تحلیل ارز های دیجیتال ۲۱ آبان

تحلیل ارز های دیجیتال ۲۱ آبان

در ادامه پست دیشب تحت عنوان تحلیل ارز های دیجیتال ۲۰ آبان،به بررسی ارز های مورد نظر قبلی در آخر روز چهارشنبه خواهیم پرداخت.بیت کوین و چند آلت کوین دیگر که دیشب به بررسی آن ها پرداخته شد، نشانه هایی از شکستن بالاتر از سطح مقاومت بالای سر خود را نشان می دهند ، که نشان می دهد گاوها همچنان کنترل بازار را در اختیار دارند.

تحلیل ارز های دیجیتال 21 آبان
تحلیل ارز های دیجیتال ۲۱ آبان

همانطور که امروز در پست های قبلی گفته شد،اخبار های مثبت زیادی پیرامون کریپتوکارنسی ها وجود دارد که نشان از بازار کاملا سبز و صعودی ارز های دیجیتال را میدهد.در این چند وقت اخیر،بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ دنیا به تمجید از بیت کوین پرداخته و حتی این ارز مجازی را بهتر از طلا دانسته اند.درکنار آن با جذب بیشتر تریدر های علاقه مند به بازار ارز های دیجیتال،باعث افزایش سرمایه مارک کپ و رونق این مارکت ها شده است.در ادامه به تحلیل ۵ رمز ارز برتر خواهیم پرداخت

BTC/USD

بیت کوین در روز گذشته ۱۰ نوامبر،یک الگوی شمعدانی روزانه ایجاد کرده بود که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها بود.اما امرور با عبور قیمت بیت کوین از ۱۵۷۰۰ دلار،گاو ها تلاش کردند روند بازار را به نفع خود تغییر داده و به سمت ۱۶۰۰۰ دلار حرکت کنند.در صورت موفق شدن گاو ها،جفت ارز BTC/USD  می تواند با رد شدن از مقاومت ۱۶۰۰۰ دلار،تا ۱۷۲۰۰ پیشی بگیرد و آماده ثبت کردن بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ خود شوند.

تحلیل بیت کوین در نمودار روزانه 21 آبان
تحلیل بیت کوین در نمودار روزانه ۲۱ آبان

شاخص میانگین متحرک همچنان مثبت و شاخص RSI نیز در محدوده خرید بیش از حد قرار دارد که نشان از آمادگی گاو ها برای صعود بیشتر را میدهد.بر خلاف این تحلیل، اگر قیمت نتواند بالای ۱۶۰۰۰ دلار حفظ شود ، این جفت ارز می تواند بین ۱۴۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار برای چند روز دیگر باقی بماند. وقفه ای زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۲۴۲ دلار) اولین نشانه ضعف خواهد بود.

در سیگنال بیت کوین که امروز در کانال تلگرام ارائه شده بود،پیش بینی افزایش قیمت تا ۱۶۰۰۰ دلار را داده بودیم که به چند تارگت مورد نظر خود رسیدیم.

ETH/USD

اتریوم از ۸ تا ۱۰ نوامبر به مدت سه روز در الگو شمعدانی قرار گرفته بود و عدم اطمینان برای صعود را بیان میکرد.اما امروز این روند تغییر کرد و بلاخره گاوه ها توانستند با شکست ترند صعودی الگو گوه ،بار دیگر قدرت خود را به رخ خرس های مارکت بکشانند.اگر در ادامه  گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از خط مقاومت در برابر گوه  صعودی حفظ کنند ، روند نزولی اتریوم باطل خواهد شد. عبور از خط بالایی الگوی گوه،باعث رسیدن قیمت به ۴۸۸ دلار میشود.شکست و عبور از سطح ۴۸۸ دلار،میتواند یک روند صعودی جدید به سمت ۵۰۰ دلار را تشکیل دهد.

تحلیل اتریوم در نمودار روزانه 21 آبان
تحلیل اتریوم در نمودار روزانه ۲۱ آبان

اولین هدف صعودی ۵۲۰ دلار است و اگر جفت ارز ETH/USD بتواند از این سطح صعود کند ، رفتن به ۵۵۰ دلار امکان پذیر است. میانگین متحرک پرتحرک و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها فرمانده هستند.برخلاف این تحلیل، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۱۸ دلار) برسد ، این نشان می دهد که خرس ها با تهاجمی از گوه دفاع می کنند. سپس آنها سعی می کنند قیمت را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه با قیمت ۳۸۲ دلار کاهش دهند.

در سیگنال اتریوم که امروز در کانال تلگرام ارائه شده بود،پیش بینی افزایش قیمت تا ۴۸۰ دلار را داده بودیم که به چند تارگت مورد نظر خود رسیدیم.

XRP/USD

گاوهای مارکت ریپل، در تاریخ ۱۰ نوامبر ریپل را به بالای مقاومت ۰.۲۶ دلار برده اما نتوانستند قیمت را در بالای این مقاومت حفظ کنند.اما نکته مثبت این است که گاوها اجازه نزول قیمت به زیر میانگین متحرک را نداده اند.فشار فروش در سطح های بالاتر مقاومت ۰.۲۶ دلار زیاد است اما جهش های متوالی قیمت به بالای این مقاومت،بلاخره این سطح را ضعیف کرده و به اعداد بالا تر پیش روی میکند. گاوها در حال حاضر دوباره در تلاشند تا جفت ارز XRP/USD را به بالاتر از ۰.۲۶ دلار برسانند. اگر آنها موفق به حفظ قیمت بالاتر از این سطح شوند ، احتمالاً روند صعودی جدیدی وجود دارد.

اولین هدف صعودی ۰.۳۰ دلار است. RSI در منطقه مثبت و میانگین متحرک نمایی متوسط ۲۰ روزه (۰.۲۴۸ دلار) به تدریج نشان می دهد که گاوها برتری دارند.اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و از میانگین متحرک پایین بیاید ، این تحلیل صعودی نقض خواهد شد. چنین حرکتی می تواند این  جفت ارز را تا سطح حمایت ۰.۲۲۹۵ دلار پایین بکشد.

تحلیل ریپل در نمودار روزانه 21 آبان
تحلیل ریپل در نمودار روزانه ۲۱ آبان

BCH/USD

در حال حاظر بیت کوین کش (BCH) در تلاش است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۵۷ دلار) را بازپس بگیرد.این نشان دهنده این است که گاو ها هنوز اطمینان ندارند که بیت کوین کش بتواند به بالاتر از ۲۸۰ دلار برسد.در شاخص RSI یک واگرایی نزولی تشکیل شده است که نشان میدهد روند صعودی بیت کوین کش در حال ضعیف شدن می باشد.اگر شاخص میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رو به پایین شکسته شود،جفت ارز BCH/USD ممکن است به SMA 50 روزه (۲۴۵ دلار) و سپس به ۲۳۱ دلار سقوط کند.

اگر جفت ارز از سطح فعلی بازگردد و از منطقه مقاومت ۲۷۲ تا ۲۸۰ دلار عبور کند ، این  تحلیل ریزشی نقض خواهد شد. 

تحلیل بیت کوین کش در نمودار روزانه 21 آبان
تحلیل بیت کوین کش در نمودار روزانه ۲۱ آبان

LTC/USD

لایت کوین با عبور از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۶.۷۵ دلار)،نشان داده که بازار هنوز هم به دست گاو ها کنترل میشود و گاو های مارکت هر قیمت پایینی را خریدار هستند.آنها در تلاش هستند که قیمت را به مقاومت بالایی ۶۴ دلار برسانند.تریدر های این ارز می توانند RSI را تحت تأثیر قرار دهند زیرا یک مثلث متقارن را تشکیل داده است. شکست ضلع  بالای مثلث احتمال  صعود بیش از ۶۴ دلار را افزایش می دهد در حالی که شکست زیر مثلث می تواند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برساند.

در حال حاضر ، میانگین های متحرک پرتحرک و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها برتری دارند. اگر سطح حمایتی ۵۶.۵۰ دلار از دست برود ، این مزیت می تواند به نفع خرس ها تغییر کند. چنین حرکتی می تواند جفت ارز LTC/USD را به ۵۱ دلار برساند.

تحلیل لایت کوین در نمودار روزانه 21 آبان
تحلیل لایت کوین در نمودار روزانه ۲۱ آبان
, , , , , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *