بیت کوین در اخر هفته ۱۶۰۰۰ دلار را از دست داد

بیت کوین در اخر هفته ۱۶۰۰۰ دلار را از دست داد

بیت کوین در اخر هفته 16000 دلار را از دست داد
بیت کوین در اخر هفته ۱۶۰۰۰ دلار را از دست داد

بیت کوین در این هفته،با عبور از ۱۶۰۰۰ دلار و رسیدن به مقاومت ۱۶۲۰۰ دلار،با مقاومت محکم ۱۶۵۰۰ دلار روبرو شد که در حال حاظر شاهد برگشت قیمت به پایین هستیم.به دلیل قدرت فروشنگان،بیت کوین در اخر هفته ۱۶۰۰۰ دلار را از دست داد.

بیت کوین در ۱۲ ساعت گذشته تا کنون نوسانات زیادی را به خود دیده است.این ارز مجازی بعد از برخود به سطح ۱۶۴۰۰ دلاری خود،تا محدوده ۱۵۷۵۰ دلاری برگشت خورده است.به نظر میرسد یک شکست بد برای مرز ۱۶۰۰۰ دلار در این آخر هفته انجام شده است.

درحال حاظر،میانگین متحرک ۲۰ روزه بیت کوین در سطح ۱۴۶۰۰ دلار قرار گرفته است که در صورت تکمیل پولبک قیمت از ۱۶۴۰۰،این سطح حمایتی میتواند منطقه خوبی برای خرید بیت کوین و ورود به سیگنال لانگ بیت کوین برای تریدر ها باشد.به نظر میرسد که این ریزش قیمت یک حرکت فنی و سالم بوده است.با نگاه کردن به هیت مپ صرافی بیتفینیکس،متوجه میشویم که سفارشات فروش در محدوده ۱۶۵۰۰ دلار بسیار سنگین و واقعی بوده است.یک دیوار بزرگ شکل گرفته برای صعود بیت کوین دردسر ایجاد کرده و تریدر ها ترجیح میدهند بیت کوین های خود را در محدوده ۱۶۵۰۰ دلار به فروش برسانند.

هیت مپ بیت کوین از سایت tensorcharts
هیت مپ بیت کوین از سایت tensorcharts

در کوتاه مدت سطح مقاومت ۱۶۵۰۰ دلار برای بیت کوین دردسر ساز می شود

برای مطمئن شدن از این موضوع،یک مروری بر حرکت بیت کوین میکنیم.بیت کوین هنگامی که به محدوده ۱۶۴۰۰ دلار رسید،سریعا یک برگشت به خود دید.اگر سفارشات فروش در ۱۶۵۰۰ دلار تقلبی بودند،با رسیدن قیمت به محدوده ۱۶۴۰۰،این حجم سفارشات محو میشود و بیت کوین میتوانست روند صعودی را طبی کند.اما برعکس این فرضیه،دیوار فروش همچنان پابرجا بوده است و بیانگر این است که مابقی تریدر ها ترجیح داده اند بیت کوین را در محدوده ۱۶۴۰۰ بفروش برسانند که این باعث افت قیمت بیت کوین شد.

هنگامی که معامله گران یا ربات ها سعی در کلاهبرداری از بازار بیت کوین دارند ، سفارشات جعلی را در سطوح اصلی پشتیبانی یا مقاومت انجام می دهند.به عنوان مثال ، اگر معامله گران سفارشات جعلی زیادی را در نزدیکی سطح مقاومت قرار دهند ، این احتمال وجود دارد که خریداران مقاومت را تحت فشار قرار ندهند. از این رو ، با تقلب خود روند حرکت بازار را محدود میکنند و باعث پامپ و دامپ های فیک و جعلی میشوند.

اما سفارشات فروش بالاتر از ۱۶،۵۰۰ دلار در هیت مپ بیت کوین ناپدید نشد.با توجه به این ، احتمال اینکه ۱۶.۵ هزار دلار در کوتاه مدت به عنوان سطح مقاومت سنگین عمل کند ، همچنان بالا است.

حرکت بعدی بیت کوین چیست

تیم بالین سیگنال،با بررسی و تحلیل سریع چارت قیمتی بیت کوین،فرضیه خود را در اختیار کاربران خود قرار داده است و در این پست به بررسی آنها پرداخته ایم.

تحلیل بیت کوین نمودار 4 ساعته 24 آبان
تحلیل بیت کوین نمودار ۴ ساعته ۲۴ آبان

در نمودار ۴ ساعته بیت کوین،قیمت توانسته است که تا حدودی خط روند صعودی خود را بشکند.هنوز شکست این خط تکمیل نشده است و منتظر بسته شدن یک کندل ۴ ساعته دیگر هستیم.اگر کندل بعدی نیز این خط روند صعودی را شکسته و در زیر آن بسته شود،حمایت دیگر بیت کوین میانگین متحرک ۵۰ روزه (شاخص آبی) در محدوده ۱۵۶۰۰ دلار می باشد.در کوتاه مدت احتمال میرود که قیمت تا MA50 افت داشته باشد.در صورت عدم شکست خط روند صعودی،این ریزش قیمت بهترین فرصت برای ورود تریدر ها به موقعیت لانگ و خرید بیت کوین بوده است و بیت کوین دوباره به سمت ۱۶۵۰۰ دلار پیش روی خواهد کرد.

بنابراین منتظر شکست یا عدم شکست خط روند صعودی می مانیم و تا قبل از آن سیگنال بیت کوین ارائه نخواهد شد.

چارت بیت کوین در تایم فریم روزانه 24 آبان
چارت بیت کوین در تایم فریم روزانه ۲۴ آبان

در نمودار روزانه بیت کوین،مشخص است که بیت کوین از سطح قبلی خود ریجکت شده است و حتی تا زیر ۱۶۰۰۰ دلار قرار گرفته است.اگر قیمت تا ساعات آتی مانده به پایان کندل روزانه در زیر ۱۶۰۰۰ دلار باقی بماند،خرس ها تلاش خواهند کرد قیمت جفت ارز BTC/USD را پایین تر از میانگین متحرک ۲۰ روزه (۱۴۵۹۶ دلار) برسانند.این شاخص EMA20 مماس با خط میانگین وسط بولینگ باندر نیز قرار گرفته است که این فرضیه را محتمل تر جلوه میدهد.

به صورت کلی،در این روز های مانده به آخر هفته،احتمال یک اصلاح و نزول بیت کوین بسیار بیشتر از صعود به منطقه ۱۶۵۰۰ دلاری خواهد بود بنابراین با احتیاط به معاملات خود بپردازید و در صورت ورود به هر پوزیشن،از استاپ لاس های نزدیک استفاده کرده تا متحمل ضرر نشوید.

, , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *