نظارت قوی آمریکا بر صرافی بایننس

نظارت قوی آمریکا بر صرافی بایننس

به گزارش Cointelegraph ، صرافی بایننس تحت بررسی و نظارت کمیسیون ناظر بر فعالیت بازار های فیوچرز و آپشن ایالات متحده قرار گرفت. صرافی بایننس بالاترین حجم معاملاتی در زمینه رمز ارزها را داراست.

نظارت قوی آمریکا بر صرافی بایننس
نظارت قوی آمریکا بر صرافی بایننس

به گزارش Bloomberg در روز جمعه مورخ ۱۲ مارچ، صرافی بایننس توسط CFTC (نهاد ناظر بر معاملات فیوچرز) در خصوص معاملات احتمالی که مشتریان آمریکایی در بازار فیوچرز در این صرافی انجام داده اند نظارت خواهد شد.
وزارت خزانه داری آمریکا نیز اعلام کرد به دنبال وضع قوانین جدیدی است که بانک ها را مجبور می‌کند هویت کسانی را که در دارایی های مجازی سرمایه گذاری می‌کنند را ثبت کنند، چنین قوانینی از پولشویی و اقدامات غیرقانونی جلوگیری می‌کند. این در حالی است که نظارت نداشتن دولت بر این معاملات عامل جذب شدن بسیاری از سرمایه گذاران است.هنوز به این صرافی اتهامی وارد نشده است، اما گزارش ها حاکی از آن است که CFTC در حال بررسی فعالیت در عرصه فیوچرز توسط کاربران آمریکایی است.

بر اساس قوانین ایالات متحده آمریکا، شهروندان آمریکایی اجازه فعالیت در صرافی بایننس را ندارند.این منع فعالیت از سال ۲۰۱۹ برای تمامی دارندگان پاسپورت آمریکا وضع شد. با این حال در مقاله ای که اکتبر ۲۰۲۰ در سایت Forbes منتشر شد، Changpeng Zhao مدیر عامل و موسس بایننس کاربران را تشویق به استفاده از فیلترشکن برای دسترسی به این سایت کرد.به گفته سخنگوی Binance این صرافی در همکاری با نهاد های نظارتی در سراسر دنیا رویکردی یکسان دارد و تعهدات قانونی خود را کامل انجام می‌دهد.

چندی پیش یک ایمیل از سمت صرافی بایننس به کاربران آمریکایی خود ارسال کرد مبنی بر اینکه در یک مدت زمان معین ( ۱۴ روز ) می بایست نسبت به خارج کردن ارز های خود و توقف فعالیت در این صرافی اقدام کرد.همچنین در این ایمیل اعلام شده بود که برای فعالیت مجدد در بایننس نیاز است که از صرافی بایننس متمرکز در آمریکا استفاده شود.یک اپلیکیشن به نام BINANCE US در اپل استور و گوگل استور منتشر شده است که برای کاربران ایالت متحده آمریکا طراحی شده است.هدف از ساخت این اپلیکیشن توسط صرافی بایننس ، نظارت مستقیم مسئولان آمریکایی بر کاربران خود بوده تا از فرار های مالیانی و پولشویی ها جلوگیری شود.

معامله در بازار فیوچرز در سال ۲۰۲۱ رکورد جدیدی را کسب کرد و حجم این معاملات در صرافی بایننس تا کنون حدود ۵۹ میلیارد دلار تخمین زده میشود.تریدر ها در این حالت معاملات اقدام به باز کردن پوزیشن سیگنال لانگ و یا سیگنال شورت میکنند که نوعی شرط بندی به حساب می آید. حال ایالات متحده حساس شده و قصد دارد فعالیت کاربران آمریکایی را در این صرافی متوقف کند.در صورتی که فعالیت کاربران آمریکایی توسط CFTC تایید شود، رویکرد ایالات متحده نسبت به این کاربران و همچنین صرافی بایننس می‌تواند نوسانات قیمتی شدیدی را ایجاد کند.

بایننس کوین ارز اختصاصی صرافی بایننس
بایننس کوین ارز اختصاصی صرافی بایننس

همانطور که می دانید ارز معاملاتی اختصاصی صرافی بایننس ، ارز بایننس کوین با علامت اختصاری BNB می باشد.اگر رویکرد ایالت متحده نسبت به بایننس تغییر نکند ، احتمال رخداد نوسانات شدید برای بایننس کوین وجود دارد چرا که بسیاری از معاملات صرافی بایننس به واسطه کارمز کم ، بر پایه بایننس کوین انجام می شود و اگر به کلی کاربران آمریکایی این صرافی از فعالیت خود منع شوند ، یک افت محسوسی در نوسانات بایننس شکل خواهد گرفت.

در صورت اخبار جدید مبنی بر نظارت قوی آمریکا بر صرافی بایننس ، در وبلاگ خبری مجموعه بالین سیگنال منتشر خواهد شد.

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

سیگنال بایننس

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *