آیا بیت کوین ۱۸۰۰۰ دلار را پس می گیرد

آیا بیت کوین ۱۸۰۰۰ دلار را پس می گیرد

بیت در این روز های آخر هفته تصمیم به یک افزایش قیمت گرفته است که در ادامه باید ببینیم که این افزایش قیمت به دلیل یک پولبک از ریزش اخیر بوده یا بیت کوین تمایل دارد روند صعودی خود را از سر گیرد.در این پست به تحلیل نمودار های بیت کوین می پردازیم تا متوجه شویم آیا بیت کوین ۱۸۰۰۰ دلار را پس می گیرد یا خیر.

آیا بیت کوین 18000 دلار را پس می گیرد
آیا بیت کوین ۱۸۰۰۰ دلار را پس می گیرد

بیت کوین در همین هفته اخیر به شدت کاهش یافت و از سطح ۱۹۵۰۰ دلار تا سطح ۱۶۲۰۰ دلار نزول کرد.به دلیل روند صعودی پر قدرت بیت کوین در چند هفته گذشته و عدم اصلاحات ، این اصلاحات قیمتی به صورت معمول و جزئی رخ نمیدهد ، بلکه تمام اصلاحات به صورت شارپی خواهد بود.همانند همین اصلاح اخیر بیت کوین که فقط در یک تا دو ساعت اتفاق افتاد.

بعد از ریزش قیمتی ، همانطور که انتظار میرفت ، بیت کوین برای چند روز در حال رنج زدن و ادغام شدن قیمتی بود تا بتواند شانس خود را برای صعود امتحان کند. به گفته کوین تلگراف ، مسئله این است که آیا همین ریزش قیمت اخیر بیت کوین پایان اصلاحات بیت کوین بوده یا خیر.باید ببینیم در این روند صعودی که امروز و فردا در پیش گرفته است ، بیت کوین میتواند سطح ۱۸۰۰۰ دلاری را بدست آورد؟این سطح در آینده یک حمایت مهم برای صعود به لول های بالاتر است.

بیت کوین در روز های آخر هفته مشغول پولبک است

همانطور که در نمودار روزانه مشخص است ، یک سطح حمایتی مهم در ۱۶۰۰۰ دلار شکل گرفته است.هنگامی که افت قیمت بیت کوین شروع شد ، این ارز دیجیتال بعد از ریزش اول تا سطح ۱۷۰۰۰ دلار ، توانست خود را تا مرز ۱۸۰۰۰ دلار برساند.اما در تایم فریم های پایین ، نتوانست از این سطح عبور کند و به دلیل فروش بیشتر نهنگ های بازار ، خود را تا نزدیکی سطح ۱۶۰۰۰ دلار پیش برد. به همین دلیل است که سطح ۱۸۰۰۰ دلار در حال حاظر به عنوان مقاومت برای بیت کوین عمل میکند.

تحلیل روزانه بیت کوین 7 آذر از تریدینگ ویو
تحلیل روزانه بیت کوین ۷ آذر از تریدینگ ویو

در نمودار مشخص است که سطح حمایت مهم ۱۶۰۰۰ دلار توانسته است که تا اینجای کار به خوبی عمل کرده و قیمت را به بالا برگشت دهد.بیت کوین در حال حاظر از حدود ۱۷۰۰ دلار از این حمایت فاصله گرفته است و به نظر میرسد که در برای امروز و فردا ، شاهد تست مقاومت ۱۸۰۰۰ دلار از گاو های مارکت باشیم.

برای شروع یک روند صعودی جدید ، بایستی که ۱۸۰۰۰ دلار شکسته شود

در نمودار یکساعته بیت کوین ، مشاهده میکنید که محدوده ۱۸۰۰۰ تا ۱۸۱۰۰ دلار بود که نتوانست از ریزش بیت کوین دفاع کند که باعث افت بیشتر تا سطح های پایین تر شد.بیت کوین در سطح های پایین تر خود را آماده یک حرکت صعودی به سطح ۱۸۰۰۰ دلار کرده است که قبلا به عنوان حمایت یاد میشده و با تغییر ماهیت ، اکنون یک سطح مقاومتی مهم بشمار میرود.

تحلیل یکساعته بیت کوین 7 آذر از تریدینگ ویو
تحلیل یکساعته بیت کوین ۷ آذر از تریدینگ ویو

این سطح مقاومتی از آنجایی مهم است که اگر در همه تایم فریم ها شکسته شود ، خبر از یک روند صعودی جدید را برای بیت کوین و سرمایه گذارانش میدهد.همچنین اگر این اتفاق رخ دهد ، پایان اصلاحات بیت کوین را تایید خواهیم کرد چرا که روند صعودی جدید اهداف بالای ۲۰۰۰۰ دلار را دنبال خواهد کرد.

اما اگر خریداران نتوانند از این سطح مقاومتی عبور کنند ، این نشان از یک پولبک به سطح شکسته شده را میدهد که در ادامه آن اصلاحات بعدی بیت کوین شروع خواهد شد.بنابراین اهمیت این سطح مقاومتی به قدری است که میتواند حرکت آتی این ارز دیجیتال را به ما نشان دهد.

به عقیده تیم بالین سیگنال ، اگر نهنگ های بازار تصمیم به یک رالی صعودی تا بالای ۲۰۰۰۰ دلار را گرفته اند ، باید یک اصلاح قیمت تمیز و سالم را پیش ببرند.اصلاح قیمتی که میتواند تا سطح های ۱۵۰۰۰ و ۱۴۰۰۰ دلار ادامه داشته باشد و از آن ناحیه ها خود را برای رالی صعودی آماده کند.اگر با همین اصلاح اخیر ، کار برای خرس ها تمام شده باشد ، مسلما در سطح های بالاتر از ۲۰۰۰۰ دلار نیز باید منتظر همچین ریزش های شارپی سنگین باشیم چرا که  خرس ها نمیخواهند قدرت خود را در مارکت از دست دهند و همواره میخواهند خودی نشان دهند.این اتفاق اصلا برای مارکت کریپتوکارنسی ها مخصوصا آلت کوین ها خوب نیست ، چرا که در هر زمان یک ترس از ریزش به دنبال تریدر ها خواهد بود که بازار کریپتو را ریسکی و خطرناک میکند.

مارکت کپ کریپتوکارنسی ها برای ریزش بیشتر آماده است

در نمودار روزانه مارکت کپ کل ،شاهد یک شکست از سطح ۱.۶۱۸ فیبوناچی هستیم که پس از رسیدن حجم کل بازار به این سطح ، به طور قابل توجهی خالی شدن بازار از سرمایه را شاهد بودیم.

تحلیل روند مارکت کپ از تریدینگ ویو
تحلیل روند مارکت کپ از تریدینگ ویو

به دلیل همین برگشت قیمتی ، سطح حمایت بعدی مارکت کپ منطقه ۴۰۰ میلیارد دلاری است که هنوز تاچ نشده است.برای اینکه اصلاح مارکت کپ را معتبر بدانیم ، نیاز به رسیدن قیمت تا این منطقه بزرگ حمایتی را داریم.

اگر این اصلاح رخ دهد ، تمام آلت کوین ها به همراه بیت کوین به سطوح حمایتی پایین تر خود بر خواهند گشت که در آن زمان بهترین فرصت برای ورود مجدد به بازار کریپتو خواهد بود.

سناریوی احتمالی بیت کوین چیست؟

در حال حاظر محتمل ترین گزینه ای که پیش روی تحلیل گران است ، رسیدن قیمت به سطح ۱۸۰۰۰ دلار و در صورت شکست ، ادامه پیش روی تا ۱۸۵۰۰ دلار است که به احتمال زیاد در همین آخر هفته یا اوایل هفته جدید رخ دهد.اگر ۱۸۰۰۰ تا ۱۸۵۰۰ دلار شکسته شود ،یک افزایش قیمت پایدار و سالم را تا اهداف بالای ۲۰۰۰۰ دلار شاهد خواهیم بود.اما اگر بیت کوین نتواند از این سطوح مقاومتی خود عبور کند ، یک محدوده جدید برای رنج زنی بیت کوین ایجاد خواهد شد.

این محدوده بین سطح مقاومتی ۱۸۰۰۰ دلار تا سطح حمایتی ۱۶۰۰۰ دلار خواهد بود که سطح ۱۸۰۰۰ دلار به دلیل اینکه از بالاترین قیمت ثبت شده بیت کوین پایین تر است ، نشان دهنده اصلاح های بیشتر بیت کوین به سمت پایین تر خواهد بود.در صورت اصلاح قیمتی ، رسیدن به سطح ۱۴۰۰۰ دلار دور از تصور نخواهد بود چرا که این سطح میتواند به خوبی به عنوان یک محدوده حمایتی برای بیت کوین عمل کند و قیمت را تا بالای ۳۰۰۰۰ دلار بکشاند.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *