امکان اصلاح BTC قبل از رسیدن به ۲۰۰۰۰

امکان اصلاح BTC قبل از رسیدن به ۲۰۰۰۰

امکان اصلاح BTC قبل از رسیدن به 20000
امکان اصلاح BTC قبل از رسیدن به ۲۰۰۰۰

در پست گذشته در خصوص روند بیت کوین و بازگشت موقت قیمت بیت کوین از ۱۸۵۰۰ صحبت کردیم که تا این لحظه هنوز هم از سطح مقاومت خود دور شده و در محدوده ۱۸۰۰۰ دلار در حال نوسان زدن می باشد.بیت کوین تا به این لحظه یک رالی صعودی پر قدرت را طی کرده است اما آیا همانند گذشته هر صعود سنگین نیازمند یک اصلاح شدید است ؟ در ادامه این مطلب به توضیح سناریو های احتمالی روند بیت کوین و اینکه آیا امکان اصلاح BTC قبل از رسیدن به ۲۰۰۰۰ وجود دارد یا خیر خواهیم پرداخت.

بیت کوین در یک روند صعودی قرار دارد و هر روز یک بالاترین سطح قیمتی را در این ۳ سال اخیر ثبت می کند.باید ببینیم که آیا بیت کوین میتواند بالاترین سطح تاریخی خود در محدوده ۲۰۰۰۰ دلار را بشکند یا قبل از آن نیاز به اصلاح قیمتی دارد.

چه زمانی اصلاح رخ می دهد ؟

طبق گزارش کوین تلگراف ، زمانی که به نمودار هفتگی بیت کوین نگاه میکنیم ، هیجان زده می شویم.در ۳۰ روز گذشته ، بیت کوین شاهد یک روند پارابولیک واقعی بوده است.اگرچه هنوز ۱۰ درصد تا رسیدن به بالاترین قیمت قبل خود فاصله دارد.تجربه نشان داده است که به دنبال هر صعود قیمت ، یک نزول قیمت نیز خواهیم دید.درحال حاظر این سوال مطرح می شود که چه زمانی شاهد اصلاح قیمت بیت کوین خواهیم بود.

بنا به پترن های فیبوناچی ، سناریو روز تاریک که در آن تصویر اصلاح قیمتی ۵۰ تا ۶۱ درصدی یعنی حدود قیمت ۹۰۰۰ دلار ترسیم میشود.منظور این است که با استفاده از اندیکاتور فیبوناچی در نمودار هفتگی ، مشخص است که اگر بیت کوین بخواهد اصلاح قیمتی را انجام دهد ، تا محدوده ۹۰۰۰ دلار افت قیمت پیدا خواهد کرد.این سناریو می تواند نگرانی هایی برای سرمایه گذاران و نگهداری کنندگان بیت کوین ایجاد کند.مشخص نیست که سطح مقاومتی قبلی ، اکنون به عنوان سطوح حمایتی برای این ارز دیجیتال عمل خواهد کرد یا خیر.

مقاومت ها و حمایت ها در نمودار بیت کوین
مقاومت ها و حمایت ها در نمودار بیت کوین

در نمودار روزانه بیت کوین ، نقاط حمایتی و مقاومتی مشخص است اما این سطح حمایتی قوی و مهم ۱۷۰۰۰ دلار است که اگر به خوبی حمایت شود ، می توان شاهد خرید های مجدد مریم و سرمایه گذاران در این نقطه قیمتی را شاهد باشیم.مگرنه در صورت شکسته شدن این حمایت ، افت قیمت به سمت سطح های ۱۴۰۰۰ دلار و ۱۲۵۰۰ دلار دور از تصور نخواهد بود.اگر چه ریزش قیمت تا این سطح حمایتی حدود ۲۵ درصد افت قیمت را ثبت خواهد کرد.اما این بازگشت قیمت برای روند صعودی مناسب خواهد بود.از آنجایی که این افت قیمت اجازه میدهد که خریداران بیشتری به بازار بیت کوین ورود کرده و سطح حمایتی را تقویت کنند ، باعث صعود قیمت تا سطح ۲۰۰۰۰ دلار خواهد شد.

می توان این سناریو را نادیده گرفت و فقط به روند ادامه دار صعودی توجه کرد.اما کاملا مشخص است که هرچه روند صعودی بیشتر باشد ، اصلاح نیز با شیب های بیشتر صورت خواهد گرفت.یعنی به معنای دیگر برای اینکه بیت کوین بتواند به بالاترین سطوح قیمت خود برسد ، حتما به یک اصلاح قیمتی احتیاج دارد.

سیر قوی بیت کوین

با نگاه کردن به نمودار ساعتی BTC/USD نمایی دیگر از این جفت ارز را مشاهده میکنیم که نشانگر ساختاری است که از ابتدای نوامبر تا کنون ادامه داشته است.این نمودار نشان می دهد که بیت کوین در حال حاظر در یک کانال صعودی بوده و رشد بالایی داشته است و توانسته است که به سقف کانال صعودی خود رسیده و سپس به کانال میانی حمایتی خود برگشت بخورد.

تحلیل بیت کوین در نمودار ساعتی 28 آبان
تحلیل بیت کوین در نمودار ساعتی ۲۸ آبان

در صورتی که بیت کوین در همین کانال خود به روند خود ادامه دهد ، میتواند یک افت قیمت ۹ درصدی تا محدوده ۱۶۲۸۵ دلار را تجربه کند اما به نظر میرسد قبل از این اتفاق ، درگیر سطح حمایتی ۱۷۰۰۰ دلار شود.

این احتمال نیز وجود دارد که بیت کوین مقاومت بالایی کانال را در حدود ۱۹۰۰۰ دلار را شکسته و به بالاتر حرکت کند.بنابراین اینطور تصور می شود که اصلاح قیمتی بیت کوین برای این افزایش قیمت ، قبلا رخ داده است و دیگر اصلاحی را انجام نخواهد داد.

داده های هیت مپ حاکی از پایدار ماندن کانال بیت کوین است

هیت مپ بیت کوین از سایت Tensorcharts
هیت مپ بیت کوین از سایت Tensorcharts

داده های هیت مپ در Tensorcharts نشان می دهد که دیوارهای فروش با قیمت ۱۸۵۰۰ و ۱۹۰۰۰ دلار وجود دارد.این باعث افزایش توجه نهنگ ها به این دیوار های فروش خواهد شد.در نمودار دیوار های خرید در سطح بین ۱۷۰۰۰ تا ۱۷۸۰۰ نیز وجود دارد.این سطح سفارشات طوری بنظر می رسد که قرار است در چند روز آینده بیت کوین در همین محدوده قیمتی باقی بماند.

در ادامه اگر تریدر ها بتوانند با استفاده از سیگنال بیت کوین ، به روند صعودی کمک کنند ، قیمت از ۱۹۰۰۰ دلار هم بالاتر خواهد رفت.

سناریو نزولی بیت کوین

اگر که سطح حمایتی ۱۷۰۰۰ دلار با شکست مواجه شود و قیمت افت بیشتری را تجربه کند سطح بعدی قیمت ۱۶۲۸۵ دلار خواهد بود.اگر اصلاح بیت کوین باز هم ادامه دار باشد ، سطح حمایتی بعدی ۱۴۰۰۰ دلار خواهد بود.

سناریو صعودی بیت کوین

اگر قیمت بیت کوین در بالای ۱۹۰۰۰ دلار بسته شود ، یک روند صعودی جدید برای بیت کوین ایجاد میشود که میتواند با عبور از سطح ۲۰۰۰۰ دلاری به سطح های بالاتر نیز نفوذ کند.

حدود ۳ سال است که اکثر تریدر ها منتظر همین موقعیتی بوده اند.در کنار این اتفاق مهم باید در ترید های خود مطمئن عمل کرده که دچار ضرر و زیان اقتصادی نشویم.تحلیل ها و احتمالات زیادی در بازار وجود دارد اما نمیتوان گفت که همه تحلیل ها به خوبی پیش خواهند رفت.

 

 

, , , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *