USD

بایننس کوین توانست که امروز به بالاتر از سطح قبلی خود یعنی ۴۷.۲۱ دلار برسد و یک رکورد جدید در سطح ۵۰.۶۰ برای خود ثبت کند.هر زمانی که یک ارز به بالاترین سطح خود برسد ، نشان می دهد که گاو ها در این مارکت قدرت را در دست دارند.با این حال فتیله بلند در کندل روزانه ، نشان می دهد که فروش در سطح مقاومت روانی ۵۰ دلار اتفاق افتاده است.

تحلیل بایننس کوین نمودار روزانه 14 بهمن 99
تحلیل بایننس کوین نمودار روزانه ۱۴ بهمن ۹۹

در صورتی که قیمت نتواند در بالای سطح ۵۰ دلار حفظ شود ، برای چند روز آینده شاهد رنج قیمتی این جفت ارز خواهیم بود.شکسته شدن سطح ۵۰ دلار روند صعودی جدیدی را برای بایننس کوین شروع خواهد کرد که هدف آن ۶۰ دلار خواهد بود.برخلاف این فرضیه ، درصورتی که خرس ها قیمت را به پایین سطح ۴۶ دلار برسانند ، این جفت ارز میتواند تا سطح حمایتی  کف این الگو گوه صعودی ، ریزش کند.

XLM/USD

گاوها و خرس ها طی سه روز گذشته در نبرد برای برتری در منطقه ۰.۳۲۵ تا ۰.۳۵ دلار محصور شده اند.اگرچه گاوها در ۲۸ ، ۳۰ ژانویه و امروز قیمت را به بالاتر از ۰.۳۵ دلار رساندند ، اما آنها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند ، که نشان می دهد که در سطوح بالاتر فروش فعال می باشد.

تحلیل استلار نمودار روزانه 14 بهمن 99
تحلیل استلار نمودار روزانه ۱۴ بهمن ۹۹

 گاوها اجازه نداده اند که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۸ دلار) ریزش کند که نشان می دهد همچنان تلاش برای رساندن و حفظ قیمت بالای ۰.۳۵ دلار ادامه دارد.در صورت موفقیت ، جفت ارز XLM/USD می تواند تا ۰.۴۰۹ دلار افزایش یابد و در صورت شکست این مقاومت ، هدف بعدی ۰.۵۰ دلار خواهد بود.

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *