ریزش شدید بیت کوین تا ۱۶۳۰۰

ریزش شدید بیت کوین تا ۱۶۳۰۰

همانطور که در تحلیل های گذشته اعلام شده بود ، بیت کوین هفت کندل هفتگی صعودی ثبت کرده بود و انتظار میرفت که یک کندل اصلاحی را در این هفته ثبت کند.درساعات ابتدایی ۲۶ نوامبر ، شاهد یک کرش بزرگ در مارکت بیت کوین و آلت کوین ها بودین که این ریزش شدید بیت کوین تا ۱۶۳۰۰ دلار ادامه داشت.

ریزش شدید بیت کوین تا 16300
ریزش شدید بیت کوین تا ۱۶۳۰۰

بیت کوین در تاریخ ۲۶ نوامبر ، همانطور که انتظار میرفت ، در مدت بسیار کوتاهی حدود ۱۵۰۰ دلار افت قیمت پیدا کرد و به ۱۷۲۰۰ دلار رسید.در تمام تحلیل های گذشته بیان شده بود که سطح حمایتی مهم هفتگی ۱۷۲۰۰ دلار می باشد که بلاخره به این حمایت برخورد کرد.در شرایط قبلی ، رسیدن به مرز ۲۰۰۰۰ دلار دشوار شده بود و این اصلاح قیمتی بسیار مفید و در وقت مناسب صورت گرفت.

قیمت بیت کوین به ۱۷۲۵۰ دلار رسید

بیت کوین در هفته پیش رو ، ۲ بار به مقاومت ۱۹۵۰۰ دلاری خود برخورد کرد که هر بار با ریجکت و برگشت قیمت به سطح پایین تر مواجه شد.بنظر میرسید که یک بلاتکلیفی در معاملات گاو های مارکت وجود داشته است و آنها نیز مسیر ریزش را برای خرس ها هموار کرده بودند.بلاخره بعد از عدم عبور از سطح های مقاومتی ، در صبح پنحشنبه ۲۶ نوامبر ، نهنگ های بازار با انتقال بیت کوین های خود به صرافی ها اقدام به فروش کردند که حدود ۱۱ درصد افت قیمت تا سطح ۱۷۲۵۰ دلار صورت گرفت.پس از آن یک حمایت جزئی شکل گرفت و بیت کوین توانست یک پولبک زده و تا ۱۸۰۰۰ دلار بالا آمده و حدود ۵ درصد از زیرش خود را جبران کند.

در کنار فرضیه های موجود در بازار مبنی بر اصلاح های قیمتی ، شاخص ها هم احتمال این افت قیمت را می دادند.قبلا در مورد شاخص حرص و طمع صحبت شده بود که به یک رکورد تاریخی رسیده و در محدوده ۹۳ قرار گرفته بود.محدوده ای که نشان میداد مردم و سرمایه گذاران با طمع بالا به واسطه صعودی بودن بازار وارد پوزیشن های سیگنال لانگ بیت کوین شده اند و قصد سود آوری در قیمت های بالاتر را دارند.

دیگر شاخصی که احتمال این کرش را می داد ، شاخص RSI بود که به حد اشباع خرید خود در نمودار هفتگی و روزانه رسیده بود.کاملا طبیعی است اگر شاخص به حد اشباع بیش از اندازه برسد ، نیاز به یک برگشت قیمت برای استراحت دارد.

شاخص میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در نمودار روزانه بیت کوین ، در همان محدوده قیمتی ۱۷۲۰۰ دلار قرار داشت و شیب صعودی خود را تقریبا متوقف کرده بود.یک فاصله زیاد تا قیمت اصلی بیت کوین ، این احتمال را میداد که بیت کوین برای اصلاح قیمتی تا شاخص EMA20 خود نزول کند.

مسئله جالبی که مد نظر است ، بیت کوین در چند روز گذشته نیز می توانست این اصلاح قیمتی را صورت دهد ، اما گاو های مارکت که از روند صعودی بیت کوین جا مانده بودند ، ترجیح داده بودند که در بازار آلت کوین ها سرمایه گذاری کرده و این بازار را به بالا بکشند.به همین دلیل بود که بیت کوین به مدت چند روز در محدوده قیمتی ۱۸۷۰۰ تا ۱۹۵۰۰ قرار گرفته بود تا آلت ها نیز بتوانند خود را نسبت به  بیت کوین بالاتر بکشند.

در آخر این افت قیمت با فشار فروش نهنگ های مارکت صورت گرفت.در ساعات اولیه ۲۶ نوامبر ، حجم بسیار زیادی بیت کوین به صرافی های بایننس و بیتمکس و کوین بیس واریز شد و حجم معاملات در این صرافی ها نیز بالاتر رفت.این نشان میداد که نهنگ ها بیت کوین خود را وارد و آماده یک ریزش سنگین شده اند.

نمودار لیکوییدی قرار داد ها در صرافی ها 6 آذر
نمودار لیکوییدی قرار داد ها در صرافی ها ۶ آذر

قیمت بعد از رسیدن به ۱۷۲۰۰ دلار ، یک برگشت قیمتی تا محدوده ۱۸۰۰۰ دلار را طی کرد اما این پولبک فقط یک تله بوده که صرافی ها توانستند پوزیشن های شورت و لانگ بسیاری را لیکویید کنند.آمار ها نشان داد که بیش از یک میلیارد دلار از سرمایه مردم و تریدر ها ، در پوزیشن های فیوچرز و مارجین لیکویید شده است.شبیه این اتفاق در ماه مارس رخ داده بود.بیشترین لیکوییدی در بین صرافی ها برای بایننس فیوچرز بوده که حدود ۵۰۰ میلیون لیکوییدی را ثبت کرده است.

کرش دوباره مارکت تا سطح ۱۶۳۰۰ دلار

در ادامه روز پنجشنبه ، بلاخره سطح حمایتی ۱۷۲۰۰ دلار با لغزش مواجه شد و خرس ها توانستند قیمت را تا محدوده ۱۶۳۰۰ دلار کاهش دهند.این کاهش قیمت به طور کلی تا به حال در روز ۲۶ نوامبر به حدود ۳۰۰۰ دلار رسیده است.این ریزش مجدد با همکاری صرافی OKEx انجام شد.مدیران این صرافی در توییتر خود اعلام کردند که مشکل فنی صرافی آنها حل شده و کاربران میتوانند درخواست برداشت ارز در صرافی را داشته باشند.همین دلیل باعث شد که حجم عمده ای دیگر از بیت کوین و آلت ها به فروش برسد.

خبر بد دیگر که در صبح امروز اتفاق افتاد ، خبر هشدار ایالات متحده آمریکا بود که توسط برایان آرمسترانگ ، مدیر عامل Coinbase منتشر شد.وی گفت که دولت آمریکا قصد دارد قوانین جدیدی را علیه مارکت کریپتوکارنسی ها وضع کند که با فروش ارز های دیجیتال همراه شد.

با این حال قیمت به سطح ۱۶۳۰۰ دلار رسید و از ابتدای روز تا سطح حمایتی حدود ۱۶ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.قیمت کنونی بیت کوین ۱۷۰۰۰ دلار می باشد که نشان از برگشت قیمتی و نوسانات بازار را می دهد.

حرکت بعدی بیت کوین چیست ؟

در شرایط کنونی بازار بیت کوین و آلت کوین ها در شک فرورفته و بسیار پر التهاب است.این ریزش قیمت هنوز تثبیت نشده و حتی پولبک قیمتی نیز تثبیت نشده است زیرا اوردر بوک های صرافی ها از بین رفته و هیچ روندی را نشان نمیدهند.

در نمودار هفتگی بیت کوین یک کندل اصلاحی نشان داده میشود که هنوز هم ۳ روز تا اتمام این کندل فرصت باقیست.دراین مدت باقی مانده امکان اصلاح قیمت تا EMA20 در ۱۳۰۰۰ و یا برگشت قیمتی وجود دارد.

نمودار هفتگی بیت کوین 6 آذر
نمودار هفتگی بیت کوین ۶ آذر

در نمودار روزانه بیت کوین ، شاخص EMA20 بر روی ۱۷۰۰۰ تا کنون حمایت خوبی داشته است.کندل روزانه هم هنوز بسته نشده و در صورت ریزش به زیر قیمت ۱۷۰۰۰ دلار ، حمایت بعدی میانگین متحرک ۵۰ روزه در محدوده ۱۴۵۰۰ دلار مشخص است.

نمودار روزانه بیت کوین 6 آذر
نمودار روزانه بیت کوین ۶ آذر

نمودار ۴ ساعته بیت کوین کندل هایی در زیر EMA ها بسته شده است و شاخص RSI را در محدوده فروش بیش از حد نشان میدهد.اگر کندل ۴ ساعته ای به زیر ۱۷۲۰۰ دلار بسته نشود ، امکان برگشت قیمت تا ۱۸۰۰۰ دلار و ۱۸۴۰۰ دلار وجود دارد.

نمودار 4 ساعته بیت کوین 6 آذر
نمودار ۴ ساعته بیت کوین ۶ آذر

پس سه احتمال پیش روی بیت کوین وجود دارد :

اول ، می تواند به سرعت بهبود یابد و به ۱۸۰۰۰ دلار برسد. دوم ، می تواند روند نزولی خود را تا منطقه اصلی پشتیبانی بعدی با ۱۴۵۰۰ و سپس تا ۱۳۷۰۰ دلار ادامه دهد.سوم ، بیت کوین میتواند برای مدتی در همین محدوده نوسان بزند تا بازار کمی استیبل و آرام شود.

هنوز نهنگ های زیادی هستند که بیت کوین خود را به فروش نرسانده اند ، بنابراین هنوز هم احتمال فشار فروش بر روی مارکت کریپتو کارنسی ها وجود دارد.به عقیده تیم بالین سیگنال ، در این شرایط ترید کردن اصلا توصیه نمیشود و تا آرام شدن مارکت منتظر میمانیم.

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

, , , , , , , , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *