آموزش کامل صرافی بایننس

آموزش کار با صرافی بایننس

آموزش کامل صرافی بایننس

در پست قبل به توضیح صرافی بایننس و معرفی آن پرداخته بودیم.برای آشنایی بیشتر با این پلتفرم تریدینگ و استفاده از سیگنال بایننس ، در این مقاله به آموزش کامل صرافی بایننس خواهیم پرداخت.

با وجود اعمال محدودیت های ترید برای کاربران ایرانی ، باز هم صرافی بایننس از بهترین صرافی ها برای ایرانیان می باشد.در این صرافی هزاران کاربر ایرانی در کنار محدودیت ها باز هم در حال فعالیت و ترید ارز دیجیتال هستند.

آموزش کار با صرافی بایننس
آموزش کار با صرافی بایننس

در ادامه مقاله ، ابتدا به آموزش ساخت اکانت کاربری در بایننس پرداخته شده است.سپس به آموزش گوشه به گوشه این صرافی پرداخته شده است.

نکات مهم قبل از ثبت نام در بایننس

قبل از شروع کار با صرافی بایننس بایستی از خطرات آن برای کاربران ایرانی آگاهی داشته باشید.به دلیل تحریم های بین المللی برای ایرانیان ، اکثر صرافی های ترید ارز دیجیتال از ارائه خدمات به کاربران ایرانی خودداری کرده اند.

صرافی بایننس بار ها در اعلامیه هایی عدم حمایت از کاربران ایرانی خودش را توضیح داده است.خطر بلاک شدن سرمایه های ایرانیان نه فقط در بایننس بلکه در اکثر صرافی های بین المللی وجود دارد.

حتما قبل از شروع کار با صرافی بایننس ، آموزش های زیر را خوانده تا ریسک بلاک شدن سرمایه خود را کاهش دهید:

آی پی ایران استفاده نشود

به هیچ عنوان برای ورود به صرافی بایننس از آی پی ( ip ) ایران استفاده نکنید.اخیرا صرافی بایننس به صورت کلی با ای پی ایران باز نمی شود.اما احتیاط شرط اول کار هست و برای ورود به بایننس بایستی از نرم افزار های تغییر آی پی استفاده کرد.

مشکلات ورود به بایننس فقط به کاربران ایرانی ختم نمی شود.کاربران آمریکایی نیز به دلیل قوانین ایالت متحده اجازه استفاده از بایننس را ندارند.همچنین اخیرا کشور آلمان نیز هشدار هایی مبنی به فعالیت مردم آلمان در بایننس داده است.

پس برای ورود و ترید در صرافی بایننس ، بهترین کار استفاه از آی پی های کشور هایی بجز موارد بالا می باشد.

از آی پی ثابت استفاده شود

به عنوان مثال اگر برای ورود به بایننس از آی پی کشور فرانسه استفاده می کنید ، آن را تغییر ندهید.همیشه برای ورود به بایننس از همان آی پی استفاده کنید.برای این منظور حتما بایستی اقدام به تهیه یک آی پی ثابت کنید.

بهترین پیشنهاد ما به کاربران ایرانی استفاده از سرور های مجازی ( vps ) می باشد.سرور مجازی یک شبه ویندوز است. این طور تصور کنید که یک سیستم در خارج از ایران روشن بوده و شما از راه دور به آن دسترسی دارید.پس می توان به وسیله موبایل و یا کامپیوتر ، به سرور مجازی وصل شد و از آنجا وارد بایننس شوید.

آی پی سرور مجازی همیشه یکسان بوده و با پرداخت هزینه ماهیانه می توانید همیشه از همان آی پی استفاده کنید.شرکت های معتبر زیادی در زمینه فروش سرور مجازی فعالیت دارند که با تحقیق در گوگل می توانید آن را خریداری کنید.

شماره موبایل ایران وارد نکنید

پس از ثبت نام در بایننس ، برای امنیت حساب کاربری از شما درخواست می شود که تایید دو عاملی ( ۲FA ) را فعال کنید.اگر این گزینه را فعال کنید ، هر بار برای ورود به حساب کاربری یک کد به صورت یکبار رمز را بایستی وارد کنید.

این کد یکبار مصرف یا به صورت پیامک به خط شما ارسال می شود.و یا با استفاده از نرم افزار Google Authenticator برای شما ارسال می شود.

بعد از ساختن اکانت بایننس این دو روش ارسال کد به شما پیشنهاد می شود.هرگز روش اول که ارسال پیامک است را انتخاب نکنید.با انتخاب این روش ، به بایننس فهمانده اید که یک کاربر ایرانی هستید.

با پشتیبان بایننس به زبان انگلیسی مکاتبه کنید

در صورت هرگونه مشکل در حساب کاربری خود ، حتما با زبان انگلیسی با پشتیبان های بایننس ارتباط داشته باشید.

اگر حساب شما در بایننس مسدود شد ، به پشتیبان بایننس درخواست برداشت را بدهید.گزارش های اخیر نشان می دهد که بایننس به کسانی که حسابشان مسدود شده است فرصت برداشت و انتقال دارایی را می دهد.

اگر تمامی موارد فوق را رعایت کنید رسیک بلوکه شدن حساب شما کاهش می یابد.بسیاری از کاربران ایرانی با همین موارد ذکر شده سال ها به فعالیت در بایننس پرداخته اند.پس با رعایت موارد بالا می توان با آرامش بیشتر به ترید در بایننس پرداخت.


یکی از خدمات مجموعه بالین سیگنال ، رفع مسدودی اکانت های بایننس می باشد. اگر حساب شما در بایننس مسدود شد بدون هیچ اقدامی ، به پشتیبان مجموعه بالین سیگنال گزارش دهید.در کوتاه مدت رفع حساب مسدودی انجام خواهد شد.


آموزش ساخت اکانت در صرافی بایننس

برای ساخت اکانت در صرافی بایننس طبق آموزش های زیر اقدام کنید.برای هر روش آموزش تصویری کاملی نیز ارائه شده است :

۱. ورود به سایت بایننس

در ابتدا بایستی که از طریق لینک زیر به سایت بایننس وارد شد.لیک زیر حاوی کد ارجاع عضویت مجموعه بالین سیگنال است.جهت تمایل به حمایت از این مقاله از لینک زیر ثبت نام نمایید.

لینک عضویت صرافی بایننس

وقتی وارد صفحه ثبت نام شدید ، در کادر اول آدرس ایمیل خود را وارد کنید.از یک ایمیل معتبر مانند Gmail استفاده کنید و حتما آن را به خاطر داشته باشید.همواره جهت ورود به بایننس و خروج ارز از آن به این ایمیل احتیاج دارید.

در قسمت بعدی رمز عبور معتبری را وارد کنید.رمز عبور بایستی حداقل ۸ حرف متشکل از حروف بزرگ و کوچک انگلیسی و اعداد باشد.قسمت بعد کد رفرال فردی است که شما را به بایننس دعوت کرده است.اگر از این کد استفاده کنید تاثیری برای اکانت شما نخواهد داشت.اما فرد معرفی کننده شامل دریافت مقداری سود از سمت بایننس می شود.

آموزش ساخت اکانت در بایننس ( 1 )
آموزش ساخت اکانت در بایننس ( ۱ )

در مرحله بعد تیک گزینه قوانین بایننس را زده و بر روی Create account کلیک کنید.

در صفحه بعد بایستی که یک اقدام امنیتی را انجام دهید.معمولا بعد از هر بار ورود بایستی یک تکه پازل را به سرجایش برگردانید.

۲. تایید ایمیل اکانت بایننس

بعد از مراحل بالا ، یک ایمیل حاوی کد کانفرم برای شما ارسال می شود.ایمیل از طرف بایننس بوده و در آن یک کد ورود و تایید حساب به شما داده شده است.همواره جهت ورود به بایننس این کد برای شما ارسال می شود.همچنین اگر با یک آی پی جدید قصد ورود به بایننس را داشته باشید باز هم ایمیل جدید مبنی بر ورود با آی پی جدید دریافت می کنید.

آموزش ساخت اکانت در بایننس ( 2 )
آموزش ساخت اکانت در بایننس ( ۲ )

کد کانفرم یک کد شش رقمی می باشد که بایستی در صفحه جدید آن ها را وارد کنید.به این ترتیب اکانت شما با موفقیت ساخته شده است.


فعال کردن ۲FA در بایننس

کد ۲FA همان کد یک بار مصرف برای ورود به بایننس هست.این کد به این جهت ارسال می شود که بایننس بداند کسی که قصد ورود به اکانت را داشته خود صاحب حساب است.هنگامی که به صفحه داشبورد سایت وارد شوید ، پیغام Security verification نمایش داده می شود.

فعال کردن 2FA در بایننس ( 1 )
فعال کردن ۲FA در بایننس ( ۱ )

همانطور که قبلا توضیح داده شد ، بایننس دو روش پیشنهادی جهت دریافت کد یکبار مصرف را پیشنهاد می دهد:

  • ارسال کد یکبار مصرف به صورت پیامک ( Phone verification )
  • ارسال کد یکبار مصرف با نرم افزار ( Google verification )

خب بهترین روش ، استفاده از نرم افزار است.چرا که در صورت استفاده از روش پیامکی ، بایننس متوجه می شود که شماره تلفن ایران است.بنابراین جهت بالابردن امنیت اکانت بایننس خود حتما  گزینه Google verification را انتخاب کنید.

فعال سازی ورود دو مرحله بایننس

بعد از انتخاب گزینه Google verification با صفحه زیر روبرو خواهید شد.در این صفحه چهار مرحله نصب و راه اندازی نرم افزار Google Authenticator برای دریافت رمز یکبار مصرف آمده است:

۱. نرم‌افزار «Google Authenticator» را روی گوشی خود نصب کنید

این نرم افزار بر روی گوشی موبایل با سیتم عامل های آندورید و ios نصب می شود.لینک دانلود این نرم افزار در سایت بایننس برای شما نمایش داده شده است.اینجا نیز لینک دانلود نرم افزار ها قرار داده شده است.

فعال کردن 2FA در بایننس ( 2 )
فعال کردن ۲FA در بایننس ( ۲ )

دانلود Google Authenticator برای آندروید

دانلود Google Authenticator برای ios

پس از نصب نرم افزار بر روی گزینه NEXT کلیک کنید.

۲. کد QR را با نرم‌افزار گوگل اسکن کنید

در صفحه بعد یک کد QR نمایش داده شده است.جهت اتصال بایننس به نرم افزار نصب شده ، لازم است که به وسیله نرم افزار این کد را اسکن کنید.برای این کار وارد نرم افزار شده و بر روز گزینه + زده و با دوربین گوشی این کد را اسکن کنید.

فعال کردن 2FA در بایننس ( 3 )
فعال کردن ۲FA در بایننس ( ۳ )

بعد از اسکن کردن ، یک کد شش رقمی در نرم افزار شما نشان داده می شود. اعتبار هر کد شش رقمی ۳۰ ثانیه خواهد بود.بعد از آن کد قبلی اعتباری ندارد و یک کد جدید نمایش داده میشود.

بر روی گزینه NEXT کلیک کرده تا وارد مرحله بعد شوید.

۳. کلید پشتیبان را ذخیره کنید

در این مرحله یک کلید پشتیبان به شما داده شده است.این کلید حاوی تعدادی حروف انگلیسی و عدد است.این کلید را حتما در جایی نوشته و ذخیره داشته باشید.

فعال کردن 2FA در بایننس ( 4 )
فعال کردن ۲FA در بایننس ( ۴ )

اگر به هر نحوی نرم افزار نصب شده کار نکرد و یا گوشی موبایل شما گم شد ، با استفاده از این کلید می توان کد ها را برگرداند.اگر این کلید پشتیان را نداشته باشید ، دیگر نمیتوان به راحتی به کد یکبار مصرف دسترسی داشت.

بایننس در این قسمت مراحل  ریسیت کردن کد یکبار مصرف نرم افزار را اعلام کرده است.برای این کار بایستی یک تیکت پشتیبانی با موضوع ریست کد به بایننس فرستاده شود که حدود ۷ روز زمان کاری نیاز دارد.

بعد از یادداشت و ذخیره کد پشتیبان ( خارج از موبایل ذخیره شود ) گزینه NEXT را بزنید.

۴. فعالسازی نرم افزار

این مرحله پایانی فعالسازی نرم افزار Google Authenticator است.برای تایید نهایی نرم افزار دو کد از شما خواسته میشود:

  • کد یکبار مصرف ارسال شده در ایمیل
  • کد یکبار مصرف از نرم افزار Google Authenticator

برای دریاف کد اول بر روی گزینه SEND CODE کلید کنید.این کد شش رقمی به آدرس ایمیل شما ارسال میشود.بعد از ورود کد اول در کادر مشخص شده ، کد دوم را از نرم افزار دریافت کنید.پس از وارد کردن کد دوم ، بر روی گزینه SUBMIT کلید کنید.

فعال کردن 2FA در بایننس ( 4 )
فعال کردن ۲FA در بایننس ( ۴ )

کد ۲FA یا همان ورود دومرحله برای شما فعال شده است.اکنون پس از هر بار ورود به صرافی بایننس نیاز به ورود این دو کد است.به این صورت امنیت حساب شما بالارفته است چرا که دو کد مجزا از هم برای ورود نیاز است.

در صورت خروج و انتقال ارز از حساب نیز به این دو کد نیاز است که در ادامه توضیح داده می شود.


شارژ حساب بایننس ( DEPOSIT )

جهت شروع ترید در صرافی بایننس نیاز به شارژ حساب دارید. برای شارژ و یا انتقال ارز به بایننس از اصطلاح دپوزیت Deposit استفاده میشود.این شارژ را میتوان با ارز هایی مانند بیت کوین و یا تتر و … انجام داد.

امکان شارز با ارز دلار و یورو در صرافی بایننس امکان پذیر است.اما برای ساکنان ایرانی این اقدام عملی نیست و نیاز به اکانت تایید شده دارد.

برای شارژ حساب در ابتدا بایستی از طریق یک صرافی داخلی اقدام به تهیه ارز دیجیتال کنید.یک نمونه آن صرافی ایکس نوین می باشد.در صرافی های داخلی می توان با پرداخت ریال ، یک ارز بیت کوین ، تتر ، اتریوم و … را خریداری کرده و آن را به بایننس انتقال داد.برای این اقدام مراحل زیر را دنبال کنید :

۱. به بخش واریز (Deposit) وارد شوید.

برای این مرحله ، از منو بالا گزینه Wallet را انتخاب کنید.در زیرمجموعه گزینه Wallet گزینه Fiat and Spot را انتخاب کنید.در این قسمت می توانید لیست ارز ها را مشاهده کنید که جلوی هر کدام گزینه Deposit قرار دارد.

شارژ حساب بایننس (1)
شارژ حساب بایننس (۱)

به وسیله سرچ این قسمت ، ارز مورد نظر را انتخاب کرده و گزینه Deposit آن ارز را انتخاب کنید.جهت آموزش ما ارز تتر با علامت USDT را انتخاب می کنیم.

شارژ حساب بایننس (2)
شارژ حساب بایننس (۲)

۲. واریز ارز به حساب بایننس

در سمت چت این قسمت کوین مورد نظر ما ( تتر ) انتخاب شده است.از همین فیلد هم می توان کوین های دیگر را انتخاب کرد.در قسمت سمت راست شبکه های پرداخت نمایش داده شده است.

بایننس برای ارز تتر ،از پنج شبکه پرداخت پشتیبانی می کند . این شبکه ها BEP2 و BEP20 (BSC) و ERC20 و OMNI و TRC20 می باشند.هر کدام از این شبکه ها به واسطه سرعت انتقال خود کارمز های متفاوتی را دارند.بهترین و سریع ترین شبکه برای انتقال TRC20 می باشد.مدت زمان انتقال این شبکه ۱ دقیقه و کامرز آن ۰.۱ دلار می باشد.

معمولا صرافی های داخلی از همه شبکه ها بخصوص TRC20  و ERC20 پشتیبانی می کنند.جهت واریز این ارز به بایننس ، کیف پول هر شبکه در زیر آن مشخص شده است.کیف پول به صورت QR  و ولت زیر آن نوشته شده است.

شارژ حساب بایننس (3)
شارژ حساب بایننس (۳)

می توان برای واریز از QR کد استفاده کرد و یا ولت زیر آن را کپی کرده و در صرافی داخلی جهت انتقال ارائه نمود.دقت داشته باشید که آدرس ولت را به درستی کپی کرده و در صرافی داخلی قرار دهید.در صورت ارسال آدرس اشتباه ، ارز مورد نظر به بایننس انتقال داده نمی شود.

بعد از این مرحله منتظر تکمیل تراکنش انتقال ارز به صرافی بایننس باشید و سپس می توانید اقدام به ترید کنید.در پایین همین صفحه Deposit  ، قسمت Recent Deposit History قرار دارد که تاریحچه واریزی های شما به صرافی را نشان می دهد.


برداشت ارز از صرافی بایننس ( Withdraw )

جهت برداشت ارز دیجیتال از بایننس و انتقال به خارج از صرافی ، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. به بخش برداشت ( Withdraw ) وارد شوید.

در همان صفحه Fiat and Spot  جلوی هر ارز گزینه Withdraw نیز قرار گرفته است.حال بجای واریز گزینه برداشت را انتخاب کرده تا به صفحه زیر منتقل شوید.

۲. برداشت ارز از حساب بایننس

در این قسمت نیز در سمت چپ می توان ارز مورد نظر را انتخاب کرد.در سمت راست اولین کادر برای وارد کردن کیف پول و یا ولت مقصد می باشد.این کیف پول را بایستی از صرافی مقصد مورد نظر و یا کیف پول شخصی خود برداشت کرد.

برداشت ارز از حساب بایننس
برداشت ارز از حساب بایننس

در زیر آن شبکه های انتقال هر ارز قرار دارد که متناسب با کیف پول مقصد انتخاب میشود.کارمزد هر شبکه در جلوی آن نوشته شده است.بعد از انتخاب شبکه پرداخت ، مقدار ارز را وارد می کنیم.در زیر آن با کسر کارمزد ، مقدار ارز دریافتی را نشان می دهد و در آخر گزینه SUBMIT را کلیک می کنیم.

حال برای خروج ارز ، نیاز به تایید کد های دو مرحله ای است.یک کد که برای ایمیل فرستاده شده و دیگری در نرم افزار که پس از وارد کردن ، عملیات خروج ارز شروع می شود.


آموزش ترید در صرافی بایننس

بعد از ساخت اکانت در صرافی بایننس و آموزش واریز و برداشت ارز دیجیتال ، اکنون به آموزش ترید در بایننس می پردازیم.برای این کار در منو بالای صرافی گزینه Markets را انتخاب کنید.در این قسمت انواع ارز ها جهت ترید نمایش داده شده است.

مارکت بایننس
مارکت بایننس

مارکت های اسپات بایننس

هر ارزی بر یک پایه ارزی دیگر ترید می شود.به عنوام مثال ارز دیجیتال کاردانو ADA ، بر پایه ارز های BNB و BTC و ETH و USDT مبادله می شود.هر کدام از این مارکت ها یک بازار خرید و فروش جداگانه خود را دارند که به توضیح آن می پردازیم:

۱.مارکت بیت کوین

این مارکت برای خرید و فروش ارز های دیجیتال بر پایه بیت کوین استفاده میشود.یعنی می توان یک ارز دیجیتال بفروشید و معادل بیت کوین آن را دریافت کنید و یا با استفاده از بیت کوین یک ارز دیجیتال دیگر خرید کنید.

۲.مارکت بایننس کوین

ارز دیجیتال بایننس کوین با علامت BNB می باشد.این ارز اختصاصی صرافی بایننس است.بایننس جهت تشویق کابران خود برای استفاده از این مارکت ، کارمزد های بایننس کوین را کاهش داده است.معاملات این مارکت شامل ۲۵ درصد تخفیف در کمیسون می باشد.در این مارکت یک ارز دیجیتال را می توان فروخت و معادل آن BNB دریافت کرد و یا بلعکس با ارز BNB یک ارز دیجیتال دیگر را خریداری کرد.

۳.مارکت آلت کوین ها

در این مارکت می توان ارز های دیجیتال را به یکدیگر تبدیل کرد.یعنی می توان ریپل را فروخت و معادل آن اتریوم گرفت و یا هر ارز دیگر و بلعس اتریوم را در ازای آلت کوین های دیگر خریداری کرد.

۴.مارکت فیات و دلاری

مهم ترین مارکت اسپات بایننس می باشد.در این مارکت معاملات بر پایه ارز های دلاری و استیبل مانند تتر انجام می شود.استیبل کوین های دیگری نیز وجود دارد اما بهترین آنها تتر می باشد.در این مارکت می توان ارز دیجیتال مورد نظر را فروخت و معادل آن تتر دریافت کرد و بلعکس به وسیله تتر یک ارز دیجیتال را خریداری کرد.

استیبل کوین ها به دلیل ثابت بودن قیمتشان ، باعث کاهش نوسانات مارکت ها می شوند. به همین دلیل می توان در این مارکت کم نوسان یک ترید موفق را انجام داد.

آموزش ترید اسپات بایننس

جهت آموزش مارکت ADA/USDT را برای ترید انتخاب می کنیم.برای این کار بر روی مارکت های FIAT کلیک کرده و ADA/USDT را انتخاب کرده و روبروی آن بر روی ترید کلیک کنید.اگر مبتدی هستید در این قسمت CLASSIC TRADE را انتخاب کنید.این گزینه همان خرید و فروش معمولی در بایننس یا به اصلاح اسپات است.بنابراین به جهت استفاده از سیگنال بایننس و سیگنال اسپات بایننس مجموعه بالین سیگنال ، از این گزینه به مارکت وصل شوید.

حال به بخش ترید اسپات بایننس وارد شده اید. در ابتدا صرافی بایننس یک کلیپ آموزشی جهت ترید را به نمایش گذاشته است.در ابتدا کمی پیچیده بنظر می رسد اما با تمرین تمام قسمت های مارکت را می توان یاد گرفت.در تصویر زیر هر کدام از بخش ها را به صورت جداگانه شماره گذاری کرده و سپس به توضیح آنها پرداخته ایم.آموزش صرافی بایننس

صفحه معاملات صرافی بایننس
صفحه معاملات صرافی بایننس

۱. خلاصه وضعیت جفت ارز انتخاب شده

در این قسمت نام جفت ارز انتخابی نوشته شده است.در کنار آن خلاصه عملکرد این جفت ارز در ۲۴ ساعت اخیر را نشان می دهد.بیشترین میزان قیمت ، کمترین میزان قیمت و حجم سرمایه در گردش را بیان کرده است.

۲. نمودار قیمت

نمودار قیمت ارز موردن نظر در این قسمت آورده شده است.روند حرکتی ارز دیجیتال را می توان به صورت کندل و یا نمودار خطی در این قسمت مشاهده کرد.همچنین تعدادی ابزار و اندیکاتور جهت تحلیل در همین قسمت قرار داده شده است.در بالای نمودار سمت چپ ، انواع تایم فریم ها نمایش داده می شود.از این قسمت می توان در تایم فریم های مختلف چارت قیمت را بررسی کرد.

۳. سفارشات فروش

فهرست سفارشات فروش در این قسمت قرار دارد.این سفارشات به دست دیگر کاربران بایننس تنظیم شده است.در واقع مقدار سفارشات فروش یک ارز در هر سطح قیمتی را مشخص کرده است.

۴. سفارشات خرید

فهرست سفارشات خرید در این قسمت قرار دارد.این سفارشات نیز به دست خریداران ارز مورد نظر تنظیم شده است.در واقع مقدار ارز ها در سطوح قیمتی که قصد خریداری شدن دارد مشخص شده است.

۵. فهرست معاملات ارز دیجیتال

در این بخش یک فهرست از ترید ارزهای دیجیتال دیگر آورده شده است.در این قسمت می توان با انتخاب ارز مورد نظر بر پایه تتر و یا بیت کوین و … به مارکت آن ارز مراجعه کرد.

۶. تاریخچه معاملات ارز دیجیتال

در این بخش تاریخچه خرید و فروش ارز مورد نظر فراهم شده است.هر خط از این فهرست یک مقدار خرید و یا فروش معین همان مارکت در لحظه های مشخص شده نگارش می شود.تمام خرید و فروش ها  به همراه حجم به صورت لحظه ای ثبت می شوند.

۷. نوع سفارش

در این بخش انواع سفارشات برای این مارکت عنوان شده است.این بخش را به صورت مفصل توضیح  خواهیم داد.در این قسمت با انتخاب سفارش به صورت Spot ، سفارش گذاری ها به صورت معمولی انجام میشود.

گزینه های Limit و Market  و Stop-limit هر کدام ویژگی های خاصی دارد.انتخاب هرکدام از این گزینه ها در نوع سفارش گذاری تاثیر می گذارد.

۸. فرم سفارش خرید

در این بخش می توان اقدام به خرید و سفارش گذاری یک ارز کرد.فیلد اول قیمتی را وارد می کنیم که قصد داریم ارز در آن سطح خرید شود.در فیلد دوم مقدار ارز مورد نظر که قصد خرید را داریم وارد می کنیم.در فیلد سوم ، مجموع ارز پایه استفاده شده را نشان می دهد.در آخر با کلیک بر گزینه BUY اقدام به سفارش گذاری و خرید کرده ایم.

۹. فرم سفارش فروش

در این بخش می توان اقدام به فروش و سفارش گذاری یک ارز کرد.فیلد اول قیمتی را وارد می کنیم که قصد داریم ارز را در آن سطح به فروش برسانیم.در واقع در این فیلد تارگت های ارز مورد نظر را وارد می کنیم.در فیلد دوم مقدار ارز را که می خواهیم به فروش برسانیم وارد می کنیم.در فیلد سوم نیز همان مجموع ارز بر پایه ارز  تتر و … نشان داده می شود.با کلیک بر گزینه SELL سفارش گذاری تایید و یا فروش صورت می گیرد.

۱۰. تاریخچه سفارشات ما

در این قسمت تاریخچه خرید و فروش ما نشان داده می شود.سفارشات خرید و فروشی که تنظیم کرده ایم نیز در این قسمت نمایش داده می شود.

در پروسه ترید کردن ، از بعضی کلمات استفاده می شود که مفاهیم پایه هستند.برای دانستن این نکات لطفا مطلب اصطلاحات و مفاهیم بازار ارز مجازی را مطالعه نمایید.

انواع ترید در اسپات بایننس

همانطور که ذکر شد ترید و سفارش گذاری در بخش اسپات با سه گزینه امکان پذیر است.گزینه های سفارش گذاری را به صورت کامل در این بخش توضیح داده ایم :

سفارش لیمیت ( Limit )

این نوع سفارشات در قیمت خاص و تعیین شده کاربر انجام می شود. به عنوان مثال ما می خواهیم که ارز کاردانو را در سطح ۱.۵ دلار به فروش برسانیم.قیمت فعلی این ارز ۱.۲۵ دلار است. پس یک سفارش لیمیت و قیمت ۱.۵۰ دلار را ثبت می کنیم تا ارز ما در همان سطح دلخواه ما فروخته شود.

حالت برعکس آن ما می خواهیم کاردانو را در قیمت های پایین تر خرید کنیم.می دانیم که قیمت تا ۱ دلار هم افت می کند.بنابراین یک سفارش خرید با قیمت ۱ دلار به صورت لیمیت ثبت می کنیم. بنابراین هروقت قیمت به ۱ دلار برسد ، سفارش ما تکمیل شده و خرید ما صورت می گیرد.

این نوع سفارش در دسته سفارش های برنامه دار با زمان معین قرار دارد.

سفارش مارکت ( Market )

سفارش مارکت همان سفارشات بدون برنامه و سریع می باشد. در این نوع ، در سریع ترین زمان درخواست خرید و یا فروش ثبت می شود.سفارش در بهترین قیمت همان لحظه مارکت ثبت می شود.

به عنوان مثال می خواهیم ارز ADA/USDT را سریعا خریداری کنیم.گزینه Market را انتخاب کرده و مقدار دلخواه جهت خرید را وارد کرده و BUY را میزنیم.در این حالت ارز ADA را در سریع ترین زمان و در بهترین قیمت همان لحظه مارکت خریداری کرده ایم.در قسمت فروش نیز در صورتی که بخواهیم سریعا ارز مورد نظر را به فروش برسانیم ، از گزینه مارکت استفاده می کنیم.

سفارش استاپ لیمیت ( Stop-Limit )

از جذاب ترین نوع سفارشات است. تریدر ها از این سفارش بیشتر به عنوان حد ضرر  ( Stop Loss ) استفاده می کنند.در این نوع سفارش ما به بایننس میگوییم که اگر قیمت به نقطه X رسید ، یک سفارش با قیمت سطح Y برای من باز کن.

در این سفارش سطر اول Stop می باشد.در این سطر همان ناحیه قیمتی X را وارد می کنیم.در سطر بعدی که Limit است ، ناحیه قیمتی سفارش مورد نظر خود را وارد می کنیم و مانند بقیه سفارشات مقدار را وارد کرده و گزینه BUY و SELL را می زنیم.

یک مثال برای درک بهتر این سفارش:

اگر یک اسلحه دست شما باشد ، جهت شلیک کردن مراحلی دارد.اولین مرحله باید ماشه اسلحه را بکشید ( همان نقطه X ).بعد از کشیدن ماشه حال میتوان شلیک خود را انجام داد ( نقطه Y ).اکنون ما کاردانو را با قیمت ۱ دلار خریده ایم.این ارز رشدی نکرده است و احتمال ریزش وجود دارد.ما به سیستم میگوییم که اگر قیمت تا سطح ۰.۹۸ دلار رسید ( STOP ) یک سفارش فروش با قیمت ۰.۹۶ دلار ( Limit ) برای پوزیشن ما باز کن.در واقع بعد از اینکه قیمت به ۰.۹۸ دلار رسید ، دستور باز کردن سفارش فروش در سطح ۰.۹۶ دلار داده می شود.

تبدیل سریع ارز دیجیتال در صرافی بایننس

صرافی بایننس برای سهولت کار تبدیل ارز های دیجیتال به یکدیگر این قابلیت را اضاف کرده است.این قسمت در واقع برای کاربرانی تهیه شده است که به قسمت ترید بایننس تسلط کافی ندارند.به همین دلیل با چند کلیک ساده می توانند ارز مورد نظر خود را به ارز دیگری تبدیل کنند.

کاربر در این روش نیازی به سفارش گذاری در قسمت های خرید و فروش برای ارز ها را ندارد.در واقع این کار به صورت اتوماتیک توسط بایننس انجام می شود. بایننس سریعا اوردر های خرید و فروش دیگر کاربران را بررسی کرده و با قیمت مارکت تبدیل را انجام می دهد.

تبدیل سریع ارز دیجیتال در صرافی بایننس
تبدیل سریع ارز دیجیتال در صرافی بایننس

برای انجام این کار از بخش منو Trade قسمت Convert را انتخاب کنید.در این مرحله با چند کلیک به آسانی می توان تبدیل را انجام داد.در قسمت From ارز دیجیتال اولیه که می خواهید تبدیل شود را انتخاب کنید.در قسمت To ارزی که میخواهید به آن تبدیل شود را انتخاب کنید.حال مقدار ارز اول را وارد کرده و گزینه Preview Conversion را انتخاب کنید.

آموزش convert کردن
آموزش convert کردن

در این قسمت مقدار ارزی که با انجام تبدیل بدست خواهید آورد نمایش داده می شود. این مقدار با توجه به قیمت همان لحظه مارکت محاسبه شده است.برای تبدیل نهایی باید بر روی گزینه Convert کلیک کنید.به همین سادگی ارز دیجیتال شما به ارز مورد نظرتان تبدیل شد.


خدمات دیگر صرافی بایننس

صرافی بایننس بجز بخش ترید و دیگر بخش های ذکر شده ، چند خدمات دیگر را نیز ارائه می دهد.در این مطلب به توضیح مختصر آنها پرداخته و توضیح کامل در پست های بعدی گردآوری می شوند.

  • معاملات مارجین : این نوع از معاملات ، به صورت قرض دهی انجام می شود.کاربر از سایت بایننس مقداری سرمایه را قرض کرده و با لوریج وارد ترید می شود.در خصوص این نوع معاملات در پست های بعدی توضیحات بیشتری داده خواهد شد.

  • معاملات آتی : این معاملات به نام بایننس فیوچرز خوانده می شود.در این نوع ترید مقداری سرمایه را وارد مارکت کرده و با تعیین لوریج خاص ، مقداری سرمایه اضافی را قرض می کنیم.در واقع همانند معاملات مارجین است اما تفاوت هایی دارد.یک نوع معاملات پر سود بوده اما به آموزش های فراوان نیاز دارد.

  • معاملات آپشن : این نوع ترید همانند باینری بوده و خرید و فروش در زمان های پایین صورت می گیرد.کاربر می گوید که در این مدت زمان یک ارز صعودی می شود.اگر در آن مدت زمان افزایش قیمتی صورت گرفت ، کاربر سود کرده است.
  • سپرده بایننس : در این نوع معاملات ، کاربر مقداری از سرمایه خود را به بایننس می دهد.بایننس نیز در قبال این سرمایه همانند سپرده عمل می کند.بنابراین کاربر می تواند سود سالیانه از سپرده خود دریافت کند.
  • پروموشن های بایننس : بایننس هر از گاهی پروموشن هایی برای قرعه کشی و اهدا جایزه برای کاربران خود در نظر می گیرد.به عنوان مثال می گوید اگر در این هفته از یک تعداد معینی بیشتر ترید انجام دهید ، در قرعه کشی ۳۰ هزار دلاری ما وارد می شوید.در این پروموشن ها به نفر اول تا سوم جایزه داده می شود.

جمع بندی مقاله

در این مقاله به آموزش صرافی بایننس به صورت کامل پرداخته شد.در ابتدا نکات امنیتی ذکر شد.سپس به آموزش ساخت اکانت در صرافی بایننس و فعال کردن مراحل امنیتی آن اشاره شد.

در ادامه به توضیح در خصوص ورود و خروج ارز دیجیتال در صرافی بایننس اشاره شد. مطلب اصلی ، ترید در صرافی بایننس بود که به صورت کامل و مفصل بخش ترید اسپات بایننس آموزش داده شد.

استفاده از بایننس شاید در ابتدا کمی مشکل و پیچیده به نظر برسد، اما پس از انجام چند معامله به تدریج به آن تسلط پیدا می‌کنید. سعی کنید در معامله‌های اولیه خود مبلغ کمی را وارد کنید تا ضررهای ناشی از مبتدی‌بودن کاهش یابد.این را بدانید که بهترین صرافی حال حاضر جهت ترید بایننس می باشد.در ادامه دیگر قسمت های آموزش صرافی بایننس توضیح داده می شود.

فراموش نکنید که معامله ارزهای دیجیتال همان‌قدر که می‌تواند سودآور باشد، پرریسک هم هستند. بنابراین در معاملات خود حتما از تحقیقات درست، تحلیل و منطق بهره ببرید و از احساسات کاذب اجتناب کنید.

مجموعه بالین سیگنال در حوزه کاری خود اقدام به ارائه سیگنال بایننس می کند.سیگنال های بایننس و سیگنال بایننس فیوچرز از دسته مواردیست که برای یک کاربر مبتدی مناسب است.در صورت تمایل به دریافت اینگونه سیگنال ها با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.

,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *