تحلیل ارز های دیجیتال ۹ آذر

تحلیل ارز های دیجیتال ۹ آذر

با مجموعه تحلیل ارز های دیجیتال ۹ آذر در خدمت شما هستیم و همانند گذشته به بررسی و تحلیل چند ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.آخرین تحلیل های ارائه شده تحلیل ارز های دیجیتال ۷ آذر می باشد که  در پست های قبلی توضیح داده شد.اخبار و فاندا های مثبت پیرامون کریپتوکارنسی ها و بیت کوین باز هم منتشر میشود.این درحالی است که بیت کوین به نزدیک ترین سقف تاریخی خود رسیده و بسیاری از تحلیلگران برای کوتاه مدت یک افت قیمت را پیش بینی کرده اند.اما هنوز هم اخبار سرمایه گذار های جدید در این بازار به گوش میرسد.

تحلیل ارز های دیجیتال 9 آذر
تحلیل ارز های دیجیتال ۹ آذر

امروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت Guggenheim Partners ، به ​​جدیدترین و بزرگترین موسسه وال استریت تبدیل شده است که قصد دارد در بیت کوین سرمایه گذاری کند. گوگنهایم برای تأمین حداکثر ۱۰٪ از ارزش خالص دارایی صندوق فرصت های کلان خود در بیت کوین از طریق صندوق Grayscale Bitcoin Trust به دنبال نقض کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) است. این صندوق در حال حاضر ۵.۳ میلیارد دلار دارایی دارد ، از این رو ، گوگنهایم ممکن است ۵۰۰ میلیون دلار یا بیشتر بیت کوین خریداری کند.

وقتی اینچنین اخباری منتشر میشود ، یک منظور کلی دارد که تمام سرمایه گذاران کلان بازار های مالی دنیا ، به رشد قیمت بیت کوین در بلند مدت امیدوار هستند و تمایل به سرمایه گذاری در هر زمانی را دارند.سرمایه گذار جهانی ماکرو و مدیرعامل Real Vision ، رائول پال در مصاحبه ای اعلام کرده بود که ایده آل ترین قیمت برای بیت کوین در ۲۰۲۱ عدد ۱۵۰ هزار دلاری است که اگر مقداری سرمایه از سایر بازار های مالی و شرکت های سرمایه گذاری به این مارکت افزوده شود ، احتمال رشد قیمت تا ۲۵۰ هزار دلار نیز وجود دارد.

خب این خبر های مثبت بازار برای نگهداری ارز دیجیتال در بلند مدت بسیار مناسب بوده و همواره بیشتر نیز می شود. اما برای کوتاه مدت و تریدر های نوسان گیر ، احتمای یک ریزش قیمتی برای اصلاح بیشتر در کوتاه مدت تصور می شود.در ادامه این پست به تحلیل و بررسی پنج ارز برتر هفته یعنی بیت کوین ، اتریوم ، کاردانو ، استلار و نم می پردازیم.

BTC/USD

در نمودار روزانه بیت کوین ، مشخص است که کندل های روزانه ۲۶ و ۲۷ نوامبر یک دم بلند شکل داده اند که نشان میدهد که گاو های مارکت ریزش های قیمتی را در سطوح پایین خریداری کرده اند.معمولا در یک روند صعودی قوی ، افت قیمت تا میانگین متحرک ۲۰ روزه ، همان نقطه ای است که خریداران وارد مارکت می شود و از ریزش بیشتر جلوگیری می کنند.

تحلیل بیت کوین نمودار روزانه 9 اذر
تحلیل بیت کوین نمودار روزانه ۹ اذر

در این نمودار ، شاخص میانگین متحرک مثبت بوده و RSI نیز در یک محدوده مثبت قرار گرفته است که برتری گاو های مارکت را میرساند.با این وجود ، خرس ها سعی می کنند روند افزایشی فعلی را در نقطه ۱۸۲۱۰ دلار متوقف کنند. این همان سطح حمایتی فیبوناچی بود که در ریزش گذشته ضعیف ظاهر شد.اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد ، احتمال نوسان زدن و ادغام قیمتی برای چند روز وجود دارد.

برعکس ، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۱۸۲۱۰ دلار برسانند ، جفت ارز BTC/USD می تواند تا ۱۹۴۵۰ دلار و سپس به رقم جادویی ۲۰۰۰۰ دلار برسد. شکست این مقاومت می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۱۶۰۰۰ دلار برسد ، این روند صعودی باطل خواهد شد.

در نمودار ۴ ساعته بیت کوین تا نزدیکی  زیر سطح ۱۸۲۱۰ دلار جایی که نزدیک به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه است پیش روی کرده و در آنجا با یک دیوار مقاومتی روبرو شده است.اگر بیت کوین نتواند خود را بالای این سطح نگهدارد ، احتمال یک افت قیمت تا  محدوده ۱۷۵۰۰ دلار وجود دارد که در صورت ریزش بیشتر ، محدوده های ۱۷۲۰۰ دلار تا ۱۶۴۰۰ دلار در دسترس خرس ها خواهد بود.حال اگر در این نواحی یاد شده خریداران بتوانند مقاومت کرده و این ارز دیجیتال را در نواحی پایین خریداری کنند ، بیت کوین باز هم برای چند روزی در همین محدوده ها قرار خواهد گرفت.

تحلیل بیت کوین نمودار 4 ساعته 9 اذر
تحلیل بیت کوین نمودار ۴ ساعته ۹ اذر

از طرف دیگر اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای سطح ۱۸۲۱۰ دلار نگهدارند ، امکان رشد قیمت تا سطح ۱۸۴۵۰ دلار و سپس رسیدن قیمت به محدوده ۱۹۴۵۰ دلار وجود دارد.در حال نزدیک شدن به بسته شدن کندل های روزانه و هفتگی هستیم که در این اوقات میتوان شاهد نوسان هایی بود.نقطه بسته شدن این کندل ها در پایان امروز بسیار حیاتی خواهد بود.

ETH/USD

کندل های ۲۶ و ۲۷ نوامبر در نمودار روزانه با دم های طولانی ثبت شده اند که نشان میدهد گاو ها افت قیت اتریوم تا ۴۸۸ دلار را به شدت خریداری کرده و از سطح حمایتی دفاع خوبی کرده اند.میانگین متحرک در حالت صعودی و RSI نیز در محدوده مثبت قرار دارد به همین دلیل در این تایم فریم ، کنترل دست خریداران اتریوم می باشد.با این حال بعید است که رسیدن به سطح ۶۲۵ دلار کاری آسان باشد چرا که خرس ها مارکت سعی به فروش اتریوم در سطح ۵۷۰ دلار را دارند.اگر قیمت اتریوم تا سطح میانگین نمایی ۲۰ روزه در ۵۱۲ دلار ریزش کند و از این سد نیز بگذرد ، احتمال رسیدن به ۴۸۸ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل اتریوم نمودار روزانه 9 اذر
تحلیل اتریوم نمودار روزانه ۹ اذر

برعکس ، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۵۷۰ دلار برسانند ، جفت ارز ETH/USD می تواند به ۵۹۰ دلار و سپس ۶۲۵ دلار برسد. شکست در این سطح ممکن است مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند که می تواند جفت ارز را به ۸۰۰ دلار برساند.

در نمودار ۴ ساعته ، خرس ها تلاش میکنند که در سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه دفاع کنند.اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۵۲۰ دلار برسد ، احتمال رسیدن به ۴۸۸ دلار بسیار بالا خواهد بود.با این وجود ، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۵۷۰ دلار برسانند ، افزایش به ۵۹۰ دلار و سپس به ۶۲۵ دلار امکان پذیر است.

تحلیل اتریوم نمودار 4 ساعته 9 اذر
تحلیل اتریوم نمودار ۴ ساعته ۹ اذر

معامله گران می توانند RSI را تحت نظر داشته باشند زیرا اگر این شاخص به بیش از ۶۰ باشد ، نشان می دهد که کنترل مارکت کامل به دست گاو ها افتاده است. از طرف دیگر ، اگر RSI از سطح ۶۰ کاهش یابد ، مقاومت در سطوح بالاتر را نشان می دهد و این می تواند منجر رنج زدن اتریوم برای چند روز شود.

ADA/USD

کندل ۲۶ نوامبر کاردانو در نمودار روزانه ، تا سطح ۰.۱۱ دلار ریزش قیمت را انجام داد.معمولا پس از چنین ریزش قیمتی ، برگشت روند صعودی غیر ممکن است اما گاو ها توانستند در ۲۸ نوامبر ، دوباره به مارکت ورود کرده و یک برگشت شدید قیمتی را تا سطح ۰.۱۷ داشته باشند.شاخص میانگین متحرک یک شیب مثبت داشته و RSI در محدوده خرید بیش از حد قرار گرفته که نشان میدهد کنترل بازار دست گاو ها است.

تحلیل کاردانو نمودار روزانه 9 اذر
تحلیل کاردانو نمودار روزانه ۹ اذر

اگر گاو ها بتوانند قیمت را به بالای ۰.۱۸۲۶ برسانند ، سطح بعدی ۰.۲۱۲۹ و سپس ۰.۲۳۵ دلار خواهد بود.برخلاف آن اگر قیمت از سطح مقاومتی ۰.۱۸۲۶ دلار برگشت بخورد ، شاهد یک رنج قیمتی برای چند روز خواهیم بود.

XLM/USD

در اصلاح قیمت استلار در ۲۵ نوامبر ، قیمت از ۰.۲۳ دلار ریزش کرد اما این روند نزولی ادامه پیدا نکرد و در تاریخ ۲۶ نوامبر ، گاو ها با خرید در محدوده پایین روند استلار را به نفع خود پیش بردند.میانگین متحرک دارای شیب مثبت و RSI در محدوده خرید بیش از حد است که نشان میدهد کنترل مارکت به دست خریداران است.

تحلیل استلار نمودار روزانه 9 اذر
تحلیل استلار نمودار روزانه ۹ اذر

اگر گاو ها بتوانند قیمت را به بالای سطح ۰.۲۳ دلار برسانند ، روند صعودی از سر گرفته خواهد شد و هدف بعدی استلار ۰.۲۹۳۳ دلار است.اما فروشندگان تلاش میکنند که در محدوده ۰.۲۲ تا ۰.۲۳۱۶ دلار یک محدوده مقاومتی ایجاد کنند.

در نمودار ۴ ساعته ، گاو ها در تلاش هستند که از سطح EMA20 دفاع کنند.اگر قیمت از این سطح حمایتی برگشت بخورد ، گاو ها تلاش خواهند کرد که قیمت را به بالای خط نزولی بکشانند.اگر در این کار موفق شوند ، تست مجدد سطح قیمتی ۰.۲۳۱۶ دلار امکان پذیر خواهد بود.

تحلیل استلار نمودار 4 ساعته 9 اذر
تحلیل استلار نمودار ۴ ساعته ۹ اذر

برخلاف آن اگر فروشندگان قیمت را به زیر EMA20 برسانند ، قیمت جفت ارز XLM/USD تا سطح MA50 ریزش خواهد کرد و در صورت شکست این سطح هدف بعدی ۰.۱۴۵ تا ۰.۱۴۰ خواهد بود.

XEM/USD

در ۲۵ نوامبر ارز نم توانست که قیمت را به بالای ۰.۱۶۹ دلار برساند.اما تاج بلند کندل روزانه نشان داد که گاو ها سود خود را در این صعود کرده اند که به دنبال آن در تاریخ ۲۶ نوامبر شاهد یک ریزش شارپ قیمتی بودیم.گاو ها در سطح EMA20 در ۲۶ نوامبر ، خرید خود را انجام داده اند و در ۲۷ نوامبر توانستند قیمت را به بالای سطح مقاومتی برسانند.

تحلیل نم نمودار روزانه 9 اذر
تحلیل نم نمودار روزانه ۹ اذر

برای دو روز گذشته خریداران توانستند قیمت را بالای ۰.۱۶۹ دلار نگهدارند که هم اکنون با مقاومت ۰.۱۹۰ دلار مواجه هستند.خرس ها تلاش میکنند که قیمت را به زیر ۰.۱۶۹ دلار برسانند که اگر موفق شوند ، قیمت تا سطح EMA20 ریزش خواهد کرد.بر خلاف آن ، اگر خریداران قیمت را به بالای منطقه مقاومتی ۰.۱۹۰ تا ۰.۲۱۲۲ دلار برسانند ، روند صعودی جدید شروع خواهد شد که قیمت بعدی ۰.۲۷۵ دلار خواهد بود.

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *