۵ ارز دیجیتال برتر هفته ۱۹ آبان

۵ ارز دیجیتال برتر هفته ۱۹ آبان

با سری تحلیل ارز های مجازی هفتگی،۵ ارز دیجیتال برتر هفته ۱۹ آبان را برای بررسی و تحلیل انتخاب کرده و خدمت شما کاربران عزیز قرار میدهیم.این ۵رمز ارز عبارت اند از بیت کوین، اتریوم،لینک،لئو و نم  هستند.در پست های قبلی نیز یک تحلیل هفتگی ارز های مجازی ۱۷ آبان برای ۱۰ رمز ارز انجام شده بود.

5 ارز دیجیتال برتر هفته 19 آبان
۵ ارز دیجیتال برتر هفته ۱۹ آبان

در این هفته مشخص است که بیت کوین برای تست سطح مقاومت ۱۶۰۰۰ دلاری خود یک بار دیگر تلاش خواهد کرد که متعاقبا رشد آلت کوین ها را در کنارش خواهیم داشت.در هفته ای که گذشت قیمت بیت کوین (BTC) تقریباً به بالاترین قیمت چند ساله خود در ۱۶۰۰۰ دلار رسید و بیل میلر ، سرمایه گذار افسانه ای به CNBC گفت که قانون عرضه و تقاضا به نفع BTC است. در حالی که میزان عرضه سالانه حدود ۲.۵ درصد در حال افزایش است.میلر انتظار دارد بانک ها و شرکت های سهام بزرگ به بیت کوین توجه کرده و آن را انتخاب شایسته بدانند.

اگرچه نوسانات بیت کوین همچنان بالا است ، میلر انتظار دارد سرمایه گذاران روی معاملات بیت کوین بمانند و این ارز مجازی را نگهداری کنند چرا که خطر صفر شدن این ارز دیجیتال کمتر از قبل و سایر ارز ها است.سرمایه فعلی بازار بیش از ۲۸۴ میلیارد دلار است که بیت کوین در مقایسه با سهام های ایالات متحده آمریکا در رتبه ۱۸ قرار دارد.و در این بین فقط Mastercard ، JPMorgan Chase و Visa از لحاظ سقف بازار از بیت کوین پیشی می گیرند.

نمودار قیمتی ارز های مجازی 19 آبان
نمودار قیمتی ارز های مجازی ۱۹ آبان

بلاخره پس از اینکه چند رسانه آمریکایی،آقای جو بایدن را برنده انتخابات هفته گذشته ریاست جمهوری آمریکا اعلام کردند و بلاتکلیفی در شمارش آرا را که مدت ها مورد مناقشه بود پایان یافت.اکنون سرمایه گذاران و تریدر های بازار کریپتو ها باید صبر کرده و بدانند که رئیس جمهور جدید آمریکا چه تصمیماتی در بربر بازار ارز های دیجیتال دارد،سپس به خرید و فروش خود اقدام کنند.

اگر که بازار همچنان صعودی بماند،این ۵ ارز دیجیتال برتر هفته،در مدت کوتاهی افزایش قیمت چشمگیری خواهند داشت که به تحلیل و بررسی نمودار های هر از از این ارز ها میپردازیم.

BTC/USD

در تحلیل بیت کوین،مشاهده میشود که در یک روند صعودی قوی قرار گرفته و در حال اصلاح می باشد.زمانی که روند صعودی باشد تریدر ها نقاط حمایتی قوی را به عنوان فرصتی برای خرید دوباره و بیشتر ارز ها میدانند.زیرا که یک نقطه ورود کم خطر به حساب می آید.اصلاحی که در تاریخ ۷ نوامبر اتفاق افتاد،شاخص RSI را از سطح خرید بیش از حد پایین تر کشید و باعث تضعیف هر چه بیشتر معامله گران ضعیف بازار کریپتوکارنسی شد.با این حال شاخص های میانگین متحرک نشان میدهد که کمترین مقاومتی در برابر صعود قیمت وجود دارد.

تحلیل بیت کوین نمودار روزانه 19 آبان
تحلیل بیت کوین نمودار روزانه ۱۹ آبان

با افزایش قیمت شارپی جفت ارز BTC/USD در چند روز گذشته،ممکن است که این جفت ارز وارد محدوده نوسانی برای چند روز کند.چنین حرکتی به این جفت ارز کمک میکند تا پایه محکمی را برای صعود بیشتر مورد نیاز است را تشکلیل دهند.از این رو پایدار ماندن قیمت بین رنج محدوده ۱۴۰۰۰ دلار تا ۱۶۰۰۰ دلار برای چند رو امکان پذیر است.

شکستن مقاومت ۱۶۰۰۰ دلار،میتواند به روند صعودی قدرت بیشتری داده و تا سطح مقاومتی ۱۷۲۰۰ دلار پیش روی کند.حال اگر قیمت بتواند سطح میانگین متحرک ۲۰ روزه را بشکند(۱۳۷۹۳ دلار) این اتفاق میتواند به نفع خرس های بازار باشد.

تحلیل بیت کوین نمودار 4 ساعته 19 آبان
تحلیل بیت کوین نمودار ۴ ساعته ۱۹ آبان

در نمودار ۴ ساعته ،اصلاح از سطح ۱۵۹۵۶ دلار به بالای سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه صورت گرفت.گاو ها همچنان در تلاش هستند که حرکت صعودی را از سر بگیرند اما در خط روند نزولی گیر افتاده اند.اگر قیمت نتواند خط روند نزولی را بشکند،خرس ها بار دیگر تلاش خواهند کرد که قیمت را به زیر ۱۴۰۰۰ دلار بکشند.اگر چه ممکن است که گاو ها در این نقطه وارد شده و خرید کنند.

برعکس تحلیل فوق،اگر گاو ها خط روند نزولی را بشکنند،تست مجدد ۱۵۹۵۶ دلار امکان پذیر است.شکستن این مقاومت میتواند شروع کننده روند صعودی محکم بیت کوین باشد که در صورت مشاهده تغییرات سیگنال بیت کوین در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال ارسال خواهد شد.

ETH/USD

در تحلیل اتریوم،مشاهده میشود که این ارز مجازی در حال حاضر در یک الگوی گوه  صعودی به سر میبرد. گاوها درتاریخ ۷ نوامبر تلاش کردند که  قیمت رابه بالای گوه برده و از آن خارج کنند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

با این حال نکته مثبت این است که گاو های مارکت هنوز هم قدرت را از دست نداده اند و در تلاش هستند که قیمت را  بالاتر بکشانند.شیب صعودی میانگین متحرک  روزه (۴۰۵ دلار) و شاخص RSI بالای ۶۶ بیانگر آن است که قدرت همچنان در دست گاو های بازار اتر هست.اگر گاو ها بتوانند قیمت را از سطح مقاومت گوه بالاتر ببرند و آن را حفظ کنند،الگوی ریزشی بازار نا معتبر خواهد بود.

تحلیل اتریوم نمودار روزانه 19 آبان
تحلیل اتریوم نمودار روزانه ۱۹ آبان

فروشندگان بازار قصد دارند که روند صعود را در نقطه ۴۸۸ دلار متوقف کنند.اما اگر گاو ها بتوانند جفت ارز ETH/USD را به بالای این مقاومت ۴۸۸ دلاری برسانند،افزایش قیمت به ۵۲۰ دلار و سپس به ۵۵۰ دلار امکان پذیر می باشد.

بر خلاف تحلیل فوق،اگر این جفت ارز نتواند سطح مقاومتی گوه را به خوبی بشکند،خرس ها بار دیگر تلاش خواهند کرد که قیمت را به سطح حمایتی این گوه برسانند.شکست سطح حمایتی گوه به معنای قدرت یافتن دوباره خرس ها است.

تحلیل اتریوم نمودار 4 ساعته 19 آبان
تحلیل اتریوم نمودار ۴ ساعته ۱۹ آبان

در نمودار ۴ ساعته اتریوم مشخص است که گاو ها از میانگین متحرک ۲۰ روزه دفاع کرده اند که نشانه مثبتی است برای بولیش بوده مارکت اتریوم و خریداران از نقاط حمایتی برای خرید استفاده کرده و موجب میشوند که سطح حمایتی قوی تر شود.اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۴۵۵ دلار برسانند ، جفت ارز سعی می کند با شکستن بالاتر از ۴۶۸ دلار ، روند صعودی را از سر بگیرد.اگر این جفت ارز نتواند سطح مقاومت فعلی را بشکند و به زیر ۴۲۴ دلار برسد،امکان رسیدن قیمت به ۳۹۵ دلار وجود دارد که باعث نقض روند صعودی مارکت میشود.در صورت تایید بازار سیگنال اتریوم در کانال ارائه خواهد شد.

LINK/USD

ارز چین لینک در نمودار خود نشان از یک الگوی سر و شانه برعکس را میدهد که میتواند سطح مقاومتی ۱۳.۲۸ دلار را شکسته و بالای آن نگهدارد.اگر این الگو تکمیل شود،گاو ها قیمت را تا ۱۹.۲۷۳۱ دلار  پیش خواهند برد.شاخص EMA20 در عدد ۱۱.۳۶ دلار در یک شیب مثبت بوده و شاخص RSI نیز وارد محدوده مثبت شده است که نشانگر اینست که کمتر مقاومتی در روند صعودی قیمت وجود دارد.

گاوه ها تلاش میکنند که سطح مقاومتی را شکسته و در بالای آن قرار گیرند.اگر بتوانند این سطح مقاومتی را بشکنند،روند صعودی از سر گرفته خواهد شد.اگر جفت ارز LINK/USD نتواند به سطح مقاومتی خود نفوذ کند و برعکس نزول قیمت کرده و حتی به زیر سطح حمایتی خود در نقطه ۹.۷۶۶۵ دلار برسد،تحلیل صعودی ما نا معتبر خواهد بود و چنین حرکتی به نفع بازار خرسی خواهد بود.

تحلیل لینک نمودار روزانه 19 آبان
تحلیل لینک نمودار روزانه ۱۹ آبان

گاوه ها توانستند که قیمت را به بالای سطح ۱۳.۲۸ دلار برسانند اما نتوانستند که قیمت را در این محدوده حفظ کنند.که این بدان معناست که خرس ها از این نقطه دفاع میکنند.به صورت کلی نشانه مثبت بازار این است که گاو ها در سطح میانگین متحرک ۲۰ روزه در قیمت ۱۱.۳۶ دلار وارد بازار شده و خرید های بیشتر کرده اند.اگر آنها بتوانند قیمت را به بالای ۱۳.۲۸ دلار برسانند،روند صعودی شروع خواهد شد.

اگر که قیمت نتواند سطح مقاومتی را بشکند،در طی چند روز امکان نوسان در این محدوده وجود دارد.شکست قیمت پایین تر از EMA20 اولین نشانه ضعیف بودن روند صعودی می باشد.

LEO/USD

ارز دیجینال لئو،در چند هفته گذشته بار ها از سطح مقاومت ۱.۲۹ دلار برگشت خورده است که نشانگر اینست که خرس ها در زمانی که قیمت به سطح مقاومت میرسد شروع به فروش و دفاع از مقاومت میکنند.گاوها در حال حاضر تلاش می کنند قیمت را به بالاتر از مقاومت برسانند و آن را حفظ کنند. در صورت موفقیت در عبور از این سطح، جفت ارز LEO/USD می تواند مرحله بعدی حرکت صعودی را آغاز کند که می تواند آن را به ۱.۳۵ دلار و سپس به ۱.۴۶ دلار برساند.

تحلیل لئو نمودار روزانه 19 آبان
تحلیل لئو نمودار روزانه ۱۹ آبان

شیب مثبت میانگین متحرک و شاخص RSI در محدوده مثبت بیانگر این است که گاو ها قدرت این مارکت را بدست گرفته اند.اگر این جفت ارز نتواند قیمت را در بالای ۱.۲۹ دلار حفظ کند،خرس ها تلاش خواهند کرد که قیمت را به زیر ۱.۲۳ دلار برسانند.چنین حرکتی ممکن است حتی قیمت را تا سطح ۱.۱۶ دلار نیز کاهش دهد.

XEM/USD

ارز مجازی نم،در تاریخ ۶ نوامبربه بالاتر از میانگین متحرک صعود کرد و توانست سطح مقاومتی ۰.۱۲۶ دلار را بشکند. خرس ها طی چند هفته گذشته از این مقاومت دفاع کرده اند و دوباره در ۷ نوامبر تلاش کردند قیمت را پایین بیاورند.با این حال ، نکته مثبت این است که گاوها اجازه ندادند قیمت به زیر SMA 50 (0.111 دلار) برسد. این نشان می دهد که خریداران این ارز در لول های پایین تر جذب میشوند که  به دنبال روند صعودی در کوتاه مدت هستند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۰۷ دلار) افزایش یافته و RSI به منطقه مثبت رسیده است،که نشان می دهد گاوها به بازی برگشته و قدرت مارکت را در اختیار دارند.اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از منطقه مقاومت ۰.۱۲۶ تا ۰.۱۳۲ دلار برسانند ، افزایش قیمت به ۰.۱۴۰ دلار و سپس به ۰.۱۶۰ دلار امکان پذیر است.

اگر جفت XEM/USD بار دیگر از مقاومت خود برگشت داده شود و به زیر میانگین های متحرک فرو رود ، این تحلیل صعودی باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها به شدت از ۰.۱۲۶ دلار دفاع می کنند.

, , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *