آخرین مانع صعود اتریوم تا ۶۰۰ دلار

آخرین مانع صعود اتریوم تا ۶۰۰ دلار

در حال حاظر،ترید کردن کمی ریسک دارد و تریدر های بازار اتریوم باید مواظب معاملات خود باشند چرا که اتریوم با یک سطح مقاومتی مهم و قوی روبرو است.این مقاومت در محدوده ۴۵۰ دلاری ،آخرین مانع صعود اتریوم تا ۶۰۰ دلار است.باید ببینیم همزمان با افزایش دامیننس بیت کوین،اتریوم چه تصمیمی خواهد گرفت.

آخرین مانع صعود اتریوم تا 600 دلار
آخرین مانع صعود اتریوم تا ۶۰۰ دلار

دز طی هفته های اخیر،توجه همه سرمایه داران و تریدر ها به بیت کوین به عنوان بزرگترین ارز دنیای کریپتوکارنسی ها معطوب بوده است که در این مدت حدود ۶۰ درصد افزایش قیمت را به خود دیده است.با توجه به اینکه اتریوم به سطح مقاومتی مهم خود نزدیک شده است،توجهات به زودی به سمت این ارز جلب خواهد شد.احتمال افزایش قیمت اتریوم تنها به جفت ارز ETH/USD محدود نمیشود بلکه در مورد جفت ارز ETH/BTC نیز صدق میکند.چرا که جفت ارز ETH/BTC ممکن است به پایین تر حد خود برسد.

آیا افزایش قیمت اتریوم به معنی شروع فصل آلت کوین ها می باشد؟سیگنال ها برای رشد آلت کوین ها روز به روز قوی تر می شوند.در ادامه به نمودار های اتریوم و به تحلیل اتریوم میپردازیم.

جفت ارز ETH/USD برای روند صعودی باید مقاومت ۴۵۰ دلاری را بشکند

در نمودار هفتگی اتریوم،شاهد تلاش گاو های مارکت برای عبور از مقاومت ۴۵۰ دلار و رسیدن به سطح ۶۰۰ دلار و سپس ۸۰۰ دلار هستیم.این محدوده مقاومتی در تابستان به شدت حمایت شد و باعث برگشتن قیمت به ۳۰۰ دلار شد.این سطح حمایتی ۳۰۰ دلار،همچنان مهم می باشد. چرا که در صورت ریجکت شدن اتریوم از سطح مقاومتی ۴۵۰ دلار،احتمال بازگشت دوباره قیمت تا ۳۰۰ دلار وجود دارد.

نمودار هفتگی اتریوم
نمودار هفتگی اتریوم از تریدینگ ویو

قیمت اتر،پس از آنکه به پایین ترین قیمت خود در سطح حمایتی ۳۱۰ دلار رسیده بود،دوباره به بالا برگشت و بالاترین قیمت خود را در سال ۲۰۲۰ ثبت کرد.این موضوع نشان دهنده این است که بازار اتریوم کاملا صعودی بوده است و احتمال رسیدن قیمت تا سطح ۸۰۰ دلار نیز وجود دارد و برای به وقوع پیوستن این احتمال ،اتریوم فقط به زمان نیاز دارد.

آیا جفت ارز ETH/BTC کف قیمتی خود را پیدا میکند ؟

در نمودار هفتگی جفت ارز ETH/BTC ، برگشت قیمت از سطح مقاومتی ۰.۰۴ ساتوشی را مشاهده میکنیم.این برگشت قیمت بالاترین نرخ کنونی بوده است.با توجه به این برگشت قیمتی،تست دوباره سطح حمایتی ۰.۰۲۶ ممکن است.تریدر ها باید بسیار مراقب معاملات خود باشند چرا که تست دوباره سطح مقاومتی،نیاز به یک برگشت دوباره به سطح حمایتی را دارد.از آنجا که در سه ماه چهارم سال به سر میبریم،زمان مناسبی برای رشد آلت کوین ها نمی باشد و امکان دارد که اتر،کف قیمتی خود را در این جفت ارز پیدا کند.میتوان از کف قیمتی این جفت ارز، یک سیگنال لانگ اتریوم گرفت.

نمودار هفتگی ETH/BTC
نمودار هفتگی ETH/BTC

مطابق با تاریخ،اتریوم در دسامبر افت قیمت داشته است.بنابراین اگر نگاهی به نمودار کلی اتریوم  بیاندازیم،امکان دارد که تاریخ خود را تکرار کرده و بار دیگر شاهد کاهش قیمت باشیم که فصل بعدی اتریوم یعنی شروع سال ۲۰۲۱ صعودی بوده و میتواند قیمت را به ۸۰۰ دلار نزدیک کند.

دامیننس بیت کوین در حال رشد است

نمودار هفتگی دامیننس بیت کوین نشان میدهد که این ارز مجازی،طی چند ماه گذشته روند صعودی واضحی را داشته است.برای این روند صعودی،استدلال های مختلفی وجود دارد.یکی از آنها،الگوی تاریخی و چرخه ای است که طی آن آلت کوین ها در سه ماهه چهارم سال،عملکرد ضعیف تری را داشته اند.

یک استدلال دیگر این است که بیت کوین به دلیل رشد های اخیر خود در کانون توجهات قرار گرفته است.بر خلاف اینکه بیت کوین تنها ۲۰ درصد نسبت به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۷ پایین تر است،اما با توجه به اینکه این ارز مجازی توسط موسسات و سرمایه گذاران بزرگ در این چند سال تعریف و تمجید شده و در حال خرید و نگهداری  می باشد،باعث شده است که بیت کوین به عنوان یک برند و پادشاه کریپتوکارنسی ها شناخته شود.

نمودار دامیننس بیت کوین
نمودار دامیننس بیت کوین

بنظر بعید میرسد که دامیننس بیت کوین از محدوده ۶۶ تا ۶۸ درصدی خود عبور کند.چرا که در حال حاظر دامیننس بیت کوین در محدوده بین سطح های مقاومت و حمایتی خود قرار گرفته است و حتی یک بار هم از سطح مقاومتی خود ریجکت شده و بازگشته است.در صورت تکرار تاریخ،دامیننس بیت کوین میتواند تا محدوده ۵۶ تا ۵۷ درصد هم ریزش داشته باشد که یک نشانه بولیش برای آلت کوین ها و تریدر های این بازار ها است.

اگر اتریوم به ۳۵۰ دلار کاهش پیدا کند خرید انجام می دهید ؟

هنگامی که یک ارز در نزدیک سطح مقاومت خود است،معامله گران نباستی وارد پوزیشن های لانگ شوند.اصلاح قیمت به هر طریقی وجود خواهد داشت و میتوان در اصلاح قیمت ها خرید صورت بگیرد.برای مثال اتریوم هم اکنون در محدوده مقاومتی خود به سر می برد.امکان اصلاح قیمت در اتریوم وجود دارد چرا که  در مقایسه با جون ۲۰۱۹ ،شاخص ترس و طمع نشان دهنده طمع بیش از حد می باشد.

اگر تصحیحی در قیمت اتریوم رخ دهد،ممکن است سطوح حدود ۳۲۰ تا ۳۴۰ دلار فرصت خوبی برای ورود به موقعیت ETH باشد.اگر اتریوم در سطح حمایتی خود پشتیبانی شود،امکان برگشت و صعود قیمت تا ۴۶۰ و ۴۸۰ دلار و حتی تا ۸۰۰ دلار می باشد.

در روز چهارشنبه ۲۰ آبان، یک سیگنال اتریوم در کانال تلگرامی بالین سیگنال ارائه شد که با سود ۲۱۵ درصدی کاربران ما همراه بوده است.

, , , , , , , , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *