تحلیل ارز های دیجیتال ۲۷ دی

تحلیل ارز های دیجیتال ۲۷ دی

با مجموعه تحلیل ارز های دیجیتال ۲۷ دی در خدمت شما هستیم و همانند گذشته به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.آخرین تحلیل های ارائه شده تحلیل ارز های دیجیتال ۲۵ دی می باشد که  در پست های قبلی توضیح داده شد.رالی دوباره بیت کوین با رسیدن به نزدیک ۴۰۰۰۰ دلار قدرت خود را از دست داد و شروع به یک اصلاح قیمتی در کانال قبلی خود نمود.افزایش قیمت بیت کوین تا سطح ۴۰۰۰۰ دلار ، باعث یک افزایش قیمت در آلت کوین ها شد اما با ریزش چند ساعت گذشته ، آلت ها نیز وارد یک اصلاح جزئی شدند.

تحلیل ارز های دیجیتال 27 دی
تحلیل ارز های دیجیتال ۲۷ دی

ریجکت قیمتی در مارکت بیت کوین با افزایش رشد شاخص ارز دلار آمریکا همراه شد.علاوه بر مارکت بیت کوین ، چند مارکت جهانی نیز یک روند ضعیف را از خود نشان داده و تقریبا ریزشی هستند.رابطه روند بیت کوین و شاخص ارزش دلار آمریکا ، عکس یکدیگر است.از سوی دیگر ، با افزایش قیمت اخیر بیت کوین ، برای ادامه روند صعودی نیاز به کاهش عرضه در مارکت می باشیم. در حال حاضر مقدار قابل توجهی بیت کوین در صرافی ها وجود دارد و سرمایه گذاران عرضه را بالا برده اند. اگر این روند ادامه یابد ، بقیه سرمایه گذاران و موسسات مالی نیز تصمیم به انتقال بیت کوین های خود به صرافی ها جهت فروش میگیرند که باعث اصلاح قیمت شدید تر در مارکت کریپتوکارنسی میشوند.برای ادامه یافتن حرکت صعودی بیت کوین ، بایستی که سهام داران عمده این ارز دیجیتال ، دارایی های خود را از صرافی ها خارج کرده و در کیف پول های خود نگهداری کنند.

در ادامه پست به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال در نمودار های روزانه خواهیم پرداخت.

BTC/USD

در ۱۴ ژانویه ، بیت کوین بار دیگر به سقف ۴۰۰۰۰ دلار رسید اما قدرت خریداران مارکت برای شکست این سطح مقاومتی کافی نبود.امروز قیمت بیت کوین از سطح مقاومت ذکر شده برگشت خورد. در حال حاضر خریداران در تلاش هستند که از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۳۳۷۹۵ دلار ) دفاع کنند.تغییرات قیمتی در طی چند روز گذشته ، باعث شکل گیری یک الگوی مثلث شد.

تحلیل بیت کوین در نمودار روزانه 27 دی 99
تحلیل بیت کوین در نمودار روزانه ۲۷ دی ۹۹

اگر گاو ها بتوانند قیمت را به بالای این مثلث برسانند ، روند صعودی از سر گرفته خواهد شد.در صورت شکسته شدن سطح مقاومتی ، هدف بعدی بیت کوین ۵۲۰۰۰ دلار خواهد بود.حالت دیگر این است که اگر خرس ها بتوانند قیمت را به پایین مثلث بکشانند ، فروش شدت خواهد گرفت که باعث میشود قیمت جفت ارز BTC/USD تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه ( ۲۵۸۲۶ دلار ) ریزش کند.حتی اگر قیمت تا این سطح ریزش کند ، روند همچنان صعودی باقی میماند.

ETH/USD

اتریوم از سطح EMA20 در محدوده ۱۰۲۴ دلار ، برگشت خورده و در حال حاظر با مقاومت ۱۲۵۸ دلار روبرو است.اگرچه دم بلند شکل گرفته در کندل روزانه امروز ، نشان میدهد که خریداران در پایین EMA20 خرید انجام داده اند، اما ریجکت قیمت از سطح مقاومت شکل گرفته است.

تحلیل اتریوم در نمودار روزانه 27 دی 99
تحلیل اتریوم در نمودار روزانه ۲۷ دی ۹۹

میانگین متحرک با شیب مثبت و شاخص RSI در محدوده مثبت ، بیانگر این است که بازار اتریوم در دست خریداران می باشد.درصورتی که خریداران بتوانند قیمت را به بالای محدوده مقاومتی ۱۲۵۸ دلار تا ۱۳۴۹ دلار برسانند ، جفت ارز ETH/USD  تا ۱۴۶۲ دلار پیش خواهد رفت.درصورتی که خریداران نتوانند قیمت را به بالای محدوده مقاومتی برسانند ، ممکن است تریدر ها قیمت را به پایین EMA20 در کوتاه مدت برسانند که اگر این اتفاق رخ دهد ، قیمت این جفت ارز تا محدوده حیاتی ۸۴۰ دلار ریزش خواهد کرد.

XRP/USD

در طی ۴ روز گذشته ، خریداران ریپل نتوانستند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ( ۰.۳۰ دلار ) برسانند.این امر نشان داد که فروشندگان از این سطح مقاومتی به شدت دفاع میکنند.درصورتی که خرس های مارکت بتوانند قیمت را به پایین ۰.۲۵ دلار برسانند ، ریزش قیمت ریپل تا سطح ۰.۱۶۹ دلار ادامه خواهد یافت.

تحلیل ریپل در نمودار روزانه 27 دی 99
تحلیل ریپل در نمودار روزانه ۲۷ دی ۹۹

برگشت پرقدرت از سطح ۰.۱۶۹ دلار ، بیانگر آن خواهد بود که گاو ها در نقاط پایین ورود کرده و قصد سرمایه گذاری را دارند.در حال حاضر اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند ، قیمت جفت ارز XRP/USD میتواند تا سطح ۰.۳۸۵ دلار افزایش یابد.اگر خرس های بازار قیمت را به زیر سطح حمایتی ۰.۱۶۹ دلار برسانند ، روند نزولی ریپل شروع خواهد شد که تارگت بعد آن ۰.۱۰ دلار خواهد بود.

ADA/USD

امروز ارز کاردانو توانست از خط نزولی عبور کند اما خریداران نتوانستند قیمت را در بالای خط نزولی نگه دارند.فروشندگان در تلاش هستند که قیمت این آلت کوین را به سطح EMA20 در محدوده ۰.۲۵۹ دلار برسانند.

تحلیل کاردانو در نمودار روزانه 27 دی 99
تحلیل کاردانو در نمودار روزانه ۲۷ دی ۹۹

میانگین متحرک با شیب مثبت و RSI در منطقه مثبت ، نشانگر قدرتمند تر بودن خریداران را میدهد.اگر جفت ارز ADA/USD از EMA20 برگشت بخورد ، خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد که قیمت را به بالای خط نزولی برسانند و روند صعودی را ادامه دهند.شکست قیمت ۰.۳۵۴ دلار میتواند افزایش قیمت کاردانو را تا سطح ۰.۴۰ دلار ادامه دهد که سد مقاومتی سنگینی خواهد بود.درصورتی که قیمت به پایین سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد ، ریزش قیمت تا سطح MA50 در محدوده ۰.۱۹۲ دلار امکان پذیر است.

LTC/USD

در تاریخ ۱۰ ژانویه ، لایت کوین به دنبال ریزش شارپی خود از سطح ۱۸۵ دلار به ۱۱۲ دلار ، تلاش کرده که این ریزش قیمت را جبران کند و در تاریخ ۱۱ ژانویه به سطح ۱۵۷ دلار رسید.پس از یک اصلاح قیمت شدید ، قیمت معمولا برای چند روز نوسان میکند.

تحلیل لایت کوین در نمودار روزانه 27 دی 99
تحلیل لایت کوین در نمودار روزانه ۲۷ دی ۹۹

لایت کوین توانست که در تاریخ ۱۴ ژانویه بالای EMA20 بسته شود ، اما در کندل امروز ، شاهد یک ریزش قیمت حتی به زیر این شاخص بوده ایم.اگر جفت ارز LTC/USD به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد ، افت به ۱۲۰ دلار امکان پذیر است.برخلاف این فرض ، اگر جفت ارز از سطح فعلی برگشت بخورد ، گاوها سعی می کنند قیمت را به ۱۸۵ دلار برسانند.

BCH/USD

در تاریخ ۱۴ ژانویه ، بیت کوین کش از سطح مقاومتی ۵۱۵ دلار عبور کرد اما خریداران نتوانستند قیمت را بالای این محدوده نگهداری کنند.در حال حاضر فروشندگان در تلاش هستند که قیمت را به زیر EMA20 در ۴۴۳ دلار برسانند.در صورتی که فروشندگان موفق شوند ، قیمت جفت ارز BCH/USD تا سطح ۳۷۰ دلار ریزش خواهد کرد.

تحلیل بیت کوین کش در نمودار روزانه 27 دی 99
تحلیل بیت کوین کش در نمودار روزانه ۲۷ دی ۹۹

سطح ۳۷۰ دلار بنظر یک حمایت قوی بوده که در صورت ریزش قیمت تا این سطح ، شاهد یک نوسان قیمتی بین ۳۷۰ دلار تا ۵۱۵ دلار برای چند روز آینده خواهیم بود.برخلاف این فرضیه ، اگر خریداران بتوانند قیمت بیت کوین کش را از سطح EMA20 برگردانند ، افزایش قیمت به بالای ۵۱۵ دلار و حتی رسیدن قیمت به ۶۰۰ دلار امکان پذیر است.

LINK/USD

در تاریخ ۱۴ ژانویه ، چین لینک توانست پس از روند صعودی طی ۲ روز گذشته خود را به ۱۷.۷۷ دلار برساند که بیانگر تقاضای شدید جهت خرید در سطوح پایین تر بود.در کندل امروز خریداران توانستند قیمت لینک را به بالا و تا سطح ۲۱.۴۵ دلار برسانند.اما با کاهش قیمت بیت کوین و دیگر آلت ها ، لینک نیز یک ریزش قیمت را تجربه کرد.

تحلیل چین لینک در نمودار روزانه 27 دی 99
تحلیل چین لینک در نمودار روزانه ۲۷ دی ۹۹

درصورت برگشت قیمت از سطح ۱۷.۷۷ دلار ، گاو ها بار دیگر تلاش خواهند کرد که روند صعودی را از سر گرفته که هدف آنها سطح ۲۷ دلار خواهد بود.EMA20 دارای شیب مثبت ( ۱۵.۰۷ دلار ) و شاخص RSI بالای ۶۵ درصد ، نشانگر قدرتمند بودن گاو های مارکت است.اگرچه فروشندگان به سادگی این بازار را رها نخواهند کرد و در تلاش هستند که قیمت را به زیر ۱۷.۷۷ دلار برسانند که اگر موفق شوند ، ریزش قیمت تا سطح EMA20 امکان پذیر است.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *