ریزش بیت کوین به زیر ۶۰۰۰۰ دلار

ریزش بیت کوین به زیر ۶۰۰۰۰ دلار

در یکشنبه خونین ۱۸ آپریل شاهد یک افت ده هزار دلاری برای بیت کوین بودیم.ریزش بیت کوین به زیر ۶۰۰۰۰ دلار تا سطح ۵۱۰۰۰ دلار ادامه داشته است.

ریزش بیت کوین به زیر 60000 دلار
ریزش بیت کوین به زیر ۶۰۰۰۰ دلار

آیا افت قیمت بیشتری در راه است ؟دلایل این ریزش سنگین چه بود ؟ با ما همراه باشید.

بررسی بیت کوین در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه ، بیت کوین با کاهش حجم خرید مواجه شد.این افت خرید باعث قدرت گرفتن فروشندگان مارک شد.خرس ها توانستند که الگو گوه صعودی بیت کوین را با قدرت رو به پایین شکست دهند.مقاومت شدیدی در سطح ۶۴۰۰۰ و ۶۵۰۰۰ دلار برای بیت کوین شکل گرفته است.

با شکست این الگو رو به پایین ، ریزش بیت کوین به زیر ۶۰۰۰ دلار اتفاق افتاد.این ریزش تا سطح ۵۱۰۰۰ دلار ادامه داشته است.

در حال حاضر حمایت های مهم در کانال ۵۰ کا در ۵۰۰۰۰ دلار و ۵۳۰۰۰ دلار و ۵۸۳۰۰ دلار قرار گرفته اند.تا کنون سطح های حمایتی ۵۰ کا و ۵۳کا عملکرد خوبی داشته اند.در صورت از دست رفتن این حمایات ، هدف بعدی فروشندگان ۴۵۰۰۰ دلار خواهد بود.

تحلیل بیت کوین نمودار روزانه در 29 فروردین 1400
تحلیل بیت کوین نمودار روزانه در ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

در صورت حفظ قیمت بالای این سطوح حمایتی ، احتمال یک پولبک برگشتی به سطح ۵۸۳۰۰ دلار و سپس ۶۰۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.در صورت حفظ قیمت بالای ۶۰۰۰۰ دلار ، ساختار صعودی مارکت بیت کوین برای هفته های آتی ادامه خواهد داشت.

در شاخص RSI یک حمایت قیمتی در سطح ۴۳ وجود دارد.اگر در تایم فریم روزانه این نقطه حمایت شود ، امکان برگشت قیمت وجود دارد.در غیر اینصورت با از رفتن این حمایت ، شاخص به سطوح پایین تر افت میکند.تا کنون RSI در این تایم فریم به نقطه فروش بیش از حد نرسیده است.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۵۹۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در سطح ۵۶۰۰۰ دلار هردو رو به پایین شکسته شده اند.در صورت حفظ قیمت پایین این دو سطح قیمتی ، احتمال افت قیمت تا EMA20 در کندل هفتگی در محدوده ۴۴۰۰۰ دلار وجود دارد.

RSI ماهانه بیت کوین به سطح ۹۲ رسیده بود.بالاترین سطح RSI در ۹۵ متعلق به سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۳ و ۲۰۱۱ میلادی برای بیت کوین بوده است.با این ریزش اخیر ، RSI به سطح ۸۶ رسید.

ریزش بیت کوین به زیر ۶۰۰۰۰ دلار در یکشنبه خونین

علت ریزش بیت کوین ، هم به دلیل تکنیکال و هم به دلیل اخبار پیرامون آن بوده است.

لیست شدن COIN به مارکت جهانی نزدک

پس از لیست شدن ارز COIN متعلق به صرافی COINBASE ، به مارکت جهانی نزدک ، یک رالی صعودی شکل گرفت. به دلیل جلب توجه سرمایه گذاران به یک ارز دیجیتال در مقطع جهانی ، شاهد یک افزایش قیمت برای بیت کوین تا سطح ۶۴۰۰۰ دلار بودیم.

با این حال انتظار می رفت که پس از یک خبر خوب و رشد قیمتی در کریپتوکارنسی ها ، شاهد یک نزول قیمت باشیم.به همین دلیل میتوان لیست شدن ارز COIN را ، یکی از عوامل افت کریپتوکارنسی ها دانست.

نرخ بالای بودجه Funding Rate

مارکت بیت کوین و کریپتوکارنسی ها ، به مدت زیادی صعودی بوده است.این روند صعودی ادامه دار ، باعث افزایش نرخ بودجه شده بود.این افزایش نرخ بودجه ، در بایننس فیوچرز به سطح ۰.۰۴۰۰ درصد رسیده بود.

نمودار نرخ بودجه بیت کوین
نمودار نرخ بودجه بیت کوین

زمانی که نرخ بودجه به بالاترین حد خود برسد ، مارکت نیاز به یک اصلاح برای تعدیل در در این نرخ وجود دارد.در حال حاضر این رقم نرخ بودجه در بایننس به ۰.۰۱۰۰ درصد رسیده است.

نرخ بودجه مثبت ، علامتی است که به تریدر ها نشان می دهد تا از پوزیشن های long خود خارج شوند.نرخ بودجه منفی نیز ، یک هشدار برای پوزیشن های Short خواهد بود.

RSI ماهانه در وضعیت خرید بیش از حد

همانطور که گفتیم ، RSI ماهانه بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده بود.این شاخص فاصله کمی تا رکورد های قبلی خود داشت.انتظار میرفت که با افت فشار خرید بیت کوین ، این RSI به سمت پایین تر حرکت کند.

البته همچنان ۱۲ روز از پایان کندل ماهانه بیت کوین مانده است.در صورت رسیدن قیمت به بالای ۶۰۰۰۰ دلار ، RSI میتواند دوباره به سمت رکورد های قبلی خود حرکت کند.

افت محسوس هش ریت استخراج بیت کوین

یک دلیل این افت قیمت سنگین بیت کوین را افت هش ریت میدانند.از دو روز گذشته تا به اکنون یک قطعی گسترده برخ در استان سین کیانگ چین رخ داده است.بیشترین حجم ماینرداران چین در این استان قرار دارند.

به همین دلیل قطعی برخ و خاموشی حجم عمده ماینر ها ، افت هش ریت رخ داده است.سختی بیت کوین هنگام خروج استخراج کنندگان از شبکه کاهش می یابد ، اما طبق آخرین برآوردها ، تنظیم بعدی آن تنها با کاهش متوسط ​​۱.۸ درصدی روبرو خواهد شد.

کارشناسان گفته اند که اگر این قطعی برق ادامه دار باشد ، یک مشکل بسیار بد را برای بیت کوین ایجاد میکند.به همین دلیل به ماینر داران آن منطقه پیشنهاد جابجایی را داده اند.

اقدامات حقوقی ایالات متحده علیه موسسات مالی و بانک ها

حساب FXHedge در توییتر درست در زمان سقوط قیمت بیت کوین ، به نقل از یک منبع ناشناس توییتی را منتشر کرد.متن توییت به این صورت بود که کشور ایالت متحده به دنبال ایجاد تحریم هایی علیه موسسات مالی و بانک هایی است که از طریق ارز های دیجیتال اقدام به تبادلات مالی کرده اند.

متن توییت حساب FXHedge
متن توییت حساب FXHedge

در ادامه اخبار جدیدی در خصوص این توییت منتشر نشده است.اما به نظر میرسد همین خبر کافی بود که عده بسیاری از معامله گران با ترس و عجله اقدام به بستن پوزیشن های خود کنند.

تا به کنون علت ریزش بیت کوین به زیر ۶۰۰۰۰ دلار به موارد بالا اشاره شده است.

وضعیت لیکوییدی های مارکت ارز دیجیتال

در تصویر زیر خلاصه وضعیت لیکوییدی ها در ۲۴ ساعت گذشته نمایش داده شده است.تا این لحظه که این مطلب نگارش می شود ، حدود ۹۹۰ هزار تریدر در ۲۴ ساعت گذشته لیکویید شده اند.

در ۴ ساعت گذشته حدود ۸.۵ میلیارد دلار لیکوییدی ثبت شده است.بزرگترین حجم لیکوییدی در یک پوزیشن در بایننس رخ داده است.حجم این پوزیشن حدود ۶۹ میلیون دلار بوده است.

وضعیت لیکوییدی های مارکت ارز دیجیتال
وضعیت لیکوییدی های مارکت ارز دیجیتال

در بین صرافی ها ، بیشترین حجم لیکوییدی در صرافی بایننس بوده است.این صرافی نزدیک به ۵ میلیارد دلار لیکوییدی را ثبت کرده است.

پیش بینی  آینده بیت کوین

تعدادی از تحلیلگران برتر مارکت ارز دیجیتال ، در خصوص این ریزش و آینده مارکت توضیحاتی را ارائه داده اند.اختلاف نظر آنها برای ادامه حرکت بیت کوین در کندل هفتگی جدید همچنان وجود دارد.

Cantering Clark ، یکی از تحلیلگران معروف کریپتوکارنسی ، بیان کرده است که مارکت آپشن بیت کوین ، روند بیت کوین را صعودی و یا نزولی نمیداند.

او گفته است که نمودار های مارکت آپشن بیت کوین ، یک روند ساید وی و فرسایشی را نشان می دهند.او محدوده بین ۵۰۰۰۰ دلار تا ۸۰۰۰۰ دلار را تا آخر ماه آپریل و می برای بیت کوین متصور است.به گفته او بیت کوین وارد یک روند فرسایشی و محدود قیمتی شده است.

Crypto Capo ، یک تحلیلگر کریپتوکارنسی ، برای بلند مدت افزایش قیمت بیت کوین را پیش بینی کرده است.او بیان کرده که بر اساس روندهای تاریخی ، بیت کوین از محدوده ای که ۱۰۰۰ روز به عقب برمی گردد خارج شده است.این معمولاً منجر به افزایش قیمت مارکت خواهد شد.

Caitlin Long دیگر تحلیلگر ، قیمت بیت کوین برای ۲۰۲۲ را ۲۰۰ هزار دلار پیش بینی کرده است.او این ریزش ها را فرصتی برای خرید و سرمایه گذاری بلند مدت میداند.

Share:

نظرات

۴ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *