چرا مدیران ریپل نمی خواهند اطلاعت مالی شان فاش شود

چرا مدیران ریپل نمی خواهند اطلاعت مالی شان فاش شود

به گزارش Bloomberg مدیر عامل ریپل آقای Brad Garlinghouse و بنیانگذار این شرکت Chris Larsen در تلاش هستند تا مانع دسترسی کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده ( SEC ) به امور مالی خود شوند.در روز گذشته یک پست تحت عنوان آیا ریپل در آستانه نابودی است را منتشر کردیم که در آن به توضیحاتی از قبلی فروش های سنگین و پی در پی یک از بنیان گذاران قدیمی ریپل پرداخته بودیم.به دلیل شرایط فعلی ، سیگنال ریپل در کانال تلگرام ما منتشر نشده است.

چرا مدیران ریپل نمی خواهند اطلاعت مالی شان فاش شود
چرا مدیران ریپل نمی خواهند اطلاعت مالی شان فاش شود

کمیسیون SEC در هفته گذشته دستور بررسی حساب های مالی این دو مدیر برجسته ریپل طی ۸ سال گذشته را به شش موسسه بانکی اعلام کرده بود.مدیر عامل ریپل برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)  و همچنین بنیانگذارش کریس لارسن (Chris Larsen) در طی شکایتی که مدتی قبل از سوی بورس و اوراق بهادار آمریکا مبنی بر فروش غیرقانونی ریپل از سال ۲۰۱۳ مطرح شد به عنوان متهمان اصلی این پرونده جهت دفاع از خود در دادگاه حضور پیدا کردند.وکلای مدیرعامل و بنیانگذار ریپل در نامه ای به Analisa Torres قاضی دادگاه منطقه ای در جنوب ایالت نیویورک خواستار لغو بررسی حساب های مالی موکلانش شدند. به گفته ایشان سوابق مالی این دو مدیر ارشد ریپل صرفا نحوه مخارج ایشان را نشان می‌دهد و مرتبط به پرونده نیست و اجازه دسترسی به این حساب ها زیاده روی در روند این دادرسی خواهد بود.

مخالفت SEC با توقف بررسی حساب های مالی دو مدیر ارشد ریپل

به گزارش U.Today برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse) و کریس لارسن (Chris Larsen) هر دو در نامه هایی جداگانه لغو بررسی حساب های مالی خویش را خواستار شدند.

در تاریخ ۱۰ مارچ، SEC در پاسخ به درخواست متهمان ادعا کرد که به هر دوی آنها بارها هشدار داده که XRP دارای صفاتی است که می‌تواند جزو اوراق بهادار قرار بگیرد. به گفته بورس و اوراق بهادار ایالت متحده در سال ۲۰۱۲ طی دو احضاریه به بنیانگذار ریپل آقای Chris Larsen هشدار داده است که اگر ریپل تحت شرایط خاصی عرضه و تقاضا شود می‌تواند به عنوان یک اوراق بهادار در نظر گرفته شود. SEC به وی هشدار داده بود که جهت شفاف سازی در معاملات ریپل به بورس و اوراق بهادار ایالت متحده مراجع کند که او از انجام این کار امتناع کرده است.

به گفته SEC، لارسن پیشنهادات و فروش اولیه ریپل را رقم زد و سپس نقش کلیدی در نحوه عرضه ، تعیین قیمت و معاملات ریپل را اجرا کرد. به ادعای بورس و اوراق بهادار آمریکا لارسن از طریق جذب مخاطب و سرمایه گذاران اقدام به فروش دارایی های خود و همچنین دارایی های این شرکت کرده است.با این حال لارنس طی ۲۴ ساعته گذشته ۱۳۷ میلیون ریپل به ارزش ۶۱ میلیون دلار را از کیف پول خود انتقال داده است.بورس اوراق بهادار امریکا ادعا می‌کند که لارنس و گارلینگهاوس در حال فروختن ریپل های خود از طریق روابط خود با دیگران هستند که این را اقدامی غیرقانونی تلقی کرده است.

 

آیا ادعای بورس اوراق بهادار آمریکا صحت دارد و به همین دلیل بررسی حساب های مالی این دو مدیر را برای شفاف سازی و تصمیم گیری صحیح را لازمه بررسی و دادرسی به این پرونده می داند؟
با توجه به داده ها آیا می‌توان انتظار داشت در صورت شکست در دادگاه این رمز ارز فعالیت خود را با حمایت غول های مالی جهانی ادامه دهد؟

به عقیده یک دادستان بازنشسته در ایالت متحده آمریکا ، این اقدام مدیران شرکت ریپل در جهت جلوگیری از بررسی حساب های مالی ایشان ، شک برانگیر خواهد بود چرا که اگر از نظر خودشان هیچ مشکلی بابت تخلف در نقل و انتقالات مالی آنها وجود نداشته باد ، نباید جلو این دستور قد علم کنند.به هر حال دیر و یا زود بررسی حساب های این دو فرد شروع خواهد شد و جواب بسیاری از سوالات سرمایه گذاران ارز دیجیتال ریپل پاسخ داه خواهد شد.

در هجمه انواع و اقسام فاندا ها و اخبار منفی پیرامون ریپل ، یک خبر امیدوار کننده امروز صبح در سایت یوتودی منتشر شد که در زیر به توضیح آن خواهیم پرداخت.

بالاگرفتن محبوبیت ریپل در ژاپن

امروز ۱۲ مارچ در خبری SBI اعلام کرد که سود پایان سال سهام داران خود را با ریپل پرداخت خواهد کرد. SBI یک شرکت خدمات مالی در ژاپن است که از آن به عنوان گروه مبتکر تجارت استراتژیک نیز یاد می‌کنند. این غول مالی ژاپن شریک دیرینه و یکی از قویترین حامیان ریپل شناخته میشود.در پی انتشار این خبر محبوبیت این رمز ارز در ژاپن افزایش یافت و موجی از سرمایه گذاران اقدام به خرید XRP کردند.

شرکت SBI ژاپن و ریپل
شرکت SBI ژاپن و ریپل

حال این شرکت در نظر دارد از سرمایه گذاران خود قدردانی کند و سود پایان سال سهام داران خود را با ریپل پرداخت کند، به گفته این شرکت کسانی که حداقل ۱۰۰ سهام گروه SBI را در اختیار داشته باشند می‌توانند ۲۵۰۰ ین ( ۲۳ دلار) ریپل دریافت کنند. تعداد دقیق ریپل هایی که به افراد تعلق می‌گیرد در تاریخ ۳۰ ژوئن مشخص خواهد شد، متقاضیان می‌توانند تا تاریخ ۳۱ مای درخواست خود جهت دریافت سود حاصله با ریپل را ثبت کنند .

 

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *