آیا بیت کوین میتواند ۱۶۰۰۰ دلار را شکست دهد

آیا بیت کوین میتواند ۱۶۰۰۰ دلار را شکست دهد

بدون شک قیمت بیت کوین در یک روند صعودی قرار دارد و توانسته است سطح ۱۶۰۰۰ دلار را برای اولین بار طی چند سال امتحان کند.اما تصحیح قیمت به علت سرخوشی و طمع بازار امکان پذیر است.در پست قبلی ذکر کردیم که ۳ دلیل که باعث افزایش قیمت بیت کوین به ۱۶۰۰۰ دلار شد . و در این مطلب به این مهم میپردازیم که آیا بیت کوین میتواند ۱۶۰۰۰ دلار را شکست دهد.

آیا بیت کوین میتواند 16000 دلار را شکست دهد
آیا بیت کوین میتواند ۱۶۰۰۰ دلار را شکست دهد

در تاریخ ۱۲ نوامبر،بیت کوین قدرت خود را با چندین مرتبه شکستن قیمت ۱۶۰۰۰ دلار نشان داد و حتی در دقایقی پیش تا محدوده ۱۶۱۵۰ دلار پیشی گرفت که بالاترین قیمت بیت کوین در امسال به شمار میرود.

این بالاترین قیمت سالانه ثبت شده،۳۰۰ درصد از پایین ترین قیمت ثبت شده بیت کوین در مارچ امسال یعنی ۳۸۰۰ دلار بیشتر است که برای بیت کوین یک رخداد تاریخی محسوب میشود.ناگفته نماند که سال ۲۰۲۰،اصلا سال خوبی برای آلت کوین ها نبوده است که دلیل آن هم بسیار واضح است.

حتی استن دراكن میلر،یکی از سرمایه گذاران بزرگ موسسه digital gold ،در این هفته اعلام کرده است که بیت کوین را خریداری کرده است و انتظار دارد بیت کوین حتی از طلا هم عملکرد بهتری داشته باشد.

با این حال ، آیا با توجه به چنین سرخوشی ، صعود بیشتر به سمت بالا قابل توجیه است؟ شاخص ترس و طمع در بالاترین سطح یعنی ۸۷  قرار دارد و اصلاح آن را در کوتاه مدت حتما صورت خواهد گرفت.

بیت کوین در حال ثبت ششمین کندل سبز هفتگی خود است

در نمودار هفتگی بیت کوین نشان از یک سطح مقاومتی نسبی در ۱۶۰۰۰ را میدهد.در طی سه سال گذشته این اولین بار است که بیت کوین به ۱۶۰۰۰ دلار رسیده است.ششمین کندل سبز هم در حال ثبت شدن است که این نیز نشان دهنده یک مارکت بولیش و صعودی است.

تحلیل بیت کوین در نمودار هفتگی
تحلیل بیت کوین در نمودار هفتگی

با این حال در این هفته ها ، بیت کوین به مقاومت های قبلی خود باز نگشته است و همواره حالت صعودی خود را ادامه داده است.برای یک مارکت سالم،برگشت قیمت به سطح های مقاومتی قبلی و تغییر آن سطح ها به سطح های حمایتی ضروری می باشد.به عنوان مثال تست دوبار به سطح ۱۲۰۰۰ دلار اتفاق نیوفتاده است و تریدر ها بایستی کاملا مراقب روند مارکت باشند.چرا که برگشت قیمت به سطح های پایینی ممکن است.

ثبت واگرایی نزولی در نمودار روزانه

در تایم فریم روزانه،یک شکست معتبر در بالای ۱۵۶۰۰ دلار را نشان میدهد.همچنین شکست قیمتی با حجم بالا رخ داده است که نشانگر قدرت بالای گاو ها است.اما شکست فعلی سطح ۱۶۰۰۰ دلار،فاقد حجم لازمه بوده و این باعث یک واگرایی نزولی در نمودار روزانه است.

تحلیل بیت کوین در نمودار روزانه
تحلیل بیت کوین در نمودار روزانه

به همین دلیل اگر بیت کوین از سطح ۱۵۶۰۰ دلار به پایین تر برود،اصلاح بیشتر قیمت دور از تصور نخواهد بود.در صورت تشدید اصلاح، شاهد سطح های ۱۴۹۰۰ و ۱۴۱۰۰ و ۱۳۹۰۰ دلار و حتی تا کانال های ۱۲ و ۱۱ کایی هم افت خواهد کرد.

شاخص ترس و طمع همچنان در بالاترین سطح قرار دارد

شاخص Fear & Greed هنوز در سطح بسیار بالایی قرار دارد،و در سطح ۸۷ از سطح قرار دارد که در بالاترین سطح ها از جون ۲۰۱۷ می باشد.این شاخص یک اندیکاتور مفید برای نشان دادن احساسات مارکت است.وقتی این شاخص به بالای ۸۰ برسد،احتمال اصلاح قیمت نسبت به ادامه روند صعود قیمت بیشتر خواهد شد.این سرخوشی غالباً کوتاه مدت است زیرا بازار اغلب در خلاف جهت انتظار اکثر معامله گران حرکت می کند.

حتی زمانی که سرمایه گذاران بزرگ و موسسات اعلام میکنند که بیت کوین نگهداری میکنند،این به معنای سیگنال خرید بیت کوین نیست.اصلاح قیمت بلاخره صورت خواهد گرفت که برای سلامت بازار بیت کوین بسیار حیاتی است.

شاخص ترس و طمع در 12 نوامبر
شاخص ترس و طمع در ۱۲ نوامبر
, , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *