بازگشت قیمت بیت کوین به ۱۸۰۰۰ دلار

بازگشت قیمت بیت کوین به ۱۸۰۰۰ دلار

پس از آنکه بیت کوین به سطح حمایتی ۱۷۲۰۰ دلار برخورد کرد ، بازگشت قیمت بیت کوین به ۱۸۰۰۰ دلار را انجام داد.این نشان می دهد بیت کوین توانسته این سطح حمایتی را حفظ کرده و باردیگر به بالاترین سطح قیمت خود برسد.

بازگشت قیمت بیت کوین به 18000 دلار
بازگشت قیمت بیت کوین به ۱۸۰۰۰ دلار

از اوایل سپتامبر تا کنون بیت کوین شاهد افزاش قیمتی بوده است که توانست رشد ۷۵ درصدی را در کمتر از سه ماه  تجربه کرده و از قیمت ۱۰۵۰۰ دلار به ۱۸۴۰۰ دلار برسد.از ماه مارچ ۲۰۲۰ بیت کوین توانسته یک رشد ۴۰۰ درصدی را داشته بشد که این ارز دیجیتال را به پرسود ترین سهام بازار در سال ۲۰۲۰ تبدیل کند و توانست توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کند.در این مدت تعداد زیادی از تریدر ها و سرمایه گذاران بازار کریپتو کارنسی وارد سیگنال لانگ بیت کوین شده اند که این باعث افزاش پتانسیل بیت کوین برای رشد های پی در پی باشد.

در ادامه این مطلب بها منبع کوین تلگراف به بررسی نمودار های بیت کوین پرداخته و خواهیم دانست که آیا بیت کوین این روند صعودی خود را حفظ میکند یا اینکه روند خود را تغییر خواهد داد.

بیت کوین به سطح ۱.۶۱۸ فیبوناچی برخورد می کند

در نمودار هفتگی بیت کوین شاهد یک روند صعودی هستیم که این روند در دوره های قبل مانند سال ۲۰۱۷ نیز تکرار شده است.یک منطقه مقاومتی در بالاترین سطح قیمت بیت کوین مشاهده می شو که میتواند به عنوان محرک برای صعود بیشتر و جلب سرمایه گذاران بیشتر شود.مهمترین عامل در این نمودار این است که بیت کوین به سطح ۱.۶۱۸ فیبوناچی رسیده است.شاخص فیبوناچی برای معین کردن یا علامت گذاری بالاترین و پایین ترین سطح ها استفاده می شود که سطح ۱.۶۱۸ مسلما مهمترین سطح است.در حال حاضر ، استدلال های متعددی برای اصلاح بیت کوین وجود دارد ، از جمله شاخص ترس و طمع که به بالاترین رکورد خود نزدیک می شود.

چارت هفتگی بیت کوین
چارت هفتگی بیت کوین

در صورت اصلاح بیت کوین قبل از رسیدن به ۲۰ هزار دلار ، چندین سطح قیمتی وجود دارد که حائز اهمیت هستند.اولین سطحی که برای تریدر ها جالب است ، در محدوده قیمتی ۱۶۰۰۰ دلار قرار دارد و سطوح بعدی ۱۳۵۰۰ دلار و ۱۱۶۰۰ دلار هستند.

حجم مارکت کپ به ۵۰۰ میلیارد دلار رسید

مارکت کپ کریپتو کارنسی ها به بالاترین سطح مقاومتی خود قبل از پیش روی به بالاترین قیمت رسیده است.حجم ۵۰۰ میلیارد دلار احتمالا یک مانع قابل توحه برای غلبه به رسیدن بالاترین سطح است.نکته قابل توجه این است که قیمت بیت کوین در حال حاضر فقط ۱۰ درصد زیر بالاترین رقم خود قرار دارد و در حال حاضر توانسته سطح مارکت کپ خود را بشکند.

چارت هفتگی مارکت کپ کریپتوکارنسی
چارت هفتگی مارکت کپ کریپتوکارنسی

در همین حال ،مارکت کپ ارز های دیجیتال هنوز هم ۳۵ درصد پایین تر از بالاترین سطح ثبت شده خود فاصله دارد.این نشان می دهد که بیت کوین در مرکز توجهات است.آلت کوین ها نیز به زودی روند صعودی خود را همانند بیت کوین شروع خواهند کرد.اگر که مارکت کریپتوکارنسی ها شروع به اصلاح قیمت کند ، سطح حمایتی ۳۸۰ تا ۴۰۰ میلیارد دلار به یک سطح مقاومتی تغییر خواهد کرد.این سطح حمایتی هنوز تست نشده است و به عنوان یک سطح محکم برای صعود رو به بالا می باشد.

تغییر ماهیت سطح های حمایتی به مقاومت و بلعکس در بازار های گاوی نشانه سلامت یک روند است و نشانگر روند های صعودی است.

آیا دامیننس بیت کوین در ماه دسامبر به اوج خود می رسد؟

اگر به تاریخ دامیننس بیت کوین رجوع کنیم ، متوجه می شویم که تاریخ همیشه تکرار شده است و همیشه سه ماه چهارم آخر سال یک ریزش اتفاق افتاده است.در این سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ نیز همانند گذشته سیگنال های زیادی را نشان داده که مانند گذشته است.یکی از آنها افزایش تسلط بیت کوین طی هفته های گذشته است که به بیش از ۶۶ درصد رسیده است.تا زمانی که بیت کوین در کانون توجه باشد ، آلت کوین ها عملکرد خوبی نخواهد داشت. و اگر بیت کوین اصلاح قیمت انجام دهد ، آلت کوین ها احتمالاً افت بیشتری می کنند.

اگر چه که روز درخشش آلت کوین ها نزدیک خواهد بود.شاخصی که باید به آن توجه کرد ، قدرت اتریوم نسبت به بیت کوین است.بهترین حالت برای آلت کوین ها یک روند آرام و صعودی به دنبال قیمت بیت کوین است.زمان اتفاق این رخداد ، احتمالا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ خواهد بود که احتمال رشد آلت کوین ها را خواهیم داشت.

, , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *