نکات مهمی که تریدر باید بداند

نکات مهمی که تریدر باید بداند

نکات مهمی که تریدر باید بداند
نکات مهمی که تریدر باید بداند

در فضای معاملات ارز مجازی ، ترید (TRADE) یا معامله گری یک شغل پردرآمد محسوب میشود.اما اگر فقط به همین درآمد زایی توجه کنید و به نکات مهمی که تریدر باید بداند توجه نکنید شک نداشته باشید که سنگین ترین ضرر های مالی را در بازار ارز مجازی تجربه میکنید.یک تریدر باید برای سختی این کار اهمیت قائل شود و بداند که پول سازی از ترید به هیچ وجه آسان نیست و اگر درگیر هیجانات و احساسات شود سرمایه خود را از دست میدهد.

معمولا هر تریدر دست کم یک بار در مسیر ترید ضرر و زیان هایی را تجربه کرده که برای او درست عبرتی شده است که به صورت اصولی به ترید خود ادامه دهد و مرتکب اشتباهات گذشته خود نشود.در این مقاله به نکات مهمی که تریدر باید بداند اشاره شده است.امیدواریم که ادامه مطلب این مقاله برای شما تریدر های عزیز سودمند باشد.

۱ – ترید کردن را یک تفریح ندانید : در معامله گری خود بایستی دقت کافی را داشته و توجه جدی داشته باشید.هیجکس برای تفریح و سرگرمی در این بازار ورود نکرده است. پس یک تریدر حرفه ای با تنظیم زمان خود در کار های روزمره زندگی، زمانی را هم برای انجام معامله خود تعیین میکند و به صورت جدی معامله خود را دنبال میکند.به یاد داشته باشید که اصلا قرار نیست در یک بازه زمانی خاص در روز شما میلیونر شوید!

۲- راه هزار ماه در یک شب طی نمیشود : هر شخص موفقی در زندگی خود یک شبه موفق نشده است و برای هر موفقیتی نیاز به تلاش و زمان گذاشتن در آن کار است.در ترید کردن اگر به دنبال راه های میانبر و فرعی باشید،باید مقدار قابل توجهی از سرمایه خود را از دست داده بدانید.توجه داشته باشید که همیشه برای ترید کردن وقت کافی است و هیچ وقت دیر نیست .

۳ – به خودتان در یادگیری فرصت دهید : شما در مدت زمان یک هفته یا یک ماه تریدر نمیشوید.برای کسب تجربه و مهارت های لازم در معامله گری نیاز به گذشت زمان طولانی میباشد و هرچه بیشتر مطالعه و تحقیق داشته باشید به دانش ترید شما افزوده خواهد شد . آموزش و مطالعه فقط در مورد تحلیل ارز مجازی و چارت خوانی نیست بلکه باید بفهمید چگونه بایستیی با مشکلات ترید مقابله کرد و از چه راهی مشکلات پیش رو را کنار گذاشت.هرچه قدر تریدر حرفه ای هم باشید باز هم نکات و تجاربی هست که آن ها را نیافته اید.

نکات مهمی که تریدر باید بداند
نکات مهمی که تریدر باید بداند

۴ – معاملات خود را ثبت و بررسی کنید : یک دفترچه برای خود داشته باشید و هر نکته ای که در ترید به ذهن شما میرسد را یادداشت کنید.اگر در تریدی ضرر کرده اید دلیل آن را یادداشت کنید.اگر سود کرده اید نیز دلیل آن را یادداشت کنید. برای اینکه در آینده به مشکلی بر نخورید باید از همین الان بررسی را شروع کنید و نقاط ضعف و قوت خود در تحلیل ارز های مجازی را بدانید تا از اشتباهات و ترید های درست خود درست بگیرید.

۵ – برای سرمایه خود برنامه داشته باشید : در معامله گری نبایستی با تمام سرمایه خود وارد بازار شوید.اگر اقدام به انجام ترید کرده اید درصد مشخصی از سرمایه خود را درگیر کنید و با همان مقدار به معامله خود ادامه بدهید.اگر به صورت همزمان چند ترید را انجام میدهید برای هر کدام درصدی از سرمایه تعریف کنید و هیچ وقت با تمام سرمایه خود ترید نکنید.این را بدانید که اگر در یک معامله همه حساب کتاب ها و پیش بینی ها تغییر کنید و روند معامله عوض شود شما ضرر سنگینی کرده اید، حال با سرمایه مشخص که وارد معامله کرده اید ضرر کرده اید یا با تمام سرمایه خود ؟ پس مدیریت سرمایه را جدی بگیرید و در هر معامله بیشتر از ۵ تا ۱۰ درصد سرمایه خود را وارد بازار نکنید.

۶ – احساس خود را در معامله گری کنار بگذارید : یاد بگیرید که با کمبودهای سیستم معاملاتی فعلی خود کنار بیایید. بیاموزید که چگونه معاملات زیان‌ده خود را کاهش دهید و چگونه معاملات سودده خود را سریعاً نبندید و به آنها اجازه دهید تا به حداکثرِ سود برسند. نحوه مواجهه با ضرر را یاد بگیرید؛ چراکه اگر تنها یک چیز در ترید قطعی باشد، این است که بهترین تریدرها همیشه در معرض ضررکردن هستند.تیم بالین سیگنال در مورد ارائه سیگنال ارز مجازی تمامی باید و نباید ها را به شما اعلام میکند و تا میتوانید با تیم جلو بروید.تغییر دادن مدام سیستم معاملاتی به دلیل هیجانات بازار یعنی از دست دادن سرمایه !

۷ – مسئولیت ترید خود را به عهده بگیرید : هر اتفاق خوب و بدی که در طی ترید شما رخ دهد شما مسئول آن هستید.اگر روند معامله طبق انتظار شما پیش نرفت ، بازر سهام و کارگذار و اطرافیان خود را سرزنش نکنید و به جای آن مسئولیت را قبول داشته باشید و در عوض تمرکز خود را روی کنترل ترید بگذارید.

۸ – نا امید نباشید : مهم تر از سرمایه مالی که وارد بازار کرده اید ، وقت و ذهن شما است که در این مدت بر روی ترید های خود گذاشته اید . اگر در ترید اشتباهی انجام دادید و به ضرر مالی تبدیل شد نا امید نشوید.بسیاری از افراد بوده اند که پس از از دست دادن سرمایه خود،از بازار سهام و معامله گری دست کشیده اند و به دنبال جبران نبوده اند . این ایده اشتباه است و بایستی به صورت اصولی به ترید خود ادامه دهید تا از این کار لذت ببرید.

۹ – از باتجربه ها مشورت بخواهید : مشورت و کمک خواستن در ترید کردن امری بدیعی است و باید از کسانی که در بازار معامله گری تجربه دارند نظر خواسته و از کمک آن ها استفاده ببرید.اگر احساس میکنید نیاز به کمک و مشورت در ترید خود دارید میتوانید با تیم بالین سیگنال در تماس بوده و از تحلیل ها و سیگنال های ارائه شده اعم از سیگنال بیت کوین و سیگنال اتریوم و مابقی آلت کوین ها استفاده کنید.

سخن آخر این مطلب این است که هر تریدری در ابتدای کار به فکر سود های کلان این بازار است درصورتی که بازار ترید به هیچکس بدهکار نیست و اگر میخواهید در ترید خود سود کنید باید تابع قوانین بازار ترید باشید و به آن احترام بگذارید.قبل از شروع کار تا میتوانید مقاله بخوانید و آموزش کسب کنید و باز هم بدانید هرچقدر تجربه کسب کرده اید باز هم کافی نیست.

اگر اصطلاحات و مفاهیم بازار ارز مجازی را نمیدانید از این لینک وارد و مقاله را مطالعه کنید.

, , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *