تحلیل ارز های دیجیتال ۱۸ بهمن

تحلیل ارز های دیجیتال ۱۸ بهمن

با مجموعه تحلیل ارز های دیجیتال ۱۸ بهمن در خدمت شما هستیم و همانند گذشته به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.آخرین تحلیل های ارائه شده تحلیل ارز های دیجیتال ۱۴ بهمن می باشد که  در پست های قبلی توضیح داده شد.اکثر آلت کوین ها به بالاترین سطح قیمتی خود رسیده اند و این درحالیست که بیت کوین در تلاش است که یک روند صعودی جدید از سطح ۴۰۰۰۰ دلار را آغاز کند.

تحلیل ارز های دیجیتال 18 بهمن
تحلیل ارز های دیجیتال ۱۸ بهمن

اصلاح قیمت بیت کوین از بالاترین سطح قیمتی خود درماه گذشته ، نتوانست که اعتماد سرمایه گذاران این ارز دیجیتال را زیر سوال ببرد چرا که با توجه به داده های Glassnode  ، در سال جدید میلادی به تعداد نهنگ هایی که بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین را نگهداری میکنند ، ۲۰۰ شخص دیگر اضاف شده است.تعداد سرمایه گذاران کریپتوکارنسی به این مارکت رو به افزایش بوده که نشان دهنده بولیش و صعودی بودن بازار رمز ارز ها در بلند مدت خواهد بود.

یاسین المانجرا ، تحلیلگر ARK معتقد است که بیت کوین هنوز در مراحل اولیه چرخه صعودی خود قرار دارد.به گفته المانجرا ، اگر بیت کوین همانند گذشته روند صعودی خود را طبق تاریخش پیش بگیرد ، قیمت این ارز دیجیتال در روند صعودی بعدی تا ۳۹۰۰۰۰ دلار پیش خواهد رفت.اگر چه قیمت بیت کوین در مرکز توجهات قرار دارد اما برخی از آلت کوین ها توانسته اند که افزایش قیمت چشمگیر تری را داشته باشند.

در ادامه پست به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال در نمودار های روزانه خواهیم پرداخت.

BTC/USD

در ۲ روز گذشته بیت کوین با مقاومت ۳۸۰۰۰ دلاری خود روبرو بوده است اما اصلاحاتی که در تاریخ ۴ فوریه برای این ارز دیجیتال ثبت شد ، نشان می دهد که تریدر ها از پوزیشن های خود خارج نشده اند و در اصلاحات صورت گرفته اقدام به خرید مجدد کرده اند.این اتفاق امکان شکسته شدن سطح مقاومت ۳۸۰۰۰ دلار را افزایش خواهد داد.

تحلیل بیت کوین نمودار روزانه 18 بهمن 99
تحلیل بیت کوین نمودار روزانه ۱۸ بهمن ۹۹

مقاومت کمی در سطح ۴۰۰۰۰ دلار وجود دارد اما اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای این سطح برسانند ، جفت ارز BTC/USD میتواند بار دیگر بالاترین سطح قیمتی خود یعنی ۴۱۹۵۹ دلار را تست کند.فروشندگان تلاش خواهند کرد که از این سطح به شدت دفاع کنند اما اگر خریداران قدرت خود را از دست ندهند ،  احتمال شروع مجدد روند صعودی وجود دارد.مقاومت های بعدی در سطح ۵۰۰۰۰ دلار و سپس ۶۰۰۰۰ دلار خواهد بود.

مویینگ ۲۰ روزه نمایی ( ۳۴۶۲۵ دلار ) صعودی بوده و شاخص RSI در بالای ۶۱ قرار دارد که نشان می دهد قدرت در دست خریداران این مارکت می باشد.با این حال اگر قیمت از سطح کنونی برگشت بخورد ، این جفت ارز تا سطح EMA20 ریزش خواهد کرد که اگر از این سطح برگشت بخورد ، خریداران مجددا اقدام به خرید در کف و شروع روند صعودی میکنند.

در صورتی که فروشندگان قیمت را به پایین مویینگ ۲۰ روزه نمایی برسانند ، برای چند روز آینده شاهد یک رنج قیمتی در محدوده ۲۸۸۵۰ دلار تا ۳۸۰۰۰ دلار خواهیم بود.

ETH/USD

پس از شکسته شدن بالاترین نرخ قیمتی اتریوم در تاریخ ۲ فوریه ، اتریوم توانست روند صعودی خود را ادامه دهد.در نزدیکی مقاومت ۱۶۷۵ دلار ، مقداری شک و تردید نسبت به شکسته شدن آن وجود داشت اما خرس ها نتوانستند که از این سطح دفاع کنند و قیمت را به زیر ۱۴۷۳ دلار برسانند.اصلاحات انجام شده در تاریخ ۴ فوریه ، نشان می دهد که تریدر ها علاقه ای به بستن سیگنال لانگ اتریوم خود را ندارند چرا که معتقد هستند که روند صعودی همچنان ادامه دار خواهد بود.

تحلیل اتریوم نمودار روزانه 18 بهمن 99
تحلیل اتریوم نمودار روزانه ۱۸ بهمن ۹۹

شیب مثبت میانگین متحرک ها و شاخص RSI در محدوده خرید بیش از حد ، نشانگر قدرتمند بودن خریداران مارکت اتریوم است.هدف بعدی این ارز دیجیتال ، سطح ۲۰۰۰ دلار خواهد بود.در صورت برگشت قیمت به پایین سطح EMA20 در محدوده ۱۳۸۵ دلار ، این دیدگاه صعودی نقض خواهد شد.چنین حرکتی نشان می دهد که در سطوح بالاتر فروش سنگین رخ داده است که میتواند باعث اصلاح بیشتر قیمت تا سطح ۱۰۸۰ دلار شود.

XRP/USD

در تاریخ ۲ فوریه ریپل از سطح میانگین متحرک ها برگشت خورد .این نشان می دهد که فشار فروش کاهش یافته است و خریداران در سطوح پایین تر اقدام به خرید کرده اند.با این حال روند صعودی ریپل به راحتی رخ نخواهد داد چرا که خرس های مارکت در سطح ۰.۵۰ دلار ، یک مقاومت قوی را شکل داده اند.

تحلیل ریپل نمودار روزانه 18 بهمن 99
تحلیل ریپل نمودار روزانه ۱۸ بهمن ۹۹

اگر قیمت از سطح ۰.۵۰ دلار ریجکت شود ، جفت ارز XRP/USD بار دیگر تا سطح ۰.۳۸۵ دلار ریزش خواهد کرد و برای چند روز در این محدوده باقی خواهد ماند.با این حال میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۰.۳۵ دلار شیب مثبت داشته و شاخص RSI در منطقه مثبت قرار دارد که بیانگر بولیش بودن مارکت است.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای سطح ۰.۵۰ دلار برسانند و حفظ کنند ، این جفت ارز میتواند تا سطوح ۰.۶۰ دلار و سپس ۰.۷۵ دلار پیش روی کند.

DOT/USD

در تاریخ ۳ فوریه ، پالکادات از سطح مقاومتی ۱۹.۴۰ دلار عبور کرد که نشان از شروع مجدد روند صعودی بود.در ۴ فوریه خرس های مارکت تلاش کردند که قیمت را به زیر سطح ۱۹.۴۰ دلار برسانند اما گاو ها  به شدت از این سطح دفاع کردند.

تحلیل پالکادات نمودار روزانه 18 بهمن 99
تحلیل پالکادات نمودار روزانه ۱۸ بهمن ۹۹

گاو های مارکت پالکادات توانستند که سطح مقاومتی ۱۹.۴۰ دلار را به سطح حمایتی تبدیل کنند که میتواند پایه ای برای شروع روند صعودی باشد.اگر جفت ارز DOT/USD به سطح ۲۱.۷۳ دلار برسد ، اهداف بعدی ۲۴.۰۸ دلار و سپس ۳۰ دلار خواهد بود.اگر خرس ها قیمت را به زیر ۱۸.۵۰ دلار برسانند ، این دیدگاه گاوی نقض خواهد شد.چنین حرکتی نشان دهنده این است که این صعود قیمت یک تله گاوی بوده است و باعث یک نوسان قیمت بین محدوده های ۱۴.۷۲ تا ۱۹.۴۰ دلار شود.

ADA/USD

کاردانو امروز توانست که کانال صعودی خود را رو به بالا شکسته که این نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید است.اگر خریداران بتوانند قیمت را در بالای این سطح حفظ کنند ، این آلت کوین تا سطح ۰.۶۰ دلار و سپس ۰.۷۰ دلار پیش روی خواهد کرد.

تحلیل کاردانو نمودار روزانه 18 بهمن 99
تحلیل کاردانو نمودار روزانه ۱۸ بهمن ۹۹

با این حال بعید است که فروشندگان به راحتی این مارکت را رها کنند.آنها تلاش خواهند کرد که در سطوح بالاتر مقاومت هایی را ایجاد کنند و جفت ارز ADA/USD را به محدوده قبلی خود برگردانند.درصورتی که موفق شوند ، گاو ها شکست خورده و قیمت تا سطح EMA20 در محدوده ۰.۳۷ دلار ریزش خواهد کرد.اگر قیمت از این محدوده برگشت بخورد ، نشان می دهد که گاو ها در سطح های پایینی اقدام به خرید مجدد کرده اند.

بر خلاف آن اگر خرس ها قیمت را به زیر این سطح حمایتی ۰.۳۷ دلار برسانند ، ممکن است که روند این مارکت تغییر کرده و نزولی شود.

LINK/USD

در تاریخ ۴ فوریه ، چین لینک به بالاترین سطح قیمتی خود رسید اما گاو ها نتوانستند که این محدوده قیمتی را حفظ کنند.فروشندگان تلاش کردند که خریداران را به دام انداخته و قیمت را به زیر خط نزولی برسانند ، اما خریداران اجازه چنین کاری را ندادند.

تحلیل چین لینک نمودار روزانه 18 بهمن 99
تحلیل چین لینک نمودار روزانه ۱۸ بهمن ۹۹

دم بلند در کندل روزانه ۴ فوریه نشان داد که خریداران مارکت در سطوح پایینی اقدام به خرید مجدد کرده اند.شیب مثبت میانگین متحرک ها و شاخص RSI بالای ۶۳ ، بیانگر این است که مقاومت کمی بر سر راه چین لینک قرار دارد.

در صورتی که جفت ارز LINK/USD در بالای ۲۵.۸۵ دلار بسته شود ، ادامه روند تا سطح ۳۰ دلار امکان پذیر است.برعکس آن اگر این جفت ارز بار دیگر در پایین سطح ۲۵.۸۵ دلار بسته شود ، نشان می دهد که تریدر ها در سطوح بالا تر فروش خود را انجام داده اند.

LTC/USD

اصلاح قیمت در تاریخ ۴ فوریه نشان می دهد که خرس ها تلاش کردند که لایت کوین را به زیر مویینگ ها برسانند اما موفق نشده اند.گاو ها در سطح EMA20 خرید کرده که نشان می دهد روند همچنان صعودی باقی مانده است.

تحلیل لایت کوین نمودار روزانه 18 بهمن 99
تحلیل لایت کوین نمودار روزانه ۱۸ بهمن ۹۹

در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را به بالای محدوده مقاومتی ۱۵۹ دلار تا ۱۶۶ دلار برسانند ، جفت ارز LTC/USD بار دیگر سطح ۱۸۵.۵ دلار را تست خواهد کرد.خرس ها از این سطح به شدت دفاع خواهند کرد اما اگر این سطح مقاومتی شکسته شود ، روند صعودی تا سطح ۲۰۰ دلار پیش خواهد رفت.در صورتی که این جفت ارز ارز سطوح مقاومتی پیش روی خود ریجکت شود و به پایین سطح میانگین متحرک ها برسد ، این دیدگاه صعودی نقض خواهد شد.

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

سیگنال ارز دیجیتال

سیگنال بایننس

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *