تحلیل ارز دیجیتال ۲۶ آبان

تحلیل ارز دیجیتال ۲۶ آبان

با مجموعه تحلیل های ارائه شده توسط بالین سیگنال در خدمت شما کاربران هستیم.در این مقاله به بررسی ارز های بیت کوین،اتریوم،ریپل و مونرو و روند بازار آنها خواهیم پرداخت.

تحلیل ارز دیجیتال 26 آبان
تحلیل ارز دیجیتال ۲۶ آبان

اگر بیت کوین برای چند روز نزدیک به ۱۶۰۰۰ دلار باقی بماند ، ممکن است معامله گران توجه خود را به دیگر آلت کوین ها جلب کرده و باعث رشد آنها گردند.علاقه مندان بازار کریپتوکارنسی،ارز بیت کوین را به عنوان طلای دیجیتال معرفی میکنند.در حالی که بازار های مالی جهان به دلیل بحران کرونا در مشکل به سر میبرند،این بیت کوین است که در سال ۲۰۲۰ نسبت به طلا روند رو به رشد بهتری را طی کرده است.برخی از سرمایه گذاران سنتی علاقمندی خود را به بیت کوین نشان داده اند و در این مدت کوتاه،سرمایه گذاری های متعددی را بر روی این ارز دیجیتال انجام داده اند که عمده آن ها در محدوده قیمتی ۱۲۰۰۰ دلار تا ۱۵۰۰۰ دلار بوده است.

در حال حاظر که تحلیل گران معتقد هستند که بیت کوین روند صعودی خود را ادامه میدهد،اما داده ها نشان میدهد که برخی نهنگ های بازار معتقد هستند که روند صعودی بیت کوین به خوبی شکل گرفته است و اکنون زمان فروش بیت کوین و اصلاح قیمت آن است.در ادامه به بررسی و تحلیل ۴ ارز فوق میپردازیم که ببینیم آیا روند صعودی برای این ارز ها ادامه دار خواهد بود یا خیر.

BTC/USD

بیت کوین از ۸ اکتبر تا کنون زیر میانگین متحرک نمایی ۱۰ هفته ای بسته نشده است.این شاخص اکنون در محدوده ۱۵۶۰۰ دلار واقع شده است.این نشان دهنده این است که بازار کاملا صعودی بوده و گاو ها انتظار اصلاح بیشتر را ندارند و در هر اصلاح قیمتی جزیی نیز خریدار هستند.شاخص میانگین متحرک پرتحرک بوده و RSI نیز در منطقه خرید بیش از حد خود قرار دارد.در حال حاظر خریداران تلاش میکنند که قیمت را بالای حمایت ۱۶۰۰۰ دلار حفظ کنند.در صورت موفقیت ، جفت ارز BTC/USD می تواند روند صعودی خود را با هدف بعدی ۱۷۲۰۰ دلار از سر بگیرد.

تحلیل بیت کوین نمودار روزانه 26 آبان
تحلیل بیت کوین نمودار روزانه ۲۶ آبان

برعکس تحلیل فوق،اگر این جفت ارز به زیر میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه سقوط کند ، حمایتی جزئی با قیمت ۱۴۸۰۰ دلار وجود دارد اما اگر این  سطح نیز شکسته شود ، اصلاح می تواند به ۱۴۰۰۰ دلار برسد.

تحلیل بیت کوین نمودار 4ساعته 26 آبان
تحلیل بیت کوین نمودار ۴ساعته ۲۶ آبان

در نمودار ۴ ساعته،EMA10 صاف بوده و شاخص RSI در نقطه میانی قرار دارد که نشانگر بالانس در تقاضا و عرضه بیت کوین است.واگرایی نزولی در شاخص RSI،بیانگر ضعیف شدن این روند صعودی است.اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بکشانند،افت قیمت به ۱۴۸۰۰ دلار و سپس به ۱۴۴۰۰ دلار امکان پذیر است.برخلاف این فرضیه،اگر قیمت ار سطح فعلی یا از میانگین ساده ۵۰ روزه برگشت بخورد و به بالای ۱۶۵۰۰ دلار برسد،روند صعودی شروع خواهد شد.

ETH/USD

در تاریخ ۱۳ نوامبر اتریوم به محدوده قیمتی ۴۷۸ دلار رسید که مقداری پایین تر از سطح مقاومتی ۴۸۸ دلار بود.قیمتی که در روند صعودی قبلی در تاریخ ۱ سپتامبر به آن رسیده بود.اگر گاو ها اجازه ندهند که جفت ارز ETH/USD ارزش خود را از دست بدهد،این باعث میشود که شکستن سطح مقاومتی ۴۸۸ دلار امکان پذیر شود.در بالای این سطح خرس ها دوباره تلاش خواهند کرد که این روند صعودی را متوقف کنند.اگر گاو ها بتوانند قیمت را بالای ۴۸۸ دلار برسانند و به سمت سطح مقاومتی ۵۰۰ دلار پیش روی کنند،این روند صعودی ممکن است تا سطح ۵۵۰ دلار پیش رود.

تحلیل اتریوم نمودار روزانه 26 آبان
تحلیل اتریوم نمودار روزانه ۲۶ آبان

شیب مثبت میانگین متحرک و شاخص RSI در منطقه مثبت،بیانگر صعودی بودن بازار است.در صورتی که قیمت سطح میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه را بشکند،این تحلیل فوق نقض خواهد شد.در صورتی که این اتفاق رخ دهد،قیمت جفت ارز به ۴۲۰ دلار و سپس به ۴۰۰ دلار نزول خواهد کرد.چنین حرکتی ممکن است باعث به وجود آوردن یک رنج قیمتی در کوتاه مدت شود.

تحلیل اتریوم نمودار 4 ساعته 26 آبان
تحلیل اتریوم نمودار ۴ ساعته ۲۶ آبان

در نمودار ۴ ساعته اتریوم،شاهد شکسته شدن خط حمایتی گوه صعودی هستیم.شاخص RSI حالت واگرایی نزولی را به خود گرفته است.شیب منفی EMA10 و شاخص RSI در محدوده منفی بیانگر قدرتمند تر بودن خرس های مارکت است.اگر قیمت جفت ارز ETH/USD در زیر سطح MA50 باقی بماند،افت قیمت به ۴۴۰ دلار و سپس به ۴۲۴ دلار امکان پذیر است.اگر قیمت بالای ۴۷۸ دلار برسد این تحلیل نقض خواهد شد.

XRP/USD

در دوماه گذشته قیمت ریپل در محدوده قیمتی ۰.۲۳ تا ۰.۲۶ دلار بوده است.این رنج قیمتی در تاریخ ۱۳ نوامبر با شکستن سطح مقاومت ۰.۲۶ روند صعودی را به خود گرفت.اگر چه خرس ها همچنان در حال تلاش برای پایین آوردن قیمت هستند.این نزاع بین خرس ها و گاو های مارکت،می تواند قیمت را تا سطح شکست ۰.۲۶ دلار کاهش دهد.اگر گاوها این افت ها را خریداری کنند و قیمت از سطح شکست مجدد بازگردد ، این نشان می دهد که معامله گران پیش بینی می کنند در آینده سطح بالاتری را تجربه کنند.

تحلیل ریپل نمودار روزانه 26 آبان
تحلیل ریپل نمودار روزانه ۲۶ آبان

شیب مثبت میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه و RSI در ناحیه مثبت،بیانگر قدرتمند تر بودن گاو ها است.هدف بعدی در حالت صعودی ۰.۳۰ دلار است.بر خلاف این فرض ، اگر خرس ها جفت XRP/USD را به زیر ۰.۲۶ دلار برگردانند،میتوانند گاو ها را در یک مدت زمان سریع از مارکت دور کرده و حتی پوزیشن های آنها را لیکویید کنند.

اگر ترس از فروش در بازار رخ دهد یا به اصطلاح بازار پنیک شود،میتواند قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بکشاند و برای چند روز در این محدوده قیمتی نگه دارد.

تحلیل ریپل نمودار 4 ساعته 26 آبان
تحلیل ریپل نمودار ۴ ساعته ۲۶ آبان

میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته ریپل،دارای شیب مثبت بوده و شاخص RSI نیز بالای ۵۹ است.این دو شاخص نشانگر بولیش بودن مارکت است.اگر این جفت ارز از سطح فعلی عقب نشینی کند ، این نشان می دهد که گاوها با افت به ۱۰-EMA در حال خرید بیشتر هستند ، که نشان می دهد بازار روند صعودی خود را حفظ کرده است.برخلاف این تحلیل،اگر خرس ها قیمت را به زیر EMA10 بکشانند،تست مجدد ۰.۲۶ دلار امکان پذیر خواهد بود.اگر قیمت سطح حمایتی را بشکند و باقی بماند،نشان میدهد که خرس ها یک پولبک به قیمت قبل خود زده اند.

XMR/USD

از تاریخ ۲۶ اکتبر که مونرو به بالاترین سطح خود رسید،تاکنون در حال اصلاح بوده است.در تاریخ ۱۰ نوامبر،گاو ها این آلت کوین را به بالای خط نزولی ببرند و در حال حاظر در تلاش هستند که قیمت را بالای ۱۱۸.۱ دلار تا ۱۲۰.۷ دلار که محدوده مقاومتی است برسانند.درصورتی که موفق شوند،قیمت جفت ارز XMR/USD میتواند به ۱۲۸ دلار برسد.اگر این سطح را نیز بشکند،روند صعودی تا سطح ۱۳۹.۲ دلار پیش روی خواهد کرد.

میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه (۱۱۵ دلار) صاف شده است و شاخص RSI در نقطه مرکزی قرار گرفته است که نشان می دهد فشار فروش کاهش یافته است.اگر قیمت از این سطح یا سطح مقاومتی برگردد و به زیر ۱۱۰ دلار برسد،تحلیل صعودی بالا نقض میشود.چنین حرکتی قیمت را به زیر ۱۰۴ دلار خواهد رساند.

تحلیل مونرو نمودار روزانه 26 آبان
تحلیل مونرو نمودار روزانه ۲۶ آبان

در نمودار ۴ ساعته مونرو،شاهد یک مثلث بالارونده هستیم.این مثلث در بالای ۱۱۸.۱۰ دلار کامل میشود.در صورت شکست مثلت رو به بالا،هدف بعدی ۱۳۲.۹ دلار خواهد بود.از طرف دیگر ، اگر خرس ها قیمت را به  زیر خط حمایت مثلث بکشانند ، این روند صعودی را باطل می کند و می تواند قیمت را به ۱۱۰ دلار برساند.هر دو میانگین متحرک ثابت هستند و RSI دقیقاً بالاتر از نقطه میانی است که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. شکست بالای یا پایین مثلث می تواند حرکت بعدی روند را در کوتاه مدت شروع کند.

, , , , , , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *