احتمال ریزش بیت کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار

احتمال ریزش بیت کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار

در این مقاله ما به بررسی اهداف بیت کوین در کوتاه مدت و بازتاب دیدگاه تحلیل گران و دیگر مسائل در خصوص احتمال ریزش بیت کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار خواهیم پرداخت.

برخلاف نمودار بیت کوین که میتواند به نوعی بیانگر صعودی بودن مارکت باشد ، اما اگر دقیق تر به داده های موجود در بازار رمز ارز ها و تاثیر سایر مارکت ها بر روند بیت کوین توجه کنیم ، به احتمال ریزش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت پی خواهیم برد.

با توجه به اینکه بیت کوین چندین مرتبه سطح حمایتی ۳۰۰۰۰ دلار را تست کرده است ، لذا امکان دارد بتواند این سطح حمایتی را رو به پایین شکسته و وارد کانال نزولی شود.همانطور که میدانید ، هر سطحی از حمایت و مقاومت ها ، با هر بار تست شدن ، از قدرت سطح کاسته خواهد شد و این برای سطح حمایت مهم ۳۰۰۰۰ دلار نیز امکان پذیر است.در ادامه به بررسی فاکتور های احتمالی ریزش بیت کوین خواهیم پرداخت.

مارکت های OPTION

با توجه به داده ها و آنالیز های صورت گرفته General Byzantine از مارکت های option  و فراکتال های بیت کوین ، احتمال ریزش قیمت بیت کوین وجود دارد.General Byzantine درصحبت های خود گفته است که با هر نمایی بخواهیم به نمودار های بیت کوین نگاه کنیم ، یک روند نزولی را به ما نشان میدهند.او ذکر کرده است که ما فقط در این شرایط میتوانیم نظاره گر بازار باشیم.تحلیلگران نیز روند مشابهی را از بازار آپشن و فراکتال های قبلی بیت کوین می بینند.فراکتال ها الگوی نمودار شمعی هستند که تحلیلگران معمولاً برای مقایسه عملکرد روند فعلی قیمت بیت کوین با چرخه های قبلی استفاده می کنند.بازار های آپشن به تازگی تاثیر مهمی در تعیین قیمت بیت کوین میگذارند چرا که اخیرا فعالیت تریدر ها در این نوع مارکت ها افزایش یافته است. این بدان معناست که اگر فروش در این بازار ها شدت بگیرد ، میتواند تاثیر منفی بر قیمت بیت کوین بگذارند.

فراکتال بیت کوین
فراکتال بیت کوین

داده های Material Scientist ، سیگنال ریزش قیمت در کوتاه مدت را به ما می دهند.چرا که داده های فراکتال بیان میکند که تا ۱۰ روز آینده و در اوایل ماه فوریه ، یک ریزش به زیر ۳۰۰۰۰ دلار را شاهد خواهیم بود.

شاخص استخراج ماینر ها

یکی از دلایل احتمالی اینکه قیمت بیت کوین همچنان متغیر و راکد است میتواند فشار فروش بالای ماینر ها باشد.داده های CryptoQuant نشان می دهد که شاخص استخراج ماینر ها نسبتا بالا آمده است.این یعنی ماینر ها در حال حاضر تمایل دارند که بیت کوین های استخراج شده را به بازار های مالی و صرافی ها جهت فروش انتقال دهند.از آنجایی که ماینر ها از معدود منابع خارجی فروش و فشار بینظیر در بازار بیت کوین هستند ، شاخص بالای استخراج ماینر ها ، به معنای پایین آمدن قیمت بیت کوین خواهد بود.

شاخص MPI - منبع : CryptoQuant
شاخص MPI – منبع : CryptoQuant

در ۲۶ ژانویه ، مدیر عامل CryptoQuant ، کی یانگ جو گفت که این شاخص به بالاترین سطح ۸ ساله خود رسیده است.ماینر داران اخیرا مقدار غیر معمولی از بیت کوین را جابجا کرده اند.او همچنان بیان کرده است که بنظر میرسد ماینر داران از محدوده قیمتی ۴۲۰۰۰ دلار تا به کنون همواره در حال فروش بیت کوین های خود هستند به همین دلیل است که دیدگاه من برای آینده بیت کوین نزولی است.

سال نو چین و احتمال شدت گرفتن فروش بیت کوین

طبق داده های Stack Funds ، هنوز کف قیمت بیت کوین مشخص نشده است زیرا که به زودی سال نوی چینی ها آغاز خواهد شد. تعطیلات سال نو چین در تاریخ ۱۲ فوریه شروع خواهد شد که میتواند به صورت غیر مستقیم بر قیمت بیت کوین تاثیر گذاشته و باعث فروش بیشتر این ارز دیجیتال شود.

سال نو چین و احتمال شدت گرفتن فروش بیت کوین
سال نو چین و احتمال شدت گرفتن فروش بیت کوین

با توجه به اینکه بیش از ۶۰٪ استخرهای استخراج جهانی بیت کوین در چین واقع شده است ، سال نو چینی یکی از بزرگترین تعطیلاتی است که در این کشور جشن گرفته می شود و معمولاً با افزایش هزینه ها همراه است. رئیس تحقیق Stack Funds ، لنارد نئو اظهار داشت که فشار فروش زیادی از معدنچیان چینی وارد خواهد شد. چرا که با شروع سال نو چین ، ماینر داران چینی تمایل به فروش بیت کوین های خود جهت نقد شدن را پیدا میکنند که باعث ریزش بیشتر قیمت خواهد شد.

بنابراین این تحلیل گر انتظار دارد  که این بی ثباتی  قیمتی در هفته های آینده ادامه داشته باشد.

تا زمانی که مارکت آپشن ها تمایل به نزول داشته باشند و ماینر ها به فروش خود ادامه دهند ، بعید است که بیت کوین بتواند در کوتاه مدت افزایش قیمت چشمگیری را داشته باشد.با این حال سطح مقاومت ۳۴۰۰۰ دلار همچنان منطقه اصلی مقاومت فروشندگان خواهد بود.اگر بیت کوین بتواند از این منطقه عبور کند ، احتمال چرخش سریع روند به سمت صعودی شدن وجود دارد.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *