رسیدن بیت کوین به ۱۶۲۰۰ دلار با حجم بالا

رسیدن بیت کوین به ۱۶۲۰۰ دلار با حجم بالا

بیت کوین در حال حاظر توانسه است که سطح مقاومتی مهم ۱۶۰۰۰ دلار را شکسته و تا ۱۶۲۰۰ دلار پیش روی کند.در پست قبل،توضیح دادیم که ۳ دلیل که باعث افزایش قیمت بیت کوین به ۱۶۰۰۰ دلار شد. اما یکی از دلایل اصلی این پیشتازی،افزایش حجم بیت کوین و رکورد زدن میزان حجم بیت کوین تا به حال است.در این پست به توضیح رسیدن بیت کوین به ۱۶۲۰۰ دلار با حجم بالا خواهیم پرداخت.

رسیدن بیت کوین به 16200 دلار با حجم بالا
رسیدن بیت کوین به ۱۶۲۰۰ دلار با حجم بالا

آمار ها نشان میدهد که با افزایش روز به روز علاقمندان و تریدر های بیت کوین به این مارکت،حجم spot بیت کوین به بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۰ رسیده است.بیت کوین تا کنون ماه نوامبر بسیار خوبی را داشته و تحلیل گران بازار معنقد هستند که آینده این ارز مجازی بسیار روشن خواهد بود.

بیشترین رشد قیمت بیت کوین در ماه نوامبر،بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا بوده است و تا کنون که قیمت در محدوده ۱۶۰۰۰ دلار به سر میبرد،رشدی حدود ۲۳ درصدی را از ابتدای ماه نوامبر داشته است.میزان حجم بالای بیت کوین،در حال حاظر تمام رکورد های سال ۲۰۲۰ را پشت سر گذاشته است و همچنان تقاضای رو به رشد خریداران این ارز مجازی را نشان میدهد.

یک حرکت صعودی قوی به سمت ۱۶۲۰۰ دلار،منجر به افزایش حجم اسپات بیت کوین در ماه گذشته بیش از ۲۷۰ درصد شده است.طبق گزارش اخیر تحقیقات Arcane ، حجم روزانه ۵ نوامبر بیشترین میزان از زمان سقوط بیت کوین در ۱۳ مارس بوده است که باعث شد قیمت به زیر ۴۰۰۰ دلار برسد.احساسات بازار نیز به رکورد شکنی رسیده است و این به وضوح در Crypto Fear & Greed Index یا همان شاخص ترس و طمع مشخص است.این شاخص در حال حاظر بر روی ۸۷ است که نشان میدهد یک حرص و طمع شدیدی در بازار رخ داده است.بسیاری از تریدر های باتجربه بازار،این شاخص را یک سیگنال بیت کوین برای حرکت های صعودی در نظر میگیرد.زیرا طمع شدید،FOMO را منعکس میکند.

نمودار روزانه حجم بیت کوین
نمودار روزانه حجم بیت کوین

حجم نهادها و علاقمندان سرمایه گذاری در بیت کوین همچنان در حال افزایش است

حجم بیت کوین نه تنها به بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۰ رسیده است ، بلکه باعث افزایش توجهات نهاد های معتبر و سرمایه گذاران کلان به خود شده است.به طوری که در همین ماه نوامبر تعداد زیادی از شرکت های سرمایه گذاری معتبر و تریدر های بزرگ بازار های مالی،به تمجید از بیت کوین پرداخته و این ارز را برای سرمایه گذاری مناسب و بدون خطر عنوان کرده اند.

در کنار این ها،حجم معاملات آتی بیت کوین در CME نیز هفته گذشته با ۹۳۴ میلیون دلار به بالاترین سطح خود رسیده است که نشان میدهد تریدر ها علاقمند به سرمایه گذاری در این بخش و انجام معاملات لانگ و شورت شده اند.این رقم از ابتدای ماه اکتبر در حال رشد است و در ماه گذشته ۱۶۹ درصد افزایش یافته است.

طبق تحقیقات Arcane ، رشد تعداد شرکت کنندگان و سرمایه گذاران ممکن است دلیل اصلی افزایش علاقه به این مارکت باشد. گزارش های کمیسیون معاملات آتی کالاها نشان می دهد که در حال حاضر ۱۰۲ معامله گر بزرگ هر کدام حداقل با ۲۵ عدد بیت کوین مشغول به ترید در این بازار هستند که باز هم رکوردی نسبت به سال ۲۰۱۹ است.

نمودار حجم معاملات آتی بیت کوین
نمودار حجم معاملات آتی بیت کوین

آیا با ورود بیشتر علاقمندان به بازار ، قیمت بیت کوین افزایش می یابد؟

مسلما افزایش ورود تریدر ها و سرمایه گذاران در بازار معمولی اسپات و مارکت های فیوچرز،باعث ایجاد روند های صعودی خواهد شد.چرا که اکثر سرمایه داران جدید،علاقه به نگهداری بلند مدت بیت کوین دارند که همین امر باعث ایجاد سطح های حمایتی پی در پی در بازار بیت کوین میشود.با ادامه رشد سطح معاملات بیت کوین و سایر ارز های مجازی در صرافی ها،ممکن است که سرانجام پلتفرم های معاملاتی بیت کوین و صرافی ها به تصویت دولت ها برسند و شروعی تازه برای این ارز محبوب در دنیا باشد.

, , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *