سیگنال بیت کوین و کاربرد آن

سیگنال بیت کوین و کاربرد آن

این مقاله در خصوص سیگنال بیت کوین و کاربرد ها و ویژگی های آن می باشد.در این مطلب به توضیحاتی در خصوص این سیگنال و استراتژی های استفاده از آن و ارتباطش با دیگر سیگنال ها پرداخته شده است.

به نقل از خانه سرمایه ، بیت کوین و کریپتوکارنسی‌های دیگر، ابزاری هستند که ظرفیت فراوانی دارند. اگر به واژه ابزار در اینجا دقت کنید به خوبی متوجه خواهید شد، که رمزارزها می‌توانند ظرفیت‌های بسیار مثبت یا نامساعدی در دنیا ایجاد کنند.

سیگنال بیت کوین و کاربرد آن
سیگنال بیت کوین و کاربرد آن

از آنجا که آنها ابزاری برای تراکنش‌ها در دنیای تجارت، مالیات و اقتصاد هستند، بنا به کاربرد و شیوه استفاده است که می‌توان روی مثبت یا منفی بودن‌شان قضاوت کرد.

در واقع به صورت ذاتی، ابزارهایی هستند که ظرفیتی فوق‌العاده برای ایجاد مزایای مثبت یا منفی در دنیا دارند. این کاربران و کشورها هستند که این مثبت یا منفی بودن را مشخص می‌کنند.

سیگنال بیت کوین چیست ؟

سیگنال ارز دیجیتال در واقع یک دستور خرید یا فروش یک ارز است که با تکیه بر علم تکنیکال تحلیلگر ، تجربه او ، و وضعیت بازار ارسال میشود.همین دستور میتواند برای ارز بیت کوین ارسال شود. به این علامت ارسالی سیگنال بیت کوین می گوییم.

سیگنال بیت کوین می تواند به صورت خرید و یا فروش باشد.این نوع سیگنال توسط تحلیلگران مارکت بیت کوین ارسال می شود.آنها مدام در حال تجزیه و تحلیل روند حرکتی این رمز ارز بوده و آینده آن را پیش بینی می کنند.

زمانی که یک سیگنال خرید بیت کوین ارسال میشود ، داره محدوده ورود است.مسلما با ایجاد پوزیشن در آن محدوده ورود میتوان انتظار رشد بیت کوین را داشت.برعکس آن اگر یک سیگنال فروش بیت کوین ارسال شود ، منظور ریزش قیمت بیت کوین است.این همان سیگنال شورت است.

در تصویر زیر یک نمونه سیگنال لانگ یا خرید بیت کوین آورده شده است.این دستور خرید دارای ویژگی هایی است.اولین آن محدوده خرید بیت کوین است.به عنوان مثال در تصویر محدوده پوزیشن گیری را بین ۶۰۶۵۰ تا ۶۱۶۰۰ دلار می باشد.برای ورود به این محدوده می بایسد به صورت پله ای وارد به پوزیشن شد.

در این سیگنال لانگ از لوریج ۵x استفاده شده است.همچنین اهداف سیگنال و نقاط خروج اعلام شده است.به صورت پله ای میتوان در این نقاط از پوزیشن خارج شد.استاپ لاس و ریسک به ریوارد سیگنال نیز در این دستور خرید درج شده است.

سیگنال بیت کوین چیست
سیگنال بیت کوین چیست

 

 

 

چه زمانی از سیگنال بیتکوین استفاده کنیم ؟

مسما کاربرد اصلی این دستور در جهت ایجاد پوزیشن است.اما کاربرد های دیگری نیز دارد.زمانی که این سیگنال را دریافت کردید ، بدانید که بازار کریپتوکارنسی به خصوص بیت کوین صعودی است.پس سیگنال های خرید و یا فروش می توانند روند مارکت را مشخص کنند.

بیت کوین بزرگترین رمز ارز کریپتوکارنسی ها است.بیشتر حجم مبادلات ارز های دیجیتال بر روی بیت کوین انجام میشود.بنابراین به سادگی میتوان تشخیص داد که بیت کوین میتواند نوسانات بزرگی را در کریپتوکارنسی ها ایجاد کند.

سیگنال هایی که بر پایه تتر ارسال می شود نشان دهنده روند مارکت هستند.زمانی از این سیگنال ها استفاده می شود که بخواهیم در یک پوزیشن جدید ورود کنیم.همچنین میتوان از آنها برای بلند مدت نیز استفاده کرد.برخی سیگنال ها روند بلند مدت بیت کوین را نشان می دهند.

به عنوان مثال در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی ، یک تحلیل از بیت کوین در خصوص رشد سنگین آن ارسال شده بود.در آن زمان بیشتر موسسات مالی و افراد مشهور دنیا درمورد بیت کوین صحبت داشته و سرمایه گذاری هایی در این مارکت انجام می دادند.این سرمایه گذاری ها باعث جلب توجه تریدر ها به این ارز دیجیتال شده بود.

به همین دلیل در سال ۲۰۲۱ میلادی یک رشد چشگیر برای بیت کوین ثبت شد.هنوز هم در تحلیل و بررسی ها عنوان می شود که این رمز ارز به قیمت های بالاتر صعود خواهد کرد.

آیا سیگنال بیت کوین برای همه مفید است ؟

سوالی که اخیرا مورد توجه قرار میگیرد این است که بدلیل رشد سنگین بیت کوین در این مدت ، آیا خریداری بیت کوین مقدور به صرفه است ؟

در سال  های قبل تر ، قیمت بیت کوین زیر ۱۰۰۰۰ دلار بود.حتی بیت کوین تا سطح ۲۵۰۰ دلار نیز افت قیمت داشت.در آن سال ها به راحتی با یک سرمایه ۳۰۰۰ دلاری میتوانستیم یک بیت کوین را خریداری کنیم.استفاده از سرمایه کمتر جهت سرمایه گذاری در بیت کوین بسیار مورد توجه معامله گران بود.

معامله گران میتوانستند به راحتی یک تا چند بیت کوین را خریداری کرده و از نوسانات آن بهره ببرند.در آن زمان نوسانات سنگین بالای ۱۰۰۰ دلاری برای بیت کوین کمی دور از تصور بود.تریدر ها اکثرا از نوسانات ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلاری بیت کوین استفاده و کسب سود می کردند.

بنابراین در گذشته یک سودگیری معقول از بیت کوین تقریبا برای همه معامله گران امکان پذیر بود.به تدریج با جذب سرمایه به مارکت بیت کوین ، قیمت آن رشد کرد.امروزه قیمت بیت کوین به بالای ۶۰۰۰۰ دلار رسیده است.

خب معامله گری که از گذشته در حال ترید بیت کوین بوده ، مشخصا با رشد سرمایه روبرو بوده است.آنها اکنون نیز میتوانند به واسطه رشد سرمایه خود در نوسانات بیت کوین شرکت کنند.اما آیا یک تریدر تازه کار نیز میتواند سود معقول بدست آورد؟

فرض کنیم که یک تریدر با سرمایه ۲۰۰۰ دلار در بازار ارز های دیجیتال ورود کرده است.اگر بخواهد یک سرمایه گذاری در بیت کوین کند ، چقدر برایش سودآوری دارد؟مسلما این سود آوری بسیار ناچیز است.این کاهش سود به دلیل افزایش قیمت بیت کوین می باشد.

تریدری که از ۶۰۰۰۰ دلار بیت کوین فقط ۲۰۰۰ دلار توانسته خرید کند.اگر بیت کوین به ۶۵۰۰۰ دلار برسد ، او فقط  ۸ درصد افزایش سرمایه داشته است یعنی ۸۰ دلار به سرمایه وی افزوده شده است.

مسلما این سرمایه گذاری به دلیل ریسک به ریوارد بسیار پرریسک خواهد بود.بنابراین اینگونه افراد نمیتوانند حساب زیادی بر روی درآمد زایی بیت کوین داشته باشند.راحل حل چیست ؟

استفاده از سیگنال آلت کوین ها

همانطور که میدانید ، آلت کوین ها نیز به واسه رشد اخیر بیت کوین همگی صعودی شده اند.اما هنوز هم تفاوت فاحشی بین قیمت آن ها و بیت کوین وجود دارد.مسلما با یک سرمایه ۲۰۰۰ دلاری میتوان مقدار زیادی از یک آلت کوین نسبت به بیت کوین خریداری کرد.

به عنوان مثال ، قیمت ریپل در اوایل ۲۰۲۱ تقریبا ۰.۳۰ دلار بود.اکنون که این مقاله را مینویسیم ريال قیمت ریپل ۱.۸ دلار است. یک رشد ۶۰۰ درصدی در ۳ ماهه اول سال میلادی ۲۰۲۱ برای ریپل ثبت شده است.خب اگر فردی بر روی ریپل با ۲۰۰۰ دلار سرمایه گذاری میکرد ، اکنون ۱۲۰۰۰ دلار سرمایه داشت.

این سرمایه گذاری بر روی آلت کوین یک ریسک به ریوارد مناسب نسبت به بیت کوین داشته است.بنابراین بهترین استفاده از سیگنال آلت کوین ها برای یک تریدر جدید بسیار بهتر از سیگنال بیتکوین است.

اگر سرمایه سنگین دارید بیت کوین خریداری کنید

تا اینجا متوجه شدیم که اگر با سرمایه کم به مارکت کریپتوکارنسی ها ورود کرده ایم ، بهتر است از سیگنال آلت کوین ها برای کسب سود بیشتر استفاده کنیم.چرا که سرمایه گذاری در بیت کوین مقدور به صرفه نیست.

اما اگر با سرمایه سنگین مانند یک عدد بیت کوین به بازار ورود کرده اید چه باید کرد ؟ مسلما بیت کوین به دلیل نوسانات بالا همچنان سودآور است.در گذشته که قیمت بیت کوین ۵۰۰۰ دلار بود ، نوسانات بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار محدود بود.اما امروز این نوسانات بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار شده است.

خب به راحتی میتوان با سرمایه سنگین به اندازه یک بیت کوین ، در نوسان گیری های بیت کوین شرکت کرد و کسب سود مثبت ۱۰۰۰ دلاری را برای خود ایجاد کرد.اکنون ۱۰۰۰ دلار در کشور ایران بسیار ارزشمند بوده و چیزی معادل ۲۶ میلیون تومان است.تریدران ایرانی میتوانند به راحتی یک کسب سود معقول را از بیت کوین داشته باشند.

سیگنال ارز دیجیتال بر پایه BTC

تمامی سیگنال ها بر پایه تتر USDT نیست.سیگنال های خرید و فروش را میتوان بر پایه سایر آلت کوین ها و یا بیت کوین نیز داد.به عنوان مثال ترید در جفت از ETH/BTC یعنی خرید اتریوم بر پایه بیت کوین.

در این گونه جفت ارز ها ، امکان ترید بر پایه بیت کوین فراهم شده است.با این نوع ترید میتواند میزان بیت کوین خود را بر اساس خرید سایر آلت کوین ها افزایش داد.

به عنوان مثال ، اگر قیمت جفت ارز ETH/BTC  حدود ۰.۱ باشد ، یعنی قیمت اتریوم ۰.۱ بیت کوین است.اگر این ارز را خریداری کنیم و این جفت ارز رشد کند و به ۰.۱۵ بیت کوین برسد ، افزایش حجم بیت کوین برای ما حاصل شده است.

امروز کانال سیگنال بیت کوین زیادی وجود دارد که سیگنال هایی بر پایه بیت کوین ارسال میکنند.هدف این سیگنال ها ، افزایش حجم سرمایه بیت کوین تریدر است.

ارز های زیادی در مارکت کریپتو وجود دارد که قیمتشان در برابر بیت کوین بسیار ناچیز بوده و در حال رشد می باشند.بنابراین با خرید اینگونه ارز ها ، میتوان یک سرمایه گذاری خوب جهت افزایش حجم بیت کوین خود داشت.استفاده از این نوع سیگنال ها چه برای تریدر های جدید با سرمایه کم و چه باتجربه های مارکت پیشنهاد می شود.

استراتژی ورود به سیگنال بیت کوین

امروزه استراتژی های زیادی برای خرید و فروش رمز ارز ها وجود دارد.این استراتژی ها در جهت ترید آسان و کسب سود بالا فراهم شده اند.یکی از ساده ترین آنها استراتژی افزایش حجم بیت کوین است.

اگر یک تریدر میزانی بیت کوین را در ولت خود داشته باشد ، با این استراتژی میتواند مقدار بیت کوین خود را افزایش دهد.

استفاده از شاخص بولینگ باندر

شاخص بولینگ باندر یک شاخص در جهت اعلام زمان ورود و خروج به یک ارز است.استفاده از این شاخص بسیار آسان است.این شاخص دارای یک سقف باند ، یک کف باند و یک خط میانی است.

شاخص بولینگ باندر
شاخص بولینگ باندر

 

قیمت ارز دیجیتال در این محدوده سقف و کف باند در حال نوسان است.زمانی که قیمت به کف باند برسد ، میتوان انتظار برگشت قیمت به خط میانی باند را داشت.زمانی که قیمت از خط میانی باند رو به بالا حرکت میکند ، میتوان انتظار افزایش قیمت تا بولینگ باندر را داشت.

با استفاده از این شاخص میتوان به راحتی از بیت کوین نوسان گیری کرد.این نوسان گیری میتوان به صورت کوتاه مدت و یا بلند مدت باشد.

استفاده از شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه

تقریبا ساده‌ترین ابزار در تحلیل تکنیکال استفاده از میانگین متحرک‌هاست. این اندیکاتور میانگین قیمت در یک دوره زمانی مشخصی را محاسبه می‌کند، مثلا ۲۰۰ روز. خرید و فروش بیت کوین در این روش تنها بر اساس اندیکاتور میانگین متحرک است و هیچ ابزار دیگری برای انجام معامله احتیاج نخواهیم داشت.

شاخص میانگین متحرک 200 روزه بیت کوین
شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه بیت کوین

تنها زمانی وارد یک معامله شوید که این استراتژی به شما اجازه ورود می‌دهد. باید به این قانون همواره پایبند بود. اما این استراتژی بسیار ساده است:

زمانی که قیمت میانگین متحرک را به سمت بالا شکست، خرید کنید. برعکس زمانی که قیمت میانگین متحرک را به سمت پایین شکست، فروش بزنید.
 

ارتباط سیگنال بیت کوین با سایر سیگنال ها

همانطور که ذکر کریم ، یک سیگنال بیت کوین اطلاعات زیادی را در اختیار تریدر ها می گذارد.به دلیل حجم بالای معاملات بیت کوین نسبت به دیگر کوین ها ، روند حرکتی مارکت توسط بیت کوین مشخص می شود.

اگر یک تریدر به شاخص ها و چارت های دامیننس و حجم مارکت ها مسلط باشد ، به راحتی میتواند روند حرکتی کریپتوکارنسی ها را با صعود یا نزول بیت کوین تشخیص دهد.

اگر یک دستور خرید بیت کوین دریافت کرید ، بدانید که تقریبا مارکت کریپتو در آن زمان رو به رشد خواهد بود.اما در بعضی مواقع این نظریه عکس عمل خواهد کرد.آن هم به دلیل دامیننس بالای بیت کوین بر سایر آلت ها هست.در آن زمان عمده تریدر ها از پوزیشن آلت کوین ها خارج شده و به بیت کوین میروند.

در اینصورت قیمت بیت کوین بیشتر شده و در آلت کوین ها یک افت قیمت ثبت می شود.

به صورت کلی می توان از دستور خرید بیت کوین برای کل مارکت ها استفاده کرد.بنابراین اگر یک تریدر با سرمایه کم هستید ، از این نوع سیگنال ها به سادگی عبور نکنید.چرا که همین سیگنال ها نشان دهنده رشد مارکت ارز های دیجیتال خواهند بود.

 

در صورت تمایل به استفاده از سیگنال های مجموعه بالین سیگنال و عضویت در کانال VIP ارز دیجیتال این مجموعه ، میتوانید با پشتیبانی بالین سیگنال در ارتباط باشید.در کانال VIP بالین سیگنال ، سیگنال های خرید و فروش بیت کوین از قبیل سیگنال بایننس فیوچرز و سیگنال صرافی های داخلی ارائه می شود.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *