تحلیل ارز های دیجیتال ۲۵ دی

تحلیل ارز های دیجیتال ۲۵ دی

با مجموعه تحلیل ارز های دیجیتال ۲۵ دی در خدمت شما هستیم و همانند گذشته به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.بیت کوین تقریبا از محدوده پشتیبان خود در ۳۰۰۰۰ دلار بالاتر آمده و وارد حاشیه نسبتا امن شده است .به همین دلیل تریدر های مارکت کریپتوکارنسی ، در حال خرید آلت کوین ها برای صعود مجدد هستند.

تحلیل ارز های دیجیتال 25 دی
تحلیل ارز های دیجیتال ۲۵ دی

بنابر گزارش کوین تلگراف ، حدود ۱۰۰ کیف پول برتر کریپتوکارنسی ، اقدام به خرید و نگهداری ۳۳۴۰۰۰ عدد بیت کوین طی سی روز گذشته کرده اند که نشان میدهد که نهنگ ها و سرمایه گذاران ، در ریزش اخیر بیت کوین ، خرید انجام داده اند و تمایلی به کسب سود در این محدوده ها نیستند چرا که این سرمایه گذاری آنها برای بلند مدت بوده و به دنبال سود کوتاه مدت نیستند.

به تدریج به تعداد سرمایه گذاران بیت کوین و کریپتو کارنسی ها افزوده میشود و حتی آنهایی که نسبت به بیت کوین شک داشته و از منتقدین اصلی این ارز دیجیتال بوده اند نیز راغب به سرمایه گذاری و خرید بیت کوین شده اند.از جمله هوارد مارکس ، رئیس و بنیانگذار Oaktree Capital ، که خود در گذشته مدام به انتقاد از بیت کوین میپرداخت ، حال اظهار خوشحالی کرده است که پسرش مقدار قابل توجهی بیت کوین برای خانواده خریداری کرده است.بسیاری از تحلیلگران اظهار داشتند که ورود سرمایه گذاران نهادی موجب افزایش روند فعلی بیت کوین شده است و به همین دلیل ، معامله گران به دنبال سیگنال خرید بیت کوین  برای خرید مجدد خواهند بود.

در ادامه پست به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال در نمودار های روزانه خواهیم پرداخت.

BTC/USD

در تاریخ ۱۱ ژانویه شاهد یک دم بلند در کندل روزانه بیت کوین بودیم که نشان میدهد خریداران این ارز دیجیتال ، شروع به خرید بیت کوین در قیمت های پایین تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۳۲۷۰۵ دلار ) کرده اند.اگرچه شکست گاو ها در تاریخ ۱۲ ژانویه برای بازپس گیری روند صعودی نشانگر فروش خرس ها در روند می باشد.خرس ها میخواهند قیمت را به پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کشانده و نگهدارند.این در حالی است که خریداران از این محدوده دفاع میکنند.

نمودار تحلیل بیت کوین روزانه در 25 دی 99
نمودار تحلیل بیت کوین روزانه در ۲۵ دی ۹۹

مقاومت پیش روی بیت کوین برای صعود به سطح ۴۰۰۰۰ دلار ، در محدوده ۳۶۵۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار قرار دارد.در صورت مقاومت کردن خرس ها در این محدوده ها و شدت یافتن فروش ، قیمت جفت ارز BTC/USD میتواند به محدوده ۲۹۶۸۸ دلار برسد و حتی به میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه ( ۲۴۹۸۳ دلار ) نیز افت کند.اگر این اتفاق رخ دهد ، نشان دهنده ضعیف شدن روند صعودی بیت کوین شده که میتواند منجر به ایجاد یک رنج قیمتی در چند روز آینده شود.

درصورتی که قیمت از سطح کنونی رو به بالا برگشت خورد ، خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد که روند صعودی را از سرگرفته و قیمت بیت کوین را به بالای ۴۱۹۵۹ دلار برسانند.

ETH/USD

در تاریخ ۱۱ ژانویه خریداران اتریوم اقدام به خرید در محدوده میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۸۲ دلار ) کردند اما نتوانستند که قیمت را در بالای این شاخص نگه دارند.این امر نشان داد که تقاضا برای خرید این ارز در سطوح بالا کاهش یافته است.امروز خریداران بار دیگر شروع به خرید در محدوده میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کردند که نشانه مثبتی برای ادامه روند صعودی است.

نمودار تحلیل اتریوم روزانه در 25 دی 99
نمودار تحلیل اتریوم روزانه در ۲۵ دی ۹۹

خریداران در حال تلاش هستند که تا پایان کندل روزانه ، قیمت را به بالای ۱۱۵۰ دلار برسانند.اگر موفق شوند قیمت جفت ارز ETH/USD  به ۱۳۰۰ دلار خواهد رسید.شکست این سطح مقاومتی روند صعودی را دوباره شدت میدهد.برعکس این فرضیه ، اگر این جفت ارز میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را رو به پایین بشکند ، شاهد ریزش قیمت اتریوم به ۸۴۰ دلار و سپس به ۷۳۲ دلار خواهیم بود.شکست در پایین این شاخص نشان میدهد که خرس ها بار دیگر قدرت بازار اتریوم را به دست گرفته اند.

XRP/USD

ریپل در حال حاظر در یک محدوده رنج زنی در یک روند نزولی به سر میبرد.قیمت ریپل در محدوده ۰.۱۶۹ دلار و ۰.۳۸۴ در حال رنج زنی می باشد.میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۰.۳۰ دلار ) صاف بوده و شاخص RSI در پایین نقطه میانی قرار گرفته است که نشان میدهد بالانسی در بین عرضه و تقاضا شکل گرفته است.

نمودار تحلیل ریپل روزانه در 25 دی 99
نمودار تحلیل ریپل روزانه در ۲۵ دی ۹۹

اگر خریداران بتوانند قیمت ریپل را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند ، قیمت جفت ارز XRP/USD  به ۰.۳۸۴ دلار خواهد رسید.شکسته شدن این سطح مقاومت ، یک الگوی سر و شانه برعکس را شکل خواهد داد که بیانگر آن است که برگشت قیمت به سطح های بالاتر امکان پذیر است.برعکس این فرضیه ، اگر قیمت از سطح کنونی ریجکت شود ، باز هم شاهد یک رنج قیمتی خواهیم بود.شکست قیمت در پایین سطح ۰.۱۶۹ دلار ، روند نزولی ریپل را شدیدتر خواهد کرد.

LTC/USD

در تاریخ ۱۱ ژانویه ، لایت کوین از سطح میانگین ساده ۵۰ روزه ( ۱۱۰ دلار ) برگشت خورد اما خریداران نتوانستند که در تاریخ ۱۲ ژانویه ، قیمت را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۱۴۲ دلار ) نگهدارند.این امر بیانگر آن بود که فروش در سطوح بالاتر همچنان فعال میشود.دم بلندی که در کندل روزانه امروز برای لایت کوین شکل گرفت ، نشان دهنده خرید در سطوح پایین تر توسط گاو های مارکت است.

نمودار تحلیل لایت کوین روزانه در 25 دی 99
نمودار تحلیل لایت کوین روزانه در ۲۵ دی ۹۹

خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد که قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند و نگهدارند.درصورت موفق شدن ، قیمت این جفت ارز به ۱۶۰ دلار و سپس به ۱۸۰ دلار خواهد رسید.اگر خرس ها به خوبی از این محدوده EMA20 دفاع کنند ، قیمت لایت کوین برای چند روز آینده بین میانگین متحرک ها قرار خواهد گرفت.میانگین متحرک صاف و RSI در نقطه میانی نیز نشانگر بالانس بین عرضه و تقاضا میباشد.

ADA/USD

در تاریخ ۱۱ ژانویه ، شاهد برگشت قیمتی کاردانو از سطح EMA20 در ۰.۲۴۷ دلار بودیم که نشان میدهد روند برای این ارز دیجیتال همچنان صعودی است.در کندل ۱۲ ژانویه ، شاهد یک فتیله بلند بر روی کندل روزانه بودیم که نشان میدهد فروشندگان به راحتی بازار را رها نمیکنند.

نمودار تحلیل کاردانو روزانه در 25 دی 99
نمودار تحلیل کاردانو روزانه در ۲۵ دی ۹۹

الگوی کندل استیک امروز بیانگر این است که تصمیمی در مورد روند این ارز گرفته نشده است.اگر چه میانگین متحرک ها دارای شیب مثبت بوده و شاخص RSI در محدوده مثبت قرار گرفته است ، این نشان دهنده مقاومت کم در روند صعودی است.اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای سطح ۰.۳۱۴ دلار برسانند و نگهدارند ، جفت ارز ADA/USD  میتواند به سطح ۰.۳۵۴ دلار برسد.شکسته شدن این مقاومت میتواند افزایش قیمت تا سطح ۰.۴۰ دلار را ممکن کند.

این دیدگاه بولیش زمانی منقضی میشود که جفت ارز از سطح کنونی به سمت پایین برگشت خورده و به پایین EMA20 برسد.چنین حرکتی میتواند قیمت را تا سطح MA50 یعنی ۰.۱۸۶ دلار کاهش دهد.

BCH/USD

در تاریخ ۱۱ ژانویه ، شاهد برگشت قیمت بیت کوین کش در پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۴۲۷ دلار ) بودیم.اما خریداران نتوانستند قیمت را در این سطح نگه داشته و به بالای ۵۱۵ دلار برسانند.این امر نشان دهنده سفارشات فروش در سطوح بالاتر است.امروز گاو های مارکت بار دیگر از سطح EMA20 دفاع کردند و در حال تلاش هستند که قیمت را به بالای ۵۱۵ دلار برسانند.درصورتی که موفق شوند ، جفت ارز BCH/USD روند صعودی را از سر خواهد گرفت و میتواند به سطح ۶۳۱ دلار برسد.

نمودار تحلیل بیت کوین کش روزانه در 25 دی 99
نمودار تحلیل بیت کوین کش روزانه در ۲۵ دی ۹۹

برعکس فرضیه فوق ، اگر این روند صعودی از سطح ۵۱۵ دلار برگشت بخورد ، این جفت ارز به پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد رسید و باعث میشود که شاهد یک رنج قیمتی در این محدوده برای چند روز آینده باشیم.

XLM/USD

در تاریخ ۱۱ ژانویه ، شاهد یک دم بلند بر روی کندل روزانه استلار بودیم که نشان میدهد خریداران در سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۰.۲۳ دلار ) خرید کرده اند.گاو ها در تلاش هستند که قیمت را به بالای سطح ۰.۲۸۶ دلار برسانند. در صورت موفق شدن آنها ، قیمت جفت ارز XLM/USD میتواند تا سطح ۰.۳۵ دلار پیش روی کند.در این سطح مقاومتی ذکر شده یک دیوار فروش سنگین قرار گرفته است.

نمودار تحلیل استلار روزانه در 25 دی 99
نمودار تحلیل استلار روزانه در ۲۵ دی ۹۹

اگر قیمت استار از سطح مقاومت فعلی برگشت بخورد ، شاهد یک رنج قیمتی در محدوده ۰.۳۵ دلار تا ۰.۲۵ دلار برای چند روز آینده خواهیم بود.اگر قیمت نتواند در بالای سطح ۰.۲۸۶ دلار نگهداری شود ، این جفت ارز بار دیگر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را تست خواهد کرد.شکست این سطح حمایتی به نفع خرس ها خواهد بود.

LINK/USD

در تاریخ ۱۱ ژانویه ، ارز چین لینک به پایین تر از سطح میانگین ساده ۵۰ روزه ( ۱۳.۲۱ دلار ) رسید که خرس ها نتوانستند قدرت را به دست گرفته و باعث ثبت شدن یک ریباند قوی در کندل روزانه ۱۲ و ۱۳ ژانویه شد.در کندل روزانه امروز ، این آلت کوین بار دیگر از سطح MA50 برگشت خورده که نشان از یک خرید شدید توسط خریداران در این محدوده حمایتی را داد.

نمودار تحلیل لینک روزانه در 25 دی 99
نمودار تحلیل لینک روزانه در ۲۵ دی ۹۹

درصورتی که گاو ها بتوانند قیمت را به بالای ۱۵.۵۰ دلار برسانند ، این جفت ارز میتواند به سطح ۱۷.۷۷ دلار برسد که در این سطح با مقاومت شدید روبرو خواهد شد.میانگین متحرک ها حالت صاف داشته و شاخص RSI در نقطه میانی قرار دارد که بیانگر یک بالانس بین عرضه و تقاضا برای این جفت ارز است.اگر قیمت از سطح ۱۵.۵۰ دلار برگشت بخورد ، شاهد یک رنج قیمتی در این محدوده برای چند روز آینده خواهیم بود.

BNB/USD

بایننس کوین در تاریخ ۱۱ ژانویه ، از سطح حمایتی ۳۵.۶۹ دلار برگشت خورد که نشان از خرید این ارز در سطوح پایین تر بود.اگرچه خریداران نتوانستند در تاریخ ۱۲ ژانویه ریزش اخیر خود را ریکاوری کنند که باعث شکل گرفتن یک دوجی استیک در کندل روزانه شد. این بیانگر عدم تصمیم گیری بین خریداران و فروشندگان مارکت بایننس کوین بود.

نمودار تحلیل بایننس کوین روزانه در 25 دی 99
نمودار تحلیل بایننس کوین روزانه در ۲۵ دی ۹۹

در حال حاضر خریداران در تلاشند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۸.۷۴ دلار) برگردانند. در صورت موفقیت ، جفت ارز BNB/USD می تواند تا ۴۰ دلار افزایش یابد.در صورت شکست رو به بالای این سطح مقاومتی ، شاهد افزایش قیمت تا سطح ۴۱.۲۹ و سپس ۴۵.۱۶ خواهیم بود.

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *