تحلیل ارز های دیجیتال ۲۰ آبان

تحلیل ارز های دیجیتال ۲۰ آبان

بیت کوین پس از افت ۶ درصدی قیمت در روز دوشنبه،در حال حاظر در محدوده ۱۵۴۰۰ دلار به سر میبرد که نشان دهنده ریکاوری قیمت و برگشت به کانال صعودی خود است.اما اکثر آلت کوین های مهم در مقابل بیت کوین،سرعت ریکاوری و برگشت قیمت کمتری را دیده اند.

معمولا معامله گران حرفه ای و باهوش قبل از سرمایه گذاری در یک سهام یا ارز،خطرات آن را ارزیابی میکنند.درمقابل آن بیشتر معامله گران خورده فروش فقط چشم به سود های کوچک و احتمالی دارند و ریسک معاملات را نادیده میگیرند.

تحلیل ارز های دیجیتال 20 آبان
تحلیل ارز های دیجیتال ۲۰ آبان

افزایش تعداد آدرس های بیت کوین که بیشتر از ۱۰۰ بیت کوین را برای هفت ماه گذشته تا به حال در قیمت ۱۶۲۷۱ نگه داشته اند،میتوان نشانه ای از مثبت بودن بازار باشد.جست و جوی کمتر کلمه Bitcoin در گوگل،نشان گر آن است که معامله گران با سرمایه کم،نسبت به سال ۲۰۱۷ کمتر شده است و خورده فروشی کمی صورت میگیرد.بیشتر تحلیل گران بازار بر این عقیده هستند که بایستی در بلند مدت بیت کوین وطلا را نگهداری کنند چرا که امکان افزایش قیمت بیت کوین تا بالای ۲۰۰۰۰ دلار تا سال ۲۰۲۱ وجود دارد.اخبار مثبت و منفی زیادی پیرامون بازار های مالی جهان و کریپتو کارنسی ها وجود دارد.

در این پست به تحلیل و بررسی ارز های بیت کوین،اتریوم،ریپل،بیت کوین کش و لایت کوین در روز های اخیر و احتمالات پیش روی آن ها خواهیم پرداخت.

BTC/USD

در حال حاظر در تحلیل بیت کوین روند صعودی است.اما با مقاومت سختی روبرو شده است.اگر بیت کوین نتواند از سطح مقاومت ۱۶۰۰۰ دلار بالاتر برود،باعث جلب نظر خرس های بازار و تریدر های شورت میشود.اگر جفت ارز BTC/USD سطح حمایتی ۱۵۶۵۰ دلار را بشکند،میتواند به سطح حمایتی ۱۴۰۰۰ دلار برسد.

تحلیل بیت کوین نمودار روزانه 20 آبان
تحلیل بیت کوین نمودار روزانه ۲۰ آبان

در تایم فریم روزانه بیت کوین،میانگین متحرک ۲۰ روزه (۱۳۹۳۵ دلار) در زیر این سطح حمایتی ۱۴۰۰۰ دلار قرار دارد.از این رو گاو ها از این سطح حمایتی به شدت دفاع خواهند کرد.برگشت قیمت از میانگین متحرک ۲۰ روزه باعث تجمع خرید گاو ها و ادغام قیمتی در این سطح خواهد شد.قیمت بیت کوین قبل از آنکه بتواند روند صعودی جدیدی را پیش بگیرد،بین محدوده قیمتی ۱۴۰۰۰ دلار تا ۱۶۰۰۰ دلار خواهد بود.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۱۶۰۰۰ دلار برسانند ، افزایش قیمت به ۱۷۲۰۰ دلار و سپس رسیدن به بالاترین حد ممکن امکان پذیر است. برعکس آن، شکست در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می تواند منجر به سقوط به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۲۱۳۷ دلار) شود.

ETH/USD

گاو های مارکت اتریوم در تلاش هستند که قیمت را به بالای سطح مقاومتی الگوی گوه صعودی برسانند.اتریوم در ۸ نوامبر،یک الگوی شمعدانی در نمودار روزانه تشکیل داده است و در حال در رنج قیمتی محدودی معامله می شود.این نشان دهنده بلاتکلیفی بین گاو ها و خرس ها می باشد.

تحلیل اتریوم نمودار روزانه 20 آبان
تحلیل اتریوم نمودار روزانه ۲۰ آبان

اگر که خرس ها بتوانند قیمت را به زیر ۴۳۲ دلار برسانند،امکان ریزش قیمت تا میانگین نمایی ۲۰ روزه (۴۰۹ دلار) افزایش می یابد.شکست سطح حمایتی گوه،به نفع خرس ها است.اگر چه شیب مثبت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و شاخص RSI در محدوده مثبت بیانگر آن است که بازار گاوی است.

اگر گاو ها بتوانند قیمت را به بالای سطح مقاومتی گوه برسانند،قیمت جفت ارز ETH/USD روند صعودی به سمت ۴۸۸ دلار را طی خواهد کرد.شکست این مقاومت میتواند روند صعودی را دوباره شروع کرده و برای تارگت های ۵۲۰ دلار و سپس ۵۵۰ دلار حرکت کند.

XRP/USD

در تاریخ ۷ نوامبر ریپل تلاش کرد که سطح مقاومتی خود را بشکند اما خرس ها قیمت را پایین کشیدند.گاو ها در حال حاظر در تلاش هستند که از میانگین متحرک دفاع کنند.اگر در این کار موفق شوند،بار دیگر تلاش خواهد کرد که قیمت را به بالای ۰.۲۶ دلار برسانند.اگر قیمت در بالای سطح ۰.۲۶ دلار برای یک روز باقی بماند،جفت ارز XRP/USD روند صعودی جدیدی را پیش خواهد گرفت که اولین تارگت ۰.۳۰ دلار خواهد بود.

تحلیل ریپل نمودار روزانه 20 آبان
تحلیل ریپل نمودار روزانه ۲۰ آبان

اگرچه میانگین متحرک صاف بوده و شاخص RSI در مرکز قرار دارد،بیانگر بالانس بین عرضه و تقاضای این ارز مجازی است.اگر که قیمت پایین تر از میانگین متحرک قرار بگیرد،برای چند روز آینده شاهد محدوده قیمتی ۰.۲۶ تا ۰.۲۲۹۵ دلار برای این جفت ارز خواهیم بود.

شکست قیمت در پایین سطح حمایتی ۰.۲۲۹۵ دلار تا ۰.۲۱۹۷ دلار ، به نفع خرس های بازار خواهد بود.

BCH/USD

در تحلیل بیت کوین کش،مشخص است که سطح ۲۷۲ دلار را برای دو روز گذشته شکست اما نتوانست قیمت را در بالای این سطح حفظ کند.برگشت قیمت از این سطح نشان میدهد که خرس ها به شدت از محدوده مقاومتی ۲۷۲ دلار تا ۲۸۰ دلار دفاع میکنند.اگر خرس ها بتوانند قیمت را به پایین سطح میانگین نمایی ۲۰ روزه(۲۵۷ دلار) برسانند،قیمت جفت ارز BCH/USD به ۲۴۲ دلار و سپس به ۲۳۱ دلار کاهش پیدا خواهد کرد.چنین حرکتی نشان میدهد که شاهد محدوده قیمتی ۲۳۱ دلار و ۲۸۰ دلار برای چند روز آینده خواهیم بود.

تحلیل بیت کوین کش نمودار روزانه 20 آبان
تحلیل بیت کوین کش نمودار روزانه ۲۰ آبان

میانگین متحرک دارای شیب مثبت و شاخص RSI در محدوده مثبت قرار دارد که تقریبا یک مزیت جزئی برای گاو ها به حساب می آید.اگر گاو ها بتواندد سطح مقاومتی خود را بشکنند،روند صعودی به سمت ۳۰۰ دلار و سپس ۳۲۶ دلار امکان پذیر است.

LTC/USD

در تاریخ ۷ نوامبر،لایت کوین بار دیگر نتوانست سطح مقاومتی ۶۴ دلار را بشکند.با احتساب شکست قیمت در ۱۷ آگوست،این ارز در سه نوبت برای شکست این مقاومت تلاش کرده است و هر بار ناکام بوده است.

در شاخص RSI یک واگرایی منفی دیده میشود که نشان دهنده ضعیف شدن این مارکت می باشد.اگر جفت ارز LTC/USD از این سطح مقاومتی خود برگشت بخورد و به زیر سطح میانگین نمایی ۲۰ روزه (۵۶ دلار) برسد،امکان ریزش قیمت تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۰ دلار) وجود دارد.

از سوی دیگر اگر این جفت ارز از سطح حمایتی میانگین نمایی ۲۰ روزه برگشت بخورد،بار دیگر گاو ها تلاش خواهند کرد که سطح مقاومتی ۶۴ دلار را بشکنند که اگر در این کار موفق شوند،روند صعودی به سمت ۶۸.۹۰۰۸ دلار وجود دارد.

تحلیل لایت کوین نمودار روزانه 20 آبان
تحلیل لایت کوین نمودار روزانه ۲۰ آبان
, , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *