نتیجه اولیه پرونده ریپل و SEC

نتیجه اولیه پرونده ریپل و SEC

نتیجه اولیه پرونده ریپل و SEC منتشر شد که رای اولیه به نفع شرکت ریپل است.به گزارش بالین سیگنال به نقل از سایت isignal.ir، به ادامه توضیح خبر می پردازیم.

نتیجه اولیه پرونده ریپل و SEC
نتیجه اولیه پرونده ریپل و SEC

خبرهای خوبی برای جامعه XRP در راه است.زیرا رای اولیه قاضی نتبرن (Judge Netburn) در پرونده ریپل و کمیسیون SEC به نفع ریپل بوده است.

دادگاه پرونده علیه Ripple Labs و کریستین لارسن و برد گارلینگهاوس بنیانگذاران این شرکت، در تاریخ ۱۹ مارس (۲۹ اسفند) برگزار شد. این پرونده به طور آنلاین بررسی شد و حضار با تماس تلفنی به صحبت پرداختند.

طی جلسه دادگاه، قاضی نتبرن بیان کرد:

شناخت من از XRP این است که نه تنها ارزش یک ارز را دارد، بلکه کاربردهای دیگری نیز دارد و این کاربردها، آن را از بیت کوین و اتر جدا می‌کند.

شرکت ریپل نیز در پاسخ بیان کرد که بیتکوین و اتر نیز کاربردهای خود را دارند، اما نمی‌توان کاربردهای XRP را انکار کرد. ریپل سپس مثالی از انتقال‌های بین بانکی و بین‌المللی عنوان کرد.شکایت SEC از ریپل، باعث ضرر میلیارد دلاری سرمایه‌گذاران XRP شد.

هنوز برای جشن گرفتن زود است

علیرغم اظهار نظرات اولیه قاضی در خصوص شناخت از پرونده، بعید است که این موضوع به این زودی پایان یابد. مهلت ارائه پاسخ‌ و اقدامات طرفین پرونده تا تاریخ ۴ ژوئن ۲۰۲۱ (۱۴ خرداد ۱۴۰۰) تمدید شد.

اخبار ریپل و SEC
اخبار ریپل و SEC

واکنش بازار

اگرچه این مرحله اولیه پرونده ریپل بوده است، اما بازار واکنش مثبتی به این خبر داشت. کوین ریپل تنها کوین بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر بود که طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قیمت همراه بوده است.

اتهامات کمیسیون SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اتهاماتی را به Ripple Labs، برد گارلینگهاوس و کریستین لارسن مدیران آن در خصوص فروش بدون مجوز اوراق بهادار نسبت داده است. کمیسیون SEC در تاریخ ۲۲ دسامبر (۲ دی ۹۹) مدعی شده بود که شرکت ریپل از این طریق، مجموعا ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است. به علاوه، کریستین لارسن و برد گارلینگهوس نیز ۶۰۰ میلیون دلار از همین طریق سرمایه به دست آورده‌اند. در هر دو مورد، فروش ریپل موضوع پرونده بوده است.

اتهامات دیگر

در تاریخ ۸ فوریه ۲۰۲۱ (۲۰ بهمن ۹۹)، بری ساستک (Barry Sostack) یکی از سرمایه‌گذاران شرکت ریپل از این شرکت به دلیل ارائه اسناد نامعتبر شکایت کرده بود. ساستک اصلی ترین شاکی پرونده علیه شرکت ریپل است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز با شکایات مختلفی از جانب سرمایه‌گذاران ریپل مواجه است. این افراد عنوان کرده‌اند که سازمان SEC، محافظت از سرمایه‌گذاران را نقض کرده و اقدامات این کمیسیون منجر به از دست رفتن چندین میلیارد دلار سرمایه شده است؛ زیرا اقدامات این کمیسیون باعث کاهش قیمت ریپل و حذف آن از صرافی‌های آمریکا شده است.

مقاله گذشته در خصوص ریپل : آیا ریپل در آستانه نابودی است .

در صورتی که به آپدیت تحلیل های ارائه شده در شبانه روز نیاز دارید ، در کانال تلگرامی بالین سیگنال عضو شده و در کنار تحلیل های ارائه شده ، از سایر خدمات مجموعه از جمله سیگنال های رایگان کانال تلگرام بهره مند شوید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *