سیگنال اسکالپ ارز دیجیتال

سیگنال اسکالپ چیست

سیگنال اسکالپ ارز دیجیتال

اگر از آن تریدر هایی هستید که عاشق هیجانات بازار ارز دیجیتال هستید و دوست دارید شرایط را کمی برای خود هیجان انگیز کنید، سیگنال اسکالپ گزینه ی مناسب شماست. این روش معامله برای سود بردن از نوسانات کوتاه مدت قیمتی است .

 

افرادی که در این بازار بسیار حرفه ای هستند، می توانند در کوتاه ترین مدت سود زیادی بدست آوردند. در این مقاله می خواهیم به طور کامل در مورد اسکالپ تریدینگ، مزایا و معایب این روش و سیگنال آن بیشتر توضیح دهیم.

اسکالپ تریدینگ چیست

روش های زیادی برای معامله در بازار ارز دیجیتال وجود دارد. یکی از آنها روش اسکالپ تریدینگ است. اصل معامله در این روش، تمرکز بر روی حرکات لحظه ای قیمتی و استفاده از آنهاست. هدف این روش، کسب سود زیاد از یک معامله ی بزرگ نیست.بلکه هدف کسب سودهای کوچک از معاملات زیاد است.

اسکالپ گیری در دراز مدت شما را به سرمایه ی زیادی می رساند. این روش معامله، جزو معامله های کوتاه مدت و یک روش معمول ترید روزانه محسوب می شود.

اسکالپ تریدینگ در جهت کسب سود در کوتاه مدت انجام میشود.
اسکالپ تریدینگ در جهت کسب سود در کوتاه مدت انجام میشود.

این روش ترید برای افرادی مناسب است که قدرت تصمیم گیری های سریعی دارند .همچنین تسلط زیادی بر روش تحلیل تکنیکال و ابزارهای آن  که تمرکز اصلی اش روی نمودارهای قیمتی است دارند. اصولاً تریدرهای حرفه ای بخشی از سرمایه ی خود و نه همه‌ی آن را به انجام این معاملات اختصاص می دهند. این روش ترید نه تنها در بازار ارز دیجیتال بلکه در بازار بورس و حتی فارکس نیز انجام می شود.

اسکالپ تریدینگ روش جذابی برای انجام معاملات است و در واقع تریدرها در آن از ناکارآمدی بازار سود می برند. از آنجایی که تریدرهای این روش معامله باید تمام وقت به نمودارها نگاه کرده و آنها را بررسی کنند، تحلیل تکنیکال اهمیت بسیار ویژه ای در آن دارد. صراحتاً می گوییم که اسکالپ تریدینگ به هیچ عنوان برای مبتدی ها مناسب نیست .آنها نمی توانند به این روش در بازار ارز فعالیت داشته باشند.

تریدر های این بخش را اسکالپر می نامند.اسکالپر برای موفقیت در این روش تریدینگ به ابزارهایی نظیر Live Feed نیاز دارند.علاوه بر این تریدر برای انجام معاملات پی در پی باید استقامت لازم را نیز داشته باشد.چرا که همانطور که به سرعت کسب سود میکنند ، باخت نیز در این ترید زیاد میشود.

کسب سود با سیگنال اسکالپ تریدینگ

در روش Scalping چند فاکتور مهم وجود دارد. حجم معاملات، واکنش قیمتی، سطح حمایت و مقاومت و الگوهای شمعی. یکی از نکات مهم در روش اسکالپینگ رازدار بودن است. اگر قرار بود همه از تغییرات لحظه ای خبردار شوند و معامله کنند، دیگر سودی نصیب تریدرهای اسکالپ نمی شد. بنابراین بسیاری از تریدرهای این بازار استراتژی های مخصوص به خود را دارند و به ندرت آن را با دیگران به اشتراک می گذارند.

تایم فریم هایی که تریدرهای اسکالپ در آن معامله می کنند، بسیار کوچک است.تایم فریم ها یک ساعت تا حتی ۵ دقیقه را هم شامل می شوند. کار در تایم فریم های بسیار کوتاه بسیار دشوار است .

حتی گاهی از توانایی انسانی خارج شده و بنابراین معاملات توسط ربات های تریدینگ انجام می شود. یک تریدر اسکالپی باید دید وسیعی از ساختارهای بازاری و یک نگاه رو به بالا داشته باشد که بتواند روند بازار را مشخص کرده و روی آنها زوم کرده و به دنبال فرصت هایی برای اسکالپینگ باشد.

همانطور که گفته شد کسب سود از این استراتژی تخصصی است.افراد مبتدی بازار برای استفاده از این روش نیاز به مشاور ماهر دارند.کسانی که بتوانند سریع اعلام ورود و اعلام خروج کنند.

کسب سود با سیگنال اسکالپ در همه حالت انجام میشود.حتی زمانی که بازار ریزشی است.این کسب سود به واسطه نوسانات و برگشت های قیمتی صورت میگیرد.

اسکالپ تریدینگ برای چه افرادی مناسب است

همانطور که در بالا هم گفتیم، اسکالپ تریدینگ برای افرادی است که تجربه ی زیادی در بازار ارز دیجیتال دارند. علاوه بر سابقه و تسلط، برای فعالیت در این بازار به زمان کافی هم نیاز دارید. شما باید وقت بگذارید و مدام تغییرات بازار را ارزیابی و بررسی کنید. به همین دلیل برای فعالیت در این استراتژی ترید نکاتی ضروری است.

سیگنال اسکالپ مناسب کدام افراد است
سیگنال اسکالپ مناسب کدام افراد است

اسکالپ گیری از ارز های دیجیتال مناسب این گروه از ترید ها است :

 • به هیجان علاقه مندند و یک بازار پر ریسک و هیجان را به روندِ آرام بازاری ترجیح می دهند.
 • قدرت تصمیم گیری سریع دارند. این ویژگی یک ویژگی ذاتی در افراد است که می توانند در شرایطی که هیجانات بسیار بالاست تصمیمات مدیریت شده و درستی بگیرند.
 • وقت خود را به طور کامل صرف بازار ارز دیجیتال کرده باشند. افرادی که به صورت نیمه وقت یا به عنوان یک فعالیت جانبی به این بازار نگاه می کنند، نمی توانند یک اسکالپر حرفه ای باشند.
 • اسکالپ گیری معمولا در صرافی هایی مانند بایننس انجام میشود.اما افرادی که از سیگنال صرافی ایرانی استفاده می کنند نیز میتوانند اسکالپ گیری کنند.

مزایا و معایب روش اسکالپینگ

اگر شما شرایط بالا را داشته باشید و تریدر حرفه ای بازار باشید که به تحلیل تکنیکال تسلط دارد، می توانید از این روش معامله، سود زیادی به دست آورید. مانند هر روش معامله در بازار ارز، این روش هم مزایای خاص خود را دارد که بعضی از مهمترین آنها به شرح زیر است.

 • این روش تریدینگ برای افرادی که به معاملات بلند مدت علاقه مند نیستند. در عین حال می خواهند در بازار ارز کسب سود کنند، بسیار مفید است.
 • در این روش معامله، در مقایسه با معاملات دراز مدت، امکان انجام معاملات بیشتر است . شما می توانید حتی در بازارهایی که راکد هستند و تحرکات قیمتی بسیار کوچکی هم دارند، کسب سود کنید.
 • از آنجایی که در این روش معاملاتی، تریدرها می توانند به سودهای خوبی دسترسی پیدا کنند، می توانند هیجانات خود را کنترل کرده و سطح رضایت بیشتری از بازار داشته باشند.
 • از آنجایی که بازه ی مد نظر معاملاتی کوتاه است، ریسک معاملات در آن به شدت کاهش پیدا می کند . از این رو احتمال کسب سود افزایش می یابد.
 • تریدر هایی که به تازگی می خواهند وارد این روش معامله شوند، هم می توانند پس از آشنایی با استراتژی های اولیه ی این روش کسب سود کنند.

اما در کنار اینها، معایبی نیز وجود دارد که بعضی از آنها می تواند سرمایه ی تریدر را به خطر بیاندازند. بعضی از این معایب عبارت اند از:

 • برای افرادی که سابقه ی کافی ندارند یا از سرعت عمل بالایی برخوردار نیستند یا دانش محاسباتی خوبی ندارند، احتمال شکست و از دست دادن سرمایه در این روش معاملاتی بسیار بالا است.
 • همیشه و به صورت لحظه ای باید نمودارهای قیمتی را بررسی کنید. در غیر این صورت فرصت های معامله به این روش را از دست خواهید داد.
 • این روشِ معامله، استرس زیادی به همراه دارد.این استرس در هیچ روشی در بازار ارز دیجیتال وجود ندارد و افراد زیادی ممکن است نتوانند با آن کنار بیایند.
 • تریدر ها برای اسکالپ گیری کارمزد زیادی پرداخت میکنند.آن هم به دلیل خری و فروش های مکرر در بازار است.
 • برای کسب سود ، نیاز به استفاده از اهرم و لوریج های بالا است.در بخش آموزش بایننس فیوچرز به این مورد اشاره شده است.

صرافی های اسکالپینگ

صرافی های زیادی هستند که امکان انجام معاملات اسکالپ در آنها وجود دارد.اما از آنجایی که سرعت در این روش حرف اول را می زند، انتخاب صرافی قدرتمند اهمیت بسیار زیادی دارد. بعضی از صرافی هایی که میتواند در آن ها اسکالپ گیری کرد :

 • صرافی IC Markets
 • صرافی FXTM
 • صرافی BINANCR
 • صرافی FXPro
 • صرافی ThinkMarkets
 • صرافی OctaFX

سیگنال اسکالپ چیست

همانطور که در بالا گفته شد، معامله به روش اسکالپ در بازار ارز دیجیتال کار آسانی نیست و به تجربه و تسلط زیادی نیاز دارد. با این حال افرادی هستند که علاقه مند ورود به این سبک از بازار هستند اما شاید قدرت کافی برای این کار را نداشته باشند. از این رو می توانند از سیگنال اسکالپ برای این کار استفاده کنند.

با این حال قبل از اینکه در مورد این سیگنال توضیح دهیم لازم است که بدانید برای استفاده از آن نمی توانید به طور کامل یک مبتدی باشید. بلکه باید به صورت نسبی با بازار و روند انجام معاملات آشنایی داشته باشید و در مورد تحلیل تکنیکال اطلاعات بالایی داشته باشید.

سیگنال اسکالپ چیست
سیگنال اسکالپ چیست

در غیر این صورت نه تنها نمی توانید از سیگنال ها استفاده کنید، بلکه ورود شما به بازار هم به احتمال زیاد با ضرر زیادی برایتان همراه خواهد بود.

نکته ی دیگر در مورد سیگنال های اسکالپ این است که آنها بسیار کوتاه مدت و لحظه ای هستند . اگر دیر اقدام کنید ممکن است دیگر معتبر نباشند.

یک سیگنال اسکالپ به طور کلی از بخش های زیر تشکیل شده است:

نوع اقدام: در درجه ی اول نوع اقدام به شما اطلاع داده می شود: خرید یا فروش.

نوع ارز: به شما اطلاع داده می شود که سیگنال ارائه شده برای کدام ارز دیجیتالِ موجود در بازار است.

قیمت: قیمت های لحظه ای که می توانید اقدام مد نظر را با آنها انجام دهید نیز در یک سیگنال اسکالپ مد نظر قرار می گیرد.

حد سود و توقف ضرر: این بخش نیز مانند هر سیگنال دیگری در یک سیگنال اسکالپ وجود دارد و به کمک آن به شما اعلام می شود با چقدر سود باید معامله را به پایان برسانید و در صورت ضرر تا چه مقدار کاهش قیمت، صبر داشته باشید.

تحلیل سیگنال: بخش بعدی که یکی از مهم ترین قسمت ها در یک سیگنال اسکالپ است، بخش تحلیلی است. تحلیلی که در این روش تریدینگ مورد توجه قرار می گیرد، تحلیل تکنیکال است که تمرکز اصلی آن روی نمودارهای قیمتی و تغییرات آنها است. دو اصل در این روش تحلیلی وجود دارد:

تنها نمودارهای قیمتی در بازار ارز دیجیتال اهمیت دارند.

هر اتفاقی که در گذشته برای ارزها رخ داده است به احتمال زیاد در آینده نیز تکرار خواهد شد.

این بخش از سیگنال اسکالپ نقش بسیار مهمی در آموزش افرادی که به این روش تریدینگ علاقه مند است دارد. در بخش تحلیلی توضیح داده می شود که تریدر اصلی چطور به این سیگنال رسیده است و از این رو تریدرهای تازه وارد می توانند از آن آموزش ببینند و کم کم می توانند خودشان را از دریافت سیگنال ها بی نیاز کنند.

سوالات متداول در خصوص اسکالپینگ

 

آیا روش اسکالپ گیری قانونی است ؟

اسکالپینگ سهام یک استراتژی تجارت قانونی است. هم توسط خرده فروشی و هم توسط سرمایه گذاران سازمانی استفاده می شود.

آیا می توان از روش اسکالپینگ کسب سود کرد ؟

بله ، شما می توانیدبا اسکالپینگ پول بدست آورید. تعداد ترید اسکالپ زیاد است.اما میتوان حجم سود را بیشتر کرد. با اسکالپینگ ، معامله گران برای به حداقل رساندن ریسک ، با سود کم ترید میکنند.

چه ارزی برای اسکالپ گیری انتخاب میشود ؟

ارز های دیجیتالی که دامنه نوسان بالا دارند ، برای این روش عالی هستند.میتواند در تایم فریم های پایین از نوسانات بالای آنها استفاده کرد.ارزی که دامنه نوسان محدود دارد ، مناسب اسکالپینگ نیست.

میزان سرمایه لازم برای اسکالپینگ چقدر است ؟

اسکالپر ها معمولا با سرمایه کم ترید میکنند.اما در عوض میزان لوریج را بالا میبرند.با این کار سرمایه کمی درگیر شده است.چرا که همانطور که سود دهی دارد ، میتواند زیان ده نیز باشد.

سیگنال اسکالپ را از بالین سیگنال تهیه کنید

مجموعه بالین سیگنال در حوزه کاری خود اقدام به ارائه سیگنال ارز های دیجیتال می کند.سیگنال های بایننس و سیگنال بایننس فیوچرز از دسته مواردیست که برای یک کاربر مبتدی مناسب است.اسکالپ گیری مناسب تریدر های کوتاه مدت میباشد.در صورت تمایل به دریافت اینگونه سیگنال ها با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید.

همچنین میتوانید برای دریافت گزارش عملکرد کانال VIP ارز دیجیتال بالین سیگنال ، به تلگرام ارز دیجیتال بالین سیگنال مراجعه کنید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *