تحلیل ارز های دیجیتال ۲۷ بهمن

تحلیل ارز های دیجیتال ۲۷ بهمن

با مجموعه تحلیل ارز های دیجیتال ۲۷ بهمن در خدمت شما هستیم و همانند گذشته به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.آخرین تحلیل های ارائه شده تحلیل ارز های دیجیتال ۲۰ بهمن می باشد که  در پست های قبلی توضیح داده شد.ریکاوری در اصلاح قیمت اخیر آلت کوین ها و بیت کوین ، نشان داده است که همچنان روند مارکت کریپتوکارنسی ها صعودی است.

تحلیل ارز های دیجیتال 27 بهمن
تحلیل ارز های دیجیتال ۲۷ بهمن

فروش موسسه و شرکت های هولدر کریپتوکارنسی بایستی به دقت زیر نظر گرفته شود. زیرا حدود ۳ درصد بیت کوین در حال گردش مارکت ، در دست این سرمایه گذاران قرار دارد که اگر آنها بخواهند از پوزیشن های خود خارج شوند ، باعث میشود که تعداد بسیار زیادی از تریدر ها به دنبال آنها خروج زده و یک پولبک سنگین در مارکت رخ دهد.

در ۲۴ ساعت گذشته ، حدود ۱.۸۹ میلیارد دلار از ارزش کریپتو در بازار فیوچرز لیکویید شده است که اکثر آن در صرافی بایننس بوده و کمترین آن در بیتفینکس بوده است.طبق گفته مدیر بخش تکنولوژی بیتفینکس ، پائولو آردوینو ، علت این تفاوت در بین مارکت های بایننس و بیتفینکس این است که تریدر های بیتفینکس از لوریج بهتر و با دقت تر استفاده میکنند.یکی از دلایل اصلی سقوط شدید آلت کوین ها را می توان ناشی از افزایش شدید نرخ های بودجه در بایننس فیوچرز دانست که از میانگین ۰.۰۱٪ به ۰.۳٪ تا ۰.۷٪ رسیده است ،که شانسی ترید کردن معامله گران تازه کار را نشان می دهد.

در ادامه پست به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال در نمودار های روزانه خواهیم پرداخت.

BTC/USD

در تاریخ ۱۴ فوریه ، بیت کوین توانست تا سطح ۴۹۶۸۹ دلار پیش روی کند که تنها فاصله کمی از سطح روانی ۵۰۰۰۰ دلار داشت.اگر چه امروز فروشندگان تلاش کردند که قیمت را تا حدودی اصلاح کنند ، اما دم بلند در کندل روزانه نشان می دهد که خریداران تصمیمی برای فروش بیشتر را نداشته اند.اصلاح قیمتی که حتی نتوانست تا سطح ۴۱۹۵۹ دلار پیش روی کند نشان از قدرتمند بودن روند صعودی مارکت را می دهد.

تحلیل بیت کوین نمودار روزانه 27 بهمن 99
تحلیل بیت کوین نمودار روزانه ۲۷ بهمن ۹۹

شیب مثبت میانگین متحرک ها و شاخص RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاو ها کنترل مارکت را در دست دارند.اگر خریداران بتوانند فشار خرید را همچنان حفظ کنند و قیمت را به بالای سطح ۵۰۰۰۰ دلار برسانند ، جفت ارز BTC/USD میتواند شاهد یک فشار خرید باشد که قیمت را به سرعت به سطح ۶۰۹۷۴ دلار برساند.برخلاف این فرضیه اگر قیمت از سطح ۵۰۰۰۰ دلار بار دیگر ریجکت شود ، نشان می دهد که فروشندگان از این سطح به سختی دفاع میکنند.این اتفاق باعث می شود که تریدر های کوتاه مدت ، در سطوح بالا از پوزیشن های خود خارج شوند که باعث می شود قیمت تا سطح ۴۴۰۰۰ دلار ریزش کند و پس از آن تا سطح EMA20 در ۴۱۹۷۵ دلار حمایت شود.برگشت قیمت از این سطح ، نشان می دهد که روند صعودی همچنان پابرجا است .

اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر سطح EMA20 برسانند ، قیمت تا سطح میانگین ساده ۵۰ روزه ( ۳۶۵۰۰ دلار ) ریزش خواهد کرد.شکست این سطح حمایتی مهم میتواند روند بیت کوین را به کلی تغییر دهد.

ETH/USD

در چند روز گذشته اتریوم در محدوده ۱۶۸۰ دلار تا ۱۸۳۵ دلار در حال نوسان بوده است.خریداران توانستند در سه روز گذشته قیمت را به بالای ۱۸۳۵ دلار برسانند اما نتوانستند آن محدوده را حفظ کرده که نشان می دهد در سطوح بالا تقاضا برای اتریوم کاهش یافته است.

تحلیل اتریوم نمودار روزانه 27 بهمن 99
تحلیل اتریوم نمودار روزانه ۲۷ بهمن ۹۹

امروز پس از اینکه خریداران نتوانستند این شکست قیمتی را حفظ کنند ، فروشندگان اصلاح قیمت را آغاز کردند.جفت ارز ETH/USD به زیر ۱۶۸۰ دلار رسید اما بلافاصله از این سطح ریجکت شد.در صورتی که گاو های مارکت بتوانند قیمت را به بالای محدوده ۱۸۳۵ تا ۱۸۶۹ دلار برسانند ، روند صعودی به سمت سطح مقاومتی ۲۰۰۰ دلار شروع خواهد شد.این سطح به عنوان یک مقاومت روانی بوده که فروشندگان مجددا دفاع خواهند کرد.

شیب مثبت میانگین متحرک ها و شاخص RSI در منطقه خرید بیش از حد ، نشان می دهد که کنترل مارکت در دست خریداران است.در صورتی که قیمت از سطوح مقاومتی ذکر شده برگشت بخورد و به زیر EMA20 در ۱۶۳۱ دلار کاهش یابد ، این فریضه صعودی بودن مارکت نقض خواهد شد.

ADA/USD

امروز کاردانو تا سطح EMA20 در ۰.۶۶ دلار اصلاح خورد اما خریداران در این سطح خرید کرده که نشان می دهد روند همچنان صعودی است.خریداران تلاش خواهند کرد قیمت را به بالای سطح مقاومتی ۰.۹۸ دلار برسانند.درصورتی که موفق شوند ، روند صعودی برای این جفت ارز دوباره شروع خواهد شد که تا سطوح ۱.۲۵ دلار و سپس ۱.۵۰ دلار پیش روی خواهد کرد.

تحلیل کاردانو نمودار روزانه 27 بهمن 99
تحلیل کاردانو نمودار روزانه ۲۷ بهمن ۹۹

برخلاف فرضیه فوق ، اگر قیمت از سطح مقاومت برگشت بخورد ، جفت ارز ADA/USD برای چند روز آینده در محدوده ۰.۹۸ تا ۰.۶۸ دلار رنج خواهد خورد.

XRP/USD

در تاریخ ۱۴ فوریه ، ریپل از سطح مقاومتی ۰.۶۵ دلار برگشت خورد و تا سطح ۰.۵۰ دلار اصلاح شد.پس از آن این آلت کوین شاهد یک برگشت قیمت شارپی رو به بالا بود که باعث شد یک دم بلند در کندل روزانه شکل بگیرد.

تحلیل ریپل نمودار روزانه 27 بهمن 99
تحلیل ریپل نمودار روزانه ۲۷ بهمن ۹۹

در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را به بالای سطح ۰.۶۵ دلار برسانند ، جفت ارز XRP/USD میتواند تا سطح ۰.۷۸ دلار پیش روی کند.فروشندگان به شدت از این سطح مقاومتی دفاع خواهند کرد.اگر این سطح رو به بالا شکسته شود ، قیمت ۱ دلار برای این جفت ارز ممکن خواهد بود.اگر قیمت از سطح ۰.۶۵ دلار ریجکت شود ، ریپل تا سطح ۰.۵۰ دلار ریزش خواهد کرد و برای چند روز در این محدوده رنج خواهد زد.

DOT/USD

در تاریخ ۱۳ فوریه ، پالکادات از سطح مقاومتی خود برگشت خورد و امروز تا سطح EMA20 رسید .با این حال برگشت قیمت شارپ از سطح حمایت ، نشان می دهد که تقاضا قیمت در سطوح پایین زیاد است.جفت ارز DOT/USD بار دیگر تلاش خواهد کرد از سطح مقاومتی قبل خود بالا رود.اگر این سطح شکسته شود ، قیمت تا ۴۱ دلار پیش روی خواهد داشت.

تحلیل پالکادات نمودار روزانه 27 بهمن 99
تحلیل پالکادات نمودار روزانه ۲۷ بهمن ۹۹

با این حال ، اگر فروشندگان از این سطح مقاومتی دفاع کنند ، این جفت ارز به صورت پیوسته و آرام روند صعودی را ادامه خواهد داد.اگر قیمت به زیر سطح خط حمایت برسد ، روند این بازار نزولی خواهد شد.

BNB/USD

طی چند روز گذشته ، بایننس کوین بین محدوده ۱۱۷.۷۲ تا ۱۴۱.۳۲ دلار نوسان داشته است.افزایش خرید در پی برگشت قیمت به سمت بالا ، نشان می دهد که تریدر ها در بستن پوزیشن های خود عجله ای ندارند.اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای محدوده ۱۴۱.۳۲ تا ۱۴۸.۴۰ دلار برسانند ، جفت ارز BNB/USD میتواند روند صعودی خود را از سر گرفته و تا مقاومت روانی ۲۰۰ دلار پیش روی کند.

تحلیل بایننس کوین نمودار روزانه 27 بهمن 99
تحلیل بایننس کوین نمودار روزانه ۲۷ بهمن ۹۹

برعکس اگر فروشندگان بتوانند ، قیمت را به زیر سطح حمایتی ۱۱۷.۷۲ دلار برسانند ، قیمت بایننس کوین تا سطح ۱۰۵.۷۸ دلار ریزش خواهد کرد.اگر این سطح حمایتی نیز شکسته شود ، ریزش تا سطح ۹۰ دلار ممکن است.

LTC/USD

در تاریخ ۱۲ فوریه ، لایت کوین توانست که از سطح ۱۸۵.۵۸ دلار عبور کرده و بالای این حمایت حفظ شود.این باعث شد که روند صعودی شروع شده و در تاریخ ۱۳ فوریه ، خریداران توانستند که قیمت لایت کوین را به راحتی به بالای سطح روانی ۲۰۰ دلاری برسانند.

تحلیل لایت کوین نمودار روزانه 27 بهمن 99
تحلیل لایت کوین نمودار روزانه ۲۷ بهمن ۹۹

در تاریخ ۱۴ فوریه ، جفت ارز LTC/USD از سطح ۲۳۰.۵۳ دلار برگشت خورد و امروز تا سطح ۱۸۵.۵۸ دلار اصلاح شد.دم بلند در کندل روزانه نشان می دهد که این تست قیمتی موفق بوده است. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۲۳۰.۵۳ دلار برسانند ، روند صعودی میتواند تا سطح ۲۵۶ دلار و سپس ۲۷۲ دلار پیش روی کند.

برخلاف این فرضیه اگر قیمت از سطوح مقاومتی پیش رو برگشت خورد ، میتواند تا سطح ۱۸۵.۵۸ دلار ریزش کند و برای چند روز آینده در این محدوده رنج زنی کند.

XLM/USD

امروز استلار توانست که اصلاح قیمت شارپی انجام دهد اما دم بلند در کندل روزانه نشان می دهد که خریداران در سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۰.۴۰ دلار ) خرید کرده اند.در روند صعودی برگشت قیمت از سطح این حمایت نشان داد که خریداران در سطوح پایین اقدام به خرید کرده اند.

تحلیل استلار نمودار روزانه 27 بهمن 99
تحلیل استلار نمودار روزانه ۲۷ بهمن ۹۹

اگر گاو ها بتوانند قیمت را به بالای سطح مقاومتی ۰.۶۰ دلار برسانند ، روند صعودی برای جفت ارز XLM/USD از سر گرفته خواهد شد که هدف بعدی آن ۰.۷۹ دلار خواهد بود.برخلاف این فرضیه اگر گاو ها نتوانند قیمت را در بالای سطح ۰.۵۰ دلار حفظ کنند ، بار دیگر تا سطح EMA20 ریزش خواهد کرد که شکسته شدن این حمایت باعث می شود ریزش تا سطح ۰.۳۵ دلار ادامه داشته باشد.

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

سیگنال ارز دیجیتال

سیگنال بایننس

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *