مسیر بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار باز است

مسیر بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار باز است

جفت ارز BTC/USD  در معاملات روز جمعه توانست به  سطح ۱۸۸۰۰  دلار برسد  که ۱۲۵۰ دلار کمتر از اوج تاریخی خود از ۲۰۱۷  را ثبت کرده است.باشکسته شدن سطح های مقاومتی ، مسیر بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار باز است.این سیر صعودی بیت کوین برای تریدر ها بسیار حائز اهمیت بوده است چرا که مقاومت خاصی پیش روی گاو های بازار نیست و به راحتی میتوانند تا سطح ۲۰۰۰۰ دلار پیش روی کنند.

مسیر بیت کوین به 20000 دلار باز است
مسیر بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار باز است

داده های حاصل از بازارهای Cointelegraph ، Coin360 و TradingView نشان داد که BTC/USD پس از پس گرفتن ۱۸۰۰۰ دلار به سرعت صعود کرد وخود را به سطح ۱۸۴۲۰ دلار رساند و در یک کندل ۴ساعته از این سطح مهم نیز عبور کرد و به نزدیکی محدوده ۱۹۰۰۰ دلار رسیده است.این افزایش قیمت کاملا پیش بینی شده بود که تحلیلش را در تصویر زیر مشاهده میکنیم.

نتیجه تحلیل بیت کوین در نمودار ساعتی
نتیجه تحلیل بیت کوین در نمودار ساعتی

در  کنار رشد بیت کوین ، امروز جمعه شاهد افزایش قیمت دیگر آلت کوین ها اعم از اتریوم و بیت کوین کش و ریپل و کاردانو و … بوده ایم.بنظر میرسد که آلت کوین ها توانسته اند یک راه صعودی جدید را برای خود باز کنند. اما ناگفته نماند که اگر روند صعودی بیت کوین برخلاف تحلیل و پیش بینی ها ادامه نداشته باشد ، باعث افت قیمت بیت و در کنارش افت شدید آلت کوین ها می شود.

آقای تام لی ، بنیانگذار Fundstrat Global Advisors ، در مورد قدرت فعلی و چشم انداز آینده بازار با یاهو صحبت کرده بود که در مورد بیت کوین گفته بود که امسال هالوینگ بیت کوین ارخ داده است که بعد از آن شاهد رشد قیمت چشمگیر بوده ایم.همیشه یکسال بعد از هالوینگ ، قیمت بیت کوین بیش از حد افزایش یافته بنابراین سال ۲۰۲۱ سال مهمی برای بیت کوین و سرمایه گذرانش خواهد بود.

با توجه به شاخص ترس و طمع که در محدوده ۹۷ قرار گرفته است ، بنظر میرسد که بعد از رسیدن بیت کوین به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۷ ، شاهد یک ریزش سهمگین در نمودار بیت کوین باشیم.این ریزش میتواند تا سطح های ۱۷۰۰۰ دلار و ۱۲۵۰۰ و حتی ۱۱۰۰۰ دلار نیز ادامه داشته باشد.اگر این اتفاق رخ دهد ، تمامی آلت کوین ها به شدت صدمه خواهند دید.بنابراین تردی در این یکی دو روز مانده به آخر هفته بسیار پر ریسک و خطر ناک خواهد بود.

از طرف دیگر بیت کوین هفت هفته حرکت مثبت داشته است و بنظر میرسد که در همین هفته یا اوایل هفته آینده به سطح ۲۰۰۰۰ دلار برسد.اما مسئله این است که آیا بیت کوین فقط میخواهد به این سطح رسیده یا به دنبال ثبت یک رکورد جدید در طول تاریخ خود است ؟هیچ بعید نیست که با عبور از سطح ۲۰۰۰۰ دلار ، به دلیل عدم وجود سطح های مقاومتی  و همچنین به دلیل پتانسیل بالای گاو های بازار ، بیت کوین قیمت های نجومی را به خود دیده و قله های جدید را در سال ۲۰۲۰ برای خود ثبت کند.

, , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *