معاملات ارز دیجیتال و زندگی روزمره

معاملات ارز دیجیتال و زندگی روزمره

معاملات ارز دیجیتال و زندگی روزمره

در این مقاله یک صحبت کلی در خصوص سرمایه گذاری ، معاملات ارز دیجیتال ، پس انداز و در نهایت ورود به بازار سرمایه خواهیم کرد.حقیقت این است که همه افراد ماهانه درآمدی کسب می کنند.بخشی از این درآمد ها صرف هزینه های زندگی و بخشی هم معمولا مربوط به بازپرداخت اقساط وام ها میشود.

معاملات ارز دیجیتال و زندگی روزمره
معاملات ارز دیجیتال و زندگی روزمره

سرمایه لازم برای معاملات ارز دیجیتال

پیشنهادی برای شما داریم.بخشی از درآمد خود را به صورت ماهانه پس انداز کنید و مستمر این کار را انجام دهید.ممکن است این کار در ابتدا دشوار بنظر برسد.اما به مرور زمان به این نتیجه میرسید که با باقیمانده درآمد هم میتوان زندگی را اداره کرد.این بخشی از درآمد ماهانه را که قرار است سرمایه گذاری کنید ، مشکلی در امور زندگی ایجاد نمیکند.

سرمایه ورود به هر بازار مالی ، فقط پس انداز شما خواهد بود.این غیر عقلانی است که فردی با گرفتن قرض و یا وام به بازار سرمایه ورود کند.معاملات  در مارکت ها  نیاز به صبر و تحمل دارد.پس نمیتوان با پول قرضی وارد این معاملات شد.کم کم پس انداز خود را به صورت اصولی در بازار سرمایه گذاری کرده و تلاش کنید که بازدهی خوبی از سرمایه گذاری خود بدست آورید.

یکی از مارکت هایی که شخص میتواند با پس انداز اندک یک  سرمایه گذاری را شروع کند ، مارکت ارز دیجیتال است.چرا که شروع سرمایه گذاری در این مارکت به منابع مالی فراوان نیاز ندارد.شخص میتواند با حداقل پانصد هزار تومان اولین معامله خود را انجام دهد.اما بازار های جهانی همانند سایر بازار های مالی شرایطی دارند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

من اولین سرمایه گذاریم را در سن ۱۱ سالگی انجام دادم.تا آن موقع داشتم زندگیم را تلف می کردم. وارن بافت

 

شرایط بازار سرمایه را درک کنید

ورود به معاملات ارز دیجیتال ورود به بازاری است که قرار است شما را در مقابل نرخ بازده بدون ریسک قرار دهد.به زبان عامیانه ، یعنی قرار است جایی سرمایه گذاری کنید تا با پذیرش ریسک بیشتر ، سود بیشتری نسبت به بانک بدست آورید.پس باید با خودتان صادق باشید که قصد دارید یک بازار پرهیجان را تجربه کنید و این فشار ها قرار نیست تاثیری در زندگی شخصی شما ایجاد کند.

از اول کار باید این موضوع را مشخص کنید که چقدر توانایی تحمل ریسک را دارید.آیا ترجیح میدهید که اصل سرمایه خود را حفظ کنید ولی سود کمی بدست آورید؟ و یا اینکه با ریسک کردن و ورود به دنیای کریپتوکارنسی بازدهی مناسبی را کسب کنید ؟

البته یاد آوری میکنیم که کسب بازدهی در بازار مالی با اولویت حفظ سرمایه ،کار دشواری نیست.اما نیاز به آموزش و تجربه دارد و هر تریدری میتواند با کمی تلاش و صبر به این مهم دست پیدا کند.

هدف خود از ورود به بازار سرمایه و معامله گری را بدانید

پس مرحله اول انتخاب مسیر مناسب است و در انتخاب این مسیر هم نباید تردید داشت.ممکن است در ابتدا تعیین هدف کمی سخت باشد.ولی با یک برنامه ریزی مناسب میتوان پله پله جلو رفت و آرام آرام به هدفی که دارید نزدیک شوید.

معمولا ورود به بازار ارز های دیجیتال با یک جرقه شروع میشود.به عنوان مثال شخصی با پیشنهاد یکی از دوستان خود مبنی بر مناسب و پرسود بودن مارکت ، شروع به سرمایه گذاری میکند.یا فردی با تبلیغات رسانه ها مبنی بر رشد بازار و افزایش قیمت ارز ها وارد شده و یا مواردی مشابه.

شخص با همین منطق ( پیشنهاد دیگران و عدم توجه به معیار های لازم قبل از ترید ) وارد شده و با همین تفکرات معاملات خود را شروع میکند.ولی با گذشت زمان و نگاه به عملکرد گذشته ، به این نتیجه میرسد که برآیند سود و زیانش روند خاصی نداشته و بعضا هم ضرر کرده است.اینجاست که مشخص میشود یک برنامه ریزی مدون برای معاملات در کریپتوکارنسی ها چقدر ضرورت دارد.

قبل از معاملات آموزش ببینید

معمولا سرمایه گذارانی که در ابتدای کار صرفا بر مبنای شنیده ها و گفته های دیگران وارد مارکت میشوند موفق نخواهد بود.چرا که هیچ اطلاعات جامعی از وضعیت کلیه بازار های مالی نداشته و از ریسک های پیش رو چیزی نمیدانند.این تریدر ها مجبور میشوند در آخر کار با ضرر مالی از بازار و معاملات خود خارج شوند.

اما برای افرادی که با انتخاب خود وارد معامله گری شده اند و شرایط را پذیرفته اند ، اندکی فرق دارد.پس اگر به درخواست خود وارد معامله گری میشویم ، باید تعریفی بین معامله کردن و زندگی شخصی داشته باشیم.چرا که قرار است در این معاملات هم سوده کرده و هم زیان را ببینیم.قطعا این موضوعات در روحیه ما تاثیر گذار است.به همین دلیل کنترل اوضاع بسیار مهم است.

یک سیستم معاملاتی مناسب داشته باشید

پس از ورود به معاملات ارز دیجیتال باید نوع معاملات ما به گونه ای باشد که حداقل ریسک ممکن را داشته و از طرف دیگر با خونسردی کامل دنباله رو روند ها باشید.البته خونسرد بودن و کنترل ریسک به راحتی حاصل نشده و مستلزم انتخاب سیستم معاملاتی مناسب است.این سیستم باید با روحیات سرمایه گذار هماهنگ باشد.بعدا در خصوص آن صحبت خواهیم کرد.

یک تناسب بین معاملات ارز دیجیتال و زندگی روزمره ایجاد کنید
یک تناسب بین معاملات ارز دیجیتال و زندگی روزمره ایجاد کنید

یک تناسب بین معاملات ارز دیجیتال و زندگی روزمره ایجاد کنید

معامله کردن تفاوتی با زندگی شخصی ندارد و اتفاقا مکمل و در راستای هم هستند.اگر معاملات بر مبنای سیستم معاملاتی درستی باشد ، نیازی به بررسی تغییرات قیمتی اندک در سهم نیست.چرا که اگر قیمت سهم کاهش پیدا کرد ، میخواهیم تحت استرس و فشار روحی و روانی قرار بگیریم.تکرار آن میتواند اثر منفی بر روی زندگی روزانه داشته باشد.

همانطور که در زندگی عالی بعد ار کار و خستگی فراوان نیاز به یک استراحت و مسافرت داریم ، بعد از معاملات نیز استراحت لازم است.بیش از ۵۰ درصد از افرادی که در معاملات ارز دیجیتال فعالیت دارد ، نظر دیگری دارند.آنها می خواهند مدام معامله و ترید کرده و پشت سر هم نیز به سود برسند.

معامله گری در بازار سرمایه بخشی از زندگی طبیعی خود کنیم

وقتی کسی با به دست آوردن و از دست دادن پول آن هم فقط بر اساس فرضیات خود سروکار داشته باشد، استرس بالایی را تجربه خواهد کرد. باید هرچه در توان دارید انجام دهید تا استرس را از خود دور کنید.هیچ وقت ندیده و نشنیده ام که یک معامله گر موفق بسیار مضطرب باشد. در واقع کاملا برعکس است. بیشتر معامله گران موفقی که با آنها حرف زده ام، بسیار خونسرد بوده و اعتماد به نفس داشتند. به نظرم در درجه اول همین مساله باعث موفقیت آنها ‏بوده است.

اختصاص زمان مناسب به معاملات ارز دیجیتال

یک زمان مناسب را اختصاص دهید.زمان کمتر با بازدهی حداکثری را داشته باشید.قرار نیست که برای کنترل بازار ، مدام شایعات و حرف دیگران را گوش کنید.به زندگی خود توجه کنید و برای دور شدن ذهن از معاملات ، به راه هایی مانند مطالعه ، پیاده روی ، ورزش و غیره رجوع کنید.این کار نتها باعث مطلوب شدن کیفیت زندگی شما میشود ، بلکه در معاملات خود نیز پرسود خارج میشوید.

بعد از هر معامله به خود مرخصی بدهید

از آن دسته افرادی نباشید که مدام پشت سر هم ترید میکنید.بعد از هر معامله خود ، زمانی برای خود اختصاص دهید.در واقع از خودتان مرخصی بگیرید و از بازار کمی دور باشید.شما به سختی کار کرده اید و در یک معامله با سود خارج شده اید.پس به شدت نیز برای خودتان تفریح کنید و در زندگی خود تعادل ایجاد کنید.

آیا توانایی کنترل بازار را دارید؟

اگر احساس کنید که توانایی کنترل بازار را دارید، معامله برایتان خسته کننده خواهد شد. این دیدگاه ‏وجود دارد که با بررسی مداوم قیمت ها، می توان عملکرد بهتری داشت. در صورتی که چنین کاری تلف کردن وقت شماست و در نهایت منجر به انجام کارهای اشتباه ‏می شود.
‏تا زمانیکه روش معامله تان را برنامه ریزی کرده ‏و از آن پیروی کنید، دیگر چه نیازی به مرور قیمت ها در طول روز دارید؟ در صورتی که از زمان در اختیار هوشمندانه بهره ببرید، وقت اضافه بیشتری خواهید داشت.‏

این را بدانید که هیچ راهی برای کنترل قیمت ها ندارید. اگر وسوسه می شوید که به طور مداوم قیمت ها را چک کرده ‏و نقل قول ها و شایعه ‏ها را بشنوید، سریعاً راهی پیدا کنید که شما را سرگرم کرده و از این حالت خارج شوید.

جمع بندی

با صحبت های انجام شده در این مقاله باید به این نتیجه برسیم که با ورود به معاملات ارز دیجیتال ، باید ترید را بخشی از زندگی بدانیم.یک تناسب بهینه بین معاملات و زندگی روزمره خود برقرار کرده تا شاهد تاثیرات منفی معامله گری بر زندگی خود نباشیم.برای شروع کار به مقاله اصطلاحات و مفاهیم بازار ارز دیجیتال مراجعه کنید

 

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی سایت بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

 

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *