پس گرفتن قیمت ۱۵۵۰۰ بیت کوین بعد از فروش بزرگ نهنگ ها

در چند روز گذشته یک ریزش سنگین قیمتی بیت کوین را به واسطه فروش سنگین نهنگ های بازار اتفاق افتاده بود را مشاهده کردیم و در یک پست تحت عنوان بازی نهنگ ها یا عدم ثبات قیمت بیت کوین به توضیح آن پرداختم.در حال حاظر نشانه هایی است که پس گرفتن قیمت ۱۵۵۰۰ بیت کوین بعد از فروش بزرگ نهنگ ها باعث پامپ های بیشتر بیت کوین خواهد شد.

پس گرفتن قیمت 15500 بیت کوین بعد از فروش بزرگ نهنگ ها
پس گرفتن قیمت ۱۵۵۰۰ بیت کوین بعد از فروش بزرگ نهنگ ها

با توجه به چرخه های قبلی بازار،قیمت بیت کوین پس از اینکه نهنگ های بازار بیت کوین در ماه مارس بالاترین مقدار BTC را فروخته بودند،توانست که امروز در ۱۱ نوامبر قیمت ۱۵۵۰۰ دلاری خود را پس بگیرد.در تاریخ هروقت این اتفاق رخ داده شده بود،مارکت بار دیگر توانسته بود که به روند صعودی خود برگردد و حتی به سطح های بالاتر نیز صعود کند.این یک نشانه برای صعود بیت کوین مطابق با گذشته است.

در تاریخ ۱۲ مارس ، شاخص میانگین ورودی به مبادلات (MA7) به ۳ رسیده بود. در آن زمان ، BTC پس ازمشاهده فروش و خارج کردن این ارز در صرافی بیتمکس،تا قیمت ۳۵۹۶ دلار کاهش یافت.که در آن زمان یک موقعیت فروش به عنوان سیگنال بیتمکس و سیگنال بایننس تاریخی در مارکت ارز های مجازی ثبت شد.از آن زمان تا کنون، MA7 هیچوقت به بالاتر از ۱.۷ نرسیده بود. در ۱۱ نوامبر ، برای اولین بار از ماه مارس ، MA7 به عدد ۲ رسید. این نشان می دهد که نهنگ ها در چند روز گذشته مقدار قابل توجهی BTC فروخته اند که در صورت تکرار تاریخ،امکان افزایش قیمت تا سطح های ۱۷۰۰۰ و ۱۸۰۰۰ دلار خواهیم بود.

چرا فروش بزرگ بیت کوین روند صعودی را نشان می دهد ؟

دارندان تعداد بالای بیت کوین و نهنگ های این مارکت،لزوما نیازی به ورود به موقعیت شورت و سیگنال شورت بیت کوین ندارند زیرا آنها همواره مانند بیریش بوده و تمایل به ریزش دارند.بسیاری از نهنگ ها ترجیح می دهند در میان یک روند صعودی سود ببرند و در طول مسیر موقعیت ایجاد کنند. دلیل این امر این است که نهنگ ها موقعیت های بزرگتری نسبت به تریدر های خورده پا دارند. به همین ترتیب ، آنها به دنبال نقدینگی و تقاضای بالای خریدار برای فروش یا تنظیم موقعیت های خود هستند.آنها میتوانند با تنظیم بازار و فروش مقدار زیادی بیت کوین،قیمت این ارز را کاهش داده و دوباره در قیمت های پایین تر بیت کوین خود را خرید کنند که با این کار سود خوبی را کسب میکنند.

افت های قیمت بیت کوین در نوامبر که دوباره خریداری شده اند
افت های قیمت بیت کوین در نوامبر که دوباره خریداری شده اند

هنگامی که این شرایط در بازار رخ میدهد،گاو های مارکت تمایل دارند که قیمت را به سرعت به بالا ببرند.زیرا فشار فروش نهنگ ها در کوتاه مدت و میان مدت تا حدی بر روی ارز های کریپتوکارنسی کمتر میشود.به زبان ساده تر،هنگامی که نهنگ ها در حال استراحت و لذت بردن از سود های بدست آمده خود هستند،این گاو هاهستند که از شرایط بازار سود برده و قیمت را به بالا میکشند.

کی یانگ جو ، مدیر عامل CryptoQuant ، تأکید کرد که بیت کوین در طول تاریخ پس از ورود نهنگ های قاتل به بازار،حرکت صعودی داشته است.او عنوان کرد که هنگامی که نهنگ های قاتل وارد صرافی ها شده و شروع به فروش بیت کوین های خود میکنند،فرصت را از دست ندهید وخریدار این ارز در قیمت های پایین باشید.

بازار بیت کوین،دز تاریخ های ۸ نوامبر و ۱۰ نوامبر و ۱۱ نوامبر،افت قیمتی زیادی را ثبت کرده است که نشان میدهد در این نوسانات بازار،نهنگ ها به خوبی کسب سود کرده باشند و دوباره بیت کوین های خود را در قیمت های پایین خریداری کرده باشند.بعد از هر افت قیمت،بیت کوین با قدرت رشد کرد و سطح های شکسته شده قبلی خود را پس گرفت و در طی چند ساعت گذشته به بالای سطح مقاومتی ۱۵۵۰۰ دلار آمده است.با این حال در هر افت قیمتی توسط نهنگ های بیت کوین،تریدر های خورده پا شروع به خرید میکنند و با کمک گاو های بازار مارکت را کنترل میکنند.

تعداد آدرس های فعال بیت کوین در حال افزایش است

در کنار تحلیل های ارائه شده از بیت کوین که نشان از روند صعودی مارکت را میدهد،آدرس و کیف پول های بیت کوین نیز زیاد شده  است که این موضوع را میرساند که بیت کوین میخواهد رشد کند.

به گزارش سایت کوین تلگراف،طبق داده های Glassnode ، تعداد آدرسهای فعال بیت کوین به بالاترین حد چند ساله رسیده است. الیاس سیموس ، مدیر عملیات پروتکل Bison Trails گفته است که تعداد آدرس های فعال بیت کوین به بالاترین حد خود از ژانویه ۲۰۱۸ تا کنون رسیده است که نشان از جذب سرمایه گذاران بیشتر به بازار بیت کوین است.

تعداد آدرس های فعالی بیت کوین به گزارش Glassnode
تعداد آدرس های فعالی بیت کوین به گزارش Glassnode

تعداد آدرس های فعال بیت کوین یک معیار مهم برای است زیرا می تواند دو روند اصلی را نشان دهد.اول اینکه تریدر های جدید و خورده پای زیادی به بیت کوین علاقه مند شده اند و با خرید این ارز و انتقال آن به کیف پول های شخصی خود،میخواهد این ارز مجازی را به مدت طولانی نگهداری کنند.دوم این که،سرمایه گذاران بزرگ و نهنگ های بیت کوین،نقشه فروش بیت کوین را داشته اند و با انتقال بیت به آدرس های مختلف شروع به فروش این ارز در صرافی ها کرده اند.

ترکیبی از تحلیل های مثبت بیت کوین از لحاظ تکنیکال و اخبار و فاندا های مثبت این روز ها،این احتمال را میدهد که بیت کون تا قبل از پایان سال یک روند صعودی را نشان داده و بالاترین قیمتی تاریخی خود را به ثبت برساند.

, , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *