تحلیل ارز های دیجیتال ۳۱ فروردین

تحلیل ارز های دیجیتال 31 فروردین

تحلیل ارز های دیجیتال ۳۱ فروردین

با مجموعه تحلیل ارز های دیجیتال ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ در خدمت شما هستیم.همانند گذشته به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.در این مقاله قصد داریم ۱۰ رمزارز منتخب را در تایم فریم روزانه تحلیل و بررسی کنیم.

تحلیل ارز های دیجیتال 31 فروردین
تحلیل ارز های دیجیتال ۳۱ فروردین

 

در مجموعه قبلی تحلیل ارز های دیجیتال ۲۶ فروردین را ارائه داده بودیم.مجموعه تحلیل ارز های دیجیتال ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ در ارتباط با ارز های بیت کوین ، اتریوم ، بایننس کوین ، ریپل ، دوج کوین، کاردانو، پالکادات ، لایت کوین ، بیت کوین کش و یونی سواپ می باشد.لطفا با ما همراه باشید.

مقدمه تحلیل ارز دیجیتال ۳۱ فروردین

زمانی که روند صعودی قدرتمندی وجود دارد ، بهترین استراتژی این است که اقدام به خرید در کف قیمت کرد.زیرا به دلیل فشار فروش در یک روند صعودی ، مجدد برگشت قیمت را شاهد هستیم.

همین اتفاق نیز در ۱۸ آپریل رخ داد.زمانی که بسیاری از معامله گران فرصت را غنیمت شمردند.آنها اقدام به خرید بیت کوین و سایر آلت کوین ها در سطوح پایین تر کردند.

با این حال هیچ مارکتی نمیتواند در یک خط مستقیم رشد کند.چرا که نیاز به اصلاح قیمت در تمام مارکت ها احساس می شود.در همین اصلاحات است که معامله گران طمع کار به دام می افتند.آنها با لوریج های بالا پوزیشن گیری کرده و به لیکوییدی میرسند.

صحت این قضیه در هفته پیش اتفاق افتاد.زمانی که تریدر ها وارد پوزیشن خرید دوج کوین و سایر آلت کوین ها شده و در این اصلاح اخیر همگی لیکویید شدند.این دسته از تریدر ها معمولا آخرین نفراتی هستند که وارد روند صعودی می شوند.معامله گر بی تجربه گمان میکند که روند همچنان ادامه می یابد.

در نتیجه اصلاح قیمت باعث لیکویید شدن این دسته از کاربران می شود.از طرف دیگر معامله گران باتجربه منتظر موقعیت مناسب جهت خرید می شوند.در واقع معامله گران می بایست در فرصت مناسب به پوزیشن ورود کنند و در گیر FOMO مارکت نشوند.

در ادامه به تحلیل ارز های دیجیتال ۳۱ فروردین خواهیم پرداخت.

تحلیل بیت کوین ۳۱ فروردین

برگشت قیمت قدرتمند بیت کوین از سطح ۵۰۴۴۷ دلار در تاریخ ۱۸ آپریل نشان می دهد که خریداران به شدت اقدام به خرید در سطوح پایین کرده اند.با این حال شکست خریداران در نگهداشتن قیمت بالای سطح میانگین ساده ۵۰ روزه یعنی ۵۶۴۸۶ دلار ، تا کنون ثبت شده است.این نشان دهنده کم شدن تقاضا در سطوح بالاتر است.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۵۸۷۷۵ دلار یک شیب منفی دارد.شاخص RSI نیز در منطقه منفی قرار گرفته است.این نشان می دهد که خرس ها به دنبال یک برگشت قیمتی رو به پایین هستند.هرچه بیشتر میزان معامله در پایین مویینگ ها صورت بگیرید ، شانس تست مجدد سطح  ۵۰۴۶۰ دلار افزایش میابد.

تحلیل بیت کوین در تایم فریم روزانه 31 فروردین 1400
تحلیل بیت کوین در تایم فریم روزانه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

در صورتی که قیمت از سطح حمایتی ۵۰۴۶۰ دلار برگشت خورد ، جفت ارز BTC/USDT برای چند روز آینده رنج زنی خواهد کرد.برعکس آن اگر قیمت به زیر ۵۰۴۶۰ دلار برسد ، شدت فروش افزایش خواهد یافت.در این صورت هدف خرس های مارکت ۴۳۰۰۰ دلار خواهد بود.

اگر شدت فروش افزایش یابد ، خریدارانی که در کف قیمتی در ۱۸ آپریل اقدام به خرید کرده بودند ، مجبور به دفاع از پوزیشن های خود می شوند.در عوض اگر سطح EMA20 رو به بالا شکسته شود ، احتمال تست مجدد بالاترین سطح قیمتی ۶۴۸۴۹ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

تحلیل اتریوم ۳۱ فروردین

در تاریخ ۱۸ آپریل اتریوم تا سطح میانگین ساده ۵۰ روزه ۱۸۹۹ دلار ریزش کرد.اما خریداران در سطوح پایین اقدام به خرید کردند.این باعث شد قیمت مجددا به سطح EMA20 در ۲۱۵۴ دلار برگردد.با این حال گاو ها به سختی توانستند قیمت را در این محدوده نگه دارند.

تحلیل اتریوم در تایم فریم روزانه 31 فروردین 1400
تحلیل اتریوم در تایم فریم روزانه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

فروشندگان در تلاش هستند که قیمت را به زیر EMA20 برسانند.در صورتی که موفق شوند جفت ارز ETH/USDT میتواند تا سطح ۲۰۴۰ دلار و سپس تا SMA50 ریزش کنند.شکسته شدن سطح SMA50 شدت فروش را افزایش خواهد داد.در این صورت احتمال ریزش تا سطح ۱۵۴۰ دلار وجود دارد.

برخلاف این فرضیه ، در صورتی که قیمت از سطح کنونی برگشت خورد ، نشان دهنده خرید مجدد در سطوح پایین است.در این صورت خریداران بار دیگر تلاش می کنند که قیمت را به بالاترین سطح قیمتی ۲۵۴۵ دلار برسانند.

تحلیل بایننس کوین ۳۱ فروردین

در تاریخ ۱۸ آپریل ، خریداران بایننس کوین در سطح EMA20 یعنی ۴۵۴ دلار اقدام به خرید در کف کرده اند.این خرید باعث بازگشت قیمت رو به بالا شد.

با این حال فتیله بلند روی کندل روزانه نشان می دهد که خرس ها به شدت از سطح مقاومتی ۵۵۰ دلار دفاع میکنند.در صورتی که قیمت بایننس کوین افت کند  و به زیر سطح حمایتی ۴۲۸ دلار برسد ، روند نزولی شدت پیدا خواهد کرد.این افت قیمت میتواند تا سطح ۳۴۸ دلار ادامه داشته باشد.

تحلیل بایننس کوین در تایم فریم روزانه 31 فروردین 1400
تحلیل بایننس کوین در تایم فریم روزانه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

برعکس آن در صورتی که قیمت از EMA20 برگشت خورده و خریداران بتوانند قیمت را بالای ۵۵۰ دلار برسانند ، جفت ارز BNB/USDT تا سطح ۶۰۰ دلار و سپس ۶۳۸ دلار پیش روی خواهد کرد.درصورت شکسته شدت سطوح مقاومتی ذکر شده ، روند صعودی تا سطح مقاومتی ۸۳۲ دلار پیش روی خواهد کرد.

تحلیل ریپل ۳۱ فروردین

در تاریخ ۱۸ آپریل خریداران اقدام به خرید در سطح EMA20 در ۱.۲۳ دلار کردند. این خرید در کف قیمتی باعث برگشت قیمت رو به بالا شد.با این حال امروز خریداران نتوانستند برگشت قیمت را به خوبی ادامه دهند که این نشان دهنده فروش است.

تحلیل ریپل در تایم فریم روزانه 31 فروردین 1400
تحلیل ریپل در تایم فریم روزانه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر EMA20 برسانند ، افت قیمت تا سطح ۱.۱۰ دلار امکان پذیر است.در صورت شکسته شدن این سطح حمایتی ، ریزش قیمت تا سطح ۰.۸۶ دلار ادامه خواهد یافت.

برخلاف این فرضیه در صورتی که خریداران قیمت را به بالای ۱.۵۶ دلار برسانند ، این جفت ارز تا سطح ۱.۸۰ دلار و سپس ۱.۹۶ دلار پیش روی خواهد کرد.امکان دارد که فروشندگان از این سطح قیمتی به شدت دفاع کنند.

تحلیل دوج کوین ۳۱ فروردین

پس از رشد قیمتی  شدید دوج کوین در تاریخ ۱۶ آپریل ، بسیاری از معامله گران در تاریخ ۱۷ آپریل اقدام به خروج از پوزیشن های خود کردند.این باعث شد قیمت تا سطح ۰.۲۳ دلار افت کند.در تاریخ ۱۸ آپریل فروشندگان تلاش کردند که افت قیمت را ادامه دهند.اما  خریداران در سطح ۰.۲۳ دلار ، اقدام به خرید کردند.

تحلیل دوج کوین در تایم فریم روزانه 31 فروردین 1400
تحلیل دوج کوین در تایم فریم روزانه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

امروز خریداران اصلاح قیمت خود را ادامه دادند و در تلاش هستند که قیمت را به بالای ۰.۴۵ دلار برسانند.درصورتی که موفق شوند جفت ارز DOGE/USDT میتواند تا سطح ۰.۶۳ دلار پیش روی کند.

اگر چه بنظر میرسد فروشندگان به شدت از سطح ۰.۴۵ دلار دفاع کنند.درصورتی که قیمت از این سطح برگشت خورد افت قیمت تا سطح ۰.۳۵ دلار ممکن خواهد بود.در این حالت شاهد رنج زنی قیمت در چند روز آینده خواهیم بود.

ریزش دوج کوین به زیر ۰.۲۳ دلار نشان دهنده شروع روند نزولی است.

تحلیل کاردانو ۳۱ فروردین

در تاریخ ۱۸ آپریل کاردانو مویینگ ها را رو به پایین شکست و تا سطح ۱.۰۸ دلار ریزش کرد.با این حال خرید در سطوح پایین توسط خریداران باعث شد قیمت به بالای SMA50 در ۱.۲۰ دلار برسد.

تحلیل کاردانو در تایم فریم روزانه 31 فروردین 1400
تحلیل کاردانو در تایم فریم روزانه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

خریداران تلاش کردند اصلاح برگشتی قیمت را ادامه دهند و قیمت را به بالای EMA20 در سطح ۱.۲۸ دلار برسانند.اما سطوح بالاتر باعث جذب فروشندگان می شود.در صورتی که قیمت به زیر SMA50 برسد و حفظ شود ، جفت ارز ADA/USDT میتواند تا سطح ۱.۰۳ دلار ریزش کند.

اگر گاو های مارکت حمایت خود را در ۱.۰۳ دلار نشان دهند ، باعث جذب خریداران بیشتر خواهد شد.این موجب رنج زنی قیمت در چند روز آینده خواهد شد.

تحلیل پالکادات ۳۱ فروردین

در تاریخ ۱۷ آپریل ، پالکادات به بالاترین سطح قیمتی خود در ۴۸.۳۶ دلار رسید.اما خریداران نتوانستند این سطح قیمتی را حفظ کنند.فتیله بلند روی کندل روزانه ۱۷ آپریل نشان می دهد که بسیاری از تریدر ها با سود از پوزیشن های خود خارج شده اند.این باعث شد که قیمت تا سطح ۴۲.۲۸ دلار ریزش کند.

تحلیل پالکادات در تایم فریم روزانه 31 فروردین 1400
تحلیل پالکادات در تایم فریم روزانه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

در تاریخ ۱۸ آپریل فروش ادامه پیدا کرد و DOT به زیر مویینگ ها تا سطح ۳۲ دلار رسید.اگر چه گاو ها اقدام به ریکاوری قیمت کردند اما امروز به سختی توانستند که قیمت را بالای ۳۷.۴۵ دلار حفظ کنند.این نشان می دهد که فروشندگان در این روند اقدام به فروش میکنند.

در صورتی که خرس ها بتوانند قیمت را به زیر ۳۲ دلار برسانند ، این جفت ارز تا سطح ۲۶.۵۰ دلار ریزش خواهد کرد.EMA20 شکل نزولی به خود گرفته و RSI زیر ۴۱ است.این نشان دهنده قدرتمند تر بودن فروشندگان مارکت می باشد.

اگر گاو ها قیمت را به بالای سطح مقاومتی ۴۲.۲۸ دلار برسانند ، این دیدگاه نزولی نقض خواهد شد.بنابراین ادامه حرکت صعودی تا سطح ۴۸.۳۶ ادامه خواهد یافت.

تحلیل لایت کوین ۳۱ فروردین

در تاریخ ۱۷ آپریل ، لایت کوین یک کندل شوتیگ استار را تشکیل داد.این کندل نشان دهنده تغییر روند بود.در تاریخ ۱۸ آپریل فروش لایت کوین شدت گرفت و تا سطح ۲۳۰ دلار ریزش کرد.

تحلیل لایت کوین در تایم فریم روزانه 31 فروردین 1400
تحلیل لایت کوین در تایم فریم روزانه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

در ۱۸ آپریل خریداران در سطوح پایین تر اقدام به خرید کردند.اما نتوانستند برگشت قیمت را حفظ کنند.این نشان می دهد که خرس های مارکت همچنان قدرتمند هستند.فروش مجدد جفت ارز LTC/USDT باعث شد که امروز این ارز تا سطح ۲۴۶.۹ دلار ریزش کند.

اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر ۲۴۶.۹ دلار برسانند ، اصلاح قیمت تا سطح SMA50 یعنی ۲۱۳ دلار ادامه خواهد داشت.برخلاف این فرضیه در صورتی که قیمت از سطح ۲۴۶.۹ دلار برگشت بخورد ، گاو ها بار دگیر تلاش کرده که روند صعودی را شکل دهند.اگر قیمت به بالای ۲۹۴ دلار برسد ، گاو ها قدرت بازار را در دست میگیرند.

تحلیل بیت کوین کش ۳۱ فروردین

از تاریخ ۲۴ مارچ تا ۱۷ آپریل ، بیت کوین کش یک افزایش قیمت از ۴۴۲ دلار تا ۱۲۱۳ دلار را تجربه کرده است.در حال حاضر این آلت کوین در حال اصلاح قیمت است.در ۱۸ آپریل قیمت این آلت کوین به زیر ۸۰۰ دلار رسید.اما دم بلند در کندل روزانه نشان می دهد در سطوح پایین خرید انجام شده است.

تحلیل بیت کوین کش در تایم فریم روزانه 31 فروردین 1400
تحلیل بیت کوین کش در تایم فریم روزانه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

با این حال امروز گاو ها نتوانستند قیمت را ریکاوری کنند.این نشان می دهد که خرس ها همچنان تمایل به کنترل مارکت را دارند.آنها تلاش میکنند که قیمت را به زیر EMA20 در ۷۶۲ دلار برسانند.برخلاف آن گاو ها تلاش میکنند که در سطوح پایین اقدام به خرید کرده و قیمت را به بالای ۱۰۶۰ دلار برسانند.

اگر گاو ها موفق شوند ، تست مجدد سطح ۱۲۱۳ دلار امکان پذیر است.در صورت شکسته شدن این سطح مقاومتی افزایش قیمت تا سطح ۱۵۷۰ دلار ممکن خواهد بود.

تحلیل یونی سواپ ۳۱ فروردین

در تاریخ ۱۸ آپریل ، خریداران نتوانستند که قیمت یونی سواپ را در بالای ۳۵.۲۰ دلار حفظ کنند.این موجب فروش بیشتر و ریزش قیمت تا سطح ۲۶.۹۷ دلار شد.با این حال خریداران به سرعت اقدام به خرید در سطوح پایین کردند که باعث شکل گیری دم بلند در کندل روزانه شد.

تحلیل یونی سواپ در تایم فریم روزانه 31 فروردین 1400
تحلیل یونی سواپ در تایم فریم روزانه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

امروز این ریکاوری قیمت با مقاومتی در سطح EMA20 یعنی ۳۲.۲۴ دلار مواجه شد.این نشان می دهد که تریدر ها در این سطوح از پوزیشن های خود خارج شده که میتواند روند را تغییر دهد.اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر SMA50 در ۳۰.۶۶ دلار برسانند ، فروش شدت پیدا خواهد کرد و تا سطح حمایتی ۲۵.۵۲ دلار ادامه خواهد یافت.

برگشت قیمت از این سطح نشان می دهد که گاو ها در سطوح پایین خرید خود را ادامه می دهند که این باعث رنج زنی قیمتی بین محدوده ۲۵.۵۲ و ۳۸ دلار در چند روز آینده خواهد شد.با این حال شکست قیمت به زیر سطح ۲۵.۵۲ دلار ، میتواند باعث افت قیمت تا سطح ۲۰ دلار شود.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای EMA20 برسانند ، این نظریه نزولی نقض خواهد شد.

 

کانال تحلیل ارز دیجیتال

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

اگر در بازار ارز دجیتال مبتدی هستید ، به پست های آموزش بایننس فیوچرز و آموزش کامل صرافی بایننس نیز سر بزنید.

جهت تمایل به عضویت در کانال VIP ارز دیجیتال با پشتیبان سایت در ارتباط باشید.


Share:

نظرات

۶ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *