سقوط قیمت بیت کوین در ۱۹ آبان

سقوط قیمت بیت کوین در ۱۹ آبان

مهم ترین مانع در راه رسیده به کانال های ۱۷ و ۱۸ هزار دلاری بیت کوین،مقاومت مهم ۱۶۰۰۰ دلاری بوده است که هنوز هم بیت کوین نتوانسته از این مقاومت رد شود و همچنان شاهد اصلاحات بیت کوین هستیم.

همانطور که در پست گذشته با موضوع ۵ ارز دیجیتال برتر هفته ۱۹ آبان در خصوص تحلیل بیت کوین توضیح داده بودیم،یک اصلاح ۳۰ درصدی از قیمت ۱۶۰۰۰ دلار بیت کوین به پایین امکان پذیر است.

در اواخر روز های هفته گذشته،افزایش متوالی قیمت بیت کوین لحظه ای متوقف شد که نام آقای بایدن را به عنوان ریاست جمهوری جدید آمریکا در شبکه های خبری جهان منتشر کردند.بعد از این خبر،قیمت بیت کوین از ۱۵۵۰۰ دلار به ۱۴۳۵۰ دلار کاهش قیمت یافت که یک شوک به بازار کریپتوکارنسی ها بود.در ادامه با خرید بیشتر تریدر ها و حمایت سطح های ۱۴۵۰۰ دلاری بیت کوین،یک بار دیگر شاهد افزایش قیمت به درون کانال ۱۵۰۰۰ دلار بودیم.

سقوط قیمت بیت کوین در 19 آبان
سقوط قیمت بیت کوین در ۱۹ آبان

امروز دوشنبه ۱۹ آبان ماه ،خبری جدید از نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا منتشر شد که بنظر میرسد تعدادی از آرای آقای بایدن به دلیل شمارش اشتباه آرای برخی از ایالت ها کاسته شد.بعد از این خبر همانطور که در کانال سایت بالین سیگنال منتشر کرده بودیم،بازار درگیر نوسانات متوالی خود شد و حتی قیمت تا ۱۵۸۰۰ دلار نیز پیش رفت اما پس از آن شاهد یک افت قیمت سنگین تا محدوده ۱۴۸۰۰ دلار هستیم.

همانطور که پیش بینی میشد به دلیل بالا بودن شاخص طمع و ترس بازار،این افت قیمت برای اصلاح و ادغام قیمتی بیت کوین انجام شد.

سطح ۱۶۰۰۰ دلار احتمالا یک مقاومت سنگین است

در نمودار هفتگی بیت کوین،مشخص است که سطح مقاومتی ۱۶۰۰۰ دلار،آخرین سطح قوی و سنگین برای رسید به اعداد بالاتر میباشد.در این نمودار همچنین شاهد سطح های حمایتی بیت کوین برای اصلاح های پیش رو هستیم.اگر اصلاح قیمت بیت کوین همچنان ادامه داشته باشد،شاهد افت قیمت تا سطح های ۱۱۶۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار خواهیم بود که چنین تصحیحی به معنای نزول ۳۰ درصدی قیمت برای بیت کوین است.این تصحیح کاملا سالم و فنی میباشد چرا که از این تصحیح های شدید نیز در سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاده است.

ریزش بیت کوین در نمودار 4 ساعته 19 آبان
ریزش بیت کوین در نمودار ۴ ساعته ۱۹ آبان

شاخص حرص و طمع شبیه تابستان ۲۰۱۹ شده است

این شاخص در واقع نشان دهنده احساسات بازار میباشد که از صفر تا ۱۰۰ درجه بندی می شود.وقتی احساسات کلی بازار در روند های کاملا صعودی با رسیدن به اوج قیمت به حالت سرخوشی و سبز میرسد،نمودار به عدد ۱۰۰ نزدیکتر شده و در این محل امکان فروش ارز زیاد میشود.سطح فعلی این شاخص عدد ۹۰ یعنی طمع در معاملات است که این درجه از ماه ژوئن ۲۰۱۹ تا به حال اتفاق نیوفتاده بود.در آن تاریخ با رسیدن به این شاخص،بیت کوین در بالاترین قیمت سال خود یعنی ۱۳۸۰۰ دلار قرار داشت که بعد از آن یک اصلاح ۵۰ درصدی رخ داد.بنابراین این نمودار نیز به ما نشان میدهد که نباید از یک اصلاح شدید تعجب کنیم.

شاخص طمع و ترس در 19 آبان 99
شاخص طمع و ترس در ۱۹ آبان ۹۹

دامیننس بیت کوین در سه ماه چهارم سال همچنان صعودی است

از لحاظ تاریخ نمودار دامیننس بیت کوین،باید شاهد یک ریزش در سه ماه چهارم سال در ماه دسامبر باشیم.بعد از آن در سه ماه اول سال جدید،یک آلت سیسزن یا همان فصل رویایی برای رشد آلت کوین ها خواهد بود.با توجه به این واقعیت تاریخی،برخلاف اینکه در چند روز گذشته افزایش قیمت آلت کوین ها را شاهد بوده ایم،در خصوص خرید و فروش آلت کوین ها باید با دقت بیشتری رفتار شود.

اگر بیت کوین تصمیم بگیرد که در محدوده قیمتی ۱۱۶۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار قرار بگیرد،تقریبا میتوان گفت که هیچ شانسی برای افزایش قیمت آلت کوین ها وجود نخواهد داشت.بنابراین بیت کوین باید محدوده قیمتی خود را مشخص کند تا برنامه روند آلت کوین ها معلوم شود.به همین دلیل است که در کانال بالین سیگنال،تعداد سیگنال ارز های مجازی کاهش یافته است.

نمودار ماهانه دامیننس بیت کوین
نمودار ماهانه دامیننس بیت کوین از تریدینگ ویو

قیمت بعدی بیت کوین چه مقدار است ؟

یک سناریو بسیار محتمل این است که بیت کوین بایستی وارد یک دوره اصلاحی پس از این افزایش قیمت اخیر خود داشته باشد.این دوره های اصلاح قیمتی،باعث میشود که مارکت پایدار تر و طبیعی تر بنظر برسد تا اینکه حرکت مارکت به صورت پارابولیک باشد.

در این دوره افت قیمت ناگهانی بیت کوین که باعث افزایش خرید میشود،غیر ممکن است.پس از آن نوسانات در یک محدود خاص و حرکات فرسایشی مارکت ها باعث میشود که یک مقاومت شکست قدرتمندانه داشته باشد.این یک سناریو ایده عال برای گاو های بازار می باشد.

بهترین زمان برای پیش بینی یک حرکت صعودی آلت کوین ها زمانی است که بیت کوین اصلاح را به پایان رساند. از نظر تاریخی ، بهترین دوره برای ورود به آلت کوین ها دسامبر و ژانویه است ، بنابراین معامله گران باید به پولبک ها و برگشت های قیمتی بیت کوین در هفته های آینده دقت کنند.

در روز دوشنبه ۱۹ آبان،یک سیگنال شورت بیت کوین در بایینس و بیتمکس ارائه شد که نتایج سیگنال بیت کوین مطابق با تارگت های ما پیش رفت.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *