تحلیل هفتگی ارز های مجازی ۱۷ آبان

تحلیل هفتگی ارز های مجازی ۱۷ آبان

با سلام خدمت کاربران سایت بالین سیگنال،تحلیل ۱۰ ارز برتر مارکت کریپتو کارنسی را در این پست به اشتراک خواهیم گذاشت.در ادامه با تحلیل هفتگی ارز های مجازی ۱۷ آبان ، ارز های بیت کوین،اتریوم،ریپل،بیت کوین کش،لینک،بایننس کوین،لایت کوین،دات،ادا و بیت کوین اس وی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تحلیل هفتگی ارز های مجازی 17 آبان
تحلیل هفتگی ارز های مجازی ۱۷ آبان

به نظر میرسد که در این هفته با رشد نسبتا زیاد بیت کوین،در کنار رشد دیگر آلت کوین ها،بیت کوین کمی استراحت کرده و پول بک هایی به سطح های حمایتی خود داشته باشد.در اخبار متنشر شده از فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا،آنها تاکید کرده اند که بانک فدرال از ابزار کافی برای حمایت از اقتصاد برخوردار است و بسته های حمایتی برای رشد بهتر بازار های مالی به زودی ارائه خواهد شد.

پس از  اعلام برنده انتخابات ایالات متحده ، تمرکز نمایندگان مجلس بر روی بسته های محرک حمایتی بیشتر خواهد شد. با این حال به نظر میرسد که چاپ پول اضافی تنها بدهی ملی موجود را که در حال حاضر ۲۷.۲ تریلیون دلار است ، بدتر می کند.این بسته های حمایتی ممکن است برای کاهش بحران ویروس کرونا در کوتاه مدت مفید باشد اما بعضی از سرمایه گذاران بازار های مالی ترجیح داده اند که به طلا و حتی بیت کوین برای سرمایه گذاری های خود رجوع کنند.

مایک نووگراتز ، مدیر عامل و سرمایه گذار Galaxy Digital معتقد است که بیت کوین مسیر بولیش و صعودی را دارد. از این رو ، وی اخیراً توصیه داشته است که در قیمت های پایین بیت کوین اقدام به سرمایه گذاری کرده باشند.تریدر های بلند مدت میتوانند سهام و ارز های خود را در این مدت نگه داری کنند اما برای تریدر های کوتاه مدت این مسئله مهم تر بوده و بایستی همگی به تغییر روند های ناگهانی بیت کوین و سایر بازار های مالی نیز هوشیار باشند.

نمودار ۱۰ ارز مجازی برتر هفته را تجزیه و تحلیل کرده و در قالب تحلیل ارز های مجازی به صورت هفتگی برای شما ارائه میکنیم.

BTC/USD

کندل قیمتی بیت کوین در تاریخ ۴ نوامبر بالای ۱۴۰۰۰ دلار بسته شد و تا ۶ رواند روند صعودی را طی کرده و در بالاترین قیمت سال ۲۰۲۰ به ۱۵۹۶۰ دلار رسید است که آخرین مقاومت کانال ۱۵۰۰۰ دلار محسوب میشود.در این شرایط بازار کاملا به دست گاو ها می باشد و در صورت هر افت قیمت جزیی میتوان آن را یک فرصت جدید برای خرید بیت کوین و سرمایه گذاری در آن برای رسیدن به قیمت های بالاتر دانست.در نمودار بیت کوین شاخص RSI به بالاترین حد خود رسیده و یک واگرایی مخفی نیز مشاهده شده است اما در حالت کلی به دلیل رسیدن بیت کوین به قلمرو خرید بیش از حد،احتمال یک اصلاح قیمتی برای ادغام بیت کوین پیش روی سرمایه گذاران این ارز می باشد.بنظر میرسد که گاو های مارکت،کف کانال جدید بیت کوین را ۱۴۰۰۰ دلار بدانند و در آنجا حمایت سنگین کرده و حتی اقدام به خرید بیشتر بیت کوین کنند.

تحلیل بیت کوین در نمودار روزانه
تحلیل بیت کوین در نمودار روزانه

گاهی اوقات امکان دارد که در شور و هیجانات بازار،شاخص RSI به مدت طولانی در قلمرو خرید بیش از حد قرار گرفته و ریزشی نداشته باشد.در این تئوری امکان رد شدن از مقامت ۱۶۰۰۰ دلار و رسیدن به مقاومت های بعدی ۱۷۰۰۰ و ۱۷۲۰۰ دلار تصور میشود که اگر این اتفاق رخ دهد بایستی منتظر all-time highs های جدید یا همان بیشترین قیمت ثبت شده برای بیت کوین نسبت به قبل را دانست.

اما بعید به نظر میرسد که بیت کوین بخواهد همچنان به صورت عمودی و یکنواخت حالت صعودی را پیش بگیرد زیرا پس از آن امکان افت های شدید و ریزش های شارپی نیز وجود خواهد داشت که تریدر های بازار باییستی در معاملات خود دقت کافی را داشته باشند.

در صورت شکست ۱۴۰۰۰ دلار در جفت ارز BTC/USDT ،تحلیل فوق منقظی بوده و حالت صعودی بیت کوین از بین خواهد رفت.

ETH/USD

در تحلیل  اتریوم،مشخص است که در تاریخ ۴ نوامبر ،گاو ها با رد کردن قیمت اتریوم از ترند نزولی خود به سوی بالا،شدت صعود بیشتر شد و با شتاب بالا به قیمت های بالاتر رسید.شاخص میانگین متحرک ۲۰ روزه EMA20 و شاخص RSI در محدوده خرید بیش از حد قرار گرفته اند که نشان میدهد کنترل این بازار به دست گاو ها می باشد.

تحلیل اتریوم در نمودار روزانه
تحلیل اتریوم در نمودار روزانه

هدف بعدی صعودی اتر قیمت ۴۵۰ دلار می باشد که با عبور از این قیمت و تثبیت بالای آن احتمال رسیدن به قیمت ۴۸۸ دلار نیز وجود خواهد داشت.حتی اگر خرس ها بتوانند در محدوده ۴۵۰ دلاری مقاومت از خود نشان دهند و قیمت ریزش داشته باشد باز هم کنترل مارکت دست گاو هاست و در قیمت های پایین تر اقدام به خرید میکنند.با اخبار منتشر شده از اتریوم و نسخه ETH2.0 که به زودی ارائه میشود،روند این ارز را میتوان کاملا صعودی در نظر گرفت.

اولین نشانه ضعف در این روند صعودی،شکست زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است و اگر SMA50 در نقطه ۳۷۴ دلار شکسته شود،روند به نفع خرس های بازار تغییر جهت خواهد داد.

XRP/USD

در تحلیل ریپل،مشاهده میشود که در دو هفته اخیر بین محدوده قیمتی ۰.۲۲۹۵ تا ۰.۲۶ دلار بوده و نوسان داشته است.ناتوانی خرس ها در شکست این رنج قیمت در ۳ نوامبر،خریدارانی را به خود جلب کرده است که قیمت را توانستند به سطح مقاومتی این محدوده برسانند.اگر گاو های بازار ریپل بتوانند سطح مقاومتی ۰.۲۶ دلار را شکسته و به خوبی از آن رد شده و بالای آن بمانند،جفت ارز XRP/USD میتواند روند صعودی جدیدی را شکل دهد و قیمت را به سوی ۰.۳۰۳۷۴۶ دلار برسانند.

تحلیل ریپل در نمودار روزانه
تحلیل ریپل در نمودار روزانه

شاخص RSI برای اولین بار از ماه آگوست تا به امروز بالای ۶۰ قرار گرفته است که به این معناست گاو ها در تلاش برای شکست این مقاومت هستند.برخلاف این فرظیه،اگر ریپل به سمت پایین نزول کرده و نتواند قیمت را در بالای سطح مقاومت ۰.۲۶ دلار نگه دارد،نوسانات قیمت در این محدوده وجود خواهد داشت.اگر این جفت ارز به زیر سطح حمایت ۰.۲۲۹۵ دلار تا ۰.۲۱۹۷۱۲ دلار سقوط کند،روند بازار به نفع خرس ها تغییر خواهد کرد.

BCH/USD

در تحلیل بیت کوین کش،مشاهده میشود که قیمت BCH به حمایت قبلی ۲۳۱.۹۳ دلار رسید و تا محدوده میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه که در ۲۵۵ دلار قرار دارد پیش روی کرده است و هم اکنون در قیمت ۲۶۲ دلار به سر میبرد.ممکن است خرس ها در برابر این افزایش قیمت مقاومت کنند.اگر بیت کوین کش دوباره قیمت کنونی خود را از دست داده و کاهش یابد،خرس ها میتوانند بار دیگر قیمت را به زیر ۲۳۱ دلار برسانند.

تحلیل بیت کوین کش در نمودار روزانه
تحلیل بیت کوین کش در نمودار روزانه

برعکس این تحلیل هم صادق است که اگر گاو ها قیمت را به بالای میانگین نمایی ۲۰ روزه برسانند،قیمت جفت ارز BCH/USD به سطح مقاومت بالایی ۲۷۲ دلار تا ۲۸۰ دلار میرسد.حالت EMA20 حالتی صاف بوده  و شاخص RSI تا نقطه میانی خود صعود کرده است.شکست ۲۸۰ دلاری می تواند آغاز یک حرکت صعودی باشد که ممکن است به ۳۲۶ دلار افزایش یابد در حالی که شکست در زیر ۲۳۱.۹۳ دلار ممکن است منجر به سقوط به ۲۰۰ دلار شود.

LINK/USD

دم های طولانی روی کندل استیک های سه روز گذشته نشان می دهد که گاوها در زیر خط روند صعودی جمع شده اند. آنها در حال حاضر Chainlink (LINK) را بالاتر از روند نزولی قرار داده اند ، که نشان می دهد اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد.گاو ها اکنون سعی می کنند قیمت را به مقاومت بالایی ۱۳.۲۸ دلار برسانند. شکست و نزدیک شدن به بالاتر از این مقاومت می تواند الگوی معکوس سر و شانه را تکمیل کند.با این حال ، میانگین متحرک ثابت و RSI کمی بالاتر از ۵۵ یک اقدام محدود طی چند روز آینده را نشان می دهد.

تحلیل لینک در نمودار روزانه
تحلیل لینک در نمودار روزانه

اگر جفت LINK/USD از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر $ ۹.۷۶۶۵ برسد ، این تحلیل باطل خواهد شد.

BNB/USD

در تحلیل بایننس کوین مشخص است که قیمت از ۲۵.۶۶۵۲ دلار در ۴ نوامبر معکوس شد و گاوها در حال حاضر در تلاش هستند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸.۸۳ دلار) حفظ کنند. این حرکت نشان می دهد که خرس ها قدرت خود را از دست می دهند.اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک باقی بماند ، گاوها سعی می کنند جفت ارز BNB/USD را به مقاومت بالایی در ۳۲ دلار برسانند.

با این حال ، اگر جفت ارز از سطح فعلی کاهش یابد ، خرس ها مجدداً تلاش می کنند تا حمایت ۲۵.۶۶۵۲ دلاری را بشکنند. میانگین متحرک ثابت و RSI نزدیک به نقطه میانی تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد که نشان دهنده احتمال صعود تا ۳۲ دلار را می دهد.

LTC/USD

در تحلیل لایت کوین،مشخص است که در تاریخ  ۳ و ۴ نوامبر، تست شکست الگوی سر وشانه معکوس موفقیت آمیز بوده است و توانست خریداران زیادی را به خود جذب کند که باعث شد گاو ها قیمت را به بالای ۶۰ دلار برسانند.هر دو شاخص میانگین متحرک و RSI شیب مثبت داشته و در محدوده خرید بیش از حد قرار گرفته اند.این امر نشان گر این است که گاو ها بازار را کنترل می کنند.اگر که گاو های این مارکت بتوانند شرایط فعلی را حفظ کرده و قیمت را به بالای ۶۴ دلار برسانند جفت ارز LTC/USD روند صعودی را به سمت ۶۸.۹ داشته باشند.

با این وجود بعید است خرس ها به راحتی تسلیم شوند. آنها در حال حاضر تلاش می کنند تا روند صعودی را با ۶۴ دلار متوقف کنند اما تا زمانی که قیمت را به زیر ۶۰ دلار برسانند ، این مزیت برای گاوها باقی خواهد ماند.

DOT/USD

در تحلیل پالکادوت همانند تحلیل لایت کوین،شکست خرس ها در پایین آوردن قیمت به زیر۳.۸۰ دلار در تاریخ ۳ و ۴ نوامبر باعث شد خریداران زیادی جذب این بازار شوند که باعث صعود قیمت به سطح های بالاتر و رد شدن از میانگین متحرک شد.در حال حاضر جفت ارز DOT / USD بین ۳.۸۰ تا ۴.۹۵ دلارنوسان میکند. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از ۴.۶۱۱۲ دلار برسانند ، جفت ارز ممکن است تلاش کند تا بالاتر از ۴.۹۵ دلار شکسته شود. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، رسیدن به قیمت ۵.۵۸۹۹ دلار امکان پذیر است.

هر دو میانگین متحرک ثابت هستند و RSI به منطقه مثبت صعود کرده است ، که این یک مزیت جزئی برای گاوها است. با این حال ، اگر قیمت از ۴.۶۱۱۲ دلار یا ۴.۹۵ دلار کاهش یابد ، این جفت ارز ممکن است تا چند روز در همین محدوده نوسان داشته باشد.

ADA/USD

در تحلیل کاردانو مشخص است که گاو ها پس از آنکه قیمت را بالای میانگین متحرک رسانده اند،روند بازگشت قیمت از سطح حمایتی ۰.۰۸۹۳ دلاری شتاب گرفت.در حال حاظر کاردانو با مقاومت مهم ۰.۱۱۴۲۲۴۱ روبرو است که ممکن به رد شدن از آن است.اگر قیمت از این مقاومت مهم ریجکت شود،امکان نوسان کاردانو در محدوده ۰.۰۸۹۳ تا ۰.۱۱۴۲۲۴۱ وجود خواهد داشت.

شاخص میانگین متحرک حالت صاف داشته  و RSI بالای ۶۰ را نشان می دهد که گاوها در حال بازگشت هستند. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۰.۱۱۴۲۲۴۱ دلار برسانند ، افزایش قیمت به ۰.۱۲۸ دلار و سپس به ۰.۱۴۴۵ دلار امکان پذیر است.اگر جفت ارز ADA/USD  از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۰.۰۸۹۳ دلار برسد ، این تحلیل فاقد اعتبار خواهد بود.

BSV/USD

در تحلیل بیت کوین اس وی مشخث است که با کاهش قیمت این ارز مجازی در ۴ و ۵ نوامبر،گاو ها در سطح حمایتی ۱۴۶.۲۰ دلار اقدام به خرید کرده و آن را به سمت سطح های بالاتر کشاندند که حتی تا بالای شاخص میانگین متحرک کشیده شد.اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک حفظ کنند ، جفت ارز BSV/USD می تواند تا ۱۸۰.۶۳ دلار افزایش یابد. خرس ها ممکن است از این سطح به صورت تهاجمی دفاع کنند زیرا این جفت ارز در سه بار قبلی در این محدوده مقاومت از خود نشان داده است.

هر دو میانگین متحرک ثابت هستند و RSI تا نقطه میانی افزایش یافته است ، که نشان می دهد نوسان در محدوده فعلی ادامه خواهد داشت.برخلاف این فرض ، اگر گاوها قیمت را به بالای ۱۸۰.۶۳ دلار حرکت دهند و حفظ کنند یا خرس ها جفت ارز را در زیر منطقه پشتیبانی ۱۴۶.۲۰ دلار تا ۱۳۵ دلار فرو ببرند ، می تواند یک حرکت رو به رشد باشد.

, , , , , , , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *