تحلیل ارز های دیجیتال ۱۶ آذر

تحلیل ارز های دیجیتال ۱۶ آذر

با مجموعه تحلیل ارز های دیجیتال ۱۶ آذر در خدمت شما هستیم و همانند گذشته به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.آخرین تحلیل های ارائه شده تحلیل ارز های دیجیتال ۱۲ آذر می باشد که  در پست های قبلی توضیح داده شد.قیمت بیت کوین در چند روز گذشته در محدوده ۱۹۰۰۰ دلار بوده است.زمانی که قیمت یک ارز دیجیتال در محدوده بالاترین قیمت خود قرار دارد نشانگر قدرتمند بودن آن ارز دیجیتال می باشد.سوالی که سرمایه گذاران در ذهن خود دارند این است که آیا بیت کوین به بالای ۲۰۰۰۰ دلار خواهد رسید یا اینکه شاهد یک ریزش قیمت شارپی در کوتاه مدت برای این ارز خواهیم بود.آنچه مسلم است ، مارکت کریپتوکارنسی ها تا پایان امروز و در روز جدید ، روند جدید خود را به تریدر ها نشان خواهند داد و در ادامه هفته به جواب خود خواهیم رسید.

تحلیل ارز های دیجیتال 16 آذر
تحلیل ارز های دیجیتال ۱۶ آذر

ویلی وو ، تحلیلگر ارز های دیجیتال در صحبت های خود گفته است که ، بیت کوین در حال ادغام قیمتی و قدرت گرفته دوباره برای صعود به کانال ۲۰۰۰۰ دلار می باشد.این تحلیگر انتظار دارد که تا پایان سال ۲۰۲۱ قیمت بیت کوین به ۲۰۰ هزار دلار برسد.او دلیل عدم اصلاح قیمتی سنگین را همین فاز ادغام قیمتی و آماده شدن بیت کوین برای یک حرکت شارپی رو به بالا دانسته است.

سرمایه گذاران مشهور در مورد انتظارات خود از قیمت های بالاتر بیت کوین ابراز نگرانی کرده اند.آنها فقط بیت کوین را به عنوان سرمایه گذاری انتخاب نکرده اند چرا که بر روی ارز های مثل اتریوم نیز نظر مثبت دارند.افزایش ورود سرمایه به مارکت اتریوم نشان دهنده این است که سرمایه گذاران این ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اند.

در ادامه این مطلب به بررسی و تحلیل ارز های بیت کوین و اتریوم و مونرو و وی چین خواهیم پرداخت.

BTC/USD

در چند روز گذشته خرس های بازار بیت کوین به شدت از محدوده قیمتی ۱۹۵۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار دفاع کرده اند.اما نتوانستند که قیمت بیت کوین را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۱۸۱۸۸ دلار ) برسانند.این نشانگر آن است که در هر ریزش بیت کوین ، خریداران بیشتر میل به خرید مجدد برای رسیدن به سطح های بالاتر را دارند.در نمودار روزانه بیت کوین ، شاخص میانگین متحرک شیب دار بوده که نشان میدهد خریداران برتری کامل را در اختیار دارند.مسیر بیت کوین نیز دارای کمترین مقاومت است که مقاومت اصلی بر روی ضلع بالای مثلث ایجاد شده در نمودار است.

تحلیل بیت کوین نمودار روزانه 16 آذر
تحلیل بیت کوین نمودار روزانه ۱۶ آذر

اگر گاو ها بتوانند قیمت را به بالای مثلث بکشانند ، روند صعودی بار دیگر شروع خواهد شد که هدف بعدی بیت کوین ۲۱۱۴۰ دلار و سپس ۲۳۰۰۰ دلار خواهد بود.اگر خرس ها بتوانند قیمت را تا ساعات آتی به زیر مثلث بکشانند ، دیدگاه صعودی بیت کوین نقض خواهد شد که در اینصورت حمایت کمی در سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه وجود خواهد داشت.اگر این سطح شکسته شود قیمت تا ۱۷۲۰۰ دلار نیز ریزش خواهد کرد.

واگرایی منفی در شاخص RSI نشانگر آن است که روند صعودی در حال تضعیف شدن است.اگرچه تا زمانی که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نرسد ، همچنان قدرت بازار دست گاو ها خواهد بود.

در نمودار ۴ ساعته بیت کوین ، شاخص EMA20 صاف شده و RSI نیز به نقطه میانی خود رسیده است.این بیانگر آن است که یک بالانس در عرضه و تقاضا وجود دارد.گاو ها هر ریزش قیمت را خریدار هستند و باعث شده اند که ضلع پایینی مثلث به عنوان یک حمایت مهم تبدیل شود.این در حالی است که خرس ها در ضلع بالایی مثلث ، شروع به فروش کرده و آن را به یک مقاومت تبدیل کرده اند.

تحلیل بیت کوین نمودار 4 ساعته 16 آذر
تحلیل بیت کوین نمودار ۴ ساعته ۱۶ آذر

با توجه به اینکه خریداران و فروشندگان بازار مسیر مشخصی را برای ادامه روند بیت کوین نشان نمیدهند ، بهتر است که تا شکسته شدن قیمت در بالا یا پایین مثلث منتظر بمانیم و نظاره گر بازار باشیم.کاملا مشخص است که آلت کوین ها نیز منتظر یک شکست از سطح های بیت کوین بوده تا روند خود را در هفته نشان دهند.

ETH/USD

در تاریخ ۵ دسامبر ، اتریوم از سطح میانگن متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۵۵۵ دلار ) برگشت خورده است که نشان می دهد گاو ها در مناطق پایین تر خرید کرده اند.خریداران در حال حاضر در تلاش هستند که قیمت را به بالای محدوده مقاومتی ۶۲۵ تا ۶۳۵ دلار برسانند.اگر آنها موفق شوند ، جفت ارز ETH/USD روند صعودی جدیدی را شروع خواهد کرد و تا ۸۰۰ دلار پیش خواهد رفت.

تحلیل اتریوم نمودار روزانه 16 آذر
تحلیل اتریوم نمودار روزانه ۱۶ آذر

شیب مثبت میانگین متحرک در نمودار روزانه نشان از برتری خریداران در مارکت را می دهد.در نقطه مقابل ، فروشندگان نیز از موقعیت خود کوتاه نیامده و از تاریخ ۲۴ نوامبر تا به حال از سطح مقاومتی ۶۲۵ دلار دفاع کرده اند و تلاش خواهند کرد که قیمت را در زیر این سطح مقاومتی نگه دارند.اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر EMA20 بکشانند این جفت ارز تا ۴۸۸ دلار ریزش خواهد کرد.واگرایی منفی در شاخص RSI نشان میدهد که روند صعودی تا حدودی ضعیف شده است.

در نمودار ۴ ساعته اتریوم شاهد شکل گرفتن یک مثلث صعودی هستیم که در بالای ۶۲۵ دلار بسته خواهد شد.این الگو اگر رو به بالا شکسته شود ، هدف ۷۶۳ دلار را در پیش خواهد گرفت.خرس ها در تلاش هستند که قیمت را به خط پایین مثلث بکشانند که اگر موفق شوند این روند صعودی نقض خواهد شد.

تحلیل اتریوم نمودار 4 ساعته 16 آذر
تحلیل اتریوم نمودار ۴ ساعته ۱۶ آذر

اگر قیمت اتریوم از سطح پایینی مثلث برگشت بخورد ، خریداران باز هم تلاش خواهند کرد که قیمت را به بالای سطح مقاومتی برسانند که اگر موفق شوند روند صعودی شروع خواهد شد.

XMR/USD

ارز دیجیتال مونرو در ۴ روز گذشته در محدوده مقاومتی ۱۳۵.۵۰ دلار معامله شده است.این آلت کوین یک الگوی سر و شانه معکوس را شکل داده است که در بالای ۱۳۵.۵۰ دلار بسته خواهد شد.هدف نهایی این الگوی صعودی ۱۶۷ دلار خواهد بود.در حالی که EMA20 در حال افزایش و شیب گرفتن است ، شاخص MA50 صاف است و RSI نیز در بالای نقطه میانی قرار گرفته است که نشان می دهد بالانس بین عرضه و تقاضا برای این مارکت وجود دارد.

تحلیل مونرو نمودار روزانه 16 آذر
تحلیل مونرو نمودار روزانه ۱۶ آذر

اگر قیمت در بالای ۱۳۵.۵۰ بماند ، بازار بولیش خواهد بود و اگر قیمت به زیر میانگین ساده ۵۰ روزه ( ۱۲۲ دلار ) برسد ، بازار ریزشی خواهد بود.در نمودار یک روزه ، حمایت اصلی در سطح ۱۱۰ دلار و سپس ۱۰۵ دلار است که در صورت شکسته شدن این حمایت ها یک روند نزولی جدید را شاهد خواهیم بود.

در نمودار ۴ ساعته مونرو ، فروشندگان در سطح مقاومتی ۱۳۵.۵۰ دلار در حال فروش هستند.اگر آنها بتوانند قیمت را به زیر MA50 برسانند ، ریزش قیمت تا ۱۲۳ دلار را شاهد خواهیم بود.شکسته شدن قیمت در پایین این سطح حمایتی ریزش قیمت تا ۱۲۰ دلار و سپس ۱۱۲ دلار را احتمال می دهیم.

تحلیل مونرو نمودار 4 ساعته 16 آذر
تحلیل مونرو نمودار ۴ ساعته ۱۶ آذر

بر خلاف آن ، اگر قیمت از سطح MA50 برگشت خورده و حمایت شود ، گاو ها باز هم تلاش خواهند کرد که قیمت را به بالای سطح مقاومتی ۱۳۵.۵۰ دلار تا ۱۴۲.۸۰ دلار برسانند.در صورتی که موفق شوند ، روند صعودی جدیدی شروع خواهد شد.

VET/USD

در نمودار روزانه وی چین ، گاو ها در تلاش هستند که قیمت را به بالای سطح مقاومتی ۰.۰۱۷۵۵ دلار برسانند.در صورتی که موفق شوند و قیمت را در بالای این سطح مقاومتی نگه دارند ، این آلت کوین توانسته است که الگوی پایین گرد را کامل کند.شیب مثبت میانگین متحرک و شاخص RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاو ها قدرت بازار را به دست دارند.در صورتی که قیمت بالای سطح مقاومتی بسته شود ، روند صعودی به سطح ۰.۰۲۲۹۲ دلار و سپس ۰.۰۲۶۱۸ دلار پیش روی خواهد کرد.

تحلیل وی چین نمودار روزانه 16 آذر
تحلیل وی چین نمودار روزانه ۱۶ آذر

اگرچه خرس ها برنامه دیگری دارند و میخواهد قیمت را به زیر EMA20 یعنی ۰.۰۱۵۰ دلار برسانند که اگر موفق شوند ، جفت ارز VET/USD تا سطح ۰.۰۱۴ دلار افت قیمت خواهد کرد.

در نمودار ۴ ساعته VET ، خرس ها به شدت از سطح مقاومتی ۰.۰۱۷۵ دفاع کرده اند و در تلاش هستند که قیمت را به زیر EMA20 بکشانند. اگر موفق شوند ریزش قیمت تا خط پایینی نمودار امکان پذیر است. در صورتی که این جفت ارز از خط پایینی نمودار برگشت بخورد ، گاو ها تلاش خواهند کرد که قیمت را به بالای سطح مقاومتی ۰.۰۱۷۵۵ تا ۰.۰۱۸۶۱ دلار برسانند.در صورتی که موفق شوند ، روند صعودی شروع خواهد شد.

تحلیل وی چین نمودار 4 ساعته 16 آذر
تحلیل وی چین نمودار ۴ ساعته ۱۶ آذر

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *