تحلیل ارز های دیجیتال ۲۴ آبان

تحلیل ارز های دیجیتال ۲۴ آبان

در حال حاظر بیت کوین در تلاش است تا از ۱۶۳۰۰ دلار نیز عبور کند و آلت کوین های بازار نیز میخواهند که یک روند جدید را شکل دهند.در این پست به بررسی و تحلیل ارز های دیجیتال ۲۴ آبان،بیت کوین،اتریوم،ریپل،بیت کوین کش و لایت کوین خواهیم پرداخت.

تحلیل ارز های دیجیتال 24 آبان
تحلیل ارز های دیجیتال ۲۴ آبان

داده های بازار نشان میدهد که صعود های اخیر بیت کوین با خرید بیشتر سرمایه گذاران خورده و شرکت های سرمایه گذاری به خوبی در سطح های پایین حمایت میشود.تعداد معاملات آتی بیت کوین CME به بالاترین حد خود رسیده که نشان از علاقه تریدر ها به بازار این ارز دیجیتال شده است.به گزارش تحقیقات Arcane ،همانطور که در پست قبل هم ذکر شده بود حجم اسپات بیت کوین به بالاترین میزان خود در ۵۲ هفته اخیر شده است.

حتی در طی این روند صعودی قوی،شاخص حرص و طمع به سمت طمع بیش از حد خریدارن و سرمایه گذاران کشیده شده است که تریدر های مارکت های فیوچرز را با اهرم و لوریج های بالا وارد موقعیت های خرید و یا سیگنال لانگ بیت کوین کرده است.در این موقع حساس،این حس سرخوشی موجود در بازار میتواند به عنوان یک شمشیر دولبه حساب شود.چرا که در صورت ریزش بازار،ترید ها مجبورم پوزیشن های اهرم دار خود را با ضرر ببندند یا حتی لیکویید شوند.اما فعلا نیازی به وحشت نیست چرا که این روند صعودی بیت کوین سالم به نظر نرسیده و فعلا قصد اصلاح های بلند مدت را ندارد و در حد جزیی به اصلاح پرداخته است.

بنابراین فعلا هیچ فروش ترس از وحشتی در بازار حس نشده است و تریدر ها در موقعیت های خود مانده و در حال تلاش برای عبور بیت کوین از مرز ۱۶۳۰۰ دلار هستند.با این تفاسیر امکان اصلاح های شارپی بعید به نظر رسیده چرا که پیشرفت بیت کوین سالم بوده است و سطح های حمایتی خود را به خوبی مشخص کرده است.

در ادامه پست به تحلیل ارز مهم مجازی خواهیم پرداخت.

BTC/USD

گاو ها در ۱۲ نوامبر،بیت کوین را به بالای مقاومت ۱۶۰۰۰ دلار رسانده و تا ۱۶۴۷۰ دلار نیز پیش روی کردند.این شکست مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کرد که ممکن است قیمت را به مقاومت ۱۷۲۰۰ دلار برساند.شاخص میانگین متحرک پرتحرک نشان داده و شاخص RSI در محدوده خرید بیش از حد قرار دارد که نشان از سلطه گاو های مارکت دارد.اگر این روند صعودی موفق شود قیمت را به بالا ۱۷۲۰۰ برساند،گاو ها میتوانند قاین ارز مجازی را تا سطح های بالاتر هم برسانند.

تحلیل بیت کوین در نمودار روزانه 24 آبان
تحلیل بیت کوین در نمودار روزانه ۲۴ آبان

با این حال ، اگر جفت ارزBTC/USD  از سطح فعلی پایین بیاید و بار دیگر به زیر ۱۶۰۰۰ دلار برسد ، معامله گران می توانند محتاط باشند.این نشانگر آن است که مشارکت کنندگان در قیمت های بالاتر ریجکت شده اند.

اگر قیمت زیر ۱۶۰۰۰ دلار باقی بماند،خرس ها تلاش خواهند کرد قیمت جفت ارز BTC/USD را پایین تر از میانگین متحرک ۲۰ روزه (۱۴۵۹۶ دلار) برسانند.همچین اتفاقی نشانگر این است که گاو ها در پوزیشنی ورود نکرده و از صعود بیشتر اطمینان ندارند که باعث منفی شدن بازار خواهد شد.

ETH/USD

گاو ها در بالابردن قیمت از سطح خط مقاومت گوه صعودی،مشکل دارند.اگرچه نکته مثبت این است که گاو ها همچنان قدرت زیادی در این مارکت دارند.گاو ها باردیگر تلاش خواهند کرد که قیمت را بالای این گوه صعودی برسانند.اگر در این کار موفق شوند قیمت جفت ارز ETH/USD به ۴۸۸ دلار خواهد رسید.

تحلیل اتریوم در نمودار روزانه 24آبان
تحلیل اتریوم در نمودار روزانه ۲۴آبان

خرس ها بار دیگر تلاش خواهند کرد که این حرکت صعودی را در ناحیه مقاومت متوقف کنند که اگر متوقف شوند،افت قیمت به سطح میانگین متحرک ۲۰ روزه (۴۲۶ دلار) امکان پذیر است.برعکس فرضیه فوق،اگر گاو ها بتوانند قیمت را بالای ۴۸۸ دلار برسانند،روند صعودی بعدی احتمالا شروع خواهد شد که هدف آن ۵۲۰ دلار و سپس ۵۵۰ دلار خواهد بود.

شیب مثبت میانگین متحرم و شاخص RSI بالای ۶۷ نشانگر آن است که گاوها کنترل را به دست دارند.اولین نشانه ضعیف بودن این روند صعودی،شکسته شدن قیمت پایین تر از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است.چنین حرکتی باعث افت قیمت تا سطح حمایتی گوه خواهد شد.

XRP/USD

در طی دو روز گذشته،خرس ها در حال دفاع از سطح ۰.۲۶ دلار بوده اند.این نشان میدهد که گاو ها پوزیشن های خود را نبسته اند چرا که انتظار دارند قیمت از این محدوده قیمتی بالاتر رود و سطح مقاومت خود را بشکند.

تحلیل ریپل در نمودار روزانه 24 آبان
تحلیل ریپل در نمودار روزانه ۲۴ آبان

افزایش شیب میانگین متحرک و شاخص RSI بالای ۵۹ بیانگر این است که گاو ها کنترل مارکت را به دست گرفته اند.شکست قیمت بالای ۰.۲۶ دلار،میتواند مسیر را به سمت ۰.۳۰ دلار شروع کنند.در بالای این سطح روند صعودی ممکن است شروع شود و به سطح ۰.۳۲۶۱۱۳ دلار برسد.

برخلاف فرضیه فوق اگر گاو ها بار دیگر نتوانند قیمت را در بالای سطح ۰.۲۶ دلار نگه دارند،خرس ها تلاش خواهند کرد که قیمت را به زیر میانگین متحرک بکشانند که اگر موفق شوند قیمت جفت ارز XRP/USD به سطح ۰.۲۲۹۵ دلار خواهد رسید.

BCH/USD

در تاریخ ۱۲ نوامبر،گاو ها افت قیمت بیت کوین کش را در زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۵۷دلار)خریداری کرده اند اما نتوانستند که قیمت را به بالاتر برسانند.این باعث شد که خرس ها در این موقعیت ورود کرده و قیمت بیت کوین کش را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشند.اگر که خرس ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرم ساده ۵۰ روزه (۲۴۷ دلار) برسانند،قیمت جفت ارز BCH/USD ممکن است تا ۲۳۱ دلار نزول کند.

تحلیل بیت کوین کش در نمودار روزانه 24 آبان
تحلیل بیت کوین کش در نمودار روزانه ۲۴ آبان

گاو ها از این سطح حمایتی در دو نوبت دفاع کرده اند.درصورتی که این سطح حمایتی شکسته شود،میزان فروش شدت خواهد یافت و قیمت را ممکن است تا ۲۰۰ دلار بکشانند.فردا ۱۵ نوامبر،تاریخ اجرای اولین هارد فورک بیت کوین کش یعنی BCHN می باشد که با توضیحاتی که در قبل گفته شد،امکان ریزش بیشتر این ارز مجازی وجود دارد.

با این حال ، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف و مسطح است وشاخص RSI نزدیک به نقطه میانی است ، که نشان دهنده ادامه همین روند تا چند روز دیگر است.اگر گاو ها قیمت را به بالای ۲۸۰ دلار برسانند،یا اینکه خرس ها قیمت را به زیر ۲۳۱ دلار برسانند،روند بازار شتاب بیشتری خواهد گرفت.

LTC/USD

لایت کوین،قیمت را به بالای سطح مقاومتی ۶۴ دلار رسانده است که نشان میدهد قدرت گاو ها به خرس ها سنگینی کرده است.اکنون خریداران سعی می کنند که این افزایش قیمت را حفظ کرده و قیمت را به بالای ۶۸.۹ دلار برسانند.در صورت موفقیت،روند صعودی جدید شکل خواهد گرفت که تارگت بعدی ۸۰ دلار و سپس روند صعودی به سمت ۱۰۰ دلار ممکن خواهد بود.

تحلیل لایت کوین در نمودار روزانه 24 آبان
تحلیل لایت کوین در نمودار روزانه ۲۴ آبان

شیب مثبت میانگین متحرک و شاخص RSI بالای ۶۷ نشان میدهد که کنترل بازار به دست گاو ها است.برخلاف تحلیل فوق،اگر قیمت بار دیگر از این سطح قیمتی برگشت خورده و به زیر ۶۴ دلار برسد،نشان میدهد که خریداران کمی برای بالا کشیدن قیمت وجود دارد.چنین حرکتی باعث جذب فروشندگان می شود که میتوانند قیمت را تا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۷.۸۶ دلار) برسانند.

 

, , , , , , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *